Як спланувати своє життя

Кроки

 • Plan Your Life Step 1.jpg 1 Зробіть перерву. Пауза потрібна, не важливо на якому життєвому етапі ви знаходитесь. Якщо є можливість, візьміть два-три дні відпустки і нічого не робіть. Використовуйте цей час для зустрічей з друзями або нових вражень, це час необхідний вам, щоб побути наодинці зі своїми думками та ідеями.
 • Plan Your Life Step 2.jpg 2 Подумайте про своє життя. Пригадайте всі події у вашому житті. Проаналізуйте рішення, які ви прийняли, і як вони вплинули на ваше життя. Якщо ви взяли за останній час кілька правильних рішень – похваліть себе. Якщо ж прийняті рішення виявилися не вірними, не розчаровуйтесь, просто усвідомте – все, що відбулося, є прямим наслідком ваших рішень. Якщо результат вас не влаштовує, подумайте, яке б рішення могло змінити ситуацію на краще і, можливо, варто витратити час на те, щоб змінити сформовану ситуацію. Прийміть всі свої рішення – і погані і хороші. Ви подорослішали і отримали новий досвід.
 • Plan Your Life Step 3.jpg 3 Поставте ваші головні інтереси і цілі на перший план. Вирішіть для себе, що найважливішим для вас зараз є досягнення цих цілей. Визначте, які ваші інтереси збігаються з вашими цілями на майбутнє. Поставте перед собою спочатку невелику мету, яку ви можете досягти до кінця дня, і придумайте собі нагороду за її досягнення. Коли ви досягнете цієї мети – нагородіть себе, і поставте перед собою більш довгострокову мету, яка має більш важливе для вас значення. Пам'ятайте, що цілі можуть змінюватися, або ви можете відмовитися від мети, якщо пізніше ви зрозумієте, що це не так важливо для вас або що це вам більше не цікаво.
 • Plan Your Life Step 4.jpg 4 Зосередьтеся на цілях, які приносять вам щастя і радість. Плануйте окремі кроки на шляху до досягнення вашої мети і придумуйте собі нагороду за кожен пройдений крок.
 • Plan Your Life Step 5.jpg 5 Створіть нову приховану папку на вашому особистому диску. Додайте ярлик на робочий стіл і дайте йому яке-небудь абстрактне назву, наприклад, «випадкові файли».
 • Plan Your Life Step 6.jpg 6 Запишіть або знайдіть фотографії з зображенням ваших цілей і кроків до їх досягнення. Підійдіть до цього максимально детально. Коли закінчите, відкрийте новий документ і використовуючи ту ж техніку, як і при складанні ваших цілей, виберіть ті речі, робити які вам приносить задоволення. Випишіть або виберіть зображення тих цілей, які викликають у вас сильні емоції. Додайте їх у вихідний файл як нагадування, що не потрібно підходити до їх планування надто серйозно. Постарайтеся знайти баланс між цілями для повсякденного життя і цілями для розваги або нових вражень.
 • Plan Your Life Step 7.jpg 7 Кожен раз, коли у вас з'являються нові думки чи ідеї, додавайте їх у папку. Навіть після того, як цей невеликий відпустка закінчиться, навіть якщо ви дуже зайняті, регулярно оновлюйте і додайте новий файли в папку. Це зміцнить ваші цілі і дасть вам свободу приймати рішення на власний розсуд, не зважаючи на думку інших.
 • Plan Your Life Step 8.jpg 8 Намагайтеся, щоб ваші цілі вели до кар'єрного росту. Виберіть ту сферу діяльності, в якій вам було б цікаво працювати. Шукайте і уявляйте собі можливості, як можна поєднати ваші цілі з кар'єрою. Це стане в нагоді вам, коли у вас запитають про ваші довгострокові плани в кар'єрі життя. Складіть список професій, де б ви могли застосувати ваші цілі та інтереси. Це допоможе вам у виборі робочого місця, яке сприятиме досягненню ваших цілей.
 • Plan Your Life Step 9.jpg 9 Будьте креативні. Продумайте кроки, що допоможуть вам досягти ваших цілей і не шукайте простих і буденних шляхів їх досягнення. Як правило, існує не один вірний шлях для досягнення мети; постарайтеся знайти якомога більше способів, що дозволяють здійснити кожен окремий крок на шляху до мети, роблять його захоплюючою подорожжю.
 • Plan Your Life Step 10.jpg 10 Звикнете ставити щоденні цілі. Ставлячи собі маленькі мети кожен день, у вас з'явиться відчуття виконаного обов'язку, і розуміння того, скільки всього ви можете досягти, коли ви ставите собі цілі і йдете до них у стислі терміни. Намагайтеся розширювати маленькі цілі, які допоможуть вам досягти основної мети.
 • Plan Your Life Step 11.jpg 11 Кожен день виділяйте час для мозкового штурму. Додайте у файл нові ідеї і періодично прочитывайте те, що ви зібрали у вашій папці. Це допоможе вам не втратити інтерес і продовжити роботу, а також нагадати вам нагородити себе за зроблені кроки, що ведуть вас до мети.

 • Поради

  • Не беріть на себе надто багато зобов'язань на певному етапі вашого життя.
  • Змінюйте або додавайте мети. Чим ближче ви підходите до вашої мети, тим більше нового дізнаєтеся про себе, ваші бажання і наміри. Використовуйте цю інформацію для переосмислення ваших цілей і будьте готові без жалю відмовитися від тих цілей, які більше вам не підходять.

  Попередження

  Не плануйте того, чого ви не маєте наміру виконати. План, якого ви не хочете йти, працювати не буде.  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?