Як створити достовірного лиходія в художній літературі

Кроки

Створення власного негативного персонажа

 • Create a Credible Villain in Fiction Step 1.jpg 1 Почніть з прочитання про створення вигаданого персонажа з нуля. Це дасть вам основу для розробки будь-яких типів персонажів.
 • Create a Credible Villain in Fiction Step 2.jpg 2 Ваш розповідь повністю присвячений тому, як негативний персонаж вплітається в головну інтригу історії? Його мета - просто створювати перешкоди для героя і служити каталізатором розвитку його характеру? Є він одним з елементів теми сюжету?
 • Create a Credible Villain in Fiction Step 3.jpg 3 Виберіть ступінь порочності або ж очевидну "безмежність", яку ви хочете бачити у вашому негативного персонажа. У деяких оповіданнях потрібно порочність серійного вбивці, в той час як в інших досить простого хулігана. Створіть свого негативного персонажа у відповідності з жанром вашої розповіді. У розповідях про жахи потрібен демон, армія зомбі, злі духи або одержимий чоловік з ознаками освіченості (архітектор, вчений, тощо). Кримінального трилера знадобитися керівник злочинної організації, ватажок конкуруючої банди або ж лідер корумпованої поліцейської угруповання. Злий близнюк з альтернативної всесвіту, кіборг-вбивця або робот-руйнівник – підійдуть для наукової фантастики. Злий король або чаклун будуть добре виглядати в фентезі, також як і священик, високопоставлений чиновник або член таємного товариства, вирішує питання управління людьми. Незалежно від жанру написання, негативний персонаж буде більш цікавий, якщо його або її будуть вважати позитивною і гідною довіри особистістю, але при цьому його або її справжні наміри будуть зберігатися в таємниці.
 • 4 Створіть для свого негативного персонажа особливий травмує інцидент. Він може бути дуже руйнівним, наприклад, присутність при вбивстві власних батьків або спостереження за знищенням примхами природи чогось цінного і малоймовірного. Мета полягає в тому, щоб створити поворотний пункт в житті негативного персонажа. Це не обов'язково повинен бути саме травмує інцидент, ваш негативний персонаж міг бути просто вихований таким чином, який негативно впливає на його або її сьогодення. Крім того, навіть простий, незначний, на перший погляд, випадок може змінити життя людини в залежності від його сприйняття. Деякі люди можуть легко піддаватися аморального впливу або самі можуть розробляти свою власну міцну систему цінностей, яка буде мотивувати їх на прийняття рішучих заходів.
 • Create a Credible Villain in Fiction Step 5.jpg 5 Розгорніть цей особливий інцидент. Перебільште, закрутіть і исказите його так, щоб він став гнилою серцевиною вашого злочинця. Протистоїть цьому в деякому роді досвід, пережитий головним героєм?
 • Create a Credible Villain in Fiction Step 6.jpg 6 Виберіть щось таке, що негативний персонаж буде обожнювати без жадібності або злості. Це не обов'язково має бути щось значне - насправді, навіть краще, якщо це буде не так. Наприклад, лиходієві може подобатися гуляти серед кущів троянд для того, щоб очищати свою голову від непотрібних думок. Або, ще менш значно – негативний герой може отримувати задоволення від чищення насіння соняшнику і насолоджуватися їх солонуватим смаком. А як щодо родича, потребує дбайливого ставлення, втраченої заповітної любові, улюбленого вихованця? Виправдовують чи негативного героя подібні слабкості, і чи він достатньо стійкий, щоб вони не стали мотивом злочину? Можливо, загублена любов буде досить вагомою причиною, щоб зіпсувати його або її. Навіть спогади здатні приносити деяким людям велике щастя.
 • 7 Об'єднайте "поворотний момент" і "єдина насолода" і пограйте з ними в розумі. Як вони між собою пов'язані? Чому негативний персонаж любить щось дуже сильно, але як і раніше наповнений злістю, ненавистю чи просо "хворими" особливостями?
 • Create a Credible Villain in Fiction Step 8.jpg 8 Приділіть увагу головному герою оповідання. Як головний герой вписується в життя негативного персонажа? Як їх бажання поєднуються, збігаються, або стикаються один з одним? Чим вони схожі і чим відрізняються? Негативний персонаж повинен бути настільки ж сильним, або навіть більш сильним, ніж головний герой.
 • Create a Credible Villain in Fiction Step 9.jpg 9 Викупить чи негативний герой свою провину, чи він все ж залишиться лиходієм? Простежте за тим, як складається ваша історія і як розвивається ваш негативний персонаж, і, грунтуючись на цьому, прийміть своє рішення. Уникайте різких і значних змін, якщо ви не збираєтеся створити екстремальну мелодраму, яка показана в творі Як Грінч вкрав Різдво.
 • Create a Credible Villain in Fiction Step 10.jpg 10 Подумайте про фобії. Всі чогось бояться. Негативний персонаж може боятися: від головного героя до смерті і темряви або навіть до монстрів під власним ліжком! Будьте винахідливі, але стежте за тим, щоб фобії не виглядали занадто нерозумно, в іншому випадку ваша історія не буде сприйматися всерйоз.
 • 11 Пам'ятайте, що ХОРОШИЙ лиходій створює конфлікти в оповіданні. Без негативного персонажа герой не зможе долати перешкоди і розвиватися як особистість.
 • 12 Хороший лиходій все ще людина. Кращими негативними героями є ті, з якими читачів щось об'єднує. Чим більш людяний ваш негативний персонаж, тим більше страшний / захоплюючий слід він залишить в оповіданні.
 • 13 І останнє, що потрібно пам'ятати, це те, що чим більш злим і загрозливим є ваш негативний персонаж, тим частіше повинні виконуватися його підступні плани. Не дозволяйте лиходієві завжди програвати, а герою завжди перемагати. Крім того, негативний персонаж – це не обов'язково тільки лиходій! Він повинен мати і позитивні якості. Точно також як головний герой має в основному позитивні якості, з невеликою часткою недоліків, так і в лиходія повинні мати місце не тільки недоліки, але певні позитивні якості.
 • Create a Credible Villain in Fiction Step 14.jpg 14 Вбивайте негативного персонажа тільки в тому випадку, якщо він дійсно цього заслуговує. Слідкуйте за тим, щоб його смерть відповідала його поганим вчинкам. Якщо він був звичайним злодієм, то повинен отримати просту смерть, наприклад, його можуть застрелити. Якщо він був жорстоким / садистським / просто злим негативним героєм, то його смерть повинна викликати більш інтенсивні переживання, може бути, навіть надмірно інтенсивні. Це дасть читачеві можливість відчути задоволення від того, що лиходій отримав те, що йому належало.
 • Поради

  • Кращими негативними персонажами зазвичай вважаються ті, чий мотив в принципі елементарно зрозумілий, але кінцева мета та способи її досягнення вкрай закручені.
  • Подумайте про мотив. Має існувати щось, що бажає отримати негативний персонаж, або щось, що він думає має статися, і у нього повинна бути віра (іноді фанатична) у все те, що необхідно зробити для досягнення цієї мети.
  • Витонченість завжди сприймається добре. Деякі з кращих лиходіїв в художній літературі абсолютно щиро вірять у те, що їх дії є гарними і корисними для інших. Для таких негативних персонажів "поворотним моментом" може стати деякий відкриття, яке порушує розмірене життя, і їх подальші дії є лише спробою виправити ситуацію. Такі негативні персонажі можуть, кінець кінцем, прийти до порушення своїх етичних норм, при цьому вірячи в те, що вони зберігають вірність вищеназваної етики!
  • Можливо, ви насправді ніколи і не станете використовувати поворотний момент в кінцевому варіанті розповіді, але пам'ятаєте, він потрібен не читачеві, а письменникові для того, щоб зрозуміти мотивацію персонажа.
  • Хороший спосіб показати, що негативний персонаж взагалі не заслуговує спокути - це відмовитися від опису його добрих сторін. Це має стати ознакою для героя і читача, що він повинен бути зупинений.
  • Відразу зрозуміло, що очевидний мотив рідко є гарною ідеєю, отже, краще буде пограти з передумовами для певних мотивів. Похідний результат смертного гріха або аналогічного пороку може стати гарною відправною точкою. Замість гніву, як щодо образи? У негативного персонажа з проблемної сім'ї є багато передумов для злості. Замість смутку або звичайного жалю, як щодо почуття провини? Той, хто відчуває себе винним (незалежно від того, винен він насправді чи ні) може піти на багато чого, в намаганні спокутувати свою провину, часом навіть не по правильному шляху. Ви можете створити правдоподібну мотив навколо цього, залишаючи його прихованим до тих пір, поки він не дасть можливість побудувати відмінну інтригу.
  • Якщо ви хочете викликати симпатію до свого негативному героєві, або, принаймні, спробувати його ще більше конкретизувати, то напишіть кілька глав з точки зору одного з його доброзичливців або союзників, або навіть самого негативного персонажа.
  • Продумайте імена. Імена негативних персонажів можуть визначати тип особистості лиходія або жанру оповідання в цілому. Біллі Боб Джонсон може бути фермером Біллі, який хоче отримати землю сім'ї головного героя. Сер Освальд Вальтер Річардсон III може бути багатим тираном, який повний рішучості стати мером міста і перетворити невелике місто в туристичний курорт, тобто щось таке, проти чого головний герой налаштований дуже рішуче. Коко Бін може бути лиходієм в смішний історії, який хоче створити своєрідний пиріг, викликає у будь-якого, хто його спробує, напади сміху в невідповідні моменти. Будьте винахідливі з іменами, вони дійсно допомагають.
  • У романі ви можете створити кілька "поворотних моментів", але всі вони повинні підтверджувати початковий інцидент, у всіх подробицях розкриваючи внутрішній світ лиходія.

  Попередження

  • Спробуйте зробити свого негативного персонажа тривимірним. До кінця оповідання, читач повинен добре розуміти, чому все було саме так, а не інакше.
  • У хорошого лиходія зазвичай є плани або цілі, крім просто "нашкодити хорошого хлопця". Наприклад, противники Джеймса Бонда, як правило, хочуть захопити весь світ, або вкрасти щось цінне. Стати ворогом Бонда - це їх побічна, а не первісна мета. Є деякі негативні персонажі, які тільки й хочуть, що вбити головного героя, може бути з помсти, але це швидше виняток з правила, і якщо ви не подбаєте про те, щоб створити правдоподібну мета для ваших лиходіїв, то вони будуть здаватися непереконливими і фальшивими.
  • Уникайте спокуси почати опрацьовувати негативного персонажа, грунтуючись на одному із смертних гріхів. Якщо ви це зробите, то отримаєте в кінцевому підсумку пародію на поганого хлопця, а не справжнього лиходія. Це один з елементів для завершення негативного героя, який сам є втіленням смертного гріха. Просто не починайте з цього.
  • Створення справжнього негативного персонажа може бути дуже напруженим заняттям. Спробуйте писати про нього потроху. Якщо не робити невеликих перерв кожні півгодини або близько того, то можна поглинути частину негативної енергії лиходія, що, в свою чергу, може вплинути на ваші відносини з людьми, які вам небайдужі.
  • Пам'ятайте, що іноді вбивство або заподіяння шкоди негативного персонажу може погано сприйматися читачами, це ж справедливо і для інших персонажів. Те, що персонаж є антагоністом – зовсім не означає, що ви повинні вбити або пропустити через низку поганих подій (за винятком, звичайно, тих моментів, які стосуються провалів їх планів).
  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?