Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як скласти мелодію

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Побудова знань

 • Compose a Melody Step 1 Version 2.jpg 1 Почитайте щось з музичної теорії. Якщо хочете добре писати мелодії, важливо знати, принаймні, основи того, як пишеться музика, перш ніж ви спробуєте створити щось своє. Звичайно, це не обов'язково. Однак чим більше ви розумієте в музиці, тим простіше буде зрозуміти пояснення музичних понять.
  • У цій статті ми будемо використовувати музичні терміни, тому що важко донести ці ідеї без них. Деякі можна пояснити, але інші занадто складні для короткого пояснення. Якщо ви не розумієте, що таке частка, такт і час, вам слід все-таки спочатку почитати про це.
 • Compose a Melody Step 2 Version 2.jpg 2 Виберіть свою форму пісні. Форма пісні - щось на кшталт поділу за статевою ознакою, але для музики. Вся музика зазвичай відповідає тій чи іншій формі, яка визначає, які частини і елементи доречні, і коли пора їх міняти. Ви, ймовірно, найбільше звикли до цього поняття в популярній музиці з ідеями заспіву і приспіву. Тут, ви не повинні слідувати цим формам, але це може допомогти вам визначити дорожню карту для роботи при складанні мелодії.
  • Найбільш поширену форму пісні називають AABA. Це означає, що є два "заспіву", "приспів", і потім інший "заспів". Іншими словами, розділ, який як-то звучить, за ним інший, який звучить так само, потім щось інше, і нарешті, повернення до теми першого розділу.
  • Однак є багато різних форм, так що подумайте, яка є найкращою для вас. Ви можете розглянути AAAA, ABCD, AABACA і т. д. Або, звичайно ж, ви можете зробити щось зовсім інше.
 • Compose a Melody Step 3 Version 2.jpg 3 Вивчіть жанри композицій. У деяких жанрів музики є певний стиль і якщо ви хочете, щоб звучало саме так, як це прийнято, то ви повинні будете записати свою мелодію певним способом. Заздалегідь почитайте про жанрі музики, в якому ви намагаєтесь написати, довідайтеся, чи є які-небудь унікальні особливості цього жанру з точки зору структури, ключа або прогресій.
  • Наприклад, послідовність акордів для блюзу і джазу відповідають певним формам. Джаз інтенсивно використовує певні акорди, таким чином, вам треба пошукати джазові акорди перед написанням пісень в цьому жанрі.
 • Compose a Melody Step 4 Version 2.jpg 4 Подумайте про музиканта. Незалежно від того, хто виконує музичну п'єсу, яку ви пишете, їм буде потрібна перерва в якийсь момент. Пальцях буде вимагатися відпочинок, і співаки повинні віддихатися. Ви повинні зрозуміти, як поставити перерву в пісню, і додати такі перерви. Спробуйте розташувати їх з інтервалами рівномірно і зробити їх досить частими, щоб пісню було можливо виконати.
 • Compose a Melody Step 5 Version 2.jpg 5 Розберіть свої улюблені пісні. Перше, що ви можете зробити, щоб набути навичок запису мелодії, полягає в тому, щоб почати, розбираючи деякі ваші улюблені пісні. Зберіть ряд пісень з чудовими мелодіями Зазвичай, коли ми слухаємо музику, ми занурюємося в неї, правильно? Але вам треба зробити дорожню карту з неї... фокусуйтеся!
  • Запишіть, як змінюються ноти. Як вони будуються? Як тон змушує вас почувати себе? Як мелодія працює з лірикою? Що хорошого в мелодії? Що не працює або що могло бути краще? Ви можете перенести ці уроки на свої власні мелодії.
 • Частина 2 з 3: Створення основи

 • Compose a Melody Step 6 Version 2.jpg 1 Намагайтеся не починати з лірики. Якщо, звичайно, ви кращий лірик, то можете бути схильні розпочати з віршів. Однак це загрожує і не рекомендується, особливо якщо ваша музична освіта дуже обмежена. Коли ви починаєте з лірики, ви повинні базувати свою мелодію на природному ритмі слів, і це може бути дуже важко, особливо для новачка. Однак якщо ви хочете, можете почати з лірики.
 • Compose a Melody Step 7 Version 2.jpg 2 Грайте! Це здасться частково дурним, але багато кращі мелодії народжувалися у кого-то, хто просто брав випадкові ноти на фортепіано. Якщо у вас є інструмент, на якому ви можете байдикувати, спробуйте це. Просто грайте, роблячи варіації або просто перестрибуючи, поки не знайдете те, що звучить добре.
  • Якщо у вас немає інструменту, можете заспівати або використовувати інструмент в інтернеті. Ви можете знайти багато безкоштовних фортепіано на веб-сайтах і додатків доступних для вашого мобільного пристрою.
 • Compose a Melody Step 8.jpg 3 Перетворити просту ідею. Ви можете взяти дійсно просту ідею для мелодії, просто послідовність трьох або чотирьох нот, і перетворити цей зародок ідеї в цілу мелодію. Наприклад, візьміть невелику групу нот, яку знайшли, граючи згідно попереднього кроку. Подумайте про те, як, по-вашому, повинна розвиватися мелодія.
  • Люди, які природно музичні, часто придумують невеликі фрагменти музики, як художник бере ідею для малювання. Якщо це схоже на вас, тримайте неподалік цифровий диктофон або ноутбук (якщо ви знаєте який-небудь вид музичного запису).
 • Compose a Melody Step 9.jpg 4 Почніть з акордів. Якщо ви звикли робити акорди, ви також можете знайти мелодію, граючи акордами. Це характерно для людей, які грають на фортепіано або гітарі, так як ці інструменти покладаються великою мірою на акорди. Виконайте те ж саме, про що ми говорили в Кроці 1, але з акордами, поки ви не знайдете те, що звучить приємно для вас.
  • Ви можете знайти веб-сайти, які грають акорди для вас, якщо у вас немає інструменту або ви не знаєте багато акордів.
  • Спробуйте попрацювати з акордами і знайти способи зробити їх більш складними. Ви зрозумієте, що оскільки ви можете отримати тільки один звук за один раз, у вас вийде мелодія навіть перш, ніж ви це почуєте. Не хвилюйтеся про лірику, професійні музиканти майже завжди спочатку пишуть мелодію і наспівують дурниці замість слів.
 • Compose a Melody Step 10.jpg 5 Позичте у існуючої мелодії. Крадіжка чиєюсь пісні - погана ідея, але подібно взяття саджанця, щоб виростити свій власний сад, ви можете взяти саму крихітну тріску від іншої пісні і перетворити її в щось абсолютно інше. Якщо ви берете тільки послідовність приблизно чотирьох нот і вносите достатньо змін, то ваша музика стає абсолютно оригінальною. Просто пам'ятайте, що ви перетворюєте її на щось абсолютно інше.
  • Гарний твір має запозичувати в різних жанрів музики. Скажіть, що ви хочете записати народну пісню, наприклад. Спробуйте позичити в репу. Хочете записати пісню в стилі кантрі? Позичте у класики.
 • Compose a Melody Step 11.jpg 6 Грунтуйтеся на мотиві. Мотив - ряд нот, які формують музичну "ідею". Багато пісень беруть мотив і потім повторюють цей набір нот з невеликими змінами, щоб створити мелодію. Якщо ви щосили намагаєтеся придумати мелодію, це - велика підмога, так як вам можна почати з наявного набору нот.
  • Один з кращих прикладів цього - Алегро з Симфонії Бетховена №5. Він просто взяв основний мотив і повторив його багато разів і створив одну з найбільших музичних п'єс всіх часів.
 • Частина 3 з 3: Додання блиску

 • Compose a Melody Step 12.jpg 1 Зробіть лінію баса. Для мелодії, яку ви написали, необхідно придумати басову частину, щоб разом добре звучало. Так, у вас могло не бути баса у вашій п'єсі (ви могли писати для трубного квартету). Однак лінія баса - більше, ніж просто бас. Лінія баса відноситься до будь фонової частини для низу інструменту. Лінія баса забезпечує свого роду хребет музичного твору.
  • Лінія баса може бути простою або може бути складною, може бути швидким або може бути повільною. У деяких жанрах музики лінія баса слід певним зразкам, як у блюзі, де вона майже завжди в масштабі четвертних нот. Єдино важливо - те, що вона відповідає і підтримує мелодію, яку ви написали.
 • Compose a Melody Step 13.jpg 2 Додайте акорди, якщо у вас ще немає їх. Якщо ви не почали з акордів, то можете додати декілька тепер. Акорди змусять вашу пісню звучати більш повно і складно, незважаючи на те, що ви можете обійтися без них або використовувати тільки дуже прості акорди, якщо хочете більше меланхолії, оголюючи звук.
  • Почніть, встановивши, в якому тоні написана ваша мелодія. Певні акорди звучать краще з одними тонами, ніж з іншими. Наприклад, якщо ваша пісня починається з C (до), то акорд C (до) буде доречним щоб почати.
  • Коли змінювати акорди буде дійсно залежати від вашої пісні, але пробуйте визначати час для зміни звуків або мелодії. Зазвичай зміни акорду відбуваються на першій частці, на початку такту. Ви можете також використовувати зміна акорду, щоб ввести інший акорд. Наприклад, 4/4 пісні, у вас міг би бути один акорд на першій частці і потім інший на 4 частці перед введенням наступного акорду в наступному такті.
 • Compose a Melody Step 14.jpg 3 Експериментуйте з іншими розділами пісні. Мелодія буде складати значну частину пісні, але у багатьох пісень також є розділи, які відокремлюються від мелодії або використовують другу мелодію. Це може бути або програш приспів або навіть в цілому щось інше. Відхід від мелодії може додати трохи несподіванки або драми до вашої пісні, тому якщо ви шукаєте таке відчуття, робіть відхід від мелодії.
 • Compose a Melody Step 15.jpg 4 Спробуйте зіграти для інших людей. Грайте свою мелодію для інших людей і слухайте їх думки. Ви не повинні брати всі їхні ідеї, але вони можуть побачити (або скоріше почути) те, що ви не бачите. Якщо кілька людей дають однаковий відгук, може бути має сенс внести зміни або доповнення в вашу мелодію.
 • Поради

  • Почитайте про інтервалах, що така фраза і що таке тема.
  • Слухайте мелодії інших композиторів. Виберіть улюблену і постарайтеся зрозуміти, що робить її такою гарною.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?