Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як скласти пісню

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 6: Початок

 • Compose a Song Step 1 Version 2.jpg 1 Визначитеся з метою і причиною написання пісні, перш ніж приступати до безпосередньої роботи над нею, оскільки мета і жанр дуже сильно впливають на процес написання текстів. Ви повинні спланувати свою роботу, враховуючи ці фактори.
  • Якщо ви пишіть пісню з текстом, вам варто це враховувати в процесі її виробництва. Є безліч різних способів включення тексту в пісню. Ви можете почати з віршів або слів, які, хочете покласти на музику, можете придумати текст уже після написання музики або ж створювати їх паралельно. Вам так само варто визначитися зі стилем музики і переконатися, що він підходить до віршів і приспіву, над якими ви працюєте.
  • Якщо ви будете писати фонову музику або музичні теми, а так само інші види інструментальної музики, вам варто все відповідно розпланувати. Подумайте про те, для чого ви взагалі її пишіть, і який настрій хочете передати. Правильно підібрані інструменти і стиль необхідні для створення необхідної атмосфери, оскільки слова тут використовуватися не будуть.
 • Compose a Song Step 2 Version 2.jpg 2 Подумайте, які інструменти ви будете використовувати, якщо взагалі будете. Деякі люди складають пісні в голові і лише наспівують або співають якісь окремі частини, щоб мати уявлення про те, як це буде звучати. Інші ж, особливо, якщо вони будуть писати частина, що виконується на якомусь особливому засобі, будуть постійно використовувати його в процесі виробництва, оскільки їм необхідно буде підібрати необхідне звучання. Подумайте про те, чи вам потрібен інструмент для складання плану роботи над піснею.
  • Поширені види інструментів, що використовуються при написанні пісень, - це найчастіше гітари і фортепіано, хоча деякі люди використовують особливі струнні, ударні або духові інструменти.
 • Compose a Song Step 3 Version 2.jpg 3 Виберіть спосіб запису. Продумайте, яким чином ви буде фіксувати музику, як в фіналі, так і в процесі роботи. Люди з музичною освітою будуть писати ноти, самоучки ж, як правило, будуть записувати акорди. Якщо ж ви пишіть все це лише для себе і у вас хороша пам'ять, ви можете взагалі нічого не писати (хоч це і не рекомендується робити).
 • Метод 2 з 6: Створення основи пісні

 • Compose a Song Step 4 Version 2.jpg 1 Придумайте початковий мотив. Перш ніж ви зможете почати роботу над піснею, вам потрібно отримати загальне уявлення про те, як вона повинна звучати. Цей мотив має бути суттю і основою пісні, від якого ви будете відштовхуватися і накладати все інше.
  • Відправною точкою буде мелодія. Це основна партія в пісні, яку можна наспівати. На неї, як правило, накладають текст.
  • Другий підхід полягає в тому, що все починається з ланцюжка акордів, які дозволяють відчути загальний настрій пісні. Це може стати хорошою відправною точкою у разі, якщо ви не дуже добре уявляєте собі мелодію, або вона зовсім не спочатку приходить на розум.
 • Compose a Song Step 5 Version 2.jpg 2 Створіть «гак» або «риф» - це запам'ятовується рядок або рядки пісні. Це та частина пісні, яка засіла у вас в голові. Це прилипчивый мотивчик і текст, який приверне увагу слухачів і змусить їх думати про пісню після того, як вони її почують. Функція «рифу» проста: це запам'ятовується і помітна інструментальна частина пісні, віддільна від мелодії.
 • Compose a Song Step 6 Version 2.jpg 3 Вивчіть популярні структурні форми пісень. Якщо ви хочете написати пісню, вам дуже важливо зрозуміти структурні основи або форми, які переважають в популярній музиці. Використовуючи їх, ви отримаєте прийнятний каркас, на основі якого ви зможете вибудовувати кістяк пісні, і який забезпечить зв'язок з аудиторією слухачів. Пісня, дуже відрізняється від традиційних форм і канонів, може відштовхнути більшу частину слухачів, навіть якщо вона зроблена якісно.
  • AAA: Структурна форма, в якій куплети однакові в музичному плані, але відрізняються текстом. Вона не дуже поширена серед мейнстрімної музики, але в інших жанрах зустрічається. Яскравим прикладом може бути традиційна американська пісня "Amazing Grace".
  • AABA: Найбільш поширена структурна форма в сучасній поп-музиці. Характеризується варіативністю і зустрічається практично у всіх жанрах. В самому примітивному вигляді структура AABA починається з двох музично однакових куплетів, потім йде на розрив «міст» («У» у формулі), після чого знову повертається до початкового куплету в музиці. Існує безліч прикладів цього, але найпоказовішим, мабуть, є пісня "Something" групи The Beatles.
   • AABABA – найбільш популярний середній варіант структури. Інший, менш популярний варіант представлений структурою ABAB. ABCD – структурна форма без повторів, динамічна, так само іноді застосовується.
  • Куплет - приспів: ця форма вже не настільки популярна, як раніше, але багато пісень першої половини ХХ ст. мали саме таку структуру. Вона була дуже популярна до 1960 років. Куплет йде за приспівом і часто повторюється. Ідеальний приклад: пісня "All You Need is Love" групи The Beatles.
   • Є два основних варіанти форми: проста і контрастна. У контрастній формі музика в куплеті відрізняється від музики в приспіві. В простій формі музика одна і та ж скрізь.
   • Існує додатковий варіант, який називається Куплет – Приспів – Програш, який додає два або більше програшу в якості перерви між приспівами. Програш завжди коротше куплета і супроводжується змінами темпу музики і ритміки.
 • Compose a Song Step 7 Version 2.jpg 4 Вивчіть класичну структуру пісні. Для написання пісні дуже корисно розібратися в класичній структурі пісні. Їх можна використовувати в якості джерела натхнення, щоб винаходити нові стилі музики і експериментувати зі старими, або ж брати за основу інструментальних вставок.
  • Канон – це пісенна форма, в якій за основною мелодією слідують її модуляції і модифікації. Цей прийом використовується для того, щоб додати кілька музичних шарів і створити ефект луни. Прикладом є пісня "Row, Row, Row Your Boat".
  • Соната починається з експозиції, яка є вступом до основної теми. За нею йде розвиток теми шляхом модуляцій та інших прийомів. І остання частина називається кодою, в якій мелодія повертається до основної теми, що створює ефект завершеності твору.
 • Метод 3 з 6: Вибір жанру

 • Compose a Song Step 8 Version 2.jpg 1 Два найбільш поширених жанру, з яких слід виходити, це поп і рок. Подумайте, що вам ближче. Поп-музика – це складний і комплексний жанр, оскільки насправді, він включає в себе всі популярні композиції в певний період часу. У сучасному світі на поп - музику досить сильно впливає рок. Щоб написати пісню, що відноситься до поп - жанру, потрібно врахувати кілька моментів.
  • Форма: і поп, і рок - пісні дуже шаблонны, в них робиться великий наголос на приспів, який завжди повторюється по кілька разів. Приспів, як правило, коротше куплета, і швидко і легко запам'ятовується, тому постарайтеся це врахувати у своєму творі.
  • Вибір інструменту: багато інструменти використовуються як в рок, так і в поп – музиці. Це можуть бути, наприклад, гітари (в поп музиці вони, як правило, акустичні, а рок музиканти воліють електрогітари), бас-гітари, ударні і, в деяких випадках, фортепіано. Так само для створення додаткового драматичного ефекту використовуються класичні струнні інструменти.
  • Темп в композиціях багато в чому залежить від емоційного забарвлення. Сумні і проникливі пісні більш повільні, ніж ритмічна танцювальна музика.
 • Compose a Song Step 9.jpg 2 Розгляньте стилі кантрі і фолк. Кантрі і фолк музика є суміжними жанрами, які інструментально дуже схожі. Ці жанри широко використовуються в прямому ефірі, ставка тут робиться на місцевих музикантів, а якість обробки аудіофайлів досить низьке (бажаним є акустичне звучання і мінімум редактури).
  • Форма пісень нічим не відрізняється від поп - музики. Найбільш поширена структура AABA. У фолк музики, як правило, використовуються ємні за змістом вірші.
  • Вибір інструментів: існує кілька інструментів, характерних для обох жанрів. Це акустичні гітари, домбри, мандоліни, струнні класичні інструменти, які звучать фоном (скрипка, бас), арфи та фортепіано.
  • Темп так само буде визначатися настроєм. Кантрі музика більш швидка, ніж повільний фолк.
 • Compose a Song Step 10.jpg 3 Реп і хіп-хоп. Ці суміжні жанри відрізняються від попередніх тим, що вони використовують різні інструменти і темп. За формою вони варіюються. Майте це на увазі, коли будете писати пісню в цьому жанрі.
  • Форми: обидва жанру роблять упор на динаміку куплетів і приспівів. Переважає структура AAA, чого не скажеш про інших жанрах. Акцент робиться на куплет, зрідка задіють так само і приспіви, які можуть бути присутніми в тексті.
  • Інструменти: і в репі, і в хіп-хопі упор робиться на ударні, а не на гітари. Акцент робиться на оцифровку і на текст. Так само використовуються програвачі, семпли і комп'ютер з тимчасовим доступом до інтернету. Крім того, це можуть бути синтезатори, цимбали і ударні.
  • Темп, як правило, коливається в межах 90-100 ударів у хвилину. Більш повільні пісні будуть розглядатися як ліричні, вони притаманні хіп - хопу в якійсь мірі. Більш швидкі пісні підходять для танців та ігор в клубах.
 • Compose a Song Step 11.jpg 4 Можливо, вам до душі доведеться джаз. Його досить складно виконувати, але технічно легко писати. Темп, як правило, повільний, а от форми можуть бути змінені.
  • Інструменти: У джазі переважають духові інструменти, чого немає в інших жанрах. Це може бути саксофон або гобой. Знадобляться і фортепіано, бас-гітари, ударні і гітари.
 • Метод 4 з 6: Накладення тексту

 • Compose a Song Step 12.jpg 1 Співпрацюйте з поетами. Найпростіший спосіб отримати текст пісні – це попросити поета його для вас написати. Ви можете попрацювати зі своїм другом або найняти професіонала, в залежності від того, чого хочете досягти. Поет може покласти слова на музику, коли вона буде написана, він буде працювати з вами на протязі процесу написання пісні або нададуть вам текст перед тим, як ви приступите до роботи.
  • Переконайтеся, що стиль поета збігається з мелодикою і суттю пісні. Поети, які пишуть чудові пісні про шекспірівських почуттях, можуть не впоратися з текстом для пісні в стилі важкого металу. Знайдіть кого-небудь, хто буде поділяти ваше бачення пісні і розуміти емоції, які вона несе.
 • Compose a Song Step 13.jpg 2 Напишіть текст самостійно. Звичайно, вам може знадобитися трохи майстерності, оскільки ваші вірші можуть звучати дивно або нерозумно. Не бійтеся труднощів і працюйте, і все вийде.
  • Спробуйте наспівати текст у процесі написання. Таким чином, ви зможете переконатися в тому, що він буде органічно лягає на музику, і не буде дивних пауз і не поєднуваних строф.
  • Перш ніж приступати до написання тексту, визначитеся з тим, чи будете ви використовувати риму чи ні. Визначтеся зі структурою тексту. Рифмующиеся слова потрібно вставляти в текст з певним інтервалом, а це треба спланувати спочатку.
 • Compose a Song Step 14.jpg 3 З'єднайте наявний текст з музикою. Або покладіть на музику окремі написані слова з п'єси, поеми, мови або чого-небудь ще, які, на вашу думку, зроблять пісню відмінною. Виберіть те, що має сенс для вас. Ваші слухачі зможуть сказати напевно, щирі ви у своїй творчості, чи ні.
  • Найпростіший спосіб почати накладати слова на музику це визначити їх природний ритм. Зверніть увагу на те, як вони між собою поєднуються. Мова містить фрази, паузи, наголос та ритміку. Це те, що робить її звучання природним. Перенесіть цей ритм в музику, яку пишете.
  • Якщо у вас виникли проблеми з римою, або ви хочете додати гостроти звучання, поекспериментуйте з уривчастими фразами, щоб зробити акцент на якихось словах. Це допоможе уникнути довгих речень або допоможе покласти на музику текст, який з нею не зовсім збігається.
  • Пам'ятайте, що ви завжди можете упускати слова або фрази, щоб текст ліг на мелодію. Якщо якесь слово випадає з кількості складів у рядку та не є необхідним, його можна втратити або перефразувати сходинку.
 • Метод 5 з 6: Додавання глибини і одухотвореності звучанню

 • Compose a Song Step 15.jpg 1 Імпровізуйте, якщо хочете вкласти в пісню частину своєї душі і зробити її чимось більшим, ніж голос і звук інструменту. Якщо ви цього хочете, вам потрібно додати глибини звучання, обробляючи те, що у вас є. Найпростіший шлях зробити це – імпровізувати. Слухайте свою пісню і покращуйте звучання на свій розсуд.
 • Compose a Song Step 16.jpg 2 Співпрацюйте. Якщо вашої імпровізації недостатньо, попросіть друзів або кількох музикантів привнести свіже звучання у вашу роботу.
 • Compose a Song Step 17.jpg 3 Додайте програш і гармонію. Вони є варіаціями основної мелодії, які привносять у неї відчуття опрацьованості. Програш це мелодія, яка заповнює прогалини в звучанні основний і розбавляє її. Гармонія ж з'єднана з основною музичною лінією.
 • Compose a Song Step 18.jpg 4 Додайте більше інструментів фон, щоб пісня звучала більш мелодійно. Ви можете дописати партії ударних, таких як барабани, струнний квартет, флейти або куранти... Ваші можливості безмежні. Ви можете так само додати звукові ефекти, такі як вітер, грім або вуличний шум. Переконайтеся в тому, що це буде звучати доречно в контексті пісні.
 • Метод 6 з 6: Запис і фіксація

 • Compose a Song Step 19.jpg 1 Робіть записи вручну. Швидше за все, вам захочеться записати музику, яку ви вигадуєте, щоб її можна було відтворити, особливо, якщо ви хочете, щоб її виконували інші люди. Ви можете робити записи в такому обсязі, в якому захочете. Для того, щоб це зробити, вам необхідно буде підучити теорію музики.
  • Партитура це форма запису, яка включає в себе лише загальні примітки, що стосуються мелодії і гармонії. Вона використовується в джазі і музичних імпровізаціях, а так само музикантами, які не дуже добре володіють теоретичною базою.
 • Compose a Song Step 20.jpg 2 Скористайтесь студією звукозапису. Це комп'ютерні програми, створені для композиторів і звукорежисерів. Вони дозволяють мікшувати і записувати музику, а так само записувати ноти. Вони досить дорогі і підходять серйозним музикантам.
 • Compose a Song Step 21.jpg 3 Запишіть аудіозапис безпосередньо. Іншим способом буде записувати себе грає і співає. Ви можете записати ноти або попросити когось зробити це пізніше.
 • Що вам знадобиться

  • Інструмент
  • Нотний зошит або аналогічна комп'ютерна програма
  • MIDI клавіатура(опціонально)
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?