Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як кинути пити без допомоги Анонімних Алкоголіків

Рекламний блок

Кроки

 • Quit Drinking without Alcoholics Anonymous Step 1.jpg 1 Зрозумійте, чому ви п'єте. Щоб ефективно реалізовувати процес ОООУ, вашим першим обов'язковим кроком має бути усвідомлення проблеми. В Анонімних Алкоголіків алкоголізм розглядається як хвороба, з якою вам може допомогти лише Вища Сила; так чи інакше, поза АА є й інші моделі розуміння алкогольної залежності. Один з корисних підходів у розумінні проблем з випивкою – дивитися на неї в термінах інстинкту виживання. Мозок ділиться на дві основні частини, одну з яких ми називаємо людським мозком (ви), а другу – тварин мозком (воно). Тваринний мозок зосереджений на завданні виживання, тому, коли у вас є залежність від алкоголю, він помилково вважає, що випивка потрібна вам для виживання. Виходячи з цього, ви можете називати його "алкогольних мозком". Якщо у вас немає розуміння того, як функціонує алкогольний мозок, він легко може втягнути і людський мозок в залежність від випивки.
 • Quit Drinking without Alcoholics Anonymous Step 2.jpg 2 Візьміть на себе зобов'язання назавжди відмовитися від алкоголю. Щоб вижити, алкоголь вам не потрібен. Розробіть план, щоб кинути пити – це будуть зміни на краще. Коли ви будете готові, вимовіть слова: "Я більше ніколи не буду пити". Оцініть, що ви при цьому відчуваєте. Якщо вам стало страшно, якщо ви почали панікувати, злитися, відчуваєте пригніченість або вам просто погано, то знайте – це говорить у вас ваш алкогольний мозок. І, якщо говорити відверто, вам БУДЕ погано. Ваш організм працював на хімікатах останні скільки років? Він вважає, що алкоголь йому необхідний. Тепер йому доведеться вчитися функціонувати без цих речовин, і процес навчання буде відбуватися поступово. Дайте організму трохи часу.
  • Протягом деякого часу ви глушили свої нейрони, і тепер вони прямо таки гудуть від активності, а це значить, що перші пару днів у вас будуть проблеми з тим, щоб відпочити й поспати. В цей час ваш алкогольний мозок буде підказувати вам неправду; говорите йому, що він брехун, і проведіть пару ночей за переглядом нічних тб-передач!
 • Quit Drinking without Alcoholics Anonymous Step 3.jpg 3 Відокремте алкогольний мозок від мозку людини. Ваш людський мозок набагато розумніші, ніж його алкогольний колега, який просто не розуміє, що може жити і без спиртного. Ви можете перехитрити алкогольний мозок, навчившись думати про нього як про щось, що знаходиться поза вас; такий же прийом ви можете використовувати, коли він що-небудь говорити. Втілюйте його в окрему істоту – замість слів "я хочу випити", говоріть "він хоче випити". Коли ви представите алкогольний мозок як зовнішній об'єкт, ви зрозумієте, що він не має влади над вами. Ситуацію керуєте ви, а він залишається за бортом. Все, що він може робити – намагатися хитрістю затягнути вас на випивку, але кожен раз ви будете обігравати.
  • Він буде застосовувати всі засоби, щоб змусити вас випити, тому що помилково вважає, що алкоголь вам потрібен для виживання. Якщо вам буде погано, він буде пропонувати вам випити, щоб стало краще. Якщо вам буде весело – випити, щоб відзначити вечірку або свято. Насправді, ваш алкогольний мозок буде використовувати будь-яку подію (добре чи погане) в якості виправдання для того, щоб прикластися до пляшки. Кожен раз, коли у вас будуть виникати думки або почуття, які передбачають випивку, знайте – це алкогольний мозок намагається вас обхитрити.
 • Quit Drinking without Alcoholics Anonymous Step 4.jpg 4 Відповідайте алкогольного мозку "ніколи" на кожне його пропозицію випити. Так ви змусите його відступити – він зрозуміє, що він не контролює ситуацію, і що немає ніякого способу змусити вас знову лити алкоголь в горло. Він буде вдаватися до безлічі різних хитрощів, щоб змусити випивати (особливо на початку), але тепер, коли ви володієте цією інформацією, ви будете розуміти, що за всім цим стоїть одна і та ж причина. Запам'ятайте, що всі думки і почуття, які передбачають випивку – робота алкогольного мозку. Коли вони з'являються, просто говорите їм "Я ніколи не буду пити" і продовжуйте займатися своїми справами. Не намагайтеся доводити вірність своєї позиції; просто повторюйте, що більше ніколи не будете пити.
  • Якщо друзі пропонують вам випити, скажіть їм: "Ні, дякую, я кинув". Ви також можете сказати: "Я вирішив пригальмувати", або просто "Ні, дякую, чогось мені не хочеться". Так чи інакше, якщо люди у вашому колі схильні до випивки, ймовірно, краще заручитися їхньою допомогою, щоб вони надали вам підтримку в прагненні до стриманості. Якщо ж вони не підтримують ваше рішення, знайдіть собі нових друзів.
  • Поступово ваш алкогольний мозок буде втрачати ентузіазм і стане турбувати вас все рідше і рідше. Зовсім скоро ви навчитеся майстерно справлятися з його витівками, і вам стане набагато легше зберігати тверезість.
 • Quit Drinking without Alcoholics Anonymous Step 5.jpg 5 Отримуйте задоволення від вашого лікування від алкогольної залежності. Коли ви прийняли рішення кинути пити назавжди, одна з перших труднощів, з якими ви зіткнетеся – прийняти той факт, що тепер день за днем буде проходити без алкоголю. Якщо ви сидите вдома і нічого не робите, алкогольний мозок буде приставати до вас з випивкою, і кинути пити буде непросто, тому що ваш людський мозок не діє. Ось чому вам необхідно розвиватися в якому б то не було напрямі – так ви займете справою ваш людський мозок. Знайдіть (або наново відкрийте) хобі, які будуть давати видимий результат. Наведіть форму ваше тіло, полагодите старий автомобіль або почніть нові відносини. Навчіться готувати, грати на музичному інструменті, робити прикраси або вирушайте на прогулянку з друзями (тверезими). Пишіть корисні статті на wikiHow. Складайте окремо ті гроші, які раніше йшли на випивку, і спостерігайте, як росте ваш капітал у скарбничці. Відзначайте кожен значущий період вашої тверезості, будь то тиждень або 10 днів: чим далі, тим краще будуть ставати ваші справи.
  • Не бійтеся оступитися або знову повернутися до спиртного: цей страх вселяє вам ваш алкогольний мозок, щоб дати привід здатися.
  • Згодом принципи ОООУ почнуть виконуватися автоматично, це значить, що вам не потрібно буде докладати багато зусиль, щоб залишатися тверезим. В цей час вам може бути погано, ви можете відчувати злість, смуток або пригніченість, але це нормально. Якщо алкогольний мозок буде намагатися використовувати ці почуття як виправдання випити – ви знаєте, звідки все це береться, і що з цим робити. У боротьбі з вашим алкогольних мозком ви завжди будете краще, розумніше, веселіше, дотепніше і навіть вище за нього!
 • Поради

  • Насправді, "людський мозок" називається "неокортекс", а “тваринний мозок“ (так званий “алкогольний мозок“) – "середній мозок". Неокортекс – комплексна, свідома частина мозку; це та частина мозку, яка дає вам відчуття індивідуальності, "відчуття самого себе". З іншого боку, середній мозок – несвідома частина мозку, яка регулює всі процеси, пов'язані з підтриманням життєдіяльності, а саме: дихання, харчування, секс і так далі. Коли ви стаєте залежними від алкоголю, випивка потрапляє в число інстинктів середнього мозку, пов'язаних з виживанням. Тим не менш, він може отримати алкоголь лише в тому випадку, якщо ви прийміть свідоме рішення випити. Це рішення виникає в неокортексі. Якщо неокортекс (тобто ви) зможе зрозуміти, як функціонує середній мозок, останній втрачає свою силу і більше не може отримувати алкоголь. Контроль знаходиться у ваших руках і у ваших силах кинути пити.
  • Процес, побудований на принципах ОООУ, також допоможе вам і з іншими хімічними залежностями. Цю техніку можна використовувати у випадку залежно від сигарет, рецептурних препаратів, наркотиків та інших небезпечних речовин. Коли справа доходить до відмови від вживання, всі речовини поводяться однаково. Просто замініть "алкоголь" та "випивка" на слова, які відповідають вашій залежності, щоб там не було. Не варто шкодити вашому розсудливості наркотиками або іншими п'янкими речовинами. Принципи ОООУ і подібні підходи допоможуть вам навчитися контролювати себе швидко і з найменшими зусиллями. Залежність – сильний опонент, але знання – це могутня зброя.
  • Знайдіть собі іншу залежність замість алкоголю. Ви можете почати бігати підтюпцем, або ходити по біговій доріжці і спілкуватися з однолітками. Ви можете захопитися катанням на велосипеді по мальовничих місцях неподалік від вашого будинку. Навантажувати себе фізичними вправами до повної знемоги, сильної прив'язці з потребою в свіжому повітрі і воді. Ви можете знайти новий шлях до здорового способу життя.

  Попередження

  • Якщо у вас серйозні проблеми з випивкою , і ви в один момент повністю відмовилися від алкоголю (а не поступово зменшували його кількість), при цьому не користувалися медичної або соціальною допомогою, а після цього думаєте знову почати пити – є велика небезпека того, що ви почнете пити набагато більше, ніж пили до цього. Таким чином ваш алкогольний мозок спробує одним махом повернути все втрачене спиртне. Не робіть цього ні за яких обставин. Така "сверхдоза спиртного" призведе до отруєння, відмови печінки і смерті.
  • Якщо у вас серйозні проблеми з алкоголем, вам може знадобитися провести кілька днів в одному з медичних центрів детоксикації, щоб уникнути негативних наслідків для вашого здоров'я. Однак якщо ви впевнені, що програма Анонімних Алкоголіків вам не підходить, не дозволяйте детокс-центрам залучити вас в "групи лікування залежних" після того, як фізичні симптому будуть усунені; подібні програми майже повністю базуються на 12 кроках з груп АА. Вирушайте додому, дотримуйтесь ОООУ і просто не пийте.

  Що вам знадобиться

  • Займіться чим-небудь іншим. Відверніть ваш алкогольний мозок – для вас це головний пріоритет!
  • Нагадування. Час від часу ваш мозок буде намагатися хитрістю повернути вас назад до випивки, підкидаючи вам спогади приємних подій, веселощів, вечірок і безлічі інших позитивних моментів, пов'язаних з алкоголем. Вам потрібен інструмент для боротьби з подібними явищами, наприклад, у вигляді списку причин, по яких ви вирішили кинути пити. Не забудьте всі негативні явища, які алкоголь приніс у ваше життя – почуття провини, сорому, соціальна ізоляція, проблеми з законом, фінансові труднощі, зруйновані відносини і безліч проблем зі здоров'ям. Коли алкогольний мозок буде говорити вам: "А пам'ятаєш той прекрасний день, коли ти випив ... ", ви можете закінчити словами: "...і образив близької мені людини", "...і мене заарештували", "...втратив роботу", "... мені було погано весь день". Пам'ятайте, що згадувати тимчасові позитивні аспекти алкоголю не переважать реальні тривалі негативні наслідки випивки.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?