Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як користуватися компасом

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Основи

 • Use a Compass Step 1.jpg 1 Розберіться з відмітками на компасі. Звичайно, у кожної моделі компаса буде свій власний вигляд і дизайн, однак вони сконструйовані за схожим принципом. Так, зокрема, у кожному компас є магнітна стрілка, яка вказує на магнітні полюси планети. Далі ми розповімо вам про те, з чого складається звичайний типовий компас:
  • Основна плата - це прозора пластикова пластина, на якій закріплений компас.
  • Стрілка напрямку руху - це на компасі стрілка, що вказує напрямок.
  • Кільце компаса - прозоре кільце, в якому закріплений компас, точніше – магнітна голка.
  • Шкала поділок - крутиться дуга навколо компаса, розділена на 360 градусів.
  • Магнітна стрілка - стрілка, що обертається всередині компаса.
  • Стрілка напряму - не намагнічена стрілка всередині компаса.
  • Ориентирные лінії - лінії на панелі компаса, прокладені паралельно стрілкою напрямку.
 • Use a Compass Step 2.jpg 2 Навчитеся правильно тримати компас. Покладіть компас на долоню, а піднесіть долоню до грудей - це і буде правильним положенням компаса, коли ви подорожуєте. Якщо ж ви просто звіряєтеся з картою, то покладіть карту на рівну і плоску поверхню, а компас, відповідно, на мапу, щоб точніше орієнтуватися на місцевості.
 • Use a Compass Step 6.jpg 3 Визначте, в який бік ви дивіться. По суті, це простий і швидкий спосіб зорієнтуватися на місцевості і зрозуміти, в який бік ви дивіться і прямуєте. Отже, погляньте на магнітну стрілку. Якщо ви йдете на північ, вона повинна відхилятися в ту або іншу сторону.
  • Повертайте шкали поділок. Робити це потрібно до тих пір, поки стрілка напрямку не співпаде з магнітною стрілкою, тобто поки обидві стрілки не будуть вказувати на північ. Потім визначте, в яку сторону ви рухаєтеся, подивившись на те, куди вказує стрілка напрямку руху. Якщо та вказує на область між відмітками «Північ» і «Схід», то ви рухаєтеся на північний схід.
  • Визначте, де напрямок руху стрілки перетнеться зі шкалою поділок. Щоб визначити свій напрямок точніше, уважніше подивіться на шкалу поділок. Якщо перетин відбувається навпроти цифри " 23, то ви рухаєтеся на 23 градуси на північний схід.
 • Use a Compass Step 5.jpg 4 Запам'ятайте різницю між географічним та магнітним Північними полюсами. Незважаючи на те, що обидва вони «північні», різницю між ними ви запам'ятаєте досить швидко, і ця різниця, до речі сказати, дуже важлива для правильної роботи з компасом.[1]
  • Північний географічний полюс – це та точка, де сходяться лінії довготи, намальовані на картах. У всіх карт ця точка одна і та ж – вгорі карти. На жаль, магнітне поле Землі неоднорідний, а тому і ваш компас буде вказувати не на географічний, а на Північний магнітний полюс.
  • Північний магнітний полюс, відповідно, пов'язаний з магнітосферою Землі, точніше – з її нахилом, що становить близько 11 градусів від нахилу земної осі. Саме тому різниця між географічним та магнітним північними полюсами становить у ряді місце до 20 градусів. Відповідно, щоб точно визначити напрям і своє місце розташування, вам потрібно буде враховувати ще й магнітне схилення (а воно скрізь різне).
  • Може здатися, що різниця несуттєва, проте помилка всього на 1 градус призведе до того, що, образно висловлюючись, кожен кілометр шляху буде відводити вас в сторону від цілі на 100 метрів. А тепер уявіть, що буде, якщо треба пройти 10 кілометрів, 20 або 100. Відповідно, враховувати магнітне схилення просто необхідно.
 • Use a Compass Step 4.jpg 5 Як навчитися враховувати магнітне схилення? Хороше питання. Власне, що таке «магнітне відхилення»? Це різниця між магнітним і географічним північним полюсом. Щоб вам було простіше працювати з компасом, що можете додавати або віднімати значення магнітного схилення в градусах з вашого курсу, але це залежить від того, на карті або компасом ви орієнтуєтеся, а також від того, чи перебуваєте ви в області з східним або західним схилянням.
  • Візьмемо в якості прикладу США. Лінія нульового відхилення проходить через Алабаму, Іллінойс і Вісконсін (правда, злегка по діагоналі). Східніше цієї лінії будуть області з західним схилянням, тобто в цих областях північний магнітний полюс буде на кілька градусів на захід від північного географічного полюса. Відповідно, у всіх областях, що на захід від цієї лінії, вірно буде зворотне. Заздалегідь дізнайтеся значення магнітного схилення в тій області, де будете подорожувати – стане у нагоді.
  • Припустимо, ви орієнтуєтеся за компасом в області з західним схилянням. Відповідно, проклавши по карті курс, треба скорегувати його, віднявши з нього відповідну кількість градусів. Якщо ж ви перебуваєте в області з східним схилянням, то курс треба коригувати, додаючи до нього значення магнітного схилення.
 • Частина 2 з 3: Використання компаса

 • Use a Compass Step 3.jpg 1 Обчисліть ваш напрям. Якщо ви йдете по лісі або по відкритій місцевості, то час від часу вам не завадить визначати свій напрямок. Для цього обертайте компас, поки стрілка напрямку не співпаде з напрямком, в якому ви йшли і будете йти. Магнітна стрілка співпаде з цим напрямком тільки в тому випадку, якщо ви рухаєтеся на північ
  • Крутите дугу поділок, поки не встановите дугу так, щоб магнітна стрілка вказувала на позначку північ. Як тільки ви це зробите, одразу буде видно, який градус показує стрілка напрямку руху.
  • Зведіть до мінімуму вплив магнітних варіацій місцевості, обертаючи дугу з поділками наліво-направо на відповідну кількість градусів (залежить від магнітного схилення). Подивіться, на яку позначку на шкалі поділок вказує стрілка напрямку.
 • Use a Compass Step 9.jpg 2 Продовжуйте рухатися в заданому напрямку. Для цього просто тримайте правильно компас, поверніться з компасом так, щоб магнітна стрілка ще раз вказувала на північ на панелі поділок. Почніть рух в сторону, на яку вказує стрілка напрямку. Звіряйтеся з компасом стільки, скільки буде потрібно, але при цьому будьте уважні, щоб випадково не зрушити панель поділок.
 • 3 Зосередьтеся на орієнтирах, які перебувають далеко. Щоб слідувати в заданому напрямку, подивіться на напрямок, куди вказує стрілка, і позначте для себе орієнтир в цьому напрямку (дерево, телефонний стовп і так далі). Не орієнтуйтеся на що-небудь занадто віддалене (гора), т. к. великі об'єкти не дозволяють орієнтуватися на місцевості з високою точністю. Як тільки ви досягли орієнтира, користуючись компасом, визначте наступний орієнтир. [2]
  • Якщо видимість обмежена, і ви не можете побачити віддалені об'єкти, користуйтеся попутниками, як орієнтиром (якщо, звичайно, вони у вас є). Стійте на місці, а їх попросіть пройти за напрямом, який показує компас. Поправляйте попутників, якщо вони будуть збиватися з курсу. Коли вони зникнуть з поля зору, крикніть, щоб зупинились і почекали вас. При необхідності повторіть процедуру..
 • Use a Compass Step 7.jpg 4 Перенесіть курс на вашу туристичну карту. Вставте картку на горизонтальній поверхні, покладіть зверху компас, так, щоб лінія напрямку руху вказувала на північ на карті. Потім розташуйте компас так, щоб його край проходив через вашу поточну позицію (але стрілка напрямку все одно вказувала на північ).
  • Проведіть лінію вздовж краю компаса і через точку вашої поточної локації на карті. Якщо ви будете дотримуватися цього напрямку, ваш шлях буде проходити по лінії, накресленої на карті.
 • 5 Вчимося прокладати курс по карті. Для цього розташуйте карту на горизонтальній поверхні, зверху покладе компас. Використовуючи край компаса як лінійку, з'єднайте точку поточної позиції з точкою, в яку ви прямуєте. [3]
  • Обертайте шкали поділок, поки стрілка напрямку не буде вказувати на географічний північ на карті. Це також допоможе відкалібрувати ориентирные лінії компаса по лінії північ-південь. Як тільки шкала поділок налаштована, можете прибрати карту.
  • Так ви скорректируете магнітне схилення, додавши відповідну кількість градусів до областей з західним схилянням, і віднявши з областей з східним схилянням. Це діаметрально протилежне тому, чим ви займалися, вперше прокладаючи курс з допомогою компаса, так що не переплутайте.
 • Use a Compass Step 14.jpg 6 Використовуйте нові координати. Тримайте компас перед собою в горизонтальному положенні так, щоб стрілка напрямку вказувала в бік від вас. В результаті ви використовуєте стрілку напрямку руху як орієнтир, спрямований на точку призначення. Слідкуйте самі, поки магнітна стрілка не співпаде зі стрілкою напрямку. Тепер ви стоїте обличчям до місця призначення, зазначеного на карті.
 • Частина 3 з 3: Обчислюємо своє місце розташування, заблукавши

 • Use a Compass Step 17.jpg 1 Виберіть 3 об'єкти, які відзначені на вашій карті. Вони повинні бути максимально віддалені один від одного, але залишатися в полі зору. Одна з найбільш важливих і водночас складних завдань, для яких призначений компас, це орієнтація на місцевості в тому випадку, якщо ви заблукали. Якщо ж знайти на карті характерні пам'ятки або інші об'єкти, які ви бачите своїми очима, і ті об'єкти знаходяться досить далеко один від одного, то привітайте себе – ви вже «знайшлися».
 • Use a Compass Step 19.jpg 2 Зорієнтуйте стрілку напрямку компаса на першому об'єкті. Якщо тільки цей об'єкт не на півночі, магнітна стрілка обов'язково відхилиться убік. Обертайте шкали поділок, поки стрілка напрямку не співпаде з магнітною стрілкою, що вказує на північ. Як тільки вони збіглися, ви побачите, на якій позначці знаходиться лінія напрямку, що вказує на об'єкт. Виключіть місцеві магнітні варіації, подкрутив шкали поділок.
 • Use a Compass Step 22.jpg 3 Перенесіть на карту орієнтацію об'єкта відносно сторін світу. Покладіть карту на горизонтальну поверхню і потім покладіть зверху компас так, щоб стрілка орієнтування вказувала на географічний північ на карті. Потім посуньте компас так, щоб його межа проходила через точку на карті, але, при цьому, ще й так, щоб стрілка орієнтування продовжувала вказувати на північ.
 • Use a Compass Step 24.jpg 4 Прочертите лінію, що проходить уздовж краю компаса і одночасно через точку вашого приблизного місця розташування. Це перша лінія з трьох, які вам потрібно буде прокреслити, щоб визначити вашу позицію на карті.[4]
  • Повторіть процес для інших двох об'єктів. Як тільки ви закінчите, у вас будуть три лінії, які утворюють трикутник на карті. Ви знаходитесь всередині цього трикутника. Його розміри залежать від точності ваших обчислень. Більш точні обчислення дають в результаті маленький трикутник, а з практикою і прийде результат, при якому лінії будуть перетинатися в одній точці.
 • Поради

  • Ви можете тримати компас в умовному квадраті, затиснувши його між двома великими пальцями (пальці будуть показувати L) і розставивши лікті в різні сторони. Станьте обличчям до об'єкта, на який ви орієнтуєтеся, дивіться прямо і проведіть лінію між вами та об'єктом, на який ви орієнтуєтеся. Уявна лінія повинна виходити від вас і проходити через лінію напрямку стрілки компаса. Ви навіть можете прибрати пальці і уперти компас в живіт, щоб надійніше тримати компас. Єдине, переконайтеся, що на вас немає ременя з металевою бляхою або інших металевих предметів, які можуть відхилити магнітну стрілку.
  • Ви можете довіряти компасу: в 99.9% випадках він вкаже правильний напрямок. Багато місця виглядають однаково, так що повторимо ще раз, ОРІЄНТУЙТЕСЯ ПО КОМПАСУ.
  • Щоб визначити своє точне місце розташування, краще скористатися тим, що знаходиться поблизу. Метод тріангуляції більше корисний у тих випадках, коли ви заблукали в пустельній, нічим не примітною місцевості.
  • Для максимальної точності постійно звіряйтеся з компасом, орієнтуючись на стрілку напрями та інші об'єкти.
  • Позначки на компасі зазвичай робляться червоним або чорним кольором. Північний полюс зазвичай відзначений N, але якщо з якоїсь причини він не відзначений, спробуйте обчислити, де північ, направивши компас на північ або південь, відносно сонця.

  Джерела і посилання

 • ^ http://www.princeton.edu/~oa/manual/mapcompass2.shtml#Compass
 • ^ http://www.magazine.ordnancesurveyleisure.co.uk/magazine/tscontent/editorials/outdoor-skills/map-and-navigation-skills/using-a-compass.html
 • ^ http://www.rei.com/learn/expert-advice/navigation-basics.html
 • ^ http://www.princeton.edu/~oa/manual/mapcompass3.shtml#Scenarios
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?