Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як тримати молочну корову

Рекламний блок

Кроки

 • Keep a Milking Cow Step 1.jpg 1 Виберіть свою корову: Є багато підходящих порід молочного напрямку.
  • Голштино-фризька порода: Це найпоширеніша порода на комерційних молочних фермах, так як її удійність найбільша.
  • Джерсейская порода: Друга за поширеністю порода молочного напрямку, цінуємо за підвищений вміст жиру в молоці цієї породи. Джерсі —прекрасні ніжні створіння (за винятком биків) і за ними відносно просто доглядати порівняно з представницями породи голштинцев, хоча деякі джерсейцы можуть брикатися, коли приходить час доїння.
  • Інші поширені породи молочного напряму селекції для приватних господарств включають в себе буру швицкую, девонширскую, шортгорнскую, декстерскую, червону датську, гернзейскую і айрширскую.
 • Keep a Milking Cow Step 2.jpg 2 Турбота про корові: Як і всім тваринам, вашої корові знадобиться їжа, вода, кров і достатньо місця, щоб переміщатися по своєму бажанню.
  • В залежності від того, де ви живете, вашої корові потрібно відповідне притулок на ніч і для дощових днів. Для цього цілком підійдуть хлів чи стайня. Якщо у вашій місцевості дуже холодні і сніжні зими, вам знадобиться утеплений корівник для зимового утримання.
  • Вода — обов'язкова умова змісту. Вона повинна бути легкодоступна 24/7/365.
  • Кам'яна мінеральна сіль у вигляді бруска для лизання або насипом дуже важлива для вашої корови, так як у вживаної нею їжі часто не вистачає різних поживних речовин, необхідних для її організму для нормального функціонування.
  • Вам знадобиться паркан будь-якого типу для пристрою випасу. Паркан повинен бути достатньо міцним, щоб утримувати її всередині периметра і від втечі до вас. Якщо у вас міцний, добре збудований паркан у відмінному стані вам достатньо буде перевіряти його стан один раз в тиждень, не кожен день. Якщо вам потрібно буде кілька днів випасати її на території, огородженій тимчасовим електричним парканом, його стан доведеться перевіряти кожен день.
 • Keep a Milking Cow Step 3.jpg 3 Здоров'я: Ваша корова може захворіти і майже напевно захворіє. Це тільки питання часу. Належний догляд і вакцинацію відповідно до рекомендацій вашого ветеринара, що спеціалізується на великій рогатій худобі, а також увага до деталей годування і випасання дуже важливі.
  • Існують кілька факторів, що негативно позначаються на якості молока, які можуть виявитися при випасі, в залежності від їжі, часу року і її репродуктивного періоду:
   • Трава соковита і зростаюча (з домішками конюшини) може призвести до здуття живота; якщо в грунті буде дефіцит магнію, вона може захворіти трав'яний тетанією. У часи посухи або несподіваних заморозків фураж, який швидко замерзає або пересушується з-за нестачі вологи може викликати підвищення рівня нітратів; Поїдаючи такі рослини, вона піддається ризику інтоксикації нітратами.
  • Є й інші потенційні хвороби і розлади, за якими потрібно буде стежити, від травних до репродуктивних, тому поговоріть зі своїм ветеринаром у випадку, якщо у вас є які-небудь питання або побоювання щодо потенційних хвороб або ризиків, яким може бути схильна ваша корова.
   • Ви зрозумієте, що вона хвора, якщо вона не веде себе нормально чи нормально не їсть, у неї падає удійність або підвищилася температура.
 • Keep a Milking Cow Step 4.jpg 4 Годування: Доступних їй в необхідній кількості трави і мінеральних солей буде достатньо, щоб прогодувати її навесні та влітку без додаткових кормів. Проте з приходом зими потрібні належний корм і добавки. Також необхідна солома для пристрою підстилки на ніч. Пік потреб корови до харчування припадає на перші 3 місяці після отелення.
  • У періоди, коли росте трава, необхідний випас, і вам не доведеться щодня годувати її. В залежності від регіону вашого проживання, загальне правило розрахунку необхідної величини пасовища формулюється так: на одну корову вагою 450 кг (1000 фунтів), з телям або без нього, має припадати 0, 4 га (1 акр) пасовища на місяць. Порадьтеся з місцевими фахівцями для отримання більш точної інформації про розрахункові нормативи випасу для вашого регіону.
  • Зимова годівля буде найдорожчою і важливою частиною годування вашої корови. Переконайтеся, що ви запасли для неї достатньо їжі для підтримки її тіла і збереження удойности. Нехай ваше сіно протестують щодо рівня поживних речовин у ньому (сіно – корм для дійних корів кращий, ніж солома) і при необхідності додатково використовувати комбікорм для дійних корів.
   • Сіно має бути основним компонентом раціону вашої корови. Воно має бути хорошої якості і легкодоступною корові в період, коли вона не може пастися самостійно. У щоденний раціон повинен включати 1-2,3 кг (2-5 фунтів) в день цільного зерна з додаванням поживних речовин, так як воно досить ситна, і вона може погладшати, якщо ви даєте його занадто багато. У неї може початися здуття, порушення травлення і навіть ацидоз, якщо ви будете давати їй надто багато зерна.
 • Keep a Milking Cow Step 5.jpg 5 Доїння: Важливо доїти корову не рідше одного разу в день. Більшість людей воліють одноразове доїння замість звичайного дворазового, так як це звільняє їм більше часу на інші справи. Вам потрібні будуть стовп або стійло з місцем, до якого вона прив'язана, щоб вона раптово не вирішила відсунутися від вас. Вам також необхідно буде дотримуватися графіка доїння. Доїти треба кожен день в один і той же час.
  • Ручне доїння спочатку може бути злегка стомлюючим, але з придбанням навички та вміння воно стане тим, чого будете з передчуттям очікувати протягом дня. Якщо ви не вмієте цього робити, попросіть, щоб вам показав це місцевий фермер чи доярка. Ви також можете пошукати підказки у статті «Як доїти корову» тут на WikiHow.
  • Краще доїти корову в хліві, так як і ви, і корова не будете відволікатися на те, що відбувається навколо, що зробить процес більш приємним і розслабленим для вас обох.
  • Краще завжди класти перед коровою їжу під час доїння, що відверне її від самого процесу доїння.
  • Очистіть її вим'я перед тим, як приступати до доїння. На вимені завжди є пил або бруд, які ви не захочете бачити у вашому молоці!
 • Keep a Milking Cow Step 6.jpg 6 Виношування потомства: Щоб продовжувати давати молоко, вона повинна винести і народити теля.
  • Якщо вона вже телилась раніше, рекомендується зробити перерву від 45 до 80 днів після попереднього отелення. Це дасть її матці достатньо часу, щоб стягтися до нормального стану і увійти в нормальний эстральный цикл.
  • Щоб корова завагітніла, її треба осіменити. Одним з таких способів є штучне осіменіння, що вимагає спостереження за періодом статевої охоти для визначення кращого моменту для штучного осіменіння.
   • Коров'ячий менструальний цикл триває від 17 до 24 днів, а період статевої охоти у ньому триває протягом 24 годин. Її потрібно буде штучно запліднити не пізніше 12 годин з моменту, як ви побачили ознаки полювання.
  • Іншим способом розмноження може бути природне запліднення. Для цього знадобиться бик. Якщо у вас всього одна або дві корови, краще пустити їх на випас до бикам інших фермерів і цього буде достатньо. Але завжди залишається ризик, що бик може бути безплідним (або бик, від якого виходить дуже великий приплід, залежно від породи), або що бик заражений трихомоніазом або іншими хворобами статевої системи, які можуть передатися вашої корові. Наприклад, корів породи джерсі повинні бути запліднені биками, від яких виходять не великий приплід, такими як бики тієї ж породи або породи ангус, з-за їх меншого розміру і нездатність народити велике потомство.
   • Якщо ви вибрали природне запліднення для своїх корів, вам потрібно буде або позичити бика на кілька місяців, щоб він залишався у вас, чи не кілька місяців віддати його господарям свою корову, щоб її запліднили.
    • Тому дуже рекомендується вибрати штучне запліднення, адже ви хочете продовжувати вашу корову доїти та підтримувати рівень удойности, вже досягнутий в минулому.
 • Keep a Milking Cow Step 7.jpg 7 Вагітність і отелення: Корова виношує теляти трохи менше 9 місяців або близько 285 днів. У цей час важливо переконатися, що корова отримує достатньо їжі для себе і зростаючого в неї телятко.
  • Як вже було сказано раніше, вам потрібно буде дати їй двомісячний відпочинок від лактації перед отеленням, щоб вона відпочила і спрямувала свої сили на потреби плода.
  • До моменту, коли до отелення буде залишатися 3-4 місяці, у неї буде значно більш висока потреба в живильній цінності і обсязі корму. Поступово збільшуйте її раціон, але при цьому обов'язково переконайтеся, що рівень споживаного кальцію зменшився приблизно за 10 днів до отелення, що запобігає розвиток післяпологового маститу.
  • Дивіться за нею, коли підходить дата отелення, і вона показує його швидкі ознаки. Їй може знадобитися допомога при готелі, але допомагайте тільки у разі припинення пологової діяльності. Тримайте під рукою телефонний номер вашого ветеринара на випадок, якщо щось піде не так.
  • Після виходу плода переконайтеся, що теля живий і залиште їх одних ненадовго, переконавшись, що у корови достатньо води і їжі.
   • Теляті буде необхідно молозиво, яке буде вироблятися у корови в перші 36-48 годин після отелення.
 • Keep a Milking Cow Step 8.jpg 8 Відібрання від вимені: Потомство потребу в молоці матері перші 3 місяці свого життя. Але телята, вирощені на фермах, як правило, віднімаються від вимені у перші день-два після народження. Вам немає необхідності чинити так зі своєю коровою, але почніть потроху зменшувати залежність теляти від материнського молока до моменту, коли йому або їй виповниться місяць.
  • Ви можете в це час почати годувати теляти так, щоб йому доводилося підповзати під черево матері, спонукаючи його почати їсти корм для телят, годуючи його в той час, коли ви доїте корову, і дозволяючи йому смоктати тільки тоді, коли ви вже отримали від корови потрібний вам обсяг молока. Теля має бути повністю відніме від матері до віку 3-4 місяців.
   • Деякі люди воліють різко віднімати телят від корови, коли ті досягають віку 3-4 або навіть 6 місяців. Відділення від матері або застосування намордника з шипами є двома поширеними методами відлучення телят.
    • Можна залишити теличку в якості другої дійної корови або каструвати і відгодовувати

 • Поради

  • Дотримуйтеся вакцинації за графіком і виконуйте інші необхідні заходи, щоб ваша корова залишалася здоровою.
  • Період виношування ~285 днів
  • Корови входять до полювання кожні 17-24 днів на 24 години.
   • Момент входження в статеву охоту у корів важко помітити, якщо вона надана сама собі. Але якщо вона нетерпляче ходить, нервово реагує, проявляє норов і навіть намагається буцнути вас, це класичні ознаки входження корови в охоту.
  • Потрібно постійно стежити за добрим станом огорож. Перевіряйте їхній стан регулярно.
  • Корови стадні тварини і вважають за краще мати одного-двох друзів, що живуть поруч з ними. Якщо ви взяли корову з череди, їй може стати нудно, і вона може зачахнути без спілкування.
   • Більшість людей скаже вам, що вона звикне, але ви можете вирішити завести ще одну корову, щоб їй не було самотньо.
  • Купуйте корм завчасно до настання зими. Перевірте відповідність якості корму вимогам до живильної цінності, щоб знати, коли і в якій кількості їй знадобляться харчові добавки.
  • Купуючи корову, переконайтеся, що вона здорова. Припустимо купити корову, продуктивну на три чверті (один сосок може бути пошкоджений мастит), але неприпустимо купити корову, яка хвора, навіть якщо вона спочатку не виявляє ознак хвороби.
   • Блякла шкура, понурий погляд, апатія, сопливий ніс, худоба (зневоднення), виснаженість, підвищена температура (нормальна ~ 38,3°С), і подібне є ознаками того, що ви купите хвору корову.
   • У вас є великий вибір того, яку корову ви хочете. 3-в-1'м (Вагітна корова з телям), вагітна корова або ще нетельная корова – ось ті три варіанти, з яких ви можете обрати вашу першу дійну корову.
  • Підтримуйте лактацію тільки 10 місяців в році. Так ви дасте їй двомісячний відпочинок перед отеленням.

  Попередження

  • Ваша корова може захворіти і захворіє на протязі усього терміну її змісту, і так само може захворіти теля. Корова і/або теля можуть навіть померти у вас; таке трапляється, коли тримайте худобу.
  • Корови більше і сильніше, і вони можуть відчутно брикнути, якщо ви зазеваетесь.
  • Корова може занадто ревно захищати від вас своє потомство після отелення, так що при спілкуванні з нею потрібно обережність.
  • НІКОЛИ, НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ КУПУЙТЕ БИКА. Ви напроситеся на неприємності, якщо зробите це. Биков складніше утримувати, годувати і управлятися з ними, ніж з коровами і вони роблять те, що повинні робити, всього кілька днів, ну максимум кілька місяців, за рік. Вони не окупають свого змісту і супутніх ризиків, особливо якщо у вас всього одна корова.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?