Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як завести машину

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 2: Запуск двигуна

 • Start a Car Step 1 preview Version 2.jpg 1 Сідайте за кермо і пристебніться. Завжди користуйтеся ременями, не нехтуйте цим заходом безпеки!
 • Start a Car Step 2 preview Version 2.jpg 2 Вставте ключ в замок запалювання. Свердловина замку запалювання найчастіше розташовується поруч з кермом. Замкова свердловина виглядає як кругла металева пластина з прорізом для ключа, дуже часто має підсвічування. Знайшовши щілину, вставте в неї ключ до кінця.
  • Ключ до автомобіля надається виробником, але ви можете зробити дублікат оригінального ключа. Дублікат буде працювати, тільки якщо він якісно виготовлений.
  • Деякі сучасні моделі автомобілів не мають традиційного металевого ключа. Вони снащены системою електронного запалювання. У цьому випадку вам потрібно шукати кнопку з написом "engine start", яка повинна знаходитися на видному місці біля керма.
 • Start a Car Step 3 preview Version 2.jpg 3 Якщо ваш автомобіль оснащений автоматичною коробкою передач, перед тим як повертати ключ, необхідно перевести важіль коробки передач в положення "P" або "N". Автоматична коробка передач призначена для того, щоб позбавити водія від необхідності самостійно перемикати передачі.
  • На автомобілях з автоматичною коробкою передач всього дві педалі. «Третя педаль» є просто майданчиком для відпочинку лівої ноги.
  • Багато автоматичні коробки передач оснащені захистом, яка не дозволяє запустити двигун, якщо важіль перемикання передач знаходиться не в позиції "P" або "N" ("Паркінг" або "Нейтраль"). Це захищає від запуску двигуна, коли автомобіль стоїть на передачі.
 • Start a Car Step 4 preview Version 2.jpg 4 Якщо ваш автомобіль оснащений механічною коробкою передач, переведіть важіль переключення передач в нейтральну позицію.
  • На автомобілях з механічною коробкою передач три педалі. Крайня ліва - це зчеплення.
  • Перед тим як повертати ключ запалювання, важливо переконатися, що автомобіль стоїть на нейтральній передачі, тобто, не включена ні одна передача. Якщо передача включена, то при спробі завести двигун, стартер передасть зусилля на колеса, і ви відчуєте різкий поштовх. Це може пошкодити трансмісію і стартер.
  • Переконатися в тому, що важіль коробки знаходиться в нейтральному положенні, можна, пошатав його з боку в бік. Якщо важіль рухається легко, то ні одна з передач не включена. Якщо важіль не рухається і щільно сидить на місці, то передача включена. У цьому випадку вам потрібно вичавити зчеплення і вимкнути передачу.
 • Start a Car Step 5 preview Version 2.jpg 5 Щоб запустити двигун, поверніть ключ у замку запалювання. Повертаючи ключ, ви відчуєте два проміжних положення, і третє положення, яке подпружинено, заводить двигун. Проворачивайте ключ тією ж рукою, що і вставляли ключ, і переконайтеся, що не витягуйте його при прокручуванні.
  • Як тільки ви провернули ключ до крайнього положення, відпустіть його, і пружина поверне його на другу позицію. Якщо ви затримаєте ключ в крайньому положенні, ви почуєте неприємний звук, відповідний того, що стартер буде заважати двигуну працювати. Це дуже шкідливо для стартера.
  • Перші два положення називаються 'ACC' що є абревіатурою від 'accessories' (аксесуари) друге положення називається 'ON' або запалення. У першому положенні живлення подається на магнітолу та інші автомобільні аксесуари; положення запалювання - це положення, яке повертається ключ після запуску двигуна.
 • Start a Car Step 6 preview Version 2.jpg 6 Навіть повністю справний автомобіль не завжди заводиться з першого разу. Не переживайте, якщо перша спроба запуску не стала успішною, ви можете спробувати кілька прийомів.
  • Рульове колесо має замок, що перешкоджає повороту рульового колеса, замок звільняється, коли ви повертаєте ключ у замку запалювання до другого положення. Замок рульового колеса - це пристрій, який перешкоджає угону автомобіля. Іноді замок рульового колеса заважає провернути ключ в свердловині, в цьому випадку необхідно трохи покрутити кермо вліво-вправо, одночасно додаючи невелике зусилля до ключа.
  • Якщо автомобіль не запускається, спробуйте вичавити гальма або зчеплення. На деяких нових автомобілях коштує пристрій, що захищає від запуску двигуна на передачу.
  • Якщо двигун все одно не запускається, спробуйте крутити ключ в іншому напрямку. Деякі старі автомобілі дуже сильно відрізняються від сучасних.
 • Start a Car Step 7 preview Version 2.jpg 7 Зверніть увагу на положення важеля коробки передач. На деяких сучасних коробках передач, електричний струм не подається на стартер, якщо педаль зчеплення повністю не вичавлена.
  • Коли двигун уже запущено, не кидайте педаль зчеплення, якщо включена передача для руху; це призведе до зупинки двигуна і ривка всього автомобіля. Ви можете запобігти цьому, попередньо переконавшись в тому, що автомобіль не стоїть на передачі, пошатав важіль перемикання, як описувалося раніше.
 • 47222 8.jpg 8 Перед початком руху, озирніться по дзеркалах і завжди водите автомобіль безпечно.
 • Частина 2 з 2: Поради у разі якщо двигун не запускається

 • 47222 9.jpg 1 Двигун може не запускатися з цілого ряду причин. Прочитайте керівництво по експлуатації і відвезіть автомобіль до механіку, якщо ви підозрюєте несправність. Якщо у вас немає доступу до механіку, але вам необхідно їхати, спробуйте самостійно усунути причину несправності.
 • Start a Car Step 9 preview Version 2.jpg 2 Дізнайтеся, як запускати двигун в холодну погоду. Якщо двигун не запускається в морози, можливо, вам потрібно "прокачати паливо" або відкрити підсос, щоб полегшити старт двигуна. Процедура старту в холодну погоду сильно залежить від типу двигуна.
  • Якщо автомобіль був випущений перед 1990 роком, значить, на ньому стоїть карбюратор. Карбюратор - це пристрій, приготавливающее паливно-повітряну суміш, змішуючи бензин і повітря. На цих автомобілях перед стартом допомагає "прокачати паливо" – натискати на педаль газу кілька разів, перед тим як запускати двигун. При цьому невелику кількість палива потрапить в двигун, що полегшить запуск. Кожен раз при натисканні на педаль газу на автомобілі з карбюратором, паливо потрапляє у двигун.
  • Будьте обережні, прокачуючи паливо. Занадто велика кількість палива може "залити" двигун. В цьому випадку двигун потрапить дуже багато палива і занадто мало повітря, що, враховуючи те, що горить не рідкий бензин, а його випаровування, призведе до проблем з запуском.
  • Якщо ви залили двигун, повністю вичавіть педаль газу і крутите двигун стартером. Повністю вичавлений педаль дозволить повітрю потрапити в циліндри і висушити зайве паливо. В цьому випадку вам доведеться крутити двигун довше, ніж при звичайному запуску. Коли двигун запуститься, відпустіть педаль газу.
 • 47222 11.jpg 3 Якщо ви не чуєте, як обертається колінвал, при попутці запуску двигуна, переконайтеся, що з акумулятором все в порядку. Несправний або розряджений акумулятор - найпоширеніша причина відмови запуску двигуна. Щоб запустити двигун, ви можете спробувати зарядити акумулятор зовнішнім зарядним пристроєм або прикурити від іншого автомобіля. Якщо акумулятор пошкоджений, його потрібно замінити.
 • 47222 12.jpg 4 Якщо при повороті ключа ви чуєте клацають звуки, але мотор не запускається, можливо, проблема в генераторі. Відвезіть автомобіль до механіку, щоб з'ясувати, в чому несправність і є необхідність заміни.
 • 47222 13.jpg 5 Якщо акумулятор і генератор в порядку, а двигун все одно не запускається, необхідно перевірити стартер.

 • Поради

  • Після запуску двигуна, а перед початком руху, переконайтеся у відсутності тварин під вашим автомобілем – вони дуже люблять ховатися або грітися під автомобілем.
  • Деякі автомобілі, наприклад марки Renault, оснащені вбудованим в ключ іммобілайзером, і вам необхідно натиснути на кнопку відкриття/закриття автомобіля перед запуском двигуна.
  • На автомобілях з запуском від кнопки, після всіх процедур перед запуском, вам потрібно буде натиснути на кнопку "Start".
  • Переконайтеся, що ви використовуєте ключ саме від цього автомобіля. Деякі автомобілі мають систему захисту, яка блокує запуск двигуна, якщо його намагалися завести іншим ключем. Якщо ваш ключ має вбудований чіп", який знаходиться біля основи ключа, то автомобіль не заведеться навіть від копії ключа. Ключ звільнить кермо, але двигун не буде запускатися.
  • На автомобілях з дизельним двигуном, наприклад GM або Ford, вам потрібно прогріти свічки запалювання, на автомобілі Dodge потрібно прогріти нагрівач повітря у впускному колекторі. Готовність до запуску відображається на приладовій панелі, через кілька секунд після включення запалювання. Читайте інструкцію з експлуатації, щоб отримати більше інформації.
  • Щоб запобігти відхід на автомобілях з механічною трансмісією, перед тим як вичавлювати зчеплення, задійте ручне гальмо.
  • Вивчіть автомобіль, перед тим як на ньому їхати. Навички управління і ознакомленность з технічним пристроєм дуже полегшують експлуатацію.

  Попередження

  • Керуючи автомобілем з механічною коробкою передач, будьте обережні зі зчепленням, щоб уникнути небажаних ривків автомобіля. Якщо ви відпустіть зчеплення на автомобілі з запущеним двигуном, що стоїть на передачу, автомобіль різко рвоне вперед або назад, залежно від того яка передача включена. Цей ривок може привезти у аварії або травми, якщо на шляху автомобіля здасться перешкоду або жива істота. Перед тим як виїжджати на дороги загального користування, освойте навички управління механічною коробкою передач на тренувальному майданчику.
  • Автомобіль-це засіб підвищеної небезпеки, а не іграшка. Люди, які не вміють керувати автомобілем або не можуть це робити з якихось причин, можуть потрапити в аварію і отримати або заподіяти іншим людям серйозні травми, які призведуть до летального результату. Якщо ви не вмієте водити або не можете керувати автомобілем з інших причин, ніколи не сідайте за кермо і не запускайте двигун. Якщо ви збираєтеся зробити першу поїздку, обов'язково робіть її під наглядом досвідченого інструктора!
  • Якщо автомобіль не заводиться, не крутіть двигун стартером. Можна намагатися запустити двигун стартером 60 секунд кожні 5 хвилин. Потім, стартеру потрібно дати охолонути. Якщо ви не будете витримувати цю паузу, ви можете спалити стартер. Стартер - це невеликий електродвигун, що обертає мотор автомобіля. Якщо це сталося, то єдиний спосіб усунути несправність - заміна. Якщо двигун не запустився після 60 секунд обертання, дуже ймовірно, що він несправний і вимагає техогляду.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?