Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як користуватися хлібопічкою

Рекламний блок

Кроки

 • Use a Bread Machine Step 1.jpg 1 Ознайомтеся з вашої хлібопічкою. Витратьте деякий час, щоб її розглянути. Відкидна кришка піднімається і опускається, відкриваючи і закриваючи хлібопічку; в ній може бути невелике віконечко. Поряд з кришкою знаходиться панель керування з декількома кнопками, а може бути і одна або дві лампочки. Всередині хлібопічки знаходиться форма для випічки хліба у вигляді відерця. У форми є ручка, яка повинна бути опущена, щоб кришка закривалася. Це відерце служить як чашою для замішування, так і формою для випікання. У центрі відерця розташовані лопатки для замісу. Вони служать для вимішування тіста. Коли тісто випікається, воно розташовується навколо лопатки для замісу. Коли хліб спечеться, лопатку треба обережно витягти з буханця.
  • Всі три частини повинні бути в комплекті – хлібопічка, форма для випічки і лопатка для замісу. Якщо якійсь частині не вистачає, замініть її, знайшовши таку ж. Лопатка для замісу – найменша, тому найчастіше втрачається саме вона. Вона і сама дешева частина для заміни. Якщо вам треба знайти якісь запчастини для хлібопічки, знайдіть сайт і контакти виробника хлібопічки або зверніться до авторизованого дилера у вашому регіоні.
  • Форма для випікання і лопатка для замісу знімні. Щоб витягнути відерце, можливо, доведеться сильніше потягнути або повернути його, залежно від того, як воно кріпиться. Огляньте його, візьміться за ручку і потягніть. Не хвилюйтеся, ви не зламаєте хлібопічку. Витягнувши відерце, огляньте його. Якщо ви перевернете, лопатка для замісу випаде сама. Всередині відерця буде маленький вал, на який встановлюється лопатка для замісу. Якщо ви хочете поставити форму для випікання назад, вона може не відразу зайняти своє місце. Спробуйте покрутити її навколо своєї осі, щоб відчути правильне положення відерця.
 • Use a Bread Machine Step 2.jpg 2 Визначте ємність форми для випікання. Дістаньте відерце з хлібопічки, піднесіть його до раковини. Візьміть мірний стакан і наповніть його водою. Вилийте воду у відро хлібопічки. Продовжуйте до тих пір, поки відерце не наповниться водою. Вважайте, скільки склянок ви вилили у відерце. Підведіть підсумок. Це досить важливий момент, так що будьте уважні. Коли ви будете вибирати рецепт хліба, вибирайте відповідний розмірами вашої форми для випічки. Ви не зможете спекти кілограмовий хліб, якщо ваша хлібопічка розрахована всього на півкілограмову буханець.
  • Якщо відерце хлібопічки вміщує 2,5 літра води, ви можете спекти 500-700 грамову буханку хліба.
  • Якщо відерце хлібопічки вміщує 3 літри води, ви можете спекти 900-грамову буханку хліба.
  • Якщо відерце хлібопічки вміщує менше 2,5 літрів води, ви можете спекти 500-грамову буханку хліба.
 • Use a Bread Machine Step 3.jpg 3 Вивчіть налаштування хлібопічки. Уважно подивіться на кнопки і дисплей на контрольній панелі. Ймовірно. Ви побачите кнопки Вибір, Старт/Стоп, Колір скоринки, Таймер і кнопки зі стрілками. Вимкніть хлібопічку від мережі. Увімкніть. Тепер хлібопічка буде в Основному режимі.
  • Поруч з кнопкою вибору будуть ще кнопки, наприклад, Основний, Пшеничний, Житній, Цільнозерновий, Французький, Без глютену, Здоба, Швидкий, Тісто. Щоб виставити певний режим, натисніть кнопку Вибір до тих пір, поки бажаний режим не висвітиться. Зазвичай Основний або Пшеничний йде під номером 1, Цільнозерновий під номером 2, Французький під номером 3 і так далі. Кожен режим вимагає різну кількість часу на вимішування і випічку.
  • Вибір кольору скоринки доступний не у всіх хлібопічка. Якщо ви бачите кнопку з написом Скоринка, швидше всього буде три варіанти кольору скоринки світлий, середній, темний. За замовчуванням налаштована середня скоринка. При виключенні, а потім включення хлібопічки в мережу, встановлюється середня скоринка. Якщо ви хочете зробити скоринку темнішим або світлішу, натискайте кнопку Скоринка, щоб змінити налаштування. Зазвичай кнопка Скоринка не працює, якщо ви вибираєте режим Тісто. Виберіть колір скоринки перед тим, як натиснути кнопку Старт.
  • Налаштування таймера будуть описані нижче.
 • Use a Bread Machine Step 4.jpg 4 Приготуйте інгредієнти. Основними інгредієнтами для випічки хліба в хлібопічці є: дріжджі, борошно, сіль, цукор, рідина і жири.
  • Дріжджі, які зазвичай використовуються в хлібопічці, мають на пакеті напис «Швидкодіючі дріжджі». Використовуйте тільки сухі дріжджі, не потребують попереднього бродіння. Зазвичай швидкодіючі дріжджі розфасовані по пакетиках вагою 11 грамів, це кількість дріжджів розраховане на 1 кілограм борошна. 2 чайні ложки дріжджів швидкодіючих використовують на 500 грам борошна.
  • Борошно – це основний компонент хліба, чим вище якість борошна, тим краще буде хліб. Рекомендується використовувати хлібопекарське борошно, в ній міститься велика кількість глютену (або клейковини), вона зроблена з твердих сортів пшениці. Борошно без позначки «хлібопекарська» складається з суміші борошна твердих і м'яких сортів пшениці, підходить для випічки бісквітів, кексів, печива, млинців і т. д. і Якщо у вас немає хлібопекарського борошна можна використати і звичайну результат буде хороший, але не такий, як якщо б ви використовували хлібопекарське борошно
  • Сіль також є необхідним компонентом хліба, вона покращує смак і підсилює дію клейковини з підйому тесту, а так само не дає тесту надто підніматися. У середньому, використовують 2 чайних ложки солі на 500 грам борошна.
  • Цукор, мед та інші підсолоджувачі надають хлібу м'якість. Вони так само впливають на колір хліба і хрусткі властивості скоринки. Але їх головна роль полягає в тому, що вони є живильним середовищем для дріжджів. Дріжджі можуть використовувати і крохмаль з борошна для свого діяння, але з цукром або медом їх бродіння стає більш успішним. Але цукру не повинно бути багато, щоб тісто не піднялося занадто сильно і не втекло. Для основного рецепта хліба рекомендується використовувати 1,5 - 3 столові ложки цукру на 500 грам борошна.
  • Рідини, використовувані для випічки хліба в хлібопічці, повинні бути кімнатної температури або трохи тепліше. Не використовуйте гарячі рідини для хлібопічки, це може погубити дріжджі. В рідини кімнатної температури дріжджі почувають себе чудово. Якщо ви використовуєте воду з-під крана, зігрійте її. Йогурт або молоко необхідно дістати з холодильника заздалегідь, щоб вони зігрілися перед застосуванням. (Це не так важливо, якщо ви випікаєте хліб в Основному режимі або довше. Якщо ви використовуєте Швидкий режим, рідина повинна бути обов'язково теплою, або хоча б кімнатної температури.) Приблизно 220 мл рідини рекомендується використовувати на 500 грам борошна.
  • Жири надають хлібу смак і м'якість і не дають тісту прилипати до форми і пригорати. 45 грам вершкового масла або маргарину досить на 500 грам борошна. Різні види жир можна використати для приготування хліба в хлібопічці: вершкове масло, маргарин, сало, курячий жир, бекон. Від цього буде залежати аромат і смак хліба. Жири не треба топити перед використанням в хлібопічці, бажано, щоб вони були кімнатної температури, хоча на практиці це не завжди дотримується.
 • Use a Bread Machine Step 5.jpg 5 Додавайте інгредієнти в правильному порядку. Для більшості хлібопічок спочатку необхідно насипати в відерце хлібопічки швидкодіючі дріжджі, потім борошно, а потім інші інгредієнти. Важливо, щоб дріжджі не контактували з рідиною, особливо при відстроченої випічці на таймері. Меншість хлібопічок передбачають інший порядок закладки інгредієнтів – почитайте інформацію на кулінарних форумах, де власники таких же хлібопічці порадять вам правильний варіант. Головне, не допускайте взаємодії рідини і дріжджів при відстроченої випічці на таймері, щоб дріжджі не почали діяти раніше часу. Ось приклад закладки інгредієнтів для деяких хлібопічок:
  • Покладіть рідкі інгредієнти.
  • Додайте борошно. Переконайтеся, що борошно повністю покриває рідина.
  • Додайте сіль, цукор та інші сухі інгредієнти, крім дріжджів.
  • В кінці додайте дріжджі. Дріжджі не повинні взаємодіяти з водою. Особливо при випічці на таймері.
 • Установка таймера

 • Use a Bread Machine Step 6.jpg 1 Покладіть інгредієнти у форму для випічки хліба і встановіть її на місце.
  • Використовуйте перевірений рецепт, якому ви довіряєте.
  • Покладіть інгредієнти в правильному порядку, як описано вище.
 • Use a Bread Machine Step 7.jpg 2 Виберіть режим випічки.
 • Use a Bread Machine Step 8.jpg 3 Порахуйте, скільки буде потрібно часу на те, щоб хліб випікся до того часу, який вам треба. (Наприклад, зараз 21.00. Вам треба, щоб хліб був готовий в 6.30 завтра вранці. Час від цього моменту до кінця готовності хліба – 9 годин 30 хвилин)
 • Use a Bread Machine Step 9.jpg 4 Використовуйте кнопки зі стрілками, щоб встановити час, що вийшло при підрахунку.
 • Use a Bread Machine Step 10.jpg 5 Закрийте хлібопічку, натисніть кнопку Старт і йдіть займатися своїми справами. Чари здійсниться само.

 • Поради

  • Якщо ви використовуєте воду, і хочете спробувати щось новеньке, додайте столову ложку оцту до рідких інгредієнтів. Смак оцту не відчується в готовому продукті, але хліб збереже свіжість довше, ніж зазвичай завдяки кислоті. Цей старий прийом працює і в наші дні.
  • Молоко, йогурт, вершки роблять хліб м'якше, а його пори менше. Можете використовувати воду, а сухе молоко додати до сухих інгредієнтів. Якщо у вас є сироватка, що залишилася від домашнього сиру, вона теж підійде. Рідкий йогурт теж є чудовим інгредієнтом для хліба.
  • Хлібопічка не любить інгредієнтів, відміряних «на око». Використовуйте мірний посуд або кухонні ваги.

  Застереження

  • Використовуйте прихватки або кухонні рукавиці, дістаючи відерце з готовим хлібом з хлібопічки.
  • Будьте гранично обережні, виймаючи лопатку для замішування з гарячого хліба. Лопатка дуже гаряча!
  • Не блокуйте вентиляційні отвори хлібопічки, не чіпайте їх під час роботи приладу. Корпус хлібопічки може нагріватися.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?