Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як перенести операцію з повної заміни коліна і відновитися після неї

Рекламний блок

Кроки

 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 1.jpg 1 Підтримуйте кількість еритроцитів в нормі. За місяць до операції лікар пропише вам харчові добавки з залізом, щоб підвищити ваш рівень гемоглобіну.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 2.jpg 2 Якщо запропонують, сходіть на передопераційний семінар. Там вам розкажуть, через що ви пройдете в госпіталі, і що чекає вас вдома після операції.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 3.jpg 3 Підготуйте ваш організм перед операцією. Пост-операційна реабілітація буде куди простіше, якщо ваші м'язи сильні. Дізнайтеся у лікаря, які вправи ви можете робити самі, а які - під наглядом тренера або фізіотерапевта. Подібного роду терапія перед операцією допоможе вам швидше набути контроль над тілом після операції (знову) - так свідчать результати проведеного доктором Бьюпре у 2004 році дослідження. Цього, втім, вас теж на семінарі навчать.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 4.jpg 4 Подумайте про психосоматичної медицини - наведення образів або медитації, щоб підготуватися до болю, яка буде супроводжувати відновлювальний період.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 5.jpg 5 Обговоріть з лікарем можливість аутологічного переливання крові. Інакше кажучи, ви здасте кров (за 2 тижні до операції), і вам потім же і переллють, якщо знадобиться. Втім, деякі хірурги використовують такі методи проведення операції, що цей крок може бути зайвим.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 6.jpg 6 За 10 днів до операції, зверніться до лікаря за проведенням передопераційного обстеження. У вас перевірять загальний стан здоров'я, зроблять аналіз крові, зроблять рентген і проведуть інші тести, щоб з'ясувати, чи здорові ви достатньо для здійснення операції.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 7.jpg 7 За день-два до операції пройдіть передопераційне дослідження у хірурга. Там ви зможете обговорити останні деталі, підпишіть необхідні папери, включаючи і дозвіл на безпосередньо заміну колінного суглоба.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 8.jpg 8 В день операції прийдіть в госпіталь завчасно, щоб встигнути пройти всі тести та інші супутні процедури. Зокрема, до вас зайде анестезіолог, щоб ознайомитись з вашою історією хвороби і обговорити з вами вибір знеболювального. Також вам вставлять катетер в сечовий міхур, по якому протягом першого дня після операції і буде виводитися сеча. У палату вас переведуть після операції не відразу, якийсь час потримають інтенсивної терапії, так що залиште все цінне будинку, так само як і багато інші особисті речі. Пам'ятайте, ви не зможете стежити за ними вдень і вночі. Власне, в перший день після операції ви будете хотіти тільки одного - спокою.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 9.jpg 9 В залежності від того, скільки ви пробудете в палаті післяопераційного спостереження, вам, можливо, знадобляться анальгетики - на той випадок, коли анестезія вже пройде. Не соромтеся просити принести вам що-небудь надійніше.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 10.jpg 10 Коли ваш стан буде стабільним, вас переведуть в палату в ортопедичному або хірургічному відділенні.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 11.jpg 11 Коли вас переведуть в палату, ви, швидше за все, залишитесь без нагляду лікарів, хоча важливі життєві показники будуть зніматися часто, а так само часто вас будуть питати, чи не потрібно ще знеболювального. Найчастіше це оцінюється з допомогою спеціальної шкали оцінки болю.
  • Залежно від правил госпіталю, до вас можуть прийти відвідувачі.
  • Ймовірно, що ви проведете лежачи весь перший день. Втім, деякі хірурги можуть підняти вас на ноги вже під вечір.
  • Якщо хочете, можете їсти. Втім, почати варто з рідкого. Тверду їжу запропонують, коли кишечник "прокинеться".
  • Вам можуть дати антикоагулянти - гепарин, наприклад, щоб уникнути тромбоутворення в прооперованій нозі. З тією ж метою вам можуть дати компресійні панчішно-шкарпеткові вироби та/або спеціальні футболки з помпою, також службовці для профілактики тромбоутворення.
  • Прооперовану ногу можуть підключити до апарату безперервного пасивного руху (це залежить від вказівок лікаря і вашого страхового поліса). Завдання цього апарату - "розворушити" ваш колінний суглоб ще до того, як ви зможете встати з ліжка, зменшити тугоподвижность і запобігти утворення шраму.
  • У деяких госпіталях пацієнтам дозволяють самим регулювати подачу знеболюючих з допомогою особливої крапельниці. Це називається "анестезія, керована пацієнтом". Відчуваючи біль, ви можете скористатися цією системою, благо, що більше, ніж запрограмовано, ви все одно в себе не вкачаете.
  • Якщо вам складно заснути, попросіть снодійне.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 12.jpg 12 На другий день у вас знімуть дані за основними показниками життєдіяльності, катетер виведуть, допоможуть встати з ліжка і відкриють для вас дивовижний і болючий світ фізіотерапії. Почнете з азів - з вправи "посидіти на стільці якийсь час". Також вам можуть показати, як приймати душ з або без будь-чиєї допомоги.
  • Фізіотерапевт навчить вас вставати з ліжка, "выкатываясь" з неї, що дозволить вам вставати, не навантажуючи прооперований суглоб. Вас навчать також користуватися допоміжним пристосуванням для ходьби. На першому занятті вашою метою буде пройти 3-4 метрів. До речі, у вашому нинішньому стані буде краще сидіти, а не лежати - для легких і кровотоку корисніше.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 13.jpg 13 На третій день ви зможете позайматися вправами кілька разів. Ви зможете пройти в 2-3 рази більше, ніж напередодні. Так, поки вам ще можна приймати знеболюючі, благо що з ними ходити буде простіше. Пам'ятайте, що ви мобільнішими, тим швидше выздоравливаете. Користуйтеся апаратом безперервного пасивного руху відповідно до порад лікаря.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 14.jpg 14 залежно від вашого стану, виписувати вас можуть вже на 4 день. Вам дадуть рецепти, якісь ліки, потім випишуть і лікарні. До речі, врахуйте, що між моментом підписання наказу про виписку і безпосередньо випискою може пройти кілька годин. Одягніться зручно, головне, щоб штани налізли на ваш поки ще набряклий колінний суглоб. Лікар передасть вам всі необхідні на його думку рецепти, ліки за яким можна отримати в будь-якій аптеці (за ними можуть бігати домашні).
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 15.jpg 15 Вам може бути дуже складно залізти в машину, так як ваш колінний суглоб ще дуже тугий. Відведіть сидіння назад якомога далі, нахиліть спину на максимум, щоб була можливість сісти якомога далі від дверей. Забравшись у машину, можете сісти нормально. Загалом, експериментуйте з посадкою в машину.
  • Якщо вдома за вами ніхто не може доглянути, ви можете залишитися в госпіталі - це дасть вам більше часу на відновлення, тому, повернувшись додому, ви зможете доглядати за собою самі без особливих проблем.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 16.jpg 16 В перший день вдома час від часу робіть паузи і відпочивайте. Коли відчуєте, що відпочили, робіть вправи, яким вас навчили в лікарні. Якщо по страховці вам покладений апарат безперервного пасивного тиску, користуйтеся ним згідно з інструкціями. Цим, загалом, і буде зайнятий ваш день - може, ще на книгу час залишиться або на перегляд ТБ.
 • 18430 19.jpg 17 Знову ж таки, в залежності від лікаря і страховки, ви можете проходити фізіотерапію на дому. Якщо ж страховики це не оплачують... придбайте собі самі, щоб звести до мінімуму ризик можливих ускладнень. Вам треба займатися з лікарем, це факт, після таких занять ви будете відновлюватися швидше.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 18.jpg 18 Походивши з допоміжним пристосуванням для ходьби, починайте потихеньку переходити на тростину. Ходіть по рівній і безпечній поверхні, і нехай хто-небудь за вами в цей час доглядає. Якщо у вас будинку є сходи, то згадайте все, що говорив вам фізіотерапевт ще в госпіталі, і подумайте, а чи впораєтеся ви з ними. Якщо ні - що ж, залишайтеся на тому поверсі, де перебуваєте зараз, і обустройтесь там з усім комфортом.
  • Ходьба з тростиною куди зручніше. Пам'ятайте - тростина має бути з протилежного від прооперованого коліна боку. Ходячи по сходах, пам'ятайте, що прооперована нога першою йде вниз, а здорова - першої вгору.
 • Deal With and Recover From Complete Knee Replacement Surgery Step 17.jpg 19 Коли ви зможете вибратися на вулицю, а будинки для вас і зовсім не залишиться бар'єрів, варто зайти до фізіотерапевта - хорошому фізіотерапевта. До речі, чи зможете ви вести машину чи ні, залежить від безлічі факторів - частоти прийому болезаспокійливих, пристрої вашої машини (РКП або АКП) і того, яке коліно вам замінили.
 • Поради

  • Анестезія часто йде нога в ногу з запором, тому тримайте вдома напоготові відповідні ліки - ви собі за це спасибі скажете. У госпіталі, втім, вам потрібні ліки так і так дадуть.
  • Коли вам потрібно закинути або скинути прооперовану ногу з ліжка, використовуйте здорову в якості підтримки, їй же і піднімайте прооперовану. Через кілька тижнів цей метод вам, втім, вже не знадобиться.
  • Вибираючи клініку, вибирайте ту, де за пацієнтам доглядають краще.
  • Заїдайте кожну таблетку знеболюючого двома черносливами, візьміть навіть чорнослив з собою в лікарню!
  • Якщо є можливість, скористайтеся другий спальнею для фізіотерапії або машини безперервного постійного тиску, - так, вам не доведеться тягати туди-сюди цю махину кожну ніч.
  • У багатьох госпіталях від вас не будуть вимагати носити лікарняні речі під час перебування в стаціонарі. Вам може бути куди комфортніше в одязі, особливо з урахуванням того, що ви будете часто ходити по холів. Загалом, підберіть гардероб відповідно - особливо в плані взуття, яку можна взути, не нагинаючись.
  • Біль краще тримати під контролем. Не варто чекати, коли ви полізете на стіну. Якщо замовили собі знеболююче раз в три години - приймайте таблетки раз на три години. Терпіти біль у перші день-два сенсу особливого немає.
  • Обговоріть з медсестрою, коли вас будити вночі для прийому знеболюючих.
  • Підстрижіть нігті на ногах до операції. Ввечері або вранці перед операцією помийте волосся.
  • Є сенс приймати знеболюючі за годину до початку фізіотерапії, так, вам не буде так боляче розтягуватися (розтяжки необхідні для відновлення після повної заміни колінного суглоба).


  Попередження

  • Повна заміна колінного суглоба - серйозна операція з болючим відновним періодом. Не дозволяйте страху перед болем заважати вам погодитися на операцію, адже в підсумку все буде коштувати свічок.
  • Після операції по заміні колінного суглоба ваші ноги можуть стати різної довжини.
  • Вибирайте хірурга і фізіотерапевта ретельно. Краще вибрати такого хірурга, який володіє новітніми методами проведення операції, які комп'ютеризовані і, як наслідок, точні і щодо малотравматичны.
  • Протез колінного суглоба може містити нікель. У деяких людей алергія на нікель, так що обговоріть цей момент з хірургом - якщо що, вам запропонують цирконієвий протез.
  • Щоб уникнути непередбачених витрат, звіртеся з вашою страховою компанією перед проведенням операції, за що вони платять, а за що - вже ви. Перевірте всі, включаючи навіть кількість відвідувань фізіотерапевта!
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?