Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як використовувати дерев'яний токарний верстат

Рекламний блок

Кроки

 • Use a Wood Lathe Step 1 Version 2.jpg 1 Виберіть відповідний верстат. Настільні токарні верстати – ідеальний вибір для невеликих проектів, таких як чорнильні пір'я або йо-йо, верстати побільше можна використовувати для виточування балясин, що застосовуються в меблів і поручнях. Ось деякі відмінності в специфікації токарних верстатів по дереву:
  • Довжина станини – це відстань між центрами осей, або максимальна довжина бруска, який можна виточити.
  • Діаметр обточування над станиною – це найбільший діаметр бруска, який можна виточити.
  • Кінська сила – це одиниця потужності мотора, яка визначає, яку вагу бруска можна обточувати без перевантаження.
  • Обороти у хвилину – це кількість повних оборотів, скоєних за хвилину навколо осі. Зверніть увагу, що більшість верстатів, якщо не всі, мають непостійну швидкість. На верстаті з низькими швидкостями можна без надмірних коливань обробити шматок дерева неправильної форми, а високошвидкісні верстати швидко впораються з поліруванням на завершальному етапі.
  • Вага і матеріал. Важкі верстати з чавунною станиною і сталевою рамою – це міцна і міцна платформа, але їх важко переносити з місця на місце, якщо ви працюєте і зберігайте агрегат в багатолюдній майстерні.
 • Use a Wood Lathe Step 2 Version 2.jpg 2 Виберіть, з чого почати. Скажімо, проста операція – обточити шматок дерева прямокутної або неправильної форми до «правильної» циліндричною. Часто це буває першим етапом виточування балясини або іншого циліндричного виробу.
 • Use a Wood Lathe Step 3 Version 2.jpg 3 Виберіть інструменти, що підходять для вашої мети. У токарному верстаті вони називаються різцями. У різців довгі зігнуті ручки, що дозволяє токарю стискати їх у руці надійніше і з достатнім зусиллям, щоб акуратно контролювати лезо, при цьому не утомляясь. Звичайні дерев'яні різці для цієї цілі дуже короткі і не так сконструйовані. Ось кілька різновидів різців, які ви можете знайти:
  • Стамески. Вони зазвичай мають леза спеціальної форми, наприклад, «різці чашкові» з увігнутими, кривими лезами для виточування гладкою, вигнутої поверхні чашки, чи стамеска з накатным роликом для рифлення поверхні.
  • Скребки. Це зазвичай рівні або злегка вигнуті різці для зіскоблювання дерева з плоских або циліндричних форм або для чорнової обробки форми.
  • Відрізні різці. Це тонкі різці з V-подібним наконечником для відсікання зайвих деталей.
  • Ложкорезы. Такі різці мають леза у формі ложки і також часто використовуються для виточування чашок.
  • Крім того, існують косі різці, жолобчасті стамески, різці півкруглі і увігнуті зубила.
 • Use a Wood Lathe Step 4 Version 2.jpg 4 Вивчіть компоненти верстата. Зазвичай він складається з станини, передньої бабки, задньої бабки і резцедержателя. Нижче перераховані функції кожної деталі.
  • Передня бабка складається з приводного механізму, що включає в себе мотор, шків, ремені і шпиндель. У верстаті для праворукого токаря вона розташована ліворуч. На кінці передньої бабки встановлений шпиндель з обертовим центром або планшайбою для торцевого точіння.
  • Задня бабка – це вільно обертається кінець верстата, в якому є свій шпиндель і нерухомий центр, а також маховик для фіксування бруска між центрами верстата.
  • Резцедержатель схожий на механічну руку з металевим штоком, яка утримує різець під час точіння. Зазвичай його можна налаштовувати, регулюючи довжину станини в його основі за допомогою проміжного важеля, який повертається паралельно або перпендикулярно по відношенню до станини самого верстата, і верхнього важеля, який тримає сам резцедержатель. У цьому елементі є три шарніра, які затискаються настановним гвинтом або хомутом, щоб убезпечити їх під час точіння.
 • Use a Wood Lathe Step 5 Version 2.jpg 5 Щоб ознайомитися з деталями, а також з докладною технікою безпеки, перед роботою прочитайте інструкцію до застосування. Тримайте її під рукою на той випадок, якщо вирішите придбати допоміжне обладнання для верстата або провести техобслуговування, а також у тому випадку, якщо знадобляться відомості про продуктивності і специфікаціях агрегату.
 • Use a Wood Lathe Step 6 Version 2.jpg 6 Виберіть підходящий шматок дерева для майбутнього виробу. Якщо ви новачок в токарній справі, краще використовувати м'які породи деревини, такі як сосна болотна, сосна скручена або ялиця бальзамічна. Пошукайте прямослойный шматок, де мало сучків. Ніколи не обтачивайте розколотий брусок або брусок з твердими випадними сучками, під час точіння вони можуть разъединиться і на великій швидкості вилетіти, як снаряди.

 • Use a Wood Lathe Step 7 Version 2.jpg 7 Надайте бруска квадратну форму. Наприклад, якщо у вас є брусок 2х4, обточите його до формально «квадратної» форми, скажімо, 2х2. Потім можна закруглити гострі краї, формуючи «восьмикутник», що зменшить кількість деревини, яку потрібно буде стесати для досягнення циліндричної форми.
 • Use a Wood Lathe Step 8 Version 2.jpg 8 Обріжте брусок до бажаної довжини. Новачкові краще починати з відносно коротких брусків, в середньому близько півметра і менше, і верстата середнього розміру. Більш довгі шматки важко вирівняти, крім того, багато роботи знадобиться, щоб зберегти один і той же діаметр по всій довжині.
 • Use a Wood Lathe Step 9 Version 2.jpg 9 Відзначте на кожному кінці бруска центр і покладіть його між центрами верстата. Якщо задня бабка не закріплена, рухайте її, поки нерухомий центр не стикнеться з заднім центром бруска. За допомогою пускової рукоятки затягніть шпиндель задньої бабки так, щоб він штовхнув брусок до обертового центру, встановленим на шпинделі передньої бабки. Переконайтеся, що брусок надійно закріплений і всі хомути затягнуті, інакше шматок дерева може вилетіти з верстата в процесі точіння.
 • Use a Wood Lathe Step 10 Version 2.jpg 10 Розташуйте резцедержатель паралельно бруска на такій відстані, щоб він міг обертатися, не зачіпаючи його, але при цьому як можна близько. Відповідне відстань для роботи – близько 2 див. Пам'ятайте, що чим ближче резцедержатель до бруска, тим більше зусилля важеля ви отримаєте і тим легше буде контролювати різець.
 • Use a Wood Lathe Step 11 Version 2.jpg 11 Прокрутіть брусок рукою, щоб перевірити, чи не зачіпає він резцедержатель. Найкраще робити це кожен раз перед включенням верстата, щоб переконатися, що залишений достатній зазор.
 • Use a Wood Lathe Step 12 Version 2.jpg 12 Виберіть різець, яким будете точити. Для того щоб обточити брусок неправильної або квадратної форми до циліндра, підійде рейер. Потренуйтеся тримати стамеску на різцетримачі лівою рукою (якщо ви правша), щоб права при цьому розташовувалася біля кінця рукоятки. Якщо ви зведете лікті і поставте їх перед собою, буде легше контролювати різець.
 • Use a Wood Lathe Step 13 Version 2.jpg 13 Включіть верстат, переконавшись, що він виставлений на саму низьку швидкість. Помістіть лезо різця на резцедержатель, не торкаючись обертового бруска, перевірте захоплення і повільно починайте рухати його до бруска, тримаючи перпендикулярно, поки не торкнетеся їм дерева. Якщо робити це занадто швидко або із зусиллям, різець застромиться в дерево, після чого або зламається, або ви не зможете його утримати, якщо тільки двигун не затихне. Це один з найбільш небезпечних кроків для новачка в токарній справі.
 • Use a Wood Lathe Step 14 Version 2.jpg 14 Відчуйте опір леза і слідкуйте за розміром стружок, відрізаних від бруска. Вони повинні бути невеликими, 6 мм у довжину або менше.
 • Use a Wood Lathe Step 15 Version 2.jpg 15 Почніть рухати лезо паралельно обертанню бруска, злегка надрізуючи його вздовж. При використанні рійєра або подібного різця стружки не відлітають від бруска під кутом, так що вони не полетять у вас в процесі точіння. Злегка повертайте різець і слідкуйте за стружками, щоб вони відлітали наліво або направо.
 • Use a Wood Lathe Step 16 Version 2.jpg 16 Продовжуйте поступово занурювати різець в кидок, крок за кроком, щоб кожен раз сточувати однакову кількість деревини. В кінці кінців, ви состругаете гострі кути і отримаєте округлений брусок, а потім, потренувавшись, і циліндричний.
 • Use a Wood Lathe Step 17 Version 2.jpg 17 На початку роботи часто зупиняйте верстат, щоб перевірити, як йде справа, подивитися, чи не утворилися в дереві тріщини від тиску, а також прибрати тирса, які можуть зібратися на станині. За допомогою штангенциркуля можна вимірювати діаметр бруска по всій довжині, щоб в кінці роботи він вийшов таким, як треба.
 • Use a Wood Lathe Step 18 Version 2.jpg 18 Відполіруйте округлений брусок. Для цього потрібно збільшити швидкість верстата і тримати різець так, щоб він ледь торкався дерева, повільно пересуваючи його вздовж бруска. Чим повільніше ви рухаєте лезо і чим тонше надрізи, тим більше гладкою вийде полірування.
 • Use a Wood Lathe Step 19 Version 2.jpg 19 Закінчивши роботу, при бажанні відшліфуйте брусок наждачним папером. Можна зробити це вручну в процесі точіння, якщо дотримуватися заходів обережності. Вимкніть верстат і приберіть резцедержатель, потім виберіть наждачний папір потрібного виду з відповідною зернистістю. Знову ввімкнути верстат, розташуйте папір так, щоб вона злегка торкалася дерева, і рухайте нею вперед-назад, намагаючись при цьому не очистити занадто багато деревини з одного і того ж ділянки.
 • Поради

  • Стежте, щоб різці не затупилися!
  • Частіше зупиняйтеся, щоб оглянути брусок, виміряти і порівняти з шаблонами. Якщо состругаете занадто багато деревини, весь ваш труд можна кидати в піч на розтопку.
  • Для повторюваних виробів користуйтеся вимірювальними інструментами. Штангенциркулі і шаблони допоможуть вам відтворювати одну і ту ж модель.
  • Виберіть підходящу деревину. Для новачка в токарній справі не підійде дерево, в якому дуже багато смоли, сучків, а також занадто вологе або легко раскалывающееся.
  • Як можна більше практикуйтеся. Це механізоване, але все-таки ручна робота, і не варто чекати ідеальних результатів в той же день.
  • Пошукайте незвичайну деревину. З гілок, залишків пиломатеріалів або сучковатого дерева, дуже жорсткого, щоб розколотися, вийде величезна різноманітність брусків для точіння.
  • Починайте з малого – з таких виробів, як йо-йо, вовчки і барабанні палички, використовуючи при цьому невеликі і недорогі шматки пиломатеріалів.
  • Працюйте в чистому і добре освітленому місці.
  • Не зводьте очей з працюючого верстата щоб уникнути непередбачених ситуацій.
  • Купуйте як можна більш якісні різці в великому асортименті, щоб можна було виконувати різні операції.

  Попередження

  • Не працюйте на верстаті, якщо він занадто сильно вібрує.
  • Слідкуйте, щоб в станок не потрапили вільно звисаючі частини одягу або нитки.
  • Дотримуйтесь заходів обережності.
  • Прокрутіть брусок рукою перед тим, як вмикати верстат, щоб переконатися, що він не зачіпає резцедержатель.
  • Під час точіння одягайте захист на очі, бажано захисну маску.
  • Коли точите великі бруски або робите глибокі надрізи, варто надягти халат токаря – важкий фартух, що закриває все тіло.
  • Перед початком роботи ознайомтеся з технікою безпеки в інструкції по застосуванню верстата.
  • Працюючи з деревиною, від якої при точінні летить дрібна пил (ялівець, кедр, тверді породи деревини, такі як чорний горіх) або на яку у вас може бути алергія, носити респіратор.
  • Перш ніж відходити від верстата, вимкніть його і дочекайтеся, щоб обертання повністю зупинилося.
  • Приберіть довге волосся назад і зав'яжіть їх уникнути травм.
  • Не включайте верстат, в який потрапила легкозаймиста рідина.
  • Переконайтеся, що всі елементи верстата надійно затягнуті.
  • Перед використанням, а також під час інтенсивного використання оглядайте різці на предмет стружок, тріщин або пошкодження рукояток.

  Що вам знадобиться

  • Токарний верстат по дереву
  • Різці
  • Дерево
  • Захисні засоби
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?