Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як закрутити кулю для боулінгу

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 2: Освоєння Техніки

 • Hook a Bowling Ball Step 1 Version 4.jpg 1 Чітко уявіть собі лінію, по якій ви будете кидати шар уздовж доріжки. Вона може сильно відрізнятися в залежності від доріжок, на яких ви граєте, але давайте зосередимося на типовому стані доріжки: велика частина олії на внутрішній частині доріжки, для використання залишається приблизно 8-10 відносно сухих дощок. Ці дошки можуть бути вам одночасно і другом, і ворогом. В залежності від кількості масла і від того як куля буде вести себе на доріжках різного стану, ви захочете розташувати ноги трохи лівіше доріжки. Як тільки ви познайомитеся ближче з хуком, ви зможете, при необхідності скоригувати стійку.
  • Починати підхід, розташувавши праву ногу на центральній точці, - це хороший спосіб перевірити, наскільки доріжка придатна для закрученого кидка. Дуже важливо тримати ноги разом, щоб зберегти рівновагу.
 • Hook a Bowling Ball Step 2 Version 4.jpg 2 Встаньте прямо, щоб п'ятки знаходилися приблизно в 10 см від лінії фолу. Відступивши на кілька кроків від доріжки, щоб визначити вихідну позицію. Якщо у своєму підході ви робите 4 кроки, відступивши на 4 кроки і т. д. Потім ви постарайтеся кинути шар уздовж однієї із стрілок на доріжці. Найпростіший спосіб ціль – використовувати маркування зі стрілками або точки, що знаходяться прямо перед стрілками на доріжці.
  • У цьому уроці ви повинні цілитися приблизно в область другий стрілки, відступивши всього лише на кілька дощок від жолоби, і потім зробити закручений кидок з сухої частини доріжки (приблизно в 12 метрах від зони кидка) у кишеню між 1 і 3 кеглями.
   • Для лівші це буде 2-а стрілка ліворуч, і куля треба кидати в кишеню між 1 і 2 кеглями.
 • Hook a Bowling Ball Step 3 Version 4.jpg 3 розмах. Рекомендується робити розбіг з 4 кроків, але можна робити всього 1 крок або цілих 8 (хоча роблячи більше 4 кроків, ви всього лише затягуєте кроки, під час яких куля нерухомий). Для 4-крокового розбігу:
  • Роблячи перший крок, відведіть убік м'яч. Перший крок повинен бути зроблений правою ногою, якщо ви правша
  • Під час другого кроку тримайте куля паралельно щиколоткам і почніть згинати коліна
  • На третьому кроці ваш розмах повинен досягти верхньої точки
  • Поверніть кулю назад і відпустіть його у кінці розмаху.
   • при 5-тишаговом розбігу дії практично такі ж, тільки починати слід з лівої ноги, і куля під час цього кроку не рухається.
 • Hook a Bowling Ball Step 4 Version 4.jpg 4 Тримайте руку прямо на протязі усього розмаху. Якщо заводити руку занадто далеко за спину або відводити її далеко вбік, м'яч буде котитися під неправильним кутом. Якщо ви хочете кинути кулю прямо, то буде легше, якщо тримати руку рівне.
  • Існує безліч стилів розмаху, наприклад зігнутися в талії (як Уолтер Рей Вільямс Мл. або Уес Мэлотт) або розгорнути плечі (як Томмі Джонс або Кріс Барнс). Але коли ви тільки починаєте навчання, краще дотримуватися основ.
  • Пам'ятайте, що вам потрібно, щоб куля закручувався вже на сухий задній частині доріжки, але до тих пір, поки куля туди не потрапив, він повинен йти відносно прямо, відхиляючись всього на пару дощок. Знову-таки, у кожного свій стиль, і ви можете робити так, як вам зручно.
 • Hook a Bowling Ball Step 5 Version 4.jpg 5 Узгодьте ваш рух і рух кулі до моменту вильоту. Коли ви починаєте опускати куля, переконайтеся, що ваша долоня повернена догори і знаходиться прямо під ним. Тепер, коли куля наближається до щиколотці, поверніть його таким чином, щоб, коли ви відпустіть руку, вона перебувала збоку і трохи під кулею, як якщо б ви тримали в руках футбольний м'яч і хотіли кинути його з-за спини по спіралі. Потім дійте так, як ніби ви збираєтеся потиснути руку з шпильками.
  • Хороший спосіб відпрацювати цю тактику – це як раз кидати футбольний м'яч з-за спини по спіралі; діють ті ж закони фізики. Також можна тренуватися і з тенісним м'ячем. Якщо все робити правильно, м'яч буде рухатися прямо і потім різко відскакувати в бік.
 • Hook a Bowling Ball Step 6 Version 4.jpg 6 Доводьте до кінця. Однаково важливо і рухатися вільно і доводити рух руки до кінця після того, як відпустили куля. Після того, як відпустіть куля, важливо продовжувати рух рукою вперед в напрямку доріжки, а не вгору. Ваші пальці самі створять висхідний підйом, вам не доведеться піднімати кулю вгору.
  • Хороший спосіб запам'ятати – це стара ESPN: «Котите м'яч, а потім відповідайте на телефонні дзвінки». Хоча, сподіваюся, ви знаходитесь у кращій формі, ніж хлопець з цієї реклами. І запам'ятайте, плавність тут дуже важлива: не трусіть рукою, робіть невелику паузу і потім доводьте дію до кінця – все це повинно бути одним плавним рухом. Добре виконане фінальне рух має вирішальне значення для постійної швидкості м'яча і точність кидка.
 • Hook a Bowling Ball Step 7 Version 4.jpg 7 Внесіть необхідні корективи. Як тільки ви навчитеся правильно відпускати кулю і будете робити це постійно, ви зможете навчитися коригувати рух ніг так, щоб вони працювали паралельно з руками. Якщо ви граєте в місцевому боулінг-клубі, де доріжки оброблені маслом для непрофесійної гри (так звані «Домашні умови», або «Ноиѕе pattern») вам необхідно буде зміститися в тому ж напрямку, в якому ви кидали, але промахнулися.
  • Для правшів, якщо куля потрапляє занадто високо (в ліву частину хэдпина), спробуйте перемістити ноги на кілька дощок вліво і поціляйте туди ж, куди ви цілилися до цього.
  • Якщо ви потрапили в малий кишеню (праворуч від третьої кеглі), спробуйте переставити ноги на кілька дощок правіше і поціляйте туди ж, куди ви цілилися до цього. Дуже важливо змінювати приціл, коли міняєте положення ніг. Інакше ви в кінцевому підсумку будете грати під дуже дивним кутом.
  • Після того, як ви підвищите свою майстерність і почнете грати на доріжках з великим рівнем складності, рухи вліво і вправо ускладняться, і вам може знадобитися змінити швидкість і положення рук.
 • Метод 2 з 2: Індивідуальний Підбір Кулі для Боулінгу

 • Hook a Bowling Ball Step 8 Version 4.jpg 1 Виберіть правильне обладнання. Не важливо, що ви робите, якщо немає зчеплення кулі з доріжкою, він не буде закручуватися. Як правило, для цього потрібен куля, зроблений з «Реактивної Смоли» або ще кращої якості (наприклад, з додаванням часток кварцу або кулі з новітнім покриттям епоксидною смолою) для будь-яких доріжок, крім самих сухих. Їх дуже легко знайти і купити за відносно низькою ціною, хоча смола набагато дорожче поліуретану, і це буде хороше вкладення в гру. Перевірте свою доріжку – багато нанесено масла?
  • Все ж більшість боулінг-центрів пропонують «прокатні» кулі, вони зазвичай зроблені з пластику (поліестеру) і погано закручуватися. Тим не менш, вони добре підійдуть для більшості спэров (добивання кеглів), т. к. вони відмінно рухаються по прямій.
  • Мати власний пластиковий шар для спэров (Спэрбол) і куля зі смоли для страйків (перший результативний кидок кулі, при якому збиті всі 10 кеглів) і деяких спэров (страйкбол) – це хороша ідея для гравця будь-якого рівня, т. к. зазвичай «прокатні кулі» не ідеально підходять під руку і погано збивають кеглі.
 • Hook a Bowling Ball Step 9 Version 3.jpg 2 Використовувати правильний захват. Коли куля буде індивідуально підібраний до вашої руки, ви захочете дізнатися, як тримати кулю, яка точка осі, який захоплення. Захопіть куля двома пальцями (середнім і безіменним) провідної руки (тобто рукою, якою ви пишете) і розташуйте великий палець у відповідному отворі. Ось два основних види захоплення:
  • Традиційний: середній і безіменний пальці вставляються до другого суглоба (це видно в більшості прокатних валків)
  • Захоплення кінчиками пальців: ті ж пальці вставлені тільки до першого суглоба (таке захоплення дасть більше обертів, ніж традиційний, і буде простіше закрутити куля)
   • Сьогодні в боулінгу з'явився і зовсім новий вид захоплення, т. зв. Вакуумний Захоплення. При цьому захопленні можна збільшувати і зменшувати відстань між пальцями; це допомагає, коли ви збираєтеся багато і довго грати. Ви виявите, що велика частина професійних гравців використовують захоплення кінчиками пальців, т. к. він дозволяє вийняти великий палець першим, а це в свою чергу дозволяє "підняти вгору" ваші пальці і підкрутити куля.
 • Hook a Bowling Ball Step 10 Version 3.jpg 3 Правильно просвердлите отвори у вашому кулі (кулях). Це індивідуальна річ, яка залежить від того, як і де ви граєте, тому слід порадитися з цього питання в місцевому магазині професійного обладнання. Свердління має дуже велике значення в боулінгу, якщо взагалі не вирішальне. Тому переконайтеся, що свердління відповідає умовам гри і вашим особистим фізіологічним особливостям. Природно, дуже важливо, щоб куля підходив під вашу руку, але якщо ви купуєте куля, то магазин включить підгонку під ваш розмір руки у вартість свердління.
  • Поговоріть з продавцем в магазині – можливо, він порекомендує саме те, що вам потрібно, але про що ви не знали. Може бути захоплення кінчиками пальців? Підвищений або знижений диференціал RG (знижений дозволяє підкрутити куля з глянцевою або матовою поверхнею, підвищений – куля зі смоли)? Або навіть абсолютно інший кулю і інший вагу!
 • Поради

  • Щоб підкрутити куля, потрібно трохи практики і контролю, тому не здавайтеся, якщо з першого разу не получитсяу.
  • Коли ви підкручуєте куля, важливо не форсувати розмах. Рух має бути подібно до маятника, треба дозволити силі тяжіння контролювати розмах. Якщо вам потрібно прискорити або сповільнити рух кулі, перед кидком тримайте його нижче або вище, вище – шар буде котитися швидше, нижче – повільніше). Довіртеся кулі; немає необхідності опускати його на доріжку з зусиллям.
  • Коли відпускаєте куля, тримайте його ближче до щиколотки. Сам процес підкручення кулі повністю спрямований на створення важеля. Чим ближче кулю до щиколотки, тим щільніше ваші пальці зможуть обхопити його знизу. Коли рука повертається навколо кулі, пальці «ловлять» отвори і збільшують силу підйому, тим самим, створюючи обертання.
  • Варто подумати про те, щоб найняти тренера і подивитися, що у вашому випадку працює краще.
  • Взагалі великий хук створює більше енергії і, строго кажучи, чим більше хук, тим складніше буде новачкові його контролювати. Знайдіть золоту середину між тим, щоб відчувати себе комфортно і тримати рівновагу. Тоді можна зробити кидок таким чином, щоб додати хук або зрізати його, залежно від стану доріжки.
  • Постарайтеся не крутити зап'ястям, коли опускаєте куля. Це може змусити кулю відхилитися від кишені і призведе до результату в п'ять кегель або неприємного сплітом (Спліт - складна комбінація залишку кеглів (без першої кеглі) в результаті першого кидка, коли між залишилися стояти кеглями, збита хоча б 1 кегля). Тримайте руку під кулею і піднімайте його з допомогою пальців.
  • Якщо куля буде летіти дуже швидко, то йому буде складніше знайти зчеплення з доріжкою на її сухої частини. В результаті хук буде занадто слабким або його взагалі не буде. Якщо швидкість буде недостатньо, то хук станеться надто рано і удар доведеться високо.
  • Навіть просте спостереження за грою професіоналів, наприклад, профі РОВУ, може допомогти вам. Також можна вчитися, спостерігаючи за грою більш професійних гравців у місцевому боулінг-клубі. Найчастіше, вони будуть раді дати вам дружню пораду, якщо ви проявите деякий інтерес до їх здібностей.
  • Крім того, існує захоплення Sarge Easter. Цей захоплення зустрічається рідко і вважається більш просунутим. Він призначений для того, щоб сильні гравці могли контролювати кидок, збільшуючи кут нахилу, що дозволяє затримати хук. Крім того, існує просунута техніка, при якій підвертають мізинець і змінюють положення вказівного пальця і мізинця. Ця техніка дозволяє трохи змінити виліт кулі, але не зовсім підходить для починаючих гравців.

  Попередження

  • Стан доріжки може говорити про те, яким потенційно може бути хук. Якщо ви не потрапляєте в кишеню або в Бруклін (зазвичай неосновної, неприцільний кишеню, для правшів між 1 і 3 кеглів, для лівшів між 1 і 2 кеглів), причина може бути в доріжці, тому не намагайтеся з першого разу вичавити риса з кулі, навчитеся контролювати рухи. Адже це найголовніше в боулінгу!
  • Будьте дуже обережні, коли перший раз намагаєтеся закрутити м'яч. Якщо можливо, використовуйте спочатку куля з меншою вагою - просто для того, щоб відчути момент кидка. Також гарна ідея попросити більш просунутого гравця або тренера спостерігати за вами, поки ви робите хук.
  • Підкручений кидок може призвести до травм, якщо робити його неправильно. Тому, знову-таки, будьте дуже обережні і не перестарайтеся. Як і в гольфі, чим менше, тим краще. Тут йдеться більше про механіку розмаху, а не про грубій силі. Якщо ви відведете руку назад занадто сильно, це може призвести до розтягування або травм плеча або ліктя.
  • Як і у всіх видах спорту, ніяка інструкція не може замінити хорошого тренера.

  Що вам знадобиться

  • Куля з епоксидної смоли з помірним рівнем хука, який підходить для боулера початкового рівня. Після того, як ви навчитеся підкручувати цей куля, доцільно буде придбати більш агресивний.
  • Рушник, переважно з мікрофібри, щоб витирати олія між кидками. Смоляні кулі для боулінгу вбирають масло під час кожного кидка. Часте їх витирання та використання між серіями очищувачів від олії дозволить зберегти їх довговічність. В іншому випадку вони втратять здатність подкручиваться, і їх щільність зміниться через кілька сотень ігор.
  • Якщо для вас проблема тримати зап'ястя рівному, вам також можуть знадобитися фіксатори суглобів для того, щоб запобігти отримання травми і тримати зап'ястя прямо. Фіксатори суглобів додадуть більше послідовності вашим рухам, оскільки вони обмежують їх діапазон. Проконсультуйтеся в спеціалізованому магазині, щоб правильно підібрати розмір і стиль фіксатора.
  • Взуття для боулінгу. Мати власні черевики для боулінгу так само важливо з точки зору стійкості, як і баланс і таймінг (Таймінг - узгодженість руху кулі з рухами гравця при підході до лінії фолу до моменту кидка).
  • Дуже може допомогти перегляд ігор в боулінг. В даний час в YouTube доступне відео уроків Уолтера Рея Вільямса Мл., складається з трьох частин: Walter Ray Williams Jr. video: Walter Ray Williams Jr. video.
  • Тренер. Дуже важливо, особливо для новачків, мати тренера. Тренування без тренера іноді можуть призвести до появи шкідливих звичок. Кілька уроків – це гарна ідея для тих, хто тільки починає грати в боулінг. Тренер – це як жива інструкція, яка може допомогти вам позбутися від шкідливих звичок і прищепити корисні.

  Додаткові статті

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?