Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як визначити апендицит під час вагітності

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 2: Симптоми апендициту

Слід пам'ятати, що симптоми апендициту нерідко нагадують прояви нормальних процесів, що спостерігаються під час вагітності. Читаючи таку інформацію, ви самі це швидко зрозумієте. Оскільки ви знаєте своє тіло краще всіх, прислухайтеся до власних відчуттів, і відвідайте лікаря при найменшій підозрі на апендицит.

 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 1.jpg 1 Прислухайтеся до своїх відчуттів при виникненні будь болю. При апендициті біль зазвичай починається з відчуття тупого болю в пупку і навколо нього. Але через кілька годин біль зміститься вправо вниз, приблизно на 2/3 відстані від пупка до тазової кістки (так звана Точка МакБерни). [1]
  • Якщо у вас дійсно запалений апендикс, біль може посилюватися, якщо ви ляжете на правий бік, а також в стоячому положенні і при русі.
  • У деяких людей біль у стоячому положенні може виникати з-за надмірного розтягування круглої зв'язки. Відміну від апендициту буде в тому, що така біль звичайно швидко припиняється.
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 2.jpg 2 На 3-му триместрі ви можете відчувати біль у верхній половині живота. Після 28-го тижня виношування жінки можуть відчувати біль під краєм нижнього ребра з правого боку. Це викликано тим, що зростання плоту і збільшення матки зміщує положення апендикса. В результаті черевний відділ зміщується, і апендицит відчувається не в точці МакБерни (2/3 відстані між пупком і тазової кісткою), а в області шлунка біля правої сторони нижнього краю грудної клітки.
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 3.jpg 3 Зверніть увагу, якщо після болю виникає нудота і блювота. Ви, напевно, вже знаєте, що нудота – це звичайне явище під час вагітності. Але якщо у вас приступ апендициту, спочатку відчувається біль, а потім виникне блювання. При цьому поява нудоти не звільняє від болю, і дуже ймовірно, що одночасно з болем ви будете відчувати нудоту. Такі симптоми повинні насторожити вас, як можливе запалення апендикса.[2]
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 4.jpg 4 Зверніть увагу на несподіваний підйом температури. При апендициті часто підвищується субфебрильна температура. Саме по собі підвищення субфебрильної температури може не викликати підозр, але якщо воно супроводжується болем і блюванням, ви повинні звернути на це увагу. При наявності всіх трьох симптомів одночасно потрібно терміново звернутися до лікаря.[3]
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 5.jpg 5 Відстежуйте виникнення блідості, потіння, а також відсутність апетиту. Запалення апендикса супроводжується блюванням і болем, що, в свою чергу, може викликати блідість і потовиділення. Цілком імовірно, що ви одночасно втратите апетит – це один із симптомів запалення у апендикса у всіх людей, у т. ч. вагітних.
 • Частина 2 з 2: Як пройти медичне обстеження

 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 6.jpg 1 Готуючись до відвідування лікаря, зберігайте спокій. Кращий спосіб точно діагностувати апендицит – проходження ультразвукового обстеження. Звичайно, в арсеналі лікарів є й інші способи визначити, запалений ваш апендикс. Візит до лікаря, особливо в такому положенні, може викликати стрес, тому краще заздалегідь дізнатися, які процедури вам потрібно буде пройти, щоб менше турбуватися. В подальших пунктах розповідається, як готуватися, і які обстеження живота зазвичай проводить лікар.
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 7.jpg 2 Перед візитом до лікаря не приймайте знеболюючі засоби і розслабляють м'язи препарати. Ви будете відчувати біль, але це стане одним з чинників, завдяки яким лікар зможе діагностувати апендицит. Тому вагітним жінкам не варто тамувати біль медикаментозно, щоб убезпечити себе від більш важких наслідків у майбутньому.
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 8.jpg 3 Перед відвідуванням лікаря нічого не їсти, не пити і не приймати проносне. Відчуття голоду може викликати дискомфорт, але якщо у вас дійсно запалився апендикс, то він може лопнути із-за присутності в кишечнику їжі або в результаті сильних скорочень м'язів. Перш ніж що-небудь з'їсти, дізнайтеся у лікаря, чи не зашкодить це вашому здоров'ю.
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 9.jpg 4 Ви повинні бути готові до того, що лікар буде досліджувати болючість при раптовому ослаблення тиску на стінку живота. Щоб дізнатися, запалений ваш апендикс, вас попросять лягти на спину. Потім доктор сильно натиснути на живіт (так звана глибока пальпація) в області нижньої лівої чверті очеревини. Ця точка знаходиться між пупком і лівої тазової кісткою. Якщо у вас апендицит, ви відчуєте біль у правій нижній чверті десь між пупком і тазової кісткою.[4]
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 10.jpg 5 Будьте готові пройти тест на обертання стегна. З його допомогою лікарі перевіряють стан внутрішньої запірательной м'язи. Доктор візьме вас за ногу і коліно і почне повертати стегно в різні сторони. Прислухайтеся до своїх відчуттів в нижній правій чверті живота, і повідомте лікаря, якщо під час тесту там будуть виникати больові відчуття. При запаленні апендикса внутрішня запирательная м'яз зазвичай відчуває роздратування, і біль в цій області може свідчити про апендициті. [5]
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 11.jpg 6 Також потрібно бути готовою до тесту на підняття ноги. Для цього вас також попросять лягти на спину, потім доктор підніме вашу ногу під кутом 30-40 градусів. На цьому етапі вам потрібно тільки розслабитися і не забувати дихати спокійно. Потім лікар попросить вас утримувати ногу в такому ж положенні, а сама почне тиснути на нижню частину стегна. Якщо в цей час в животі виникнуть больові відчуття, повідомте про це.
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 12.jpg 7 Будьте готові пройти тест на гіперчутливість. Під час цього обстеження доктор стисне невелику ділянку шкіри на животі, м'яко його відтягне і потім відпустить. Звучить неприємно, але ця процедура також здатна допомогти визначити запалення апендикса. Під час цього тесту вам також потрібно прислухатися до правій нижній частині живота, щоб повідомити лікарю про подразненні або яких-небудь хворобливих відчуттях.
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 13.jpg 8 Будьте готові здати кров на аналізи. Аналіз крові не приносить задоволення, але цей тест допоможе лікарю визначити, чим викликане ваше хворобливий стан. Звичайно, під час вагітності склад крові змінюється, тому лікар повинен враховувати це при підрахунку лейкоцитів.
 • Detect Appendicitis During Pregnancy Step 14.jpg 9 Будьте готові пройти УЗД. Ультразвукова ехографія використовує відбиті ультразвукові хвилі, завдяки яким лікар може побачити стан апендикса. Багато лікарі застосовують цей тест, оскільки він найменш травматичний для дитини, а також дозволяє фізично побачити, що відбувається в апендиксі.[6]
  • Якщо ви на 3-му триместрі, доктор може призначити комп'ютерну томографію або рентген.
 • Поради

  • Зберігайте спокій і візьміть з собою кого-небудь, щоб він/вона зайняв вас чимось, поки ви чекаєте своєї черги.

  Попередження

  • Якщо у вас виникли різкі, безперервні болі, зверніться у відділення екстреної медичної допомоги.
  • Якщо апендикс лопне або пошкодиться на 3-му триместрі, вам потрібно бути готовою до кесаревого розтину, щоб бути впевненою за своє здоров'я і безпеку малюка.

  Джерела і посилання

 • ^ Kumar, P., & Clark, M. (2009). Kumar & clark's Clinical Medicine 7th Edition. Philadelphia: Elsevier Limited.
 • ^ D. C. Dutta's Textbook of Obstetrics, 7th edition. Jaypee publishers. India
 • ^ Sabaratnam Arulkumaran , Essentials of Obstetrics, 2nd edition. Jaypee publishers. India
 • ^ D. C. Dutta's Textbook of Obstetrics, 7th edition. Jaypee publishers. India
 • ^ Sabaratnam Arulkumaran , Essentials of Obstetrics, 2nd edition. Jaypee publishers. India
 • ^ Schwartz 's, Principles of Surgery, 9th edition. Mc graw hill. New-york
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?