Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як визначити, що у кого–то біполярний розлад

Рекламний блок

Кроки

 • 1 Викиньте з голови будь-які забобони про біполярному розладі. Хвороба деяких людей очевидна для всіх, хто з ними спілкується; інші ж, можуть бути стабільними завдяки лікам і ніхто ніколи навіть не запідозрить, що у них біполярний розлад. Біполярний розлад діагностується у людей від 10 до 80 років. Хоча у більшості людей симптоми починають проявлятися у віці від 15 до 30 років. Чоловіки і жінки в рівній мірі можуть страждати від цього розладу.
 • 2 Дізнайтеся про біполярному розладі і його різних формах з авторитетних джерел. Зазвичай діагностують такі форми: біполярний розлад I, біполярний розлад II і циклотимія. Однак ви також можете зіткнутися з "швидко" циклічним біполярним розладом, біполярним розладом зі змішаними епізодами, біполярним розладом, викликаним антидепресантами і біполярним розладом БДУ (без додаткових уточнень).
 • 3 Biploar Step 1.jpg Поспостерігайте. Може відбуватися чергування маніакальною або гипоманиакальной фази (менше крайня форма манії, яка зустрічається у людей з біполярним розладом II) і фази депресії, яка у крайніх випадках може тривати кілька місяців. Це головна ознака біполярного розладу, але тільки те, що ви не помітили перепадів настрою, ще не означає, що у людини немає біполярного розладу і навпаки, не кожен, у кого є перепади настрою, страждає від біполярного розладу.
  • Симптоми манії або гипомании: людина мало спить, у нього спостерігається збудження або роздратування, завищена самооцінка, гіперактивність, збільшення енергії, відсутність самоконтролю, стрибки думок, неконтрольовані прояви характеру, нерозсудливу поведінку, нездатність зосередитися, порушення суджень, переїдання, вживання алкоголю і наркотиків, зростання витрат, статева розбещеність.
  • Симптоми депресії: втома, загальне нездужання, ослаблення або посилення апетиту, соціальна самоізоляція, смуток, самокритика, погіршення пам'яті, відчуття безнадійності, порушення сну, думки про смерть або самогубство.
 • 4 Bipolar Step 2.jpg Звертайте увагу на емоції та їх крайній прояв. Якщо ви помітили їх у друга або члена сім'ї, то ви можете заохочувати його поділитися своїми думками і почуттями з вами. При цьому важливо уважно вислухати людину, не роблячи суб'єктивних коментарі з приводу того, що він говорить.
 • 5 Зверніть увагу на його сім'ю і спадковість. В даний час вважається, що біполярний розлад викликається генетичною схильністю в поєднанні з травмуючим подією. Якщо комусь із членів сім'ї вже ставили діагноз біполярного розладу, то, швидше за все, існує генетична схильність до цієї хвороби - хоча гени біполярного розладу можуть бути, навіть якщо ніхто з членів сім'ї не страждав від цього розладу. Однак навіть якщо у когось є гени, які можуть призвести до биполярному розладу, вважається, що якщо не піддаватися стресових ситуацій, то хвороба може так ніколи і не проявитися. Якщо ви знаєте кого-то, в чиїй родині вже було біполярний розлад, і хто пережив серйозний стрес, а тепер відчуває перепади настрою, то, швидше за все, ви спостерігаєте у нього ознаки біполярного розладу.
 • 6 Bipolar Step 3.jpg Не питайте його. Вам би сподобалося, якби хтось запитав вас, чи є у вас психічне захворювання? Біполярний розлад - це непроста тема, і її варто сприймати дуже серйозно. Якщо ви запитаєте людину про це, то можете його дуже засмутити.
 • 7 Якщо ви стурбовані тим, що у вашого друга або члена сім'ї може бути не виявлене біполярний розлад і він потребує лікування, спробуйте насамперед бути другом і заохочуйте його поділиться з вами своїми почуттями. Якщо людина сам не порушує питання про лікування, то і ви не згадуйте про це поки він, за вашими припущеннями, знаходиться в маніакальній фазі... Він просто не повірить, що у нього є проблеми. Краще всього почекати, поки він не перейде в депресивну фазу. Не намагайтеся діагностувати у нього біполярний розлад - це робота психіатра! А просто поясніть йому, як ви стурбовані тим, що він сумний, що ви не можете бачити, як він страждає і хочете допомогти. Запропонуйте сходити з ним до лікаря.
 • Попередження

  • Не говорите людині, що він біполярний, якщо він страждає від цього розладу. Людина, яка живе з цим розладом, важливіше, ніж його хвороба, і багато людей з біполярним розладом ображаються, якщо хтось каже, що вони біполярні.
  • Люди з біполярним розладом мають високий ризик самогубства. Якщо друг або член сім'ї живе з цим розладом і починає говорити про самогубство, то варто сприйняти його слова всерйоз і подбає про те, щоб йому була надана психіатрична допомога.

  Що вам знадобиться

  • Неупереджене ставлення
  • Авторитетні джерела, такі як статті з друкованих газет і книг, медичні та наукові сайти
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?