Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як бути організованим

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 із 5: Все на своїх місцях

 • Be Organized Step 01.jpg 1 Організуйте свій простір. Будь це ваш будинок, спальня, кухня, домашній офіс, шафа або стіл, що вам потрібно переглянути, що там є, викинути те, чим ви часто користуєтеся, а все інше розташувати зручно і чітко.
  • Організовано – це не значить просто акуратно. Мета організованості в тому, щоб ви могли швидко знайти, поміняти і оцінити речі. Тим не менш, з допомогою організованості речі будуть охайними, завдяки наявності продуманого і логічного простору для додавання і переміщення речей.
   • Приклад: Якщо у вас багато книг і ви заповнили ними книжкову полицю за розміром, вони будуть виглядати акуратно. Але якщо ви не пам'ятаєте, де знаходиться потрібна вам книга, то доведеться щоразу переглядати багато з них – а може навіть переставляти деякі, якщо ви виставили наперед невеликі книги в паперовій обкладинці – і перебудовувати весь порядок книг, якщо потрібно буде додати нові. А якщо ви приділите кожної категорії свою область на полиці і залишите трохи зайвого місця в кінці або між групами книг, то дуже швидко будете знаходити потрібний екземпляр, просто подивившись на розташування категорій і перебравши всього кілька книг в обраній групі. Додати і прибрати книги можна також не руйнуючи загальної системи.
    • Якщо ви організовуєте свої речі в ієрархічному порядку, то вам знадобиться всього кілька рішень, щоб перейти до більш вузьким категоріями (наприклад, стелаж, полиця, ящик, сумка), замість того щоб ритися в речах. Наприклад, ви могли б скласти все своє спортивне обладнання для певного виду спорту в певний ящик, а невеликі речі, начебто футболок, – в сумку. Кілька великогабаритних речей, на зразок лиж, можна поставити в інше місце. Приладдя для прибирання складіть в інший ящик і відсортуйте їх за зону, яку вони допоможуть вам прибрати.
    • Але не перестарайтеся, бо швидше подивитися на кілька речей, ніж відкривати і закривати, виймати або міняти ящики місцями. Два-три рівня вистачить. Знайдіть місце електричних, електронних і комп'ютерних частин, а також шнурах і іншим дуже маленьким або незручною форми речей, які зазвичай потрапляють на дно купи або заплутуються. Складіть їх у більш доступну та зручну тару, начебто пластикового пакета на застібці.
    • Залишайте трохи вільного місця у всіх областях зберігання, щоб можна було додавати нові речі, при цьому не руйнуючи весь порядок розташування. Виділіть своєрідну "буферну" зону[1], як маленький столик або полку, для речей, які потрібно прибрати, щоб не класти їх не на те місце і не занадто часто відволікатися від своїх справ задля впорядкування. Ви заощадите час, якщо будете прибирати речі в місце їх зберігання не по одному, а групами.
   • Деякі предмети потрібно зручно розташовувати по порядку, а не згрупувати по категоріях. Часто використовувані своєрідні речі, начебто спецій, потрібно тримати під рукою, де їх видно і легко можна дістати, а не засовувати їх до того, з чим вони якимось чином пов'язані. Швидкопсувні продукти харчування вживайте в порядку надходження: щоб не заплутатися, нові продукти кладіть знизу або в задні ряди. Взаємозамінні, але не однакові речі, в яких хочеться різноманітності, як одяг, потрібно також вибудувати по черзі або періодично міняти місцями, щоб нічого не завалялося на дні купи просто тому, що ви забули про цю річ. Дуже великі, тяжкі або небезпечні предмети краще зберігати у спеціально відведених для них місцях.
  • Спочатку займіться прибиранням свого майна, а лише потім думайте про організацію (інвентар, меблі і так далі). Не робіть це у зворотному порядку. Ви зможете дізнатися, яким простором маєте, тільки після того, як уберетесь там. Якщо ви як слід не розглянете, ніж набиваєте свій простір, то витратите гроші і час на організацію речей, які вам не потрібні.
  • Зверніть увагу на те, як ви користуєтесь своїми речами, і виробіть методику ефективного використання простору. Якщо вам незручно добиратися до своїх речей (або класти їх на місце), то ваша система організації, швидше за все, зазнає фіаско. Вам повинно бути легко доставити і поміщати на місце ті предмети, які вам потрібні найчастіше. Виходячи з цієї логіки, розміщуйте речі там, де ви найчастіше їх використовуєте. Каструлі зберігайте біля піти, конверти і марки – в столі, плямовивідник і відбілювач нехай лежать ванної (або в іншому місці, де ви займаєтесь пранням) або в шафі з білизною. (Начебто очевидні речі, але ви здивуєтеся, якщо дізнаєтеся, скільки людей кладуть речі "куди-небудь", а потім не можуть зрозуміти, чому зробити "що завгодно" надзвичайно незручно).
  • У вас в будинку є такі речі, які просто захаращують простір? Обов'язково регулярно викидайте зайве і непотрібне. Приймаючи рішення, викинути або залишити річ, задайте собі такі питання: Мені потрібен цей предмет? Він знадобиться мені через рік? Він згодився мені в минулому році? Він мені і правда подобається? Чи той, кому він знадобиться більше? В мене більше, ніж я можу раціонально використовувати в найближчому майбутньому? Мені буде не вистачати цього, якщо у мене його не буде? Якщо мені і правда знадобиться ця річ, чи зможу я легко замінити її аналогом?
  • Дізнайтеся, як виглядає і відчувається "організоване" простір. Його легко використовувати. В ньому достатньо місця для речей, які там знаходяться. У ньому є логіка. У кожної речі у вашому будинку є своє місце. Ще організований простір викликає почуття спокою, відкритості та гостинності.
  • Користуйтеся таймерами. Встановіть таймер на той час, яке, на вашу думку, вам знадобиться для виконання організаційної завдання, а потім працюйте без втомилися, щоб укластися в заданий час.
  • Виберіть місце для всіх квитанцій. Негайно відкривайте всі поштові повідомлення і позбавляйтеся від зовнішнього конверта разом з макулатурної поштою. Залишайте тільки саму квитанцію на видному місці.
 • Be Organized Step 02.jpg 2 Покладіть на місце. Прямо зараз. Як тільки ви визначили, де що повинно лежати, вам потрібно взяти собі за звичку класти все на місце , як тільки ви закінчили користуватися цим. Не кладіть нічого на кухонний стіл або на диван, перемикаючись на щось інше з думкою про те, що потім все розкладіть. Таке тепер під забороною.
  • Завжди кладіть свої ключі в правильне місце. (або ви просто втратите)
  • Завжди кладіть свій мобільний телефон на одне і те ж місце. Зарядний пристрій для мобільного нехай теж буде під рукою і напоготові.
 • Be Organized Step 03.jpg 3 Поліетиленові пакети багаторазового використання (зразок пакетиків на застібці-блискавці) – це ваші друзі. Зберігайте речі в пакетах. Так всі предмети будуть компактно складені, чисті і не в пилу. Але вони теж можуть бути розкидані по всьому будинку, якщо ви не опрацювали систему зберігання! Помістіть пакети в шафи, ящики столу, шафи і інші місця. Пакети на застібці-блискавці – зручні, корисні і дешеві, так що просто гріх ними не користуватися!
  • Спробуйте органайзери для закритих висувних ящиків. Можете придбати, вибравши з широкого спектру варіантів, або виготовити самостійно, відрізаючи шийку у пластикових пляшок різного розміру. Підійде будь пляшка, якщо ви можете перебудувати її під ваш ящик.
 • Частина 2 із 5: Користуйтеся календарем, щоденником і смартфоном

 • Be Organized Step 04.jpg 1 Користуйтеся календарем. Купуйте календар і розташуйте його там, де ви будете бачити його кожен день, переважно вранці. Для більшості людей таким місцем буде холодильник, письмовий стіл або робочий стіл комп'ютера. Куди б ви не поклали його, нехай елементом вашої щоденної рутини стане звірка з календарем. Наприклад, можна повісити його на внутрішній стороні дверцят шафки у ванній кімнаті, де зберігається ваша зубна паста. Щоранку, поки чистите зуби однією рукою, інший торкніться дати на календарі і подивіться, що зазначено на сьогодні і на майбутній тиждень.
  • Тримайте календар під рукою, коли розбирає папери. Часто можна відкласти або навіть викинути оголошення про певну подію, якщо ви вже внесли його в свій календар. Ваш календар нагадає вам робити все вчасно. Немає потреби покладатися на стос паперу.
 • Be Organized Step 05.jpg 2 Користуйтеся щоденником. Щоденник особливо корисний, якщо у вас багато зустрічей і ваші дні настільки різноманітні, що проблематично стежити за власним графіком. Наприклад, якщо ви багато подорожуєте або ходите на заняття в різний час дня, набагато легше носити з собою щоденник, щоб регулярно перевіряти за нього свої плани – з календарем такого не зробиш. Ще в щоденник поміститься більше інформації.
 • Be Organized Step 06.jpg 3 Спробуйте працювати зі смартфоном. Смартфон, особливо такий, який синхронізується з мережевою програмою-щоденником[2], яка працює у вас на інших комп'ютерах, навіть краще паперових календарів і записів, тому що справи можна шукати по даті, дані легко перенести на телефон або веб-версію завдань, а нагадування про термінові події та чистка непотрібної інформації виконуються автоматично.
 • Частина 3 із 5: Складання списків

 • Be Organized Step 07.jpg 1 Записуйте! Краще поганий олівець, ніж хороша пам'ять. Що завгодно і все, що потрібно запам'ятати, повинно бути записано. Навіть якщо у вас чудова пам'ять, ніхто не ідеальний. Не завадить перенести інформацію ще й на папір, просто на всяк випадок. Записуйте номери, зустрічі, Дні народження, списки покупок і те, що потрібно зробити. Ведіть записи там, де їх легко знайти і зручно подивитися, коли вам це знадобиться.
 • Be Organized Step 08.jpg 2 Складайте списки того, що потрібно зробити.
  • Записуйте список поточних справ на день. Денний список або список завдань для негайного виконання не повинен перевищувати 5 пунктів, інакше ви беретеся за занадто багато і програмуєте себе на невдачу. Відзначте одну-дві позиції як те, що необхідно зробити обов'язково саме в цей день, і невпинно виконуйте ці завдання, поки не досягнете поставленої мети.
  • Складіть список поточних справ на тиждень. Там доречні приблизно такі пункти: Купити продукти, полагодити кондиціонер і так далі. Відштовхуйтеся від нього, щоб скласти список справ на день. Біла дошка або дошка з стираемыми маркерами може допомогти вам запам'ятати, що потрібно зробити за день, або прийти до виконання довгострокових цілей.
  • Складіть список поточних справ на місяць. В ньому будуть більш загальні завдання, на кшталт: Подарунок на День народження для Каті, пройти техобслуговування, відвідати зубного лікаря. Спираючись на цей список, складайте списки на тиждень і на день.
  • Ну і, нарешті, складіть список на своє життя. Радикально, так, але чому б не обдумати своє життя й до чого вона йде? Організованість, по суті, будується на пріоритетах, і ніколи не завадить.
 • Be Organized Step 09.jpg 3 Приділяйте час квитанціями, талонами того, що вам потрібно повернути в бібліотеку або в магазин, це допомагає. Так ви створюєте порядок і структуру, а також не повинні будете платити штрафи.
 • Частина 4 із 5: Дотримуйтесь графіка

 • Be Organized Step 10.jpg 1 Доводити розпочате до кінця. Немає сенсу складати списки справ, якщо ви не зможете себе дисциплінувати і виконати всі завдання, які ви собі призначили. Є багато способів дотримуватися вашого списку. Годі відкладати, усуньте або ігноруйте відволікаючі фактори і вперед – за справу.
  • Якщо щось постійно зісковзує в кінець списку, придивіться до нього. Це справді важливо? Якщо так, то покінчіть з ним або хоча б почніть справу. Якщо ні, перемістіть його в довгостроковий список на "коли-то" або взагалі викиньте зі списку. Не зациклюйтеся на чомусь довго.
  • Якщо вам стало нудно або якщо звична рутина порушена, ви можете відволіктися і зайнятися виконанням накопичених справ – приємне відчуття виконаного обов'язку вам забезпечено.
 • Be Organized Step 11.jpg 2 Ще один хороший спосіб перестати відкладати і дотримуватися плану – встановлювати часові рамки. Тимчасовий рамки відмінно допомагають організувати свій день. Якщо ви будете знати, що у вас є певний час на кожен пункт зі списку справ, то не потрібно буде робити все поспіхом, щоб завершити все вчасно. Просто не поспішаючи і добре робіть свою роботу за відведений для цього час. Не поспішайте, щоб швидше щось закінчити. Якщо ви будете похапцем намагатися завершити справу, то результат може бути не настільки успішний, як якщо б ви поступово і розмірено бралися за нього.
 • Be Organized Step 12.jpg 3 Об'єднуйте схожі заняття. Здійснюйте всі телефонні дзвінки в один час. Виконуйте всі доручення за один раз. Сплачуйте всі свої рахунки в один і той же час. Купуйте необхідне за один похід по магазинах.
 • Частина 5 із 5: Працюйте продуктивно

 • Be Organized Step 13 Version 2.jpg 1 Працюйте в багатозадачному режимі. Перемикання з однієї задачі на іншу[3] забирає час, тому не намагайтеся думати про одне, наприклад, про серіал, в той же час думаючи про інше, скажімо, про навчання. Багатозадачний режим найбільш ефективний, коли одна робота виконується бездумно або її можна поставити на автоматичне виконання на якийсь час. Наприклад, ви можете завантажити пральну машинку, послати кілька електронних листів і поставити овочі постоїть, поки машинка пере, зібрати свої речі для подорожей, потім розвісити одяг, коли машинка вимкнеться, щоб речі не м'ялися.
  • Просто майте на увазі, що згідно з деякими дослідженнями, багатозадачність може зменшити здатність концентруватися на одному завданні.
 • Be Organized Step 14 Version 2.jpg 2 Розподіляйте обов'язки. І перевірте, що у того, кого ви призначали виконати певне завдання, є всі інструменти, щоб з нею впоратися. Пам'ятайте, що більшість речей набагато краще просто зробити, ніж відкладати їх до ідеального випадку. До того ж, виконання того чи іншого доручення може навчити людину не тільки робити, але і вирішувати виникаючі по ходу проблеми. Важко бути організованим, якщо ви вперто хочете робити все самостійно.
 • Be Organized Step 15.jpg 3 Приймайте більше рішень. Захаращеність і неорганізованість часто виникають внаслідок небажання вирішувати, що робити з якимось предметом. Розминайте свої м'язи рішучості на дрібних ситуаціях, і скоро ви станете більш впевненим у прийнятті рішень стосовно речей як вдома, так і на роботі. Ось прямо сьогодні і спробуйте!
 • Поради

  • Підтримуйте чистоту поверхонь. Прибирання видимого мотлоху допомагає позбутися від мотлоху психологічного. Викиньте те, що вам не потрібно, – щоб можна було розташувати необхідні речі у зручних для них місцях. Ви відразу ж відчуєте себе спокійніше.
  • Купіть приладдя для організації речей, наприклад, папки.
  • Коли складаєте план справ на тиждень, пам'ятайте, що може статися щось зовсім несподіване. Тому не увічнюйте в камені те, що вам потрібно зробити, – проявляйте гнучкість, якщо обставини змінюються.
  • Першим зі свого списку робіть те завдання, яке ви найменше хочете виконувати. У більшості випадків, ми відкладаємо на потім те, що не хочемо робити. Якщо ви зробите над собою зусилля і виконайте це справа в першу чергу, то будете краще себе почувати і не проведете цілий день в жаху від задачі, яку в кінці кінців все одно відкладіть!
  • Якщо ви знаєте, що за своєю натурою ви не схильні до організованості, ви в силах змінитися. Почніть з однієї невеликої сфери свого життєвого простору і зосередьтеся на тому, щоб підтримувати організацію цієї маленької сфери. Так вам буде легше і це допоможе впровадити нову звичку. Після 2-3 місяців, коли в одному куті у вас буде все організовано, ви природним чином почнете розширювати свої новознайдені організаційні інстинкти на інші області.
  • Клеяться записки – ваш друг. Приклейте їх в потрібні місця в якості нагадувань. Наприклад, якщо ви знаєте, що вам потрібно помити машину, приклейте записку на кермо, щоб в наступний раз, коли ви за нього сядете, ви не забули про цього завдання. Інші підходящі місця для таких записок – дверні ручки, дзеркала, монітори комп'ютерів (краю, а не сам монітор).
  • Є багато дієвих способів стати організованим. Хтось може організувати ящик з шкарпетками за кольором. Іншого просто складе пари шкарпеток разом і запихнет їх у скриньку. А ще третій може придбати цілу упаковку однакових шкарпеток і взагалі їх не сортувати. Незалежно від того, що ви організовуєте, вибирайте ту систему, яка вам здається найбільш логічною і зрозумілою.
  • Коли їздите по справах, накресліть собі оптимальний маршрут, щоб виконати максимальну кількість справ, витрачаючи мінімум часу на порожню балаканину. Не відволікайтеся. Націльте на те, що потрібно зробити. Якщо що-то інше приходить вам в голову, запишіть це в свою записну книжку, щоб виконати пізніше.
  • Правильно доглядайте за собою – за день до цього добре спите і правильно харчуйтеся (або ще правильніше). Щоб досягти всього задуманого, вам потрібно бути здатним ясно мислити і володіти необхідною енергією.
  • Слідкуйте, щоб у вас з собою було все, що потрібно вам на день.
  • "Місце для всього і все на своєму місці"– завжди актуальне золоте правило, яким можна сміливо керуватися.
  • Якщо ви помітили, що занадто багато часу витрачаєте на телефонні розмови, один із способів впоратися з цим – це починати свої бесіди по телефону зі слів: "У мене всього (кількість) хвилин на розмову". І дотримуйтеся цієї тривалості. Коли дзвоните, щоб призначити зустріч, переконайтеся, що маєте в своєму розпорядженні всією потрібною інформацією і запишіть всі питання завчасно.
  • Купуйте рюкзаки з кишенями.

  Попередження

  • Не кидайтеся у вир з головою, але, що більш важливо, не поспішаючи розвивайте в собі звички організації.
  • Візьміть вихідний, викройте з власного часу і присвятіть його організації свого життя і речей, з яких вона складається. Це окупиться сторицею вам!
  • Припиніть це робити – і все стане дуже неорганізовано і безладно.
  • Як тільки ви организуетесь, вас може потягнути на старі звички. Просто продовжуйте підштовхувати себе і ви, зрештою, станете організованим за життя!
  • Не чекайте, що ваша родина і друзі миттєво заскочуть в ваш вагон організованості, але тримайтеся свого. У довгостроковій перспективі ви будете раді цьому рішенню.
  • Не чекайте, що ви за ніч покажете чудеса організованості, якщо ви тільки не дуже швидко схоплює або вибрали маленьку область.
  • Не хвилюйтеся, якщо ви не "ідеально" організовані, якщо ваше простір безпечне, досить чисте і дозволяє вам досягти оптимальної продуктивності роботи.
  • Не намагайтеся слідувати нашим радам, якщо тільки у вас народилася дитина. Почекайте місяць або два.

  Що вам знадобиться

  • Оснащення (файли, ярлики, органайзери, щоденник).
  • Терпіння. Щоб придбати звички організованого людини, може знадобитися чимало часу. І пам'ятайте, що не всі однаково добре спрацьовує для всіх. Можливо, вам знадобиться час, щоб зрозуміти, що краще всього підходить саме вам.


 • ^ http://en.wikipedia.org/wiki/Data_buffer
 • ^ http://en.wikipedia.org/wiki/Personal_information_manager
 • ^ http://en.wikipedia.org/wiki/Task_switching_(psychology)
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?