Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як відправитися в похід по Австралії

Рекламний блок

Кроки

 • Backpack in Australia Step 1.jpg 1 Під час походу будьте готові до безкрайніх просторах Австралії. Це не Європа чи Північна Америка, де через кожні кілька десятків кілометрів вам будуть зустрічатися населені пункти. На безкрайніх просторах Австралії є багато відокремлених місць, далеких від цивілізації. Більшість людей йдуть в похід по узбережжю (особливо по східному). Отже, ви повинні визначитися, куди хочете піти і як ви будете це робити. Слід взяти до уваги наступні речі:
  • Набагато простіше йти в похід по узбережжю, ніж по внутрішніх частинах країни. Більшість австралійців живуть на узбережжі, отже, транспорт, інфраструктура і населені пункти на узбережжі розташовані густіше. Якщо ви хочете піти найпростішим маршрутом, ви можете вибрати шлях від Квінсленда до Вікторії; або ж можете відхилитися в бік Аделаїди у Південній Австралії, або навіть переправитися по воді в Тасманію. Насправді, Тасманія є прекрасним куточком для відвідування.
  • Залізнична зв'язок між населеними пунктами Австралії не скрізь добре розвинена, проте, в залежності від обраного напрямку, ви можете знайти підходящі рейси. У великих містах є залізничні вузли, але порівняно з Європою, Канадою і деякими частинами США, в Австралії будівництво залізниці почалося пізніше, тому люди звикли користуватися автомобілями і автобусами. На даний момент влада намагається розвинути залізничне сполучення в Австралії, тому, чим більше туристів будуть користуватися поїздами, тим краще. Плануйте заздалегідь і перевірте, який транспорт ви можете використовувати – як було сказано вище, повідомлення уздовж узбережжя розвинене краще; так само варто подумати про те, щоб пройти по знаменитим маршрутами, таким як Ган (хоча, це коштуватиме грошей).
  • Автобусне сполучення в Австралії є регулярною, надійним і виправдовує витрати. Проте поїздка не завжди буде комфортним, беручи до уваги те, що багато подорожі займають 10 – 20 годин, щоб потрапити в пункт призначення... У багатьох автобусах є відеопрогравачі; щоб якось відвернути пасажирів від поїздки за маршрутом відбуваються часті зупинки, щоб пасажири могли підкріпитися і розім'ятися. Загартованим і відважним туристам довгі поїздки дарма, але якщо ви швидко втомлюєтеся і погано спите в сидячому положенні, то довгі поїздки на автобусах по Австралії для вас не бажані.
  • Ви можете взяти автомобіль на прокат. Це досить непоганий варіант для туриста. Багато молоді мандрівники збираються в групи, що б орендувати або навіть придбати дешевий автомобіль, і покрити витрати на паливо. Таким чином, у вас завжди є місце, де можна залишити важкий рюкзак! Якщо ви подорожуєте в поодинці, перевірте дошку оголошень в туристичному готелі і швидше за все ви знайдете інших людей, які хочуть зібрати групу.
  • Поїздка на велосипеді. Звичайно ж, ви можете поїхати в подорож по Австралії на велосипеді, однак забудьте про це, якщо ви не витривалий спортсмен. Деякі траси небезпечні для велосипедистів, і на багатьох з них рух на велосипеді заборонено.
 • Backpack in Australia Step 2.jpg 2 Ви можете зупинятися в готелях або в інших бюджетних місцях для туристів. Таких місць досить багато (наприклад, мережа "Формула 1"). Мережа хостелів добре розвинена і існує майже скрізь. У цих закладах ви отримаєте багато інформації про розваги, якими ви можете займатися разом з іншими туристами, а також про місця, які варто відвідати. Ви можете зв'язатися з організаторами, щоб отримати інформацію про особливі пропозиції, знижки і так далі.
 • Backpack in Australia Step 3.jpg 3 Слід піклуватися про себе. Австралія – відносно безпечна країна для туризму. Однак слід взяти до уваги деякі моменти:
  • Подорож автостопом нелегально і не схвалюється урядом. Відомі випадки, коли люди, які подорожують автостопом, не поверталися з походу, а по відношенню до горопашним туристам відбувалися тяжкі злочини, тому робіть це на свій власний страх і ризик.
  • Запитайте місцевих з приводу безпеки у вечірній час доби. Деякі райони небезпечні через п'яних хуліганів, тому, наприклад, в місті, вам слід уникати районів, де є паби або клуби. Існують певні проблеми зі звичкою випивати в Австралії. Однак більшість місць цілком безпечні в вечірній час, і жінки цілком можуть подорожувати в поодинці, не забуваючи про звичайні запобіжні заходи.
  • Загроза з боку тварин. В цілому, фауна Австралії чудова, проте деякі види можуть бути досить небезпечними. Отруйні змії, павуки, крокодили, медузи, жалкі риби, синекольчатые восьминоги, акули і так далі. Слід ознайомитися з можливими ризиками і знати, як їх уникнути. Навіть милі на вигляд тварини можуть вкусити (коали, вомбати), а великий і агресивний самець кенгуру може вбити одним швидким ударом. У будь-якому випадку, керуйтеся здоровим глуздом; австралійців живуть в цілості й схоронності, тому спитайте поради у місцевих, і "все буде відмінно".
  • Будьте уважні за кермом. Говорячи про кенгуру, остерігайтеся їх на дорогах. Кенгуру – це австралійський еквівалент лося або оленя, в залежності від того, який вид переважає в даній місцевості. При зіткненні кенгуру завдає такої ж шкоди і може навіть вбити людей, що знаходяться в машині. Ви повинні бути в стані готовності постійно. В цілому, кенгуру нічні тварини, однак під час посухи вони можуть бути активними і вдень. Завжди дивіться в обидва і намагайтеся не їздити вночі по територіях, де мешкають кенгуру – краще як слід відпочиньте!
  • Водіння в нетверезому вигляді. Австралійці люблять свою "випивку", і п'яне водіння є проблемою. Для того щоб визначити і затримати водіїв напідпитку широко використовуються алкогольно-респіраторні трубки, проте бажано завжди звертати увагу на дивне водіння і перевищення швидкості, і уникати контакту з такими учасниками руху. Якщо у вас є можливість, повідомляйте про них в дорожню поліцію. Аналогічно, не вживайте алкоголь, якщо ви за кермом, чи ви "не в своєму розумі", як люблять висловлюватися Австралійці.
 • Backpack in Australia Step 4.jpg 4 Бережіть себе під час походу. Багато туристи вирушають у похід, щоб ознайомитись з міською місцевістю і природою. В Австралії такий похід ставить перед вами ряд завдань, на які слід звернути увагу:
  • Уникайте небезпечних тварин. Ознайомтеся з параграфом вище. Зокрема, переконайтеся, що ви правильно одягнені. Мечі не годяться для походу по Австралійському бушу. Слід взувати закриті черевики, а так само, бажано надіти штани або гетри. Якщо вас спробує вкусити змія (нерідко люди не помічають змій і наступають на них), черевики і штани/гетри захистять вас. Досвідчені туристи завжди стежать за стежкою, щоб вчасно побачити змій, які виповзли погрітися на сонці. Змії не чекають вас, щоб вкусити; вони просто насолоджуються сонячним теплом. Остерігайтеся їх і як слід тупайте ногами, – за вібрації вони зрозуміють, що хтось наближається. Користуйтеся засобом для відлякування комах – мухи та комарі бувають дуже настирливими.
  • Сонячні опіки. Австралія – одна з найбільш спекотних країн з найбільшим відсотком хворих на рак шкіри. Одягти, накрити, помазати – це місцевий правило, означає, що слід надягати верхній одяг з довгим рукавом, накрити голову капелюхом, а так само користуватися кремом від засмаги. Намагайтеся не перебувати на сонці з 11:00-15:00.
  • Вода і зневоднення. Якщо ви заблукаєте посеред пустелі в Австралії без води, то можете швидко померти. Хоча воду носити з собою важко, і вас тягне ризикнути, завжди беріть з собою достатньо рідини. Ви ніколи про це не пошкодуєте, і швидше за все ви ніколи не зустрінете туриста, який повертається з походу по Австралії з повною пляшкою води.
  • Ви повинні завжди знати, куди ви йдете, і мати при собі картку. Залишайте інструкції в реєстраційних пунктах, якщо такі є на шляху. Якщо ви йдете в гори, беріть теплі речі. В Австралії не скрізь стоїть немилосердна спека, тому в горах ви можете померти від переохолодження так само, як і в будь-якому іншому місці на землі, якщо потрапите в несподіваний шторм. Слід уникати зон зливових паводків; не можна відпочивати або перебувати в здавалося б сухих руслах струмків і річок або дренажних зонах, – якщо йде дощ, навпаки тримайтеся подалі і вище від них. Зливові паводки трапляються без попередження, навіть під час посухи.
  • Завжди будьте пильні під час піших прогулянок. Вивітрені камені в Австралії дуже оманливі, і люди часто бездумно й нерозумно ризикують, коли думають, що зараз візьмуть "легку скелю". Падіння зі скелі може вбити, якою б маленькою вона не здавалося в порівнянні з горами у вас на Батьківщині.
 • Backpack in Australia Step 5.jpg 5 Слід пам'ятати про сонце. Як було сказано вище, сонце над Австралією гріє дуже сильно. Навіть якщо ви перебуваєте під сонцем протягом невеликого періоду часу, бажано завжди надягати головний убір, штани, верхній одяг з довгим рукавом, а так само користуватися сонцезахисним кремом. Не слід загоряти протягом довгого часу. Сонце підсмажить вас, і ви будете схожі на червоних раків. У літній час уникайте тривалої активності на сонці з 11 до 15, хіба що у вас є укриття.
 • Backpack in Australia Step 6.jpg 6 Насолоджуйтеся. Австралія – це країна великої і приголомшливої краси. Ніде в світі вам не зустрінуться аналогічні пейзажі, флора і фауна. Місцева природа унікальна, і це робить її настільки цінною. Ставитесь до неї з повагою, ходіть по стежках, прокладених для туристів, не рвіть дикі квіти, і не чіпайте диких тварин. Не в жодному разі не смітите; австралійці пишаються тим, що у них чиста країна. Багато фотографуйте, але не поспішайте. Неосяжний розмір Австралії змушує відвідувати її кілька разів, а не просто намагатися втиснути все в одну поїздку і абсолютно вимотати себе в процесі!

 • Поради

  • Якщо ви летите в Австралію здалеку, має сенс зробити зупинку в дорозі, щоб політ не був настільки виснажливим. Є багато чудових місць, де можна зробити зупинку (наприклад, в Азії та Південній частині Тихого Океану).
  • У містах існує хороший вибір їжі для вегетаріанців і веганів. Веганам може бути досить важко знайти товари в сільській місцевості, але в цілому, скрізь є супермаркети та фермерські ринки, де ви можете запастися провізією. Соєве молоко є загальноприйнятим товаром.
  • Завжди слід мати туристичну страховку. В Австралії гарна система охорони здоров'я з безкоштовними медичними послугами при екстрених обставинах, однак візит лікаря буде стояти грошей, а зворотні виплати доступні тільки для членів державної програми Медікейр, створеної для громадян Австралії і таких країн як Нова Зеландія і Великобританія. Навіть у цьому випадку діють суворі правила. Так само ви повинні бути застраховані від крадіжки та інших нещасних випадків.
  • Із-за того що Австралія така велика і знаходитися так далеко, багато мандрівники з Європи відправляються в Австралію на кілька місяців.
  • В Австралії у вас не повинно виникнути проблем з втраченими або зіпсованими речами, так як рюкзаки, обладнання та інші товари для туризму можна купити всюди і за прийнятними цінами.

  Попередження

  • Остерігайтеся пожеж під час походу або поїздки жарким і сухим місцях. Пожежі бувають дуже сильними, швидко поширюються і нещадними. Завжди читайте новини, перед тим як вирушити в подорож під час пожежонебезпечного сезону (посушливий період літа, коли стоїть спека). Вести машину крізь дим від пожежі дуже складно і страшно. Якщо ви опинилися в центрі пожежі, залишайтеся поруч зі своїм автомобілем, лягайте на землю, накрийте і не виходьте з укриття до тих пір, поки вогонь не пройде повз. Бували випадки, коли люди вмирали, потрапляючи в таку ситуацію, тому бажано все заздалегідь спланувати.

  Що вам знадобиться

  • Рюкзак
  • Карти
  • Маршрут (спланований заздалегідь)
  • Путівники
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?