Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як пробудити вашу креативність

Рекламний блок

Кроки

 • Crank up Your Creativity Step 1.jpg 1 Прийміть той факт, що ви дійсно креативна особистість. Деякі люди щиро вірять в свої творчі здібності, тоді як інші переконані, що креативність дається від народження лише обраним, і не вважають себе креативними. Правда полягає в тому, що творчими здібностями обдарований кожна людина. Дослідники довели, що креативність можна розвивати різними способами, в тому числі за допомогою дієт, спеціальних вправ і практики. [1] Ви теж зможете розкрити свій творчий потенціал, за умови, що ви вірите в нього і готові спробувати.
  • Креативність -- це шлях до розуміння себе і створенню рівноваги у вашому житті. Якщо ви сприймаєте її саме так, а не як щось, притаманне лише окремим людям, ви швидше знайдете її в собі.
  • Якщо ви не використовуєте свої творчі здібності, ви ніби вбиваєте частину себе і позбавляєте себе заспокійливої терапевтичної сили, яку дарує нам креативність. Не сумнівайтеся в тій найбільшу користь, яку несе творчість.
 • Crank up Your Creativity Step 2.jpg 2 Змініть перспективу. Ймовірно, ви чули фразу "мислити поза шаблонів". Це один з найкращих способів розвитку креативності, оскільки він дозволяє вам бачити кожну ситуацію з іншої точки зору. Спробуйте розділяти кожну проблему на кілька складових елементів. Комбінуйте і змінюйте ці елементи місцями і намагайтеся знайти нові способи вирішення проблеми. Подумайте, що станеться, якщо ви змінили точку зору на проблему.
  • Цей метод дуже ефективний, так як він знімає ваші розумові установки, стримують ваші творчі пориви.
 • Crank up Your Creativity Step 3.jpg 3 Змініть розумовий пейзаж. Подумки перенесіться з вашого поточного місця розташування і погляньте на проблему як би в іншій обстановці. Уявіть, як реагував би інша людина в іншому місці, зіткнувшись з вашою проблемою. Уявіть, якими шляхами розвивалися інші ситуації в інших обставинах, і як їх сприйняв би інша людина, вихований не так, як ви. Які речі все ще мали б значення, а які-ні? Ті елементи проблеми, які були б не так важливі для цієї людини, постарайтеся прийняти з тією ж легкістю.
  • Подумки перенесіться зі своєю проблемою в інше місто або навіть країну, і уявіть, як би ви вирішили її в цьому місці, а потім "приміряйте" це рішення до вашим реальним обставинам.
 • Crank up Your Creativity Step 4.jpg 4 Користуйтеся своєю уявою, відпустіть його на волю. Візьміть проблему, ідею, порада чи думка і розвивайте її в уяві до крайнощів. Розглядайте самі неймовірні результати -- як сприятливі, так і небажані. Не потрібно просто сидіти і чекати, що натхнення і свіжі думки прийдуть самі. Розвивайте свою уяву будь-якими доступними техніками. Чим більше варіантів приходить вам на думку, тим краще. Багато ваші ідеї будуть недоречні або нездійсненні, але серед них будуть і цілком підходять. Такі методи генерування ідей запропоновані Саймоном Рейнолдсом, який багато років працював у творчому відділі рекламної компанії: [2]
  • Метод "будь-якого слова": Оберіть будь-яке слово і зв'яжіть його з вашою проблемою або творчої завданням. Наприклад, візьмемо слово "слон". Ваше завдання-організувати вечірку. Ви можете вибрати для неї тему сафарі, запропонувати гостям вбратися в костюми слонів і зібрати благодійні кошти для Всесвітнього Фонду Порятунку Слонів. Можна організувати розваги на тему слонів і дикої природи, а до столу подати страви африканської та азіатської кухонь. Якщо вибране слово не наводить вас на відповідні думки, візьміть інше слово. Процес мислення має йти швидко, швидко, швидко. Він наштовхне вас на такі рішення, про які інакше ви б не подумали.
  • Метод "неприйнятною ідеї": Подумайте над самими божевільними і неприйнятними ідеями, і спробуйте адаптувати їх до вашої проблеми. Наприклад, скажіть собі: "Я більше не має наміру писати свої статті. Я заплачу за цю роботу комусь іншому". Ця ідея сміховинна, так як інша людина не зможе викласти ваші думки. Але вона запропонувала вам нове рішення -- ви могли б винагороджувати себе за кожну написану статтю. Створіть для себе власну систему винагород і заохочень. Божевільні ідеї розбурхують уяву і допомагають побачити ситуацію під іншим кутом зору. Льюїс Керролл одного разу сказав: "Іноді мені вдавалося повірити в шість неймовірних речей ще до сніданку". Спробуйте застосувати цей метод.
  • Метод "запозичення ідей": Прислухайтеся до думки фахівців з зовсім інших галузей або відвідайте лекції з предмету, в якому ви зовсім нічого не тямите. Переймайте їхню навички, техніки, прийоми і рішення. Ви здивуєтеся тому, наскільки ефективно ці нові прийоми пожвавлять ваше мислення! Неважливо, чим ви займаєтеся, ви зможете знайти паралелі в будь-яких інших галузях. Якщо ви, скажімо, ведете домашній бізнес, пошукайте нові ідеї в сферах громадського харчування, менеджменту заходів, медицини, бухгалтерії і так далі.
  • Метод "що б зробив мій герой": Уявите, як вирішив би вашу проблему людей, якими ви захоплюєтеся і якого глибоко поважаєте. Приміряйте на себе образ цієї людини, аж до деталей його звичайного поведінки, і уявіть, як би він відреагував на цю ситуацію.
 • Crank up Your Creativity Step 5.jpg 5 Дозвольте собі трохи вольності. Постійна концентрація на обов'язках вбиває творчі здібності. Креативність-це джерело, що вимагає постійного підживлення, і одним з найкращих джерел живлення для нього є та дитяча грайливість і безпосередність, яку дуже серйозні дорослі вважають для себе неприпустимою. Дозволивши собі трохи несерйозності, ви зможете розбудити ваші творчі здібності.
  • Спостерігайте за грою ваших дітей або домашніх тварин. Слідкуйте за тим, як вони захоплюються своїми іграми і забувають про конвенціях і умовностях, про час і правилах поведінки. Приєднуйтесь до їх веселощів і на час забудьте про все.
  • Займіться музикою, малюванням, садівництвом, покатайтеся н санках, на конях, пограйте з моделями автомобілів або залізниці... Зробіть частиною вашого життя все, що приносить вам задоволення. Улюблені заняття будуть живити вашу душу і розпалювати ваші творчі іскри.
  • Влаштовуйте собі вільні дні, без планів і справ. Просто вийдіть на вулицю і насолоджуйтеся навколишнім світом, з усім, що зустрічається вам на шляху. Дивіться на все з подивом і будьте відкриті новим можливостям.
  • Смійтеся, смійтеся частіше, смійтеся щиро. Впустіть сміх у своє життя і зробіть його невід'ємною її частиною.
 • Crank up Your Creativity Step 6.jpg 6 Займіться мистецтвом. Коли ви дозволяєте собі зануритися в художній процес, час зупиняється, і ваші найглибші думки і почуття виходять на поверхню. Мистецтво і дизайн-ідеальні засоби для розвитку креативності, тому приділяйте час вашим художнім захопленням, наприклад, фотографування, малювання, архітектурного дизайну, розробки одягу або іграшок, скульптурі, народних ремесел, співу, музики, танців і т. д.
 • Crank up Your Creativity Step 7.jpg 7 Знайдіть для себе затишний куточок. Знайдіть місце, яке буде належати тільки вам, нехай навіть ненадовго. Це може бути ваш робочий стіл, камінь біля моря, затишний куточок в саду чи ваше улюблене місце в бібліотеці. Це буде вашим храмом для роздумів, споглядання і фантазування. Вибирайте місце, де вас ніхто не потурбує і де ви зможете присвятити мислення і уяви всі вашу увагу і дати їм повну свободу.
  • Кіберпростір-не найкраще місце для роздумів. Воно інтерактивно, діяльно і іноді втомлює. Хоча в інтернеті можна знайти масу нових ідей, вам необхідна дистанція від онлайн-простору, щоб засяяли ваші власні ідеї. Після періодів самоти ви самі зможете збагатити кіберпростір свіжими думками та концепціями.
 • Crank up Your Creativity Step 8.jpg 8 Дайте собі трохи часу. Час, час, час. Креативність неможливо підганяти силою. Поспішність не допоможе вам генерувати нові ідеї. Коли ви намагаєтеся форсувати події, ваш розум втрачає стійкість. Майте під рукою набір ментальних прийомів і вправ, які допомагають вам пробудити вашу креативність, і, коли перед вами постає обмежена в часі завдання, застосовуйте їх у вільні хвилини, наприклад, чекаючи автобус на зупинці або приймаючи ванну. Дозвольте ідеям дозріти. Іноді лише дозволивши думкам вільно крутитися в голові, можна розбудити креативність.
 • Crank up Your Creativity Step 9.jpg 9 Пориньте у самотність. Вчіться бути хорошим компаньйоном самому собі. Творчо обдаровані люди відчувають себе дуже комфортно наодинці з собою. Лео Бабаута каже, що це сама корисна звичка для розвитку творчих здібностей. [3] Його власне дослідження показало, що звичка проводити час на самоті була властива всім творчим особистостям протягом історії. Ось кілька порад, які навчать вас насолоджуватися самотністю:
  • Знайдіть кілька тихих місць для споглядання далеко від повсякденного шуму. Тиша і самота необхідні для дозрівання і розкриття вашого творчого потенціалу.
  • Використовуйте самотність для відновлення рівноваги. Спокій розуму, властиве моментів усамітнення, важко знайти в будь-якому іншому стані або місці. Це ефективна психотерапія, яка не потребує стороннього втручання або грошових затрат.
  • Цінуйте моменти, коли ви можете танцювати на самоті, зануритися в роздуми про життя і просто споглядати речі в їх природі.
 • Crank up Your Creativity Step 10.jpg 10 Насолоджуйтеся спілкуванням. Відновивши душевну гармонію в самоті, контактуйте з людьми. Обмін ідеями з іншими. Інша точка зору на ситуацію або завдання може надати велику допомогу. А ще краще, розгляньте можна більше різних думок. Взаємодійте з людьми, прислухайтеся до них та надихайтеся ними.
  • Ніколи не соромтеся запитати чиюсь думку. Різноманітність допомагає бачити нові перспективи.
  • Влаштуйте собі сесію мозкового штурму. Спонтанне генерування нестандартних думок допоможе сформулювати більше нових ідей. Продуктом мозкового штурму стане матеріал, з якого ви зможете скласти нові концепції.
  • Спілкування та обмін ідеями з однодумцями допоможе вам відшукати натхнення. Проте будьте обережні-не занурюйтеся в безодню масового мислення. Час від часу міняйте групу спілкування, щоб знайомитися зі свіжими думками.
 • Crank up Your Creativity Step 11.jpg 11 Не ускладнюйте, тримайтеся простоти. Шум, відволікання, побутові турботи, думки інших людей, телебачення -- все це обтяжує наші органи почуттів і легко пригнічує нашу креативність. Усуньте безлад з вашого життя і відверніться від цих речей. Час від часу віддаляйтеся від побутового шуму і потоку думок інших людей і відкривайте шлях вашій власній творчості.
  • Хоча думки інших іноді надихають, глибоко занурившись у них, можна забути про власний спосіб мислення. Черпайте натхнення, але не забувайте про важливість самовідновлення.
  • Харчуйтеся здоровою їжею і робіть фізичні вправи. У здоровому тілі здоровий дух. Фізична зарядка теж стимулюють творче мислення
  • Добре спите. Під час БГД-фази сну ваша підсвідомість систематизує отриманий матеріал і займається вирішенням проблем.
 • Поради

  • Дозволяйте собі мріяти. Це важлива частина творчого процесу.
  • Записуйте всі ваші творчі ідеї по мірі виникнення. Якщо тільки ви не володієте феноменальною пам'яттю, багато ідей покидають вашу свідомість, у тому числі і ті, що приходять до вас в мріях.
  • Ми запропонували вам лише декілька прийомів для розвитку креативності. Ви можете змінювати і пристосовувати їх особисто для себе. Тут багато залежить від вас самих. Наскільки ви винахідливі? Наскільки ви відкриті? Позбавтеся від обмежень вашого розуму, і ваш творчий потенціал розкриється сповна.
  • Спілкуйтеся з творчими людьми, підтримуйте один одного і обмін ідеями.
  • Час від часу робіть що-небудь захоплюючу або навіть лякає. Наприклад, прокотитеся на американських гірках. Страх, трепет і фрустрація можуть пробудити інноваційне мислення.
  • Прийміть участь в таких подіях, як NaNoWriMo або The Sketchbook Project, де ви пишете повість або малюєте картину спільно з іншими людьми, недосвідченими в цій справі. Зовнішня підтримка ваших творчих поривів допоможе позбутися від невпевненості і навчить вас цінувати свої здібності.

  Попередження

  • Споживацьке ставлення до речей несумісне з творчістю. Воно привчає нас цінувати те, що зроблено іншими, і сумніватися в цінності своєї творчості. Креативність не має нічого спільного зі стандартами і шаблонами, це природна зв'язок зі своїм єством без думок про досконалість або важливості результатів своєї праці.
  • Ніколи не припиняйте вчитися, інакше ваша креативність зів'яне.
  • Запам'ятайте чотири правила ефективного мозкового штурму:
   • Не допускайте критики. Критика пригнічує вільний плин думок. Після, завершивши сесію, ви зможете винести оцінку своїм ідеям.
   • Редагуйте і комбінуйте записані ідеї.
   • У методі " мозкового штурму кількість важливіше якості.
   • Розвивайте будь-які нестандартні і дивні ідеї.

  Що вам знадобиться

  • Щоденник або блокнот для записування думок (програмний або паперовий)
  • Зручна ручка для швидкого записування потоку думок.

  Джерела і посилання

 • ^ Siimon Reynolds, , p. 134 (2010), ISBN 978-0-670-07431-0
 • ^ Reynolds, op. cit., pp. 135-41, (2010), ISBN 978-0-670-07431-0
 • ^ Leo Babauta, The No 1 Habit of Highly Creative People, http://zenhabits.net/creative-habit/
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?