Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як пробачити того, хто порушив обіцянку

Рекламний блок

Кроки

 • Forgive a Promise Breaker Step 1 Version 2.jpg 1 Обдумайте свою позицію. Важливо визнати свої почуття з приводу невиконаних обіцянок. Якщо ви замнете ці почуття і будете продовжувати дозволяти собі вірити обіцянкам цієї людини в надії, що він або вона зміниться, настав час для перевірки в реальних умовах. Сам факт того, що ви читаєте цей заголовок, показує, що ви почали пробуджуватися і відчувати потенційний збиток, який наноситься вашій психіці постійним невиконанням обіцянок. Будьте господарем своїх почуттів і пройдіть наступні кроки.
 • Forgive a Promise Breaker Step 2 Version 2.jpg 2 Розгляньте поведінка, задаючи питання. Подумайте про тих "обіцянки", які людина порушив, і скільки разів ви були в ситуації, коли прощали його поведінку з багатьох причин. Тоді задайте собі наступні питання:
  • Яким чином ви сприймаєте їх як обіцянки, дані вам? Ви виправдані з цієї точки зору? (Див. "Поради")
  • Чому ви дозволяєте собі вірити людині, який дає обіцянки вас, хоча ви знаєте, що він або вона не стримає їх?
  • Чому ви продовжуєте сподіватися, що він чи вона зробить добре те, що обіцяв?
  • Чому вам потрібно, щоб ця людина виконав обіцянку?
  • Чому ви даєте цій людині ще один шанс?
 • Forgive a Promise Breaker Step 3 Version 2.jpg 3 Запишіть свої відповіді на ці питання. Подумайте про відповідях. Ви повинні почати визначати свій характер і свої слабкості. Розгляньте ці недоліки - вони поверхневі тільки з цією людиною, чи з усіма? Продумайте, яким чином ви могли б розібратися з цими слабкостями з допомогою кращого розмови з самим собою, ясністю думки і обіцянками, які ви даєте собі, що більше не дозволите іншій людині бути вашим джерелом надії та напрямки.
 • Forgive a Promise Breaker Step 4 Version 2.jpg 4 Подумайте про те, як ви себе почуваєте, якщо людина порушує обіцянки. В попередній вправі ви запитували себе, чому ви реагуєте саме таким чином - приймаєте обіцянки. У цьому пункті запитайте себе і висловіть свої почуття:
  • Ви відчуваєте себе самотніми, не будучи поглинутим / без керівництва / дружби / влади цієї людини?
  • Вам здається, що ви боїтеся втратити цей зв'язок?
  • Чи вважаєте ви, що існує щось "особливе" між вами двома, що ви захищаєте (ревно) від інших?
  • Чи відчуваєте ви себе в цілому нужденним, сумною, самотньою, в депресії, пригніченим, гнівним, боїться, втраченим і т. д., і думаєте, що ця людина так чи інакше усуває ці почуття, навіть якщо ви знаєте, що він або вона рідко звертається до вашої точки зору або допомоги?
 • Forgive a Promise Breaker Step 5 Version 2.jpg 5 Спочатку спробуйте протистояти ситуації через візуалізацію. Зробіть це в два етапи: перший етап - розмова з собою, і другий – розмова з порушив обіцянку.
  • Для себе - Апризнайте, що ви ситі по горло невиконаними обіцянками, що цій людині можна довіряти, що цього більше не варто підпорядковувати себе. Вірте в себе, вірте в себе і підтримуйте себе.
  • Порушив обіцянку - напишіть сценарій і постійно програвайте його у своїй голові. У цьому сценарії скажіть порушив обіцянку про те, що ви думаєте, коли постійно терпіть невиконані обіцянки, і як ви вирішили, що більше не хочете дружити, якщо він не докладе зусиль, щоб тримати свої обіцянки.
 • Forgive a Promise Breaker Step 6 Version 2.jpg 6 Будьте в конфронтації з порушили обіцянку по-справжньому. Настав час для напористого поведінки та конструктивної критики. Уникайте засудження, уникайте заявляти «ти» (Див. статтю «Як Практикувати Ненасильницьку Зв'язок»). Думайте про те, які почуття викликають у вас їх порушені обіцянки, і чому ви бачите, що обіцянки не виконані, і чому це вважається обіцянками (звідси і причини, чому ви робили вправи вище). Скажіть порушив обіцянку:
  • Що ви після цього відчуваєте
  • Як це вплинуло на вашу особисту / професійне життя (наведіть конкретні приклади)
  • Чому те, що ви відчуваєте, що більше не може мати такий же рівень довіри у ваших стосунках з ним (наведіть один або кілька прикладів того, коли вони виявилися не в змозі виконати свою обіцянку)
 • 7 Ви як і раніше вважаєте цю людину особистістю, але пора дати йому знати, що ви більше не будете брати з нього слово, так як ви просто не можете покладатися на нього (це пов'язано з використанням наступного кроку для прощення; ви не розриваєте стосунки, просто проясняете їх).
 • Forgive a Promise Breaker Step 7 Version 2.jpg 8 Вибачте. Для вашої ж користі важливо пробачити. Будьте милостиві у своєму підході; порушив обіцянку часто не сприймає цього так серйозно, як ви, навіть якщо він відчуває себе винним. Для нього це цілком може бути випадок, коли "легко нажито - легко прожито", тим більше що для нього виконання обіцянок не є важливим. Прощаючи, ви виграєте, виконавши наступні дії:
  • Оцініть, наскільки серйозно порушення обіцянки насправді. Чи варто це того, щоб розірвати стосунки? Чи краще просто дати зрозуміти порушив обіцянку, що ви не можете довіряти йому в даний момент (або, може бути, ніколи), але що ви залишаєтеся іншому/колегою/співробітником за проектом і т. д. загалом, спробуйте знайти шляху найменшого опору заради підтримки серцевих, навіть дружніх відносин. Тим не менш, якщо це так страшно для вас, що ви не можете більше мати справу з цією людиною, розлучіться дружно і щиро, але з ясністю, що між вами все скінчено.
  • Поставте себе на його місце. Запитайте себе, що ви зробили б, якби ви в тому ж положенні. Ви надто суб'єктивні, занадто суворі? Було обіцянку з розряду тих, які легше сказати, ніж зробити?
  • Подумайте про ваші стосунки з цією людиною в наступні 5 років. Ви хочете цього? Чи ні? Наскільки легко буде піти і почати все заново з новим чоловіком / колегою / начальником / іншому / тренером / наставником, і т. д.?
  • Чи є це уроком, який ви повинні були пройти? Пам'ятайте датську прислів'я, що "яйця і клятви легко розбиваються". Яку роль зіграла ваша наївність в тому, що вийшло? Можливо, настав час осягати впевненість, коли можна з комфортом навчитися говорити «ні», і визнати, що якщо хтось веде себе таким чином, це просто недобре для вас.
 • Forgive a Promise Breaker Step 8 Version 2.jpg 9 Живіть прощенням. Вам не потрібно забувати, щоб пробачити; дійсно, зробити це було б нерозумно, інакше ви повторіть свої помилки. Вчіться на своїх помилках і досвіді і використовуйте його з розумом. Але відпустіть. Не дозволяйте цього питання висіти каменем у вас на шиї, скаржачись іншим на несправедливості з будь-якого приводу. Від душі поговоріть з тим, кому ви довіряєте, щоб виправити вашу точку зору і рухатися далі, але не майте гніву і не повторюйте про те, що трапилося. Робити це означало б дозволяти порушив обіцянку продовжувати розбивати ваше серце. Зрештою, ваше співчуття у розумінні їх мотивації, і віддалення себе, і зміцнення своїх захисних позицій є кращою можливою формою прощення.
 • Поради

  • Оцініть обіцянку: обіцянка – це пропозиція зробити щось, що призведе до отримання вами вигоди, або участь в чомусь, або зміцнення зв'язку з кимось, або відчутний виграш. Іншими словами, хтось каже, що він буде робити / давати / стане X, Y, Z для вас, і ви отримуєте / участь в / информируетесь про щось, і т. д. Дав обіцянку поручився, що він або вона буде робити саме це. І ви, як отримав обіцянку, можете бути впевнені, що людина буде робити те, що він сказав.
  • Стереотипні риси: [Хоча вони стереотипні, вони, ймовірно, пов'язані певною мірою з вашим досвідом невиконаної обіцянки.] Найчастіше порушили обіцянку - це люди, які використовують інших, не думаючи про наслідки. Вони часто ненадійні, на них не можна покластися, і вони ненавидять активне слухання. Часто порушив обіцянку не розуміє, як це впливає на його надійність і перспективи. Його поведінка зазвичай зумовлено менталітетом "я, я, я". І горе вам, якщо ця людина поважніше, старший, багатший, розумніше, ніж ви, виглядає краще, ніж ви, і т. д., і знає, що це діє на вас. Краще змиритися з відсутністю самоповаги у відношенні до того, що діє на вас, ніж піддатися бажанням їх «харизми» придушити вас; цього не буде, але вони будуть знати, що вони можуть використовувати вас в цей час.
  • Оцініть невиконану обіцянку: обіцянка може бути порушено явно, наприклад, дядько Ваня обіцяє прийти вам на 30-й день народження, і не приходить. Обіцянка також може бути порушене в невеликій мірі, поступово, або частково. Наприклад, хтось може пообіцяти залучити вас в команду, яка планує новий проект, але вони просто забувають подзвонити вам після перших кількох зустрічей, і ви будете думати, що нічого не відбувається. Раптом завершений проект представлений, і вам стає цікаво, чому ви більше не брали участь, і вам не сказали. Керівник проекту знизує плечима і каже: "О, я думав, що вам було не цікаво". Ви знаєте, в глибині душі, що це просто брехня, щоб піти від того факту, що вони не задіяли вас.


  Попередження

  • Не будьте дитиною, якщо ви дорослий; будьте відкритими з людьми, але не чекайте, що кожен тримає своє слово. Не кожен це робить. Ви можете бути розуміючим, але не дозволяйте обманювати себе.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?