Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як пробачити себе

Рекламний блок

Кроки

 • Forgive Yourself Step 07.jpg 1 Прийміть себе. Вам не потрібно вибачення за те, що ви це ви. Простіть себе за якісь певні речі, з-за яких ви відчуваєте себе погано, а не за свою особистість. Прийняття себе дозволяє вам визнати ваші провини й те, що ви хороша людина. Це не означає, що вам необхідно ігнорувати свої провини або перестати самовдосконалюватися, але вам потрібно цінувати себе вище всіх цих речей і перестати дозволяти вашим проступків заважати вам жити далі.[1]
  • Любіть себе і дозвольте собі зцілитися.
  • Більше смійтеся, це допоможе вам сприймати все, що відбувається навколо, менш серйозно.
 • Forgive Yourself Step 01.jpg 2 Зрозумійте важливість прощення. Життя в стані не прощення потребує багато енергії. Вас постійно гризе страх вашої уразливості, спалює гнів джерела болю, і ваше життя наповнене смутком, образою і докорами. Цю енергію необхідно застосувати для найкращих цілей, щоб живити ваш творчий потенціал та здібності, а не негатив. Прощення дозволяє вам жити сьогоденням, а не минулим, а це означає, що ви можете рухатися в майбутнє з оновленим відчуттям мети, спрямованих на зміну, вдосконалення і досвід, а не на минулі рани.
  • Деякі люди бояться прощати себе, так як бояться втратити відчуття себе, яке було побудовано на гнів, образу і уразливості. В такому випадку, запитайте себе - цей злий, легко уразливий і надмірно реагує людина і є та особистість, яку ви готові представити всьому світу і з нею жити? Варто безпека подібного мислення тієї шкоди, яку воно заподіює вам? Краще мати короткочасну незахищеність, поки ви відновлюєте свій шлях, ніж продовжувати жити в гніві.
  • Дивіться на прощення з позитивної сторони. Якщо вас турбує, що прощення припускає, що ви не повинні відчувати сильні почуття, наприклад, обурення і гнів, то розглядайте це як можливість відчувати сильні позитивні почуття, наприклад, радість, щедрість і віру в себе. Переключення мислення на те, що ви отримаєте, замість того, що ви втратите, володіє перевагою підтримувати позитив в той час, як зменшуються негативні емоції.
 • Forgive Yourself Step 02.jpg 3 Враховуйте проблеми, що не дозволяють вам пробачити себе. Мало того, що ви дозволяєте собі застрягти в минулому, але не прощення себе сильно впливає на емоційне та фізичне здоров'я. Невміння прощати виходить з гніву й обурення, дві емоції, які можуть завдати шкоди вашому здоров'ю. Численні дослідження показали, що люди, які застрягли в постійному гніві, більш схильні до хвороб, ніж люди, які можуть навчитися прощати себе та інших.[2]
  • Пам'ятайте, простити не означає забути. Ви маєте право вчитися на своїх помилках і керуватися отриманими знаннями. Необхідно залишити образи і самобичування, які супроводжують спогади, в стороні.
 • Forgive Yourself Step 03.jpg 4 Прийміть свої емоції. Часто людина не в змозі визнати, що відчуває такі емоції, як гнів, страх, образа і вразливість. Замість того, щоб уникати конфронтації з цими негативними емоціями, приймайте їх як частина того, що підгодовує вашу нездатність пробачити себе. Виявивши проблему, ви вже на шляху до її вирішення.
 • Forgive Yourself Step 04.jpg 5 Обдумайте, чому ви застосовуєте до себе вищі стандарти, ніж до оточуючих. Перфекціонізм може змусити вас занадто високо підняти планку для себе; так високо, як ви не підняли б її ні для кого іншого. Якщо це перфекціонізм змушує вас бути надто суворим до себе, то ви потрапили в ситуацію, коли пробачити себе дуже складно, так як це виглядає, як прийняття себе в іншому форматі. Постарайтеся вийти з цього порочного кола мислення, роблячи те, що Марта Бек називала "привітання недосконалості". Бек стверджувала, що "привітання недосконалості це спосіб зробити те, що перфекціонізм обіцяє, але ніколи не постачає". Воно дозволяє прийняти те, що всі люди недосконалі, і ви, будучи людиною, також недосконалі.
  • Якщо ви дійсно боретеся з перфекціонізмом, спробуйте відвідувати психологічні консультації або психотерапію, щоб зменшити його вплив на ваше життя. Дізнайтеся, як контролювати перфекціонізм з додаткових рад.
 • Forgive Yourself Step 05.jpg 6 Відсторонитеся від очікувань інших людей від вас. Якщо ви застрягли в спіралі ненависті і ніколи не почували себе добре з-за того, що інші колись сказали про вас, то дуже важливо пробачити себе. Ви не можете контролювати слова і дії інших людей, а буває багато сказано і зроблено безконтрольно, часто мотивовано власними недоліками іншої людини.[3] Життя в ненависті до самого себе із-за того, що ви не виправдали очікувань іншої людини, що ґрунтується на занадто великій кількості змішаних почуттів іншої людини. Простіть себе за те, що намагаєтеся жити у відповідності з очікуваннями інших людей і почніть робити зміни, щоб замість цього рухатися до своїх цілей.
  • Пам'ятайте, що кожна людина, що відноситься до вас погано, сам випробував таке ж ставлення від інших людей. Розірвіть цей ланцюг і будьте ласкаві до себе, не намагаючись втілити у життя чужі очікування.
  • Кожен раз, коли вас несправедливо критикують, зрозумійте, що цим люди ускладнюють собі життя, їли вони зроблять помилку або не виконають свої власні очікування. Пам'ятайте, звідки ви прийшли, і чому не хочете так більше жити.
 • Forgive Yourself Step 06.jpg 7 Припиніть карати себе. Існує поширена помилка, що прощення прирівнюється до забування або потуранню. Це помилка може привести людину до відчуття того, що прощати недобре, так як не можна забувати минуле. Якщо це не дозволяє вам пробачити себе, то враховуйте, що прощення це процес усвідомлення, в якому ви продовжуєте пам'ятати, що сталося, і не міняєте поняття "неправильно" на "правильно".[4]
  • Це нормально, сказати: "Я не пишаюся тим, що я зробив (або як я себе знецінив), але я рухаюся далі заради свого здоров'я, благополуччя і оточуючих мене людей". Таке твердження допомагає вам розірвати коло самобичування, у який ви потрапили.
 • Forgive Yourself Step 08.jpg 8 Подумайте, що ви можете поліпшити своє життя, якщо ви звільнитеся, і як втілити це в життя. Щоб пробачити себе, недостатньо просто вирішити пробачити себе. Необхідно виконувати дії, що підтверджують процес вибачення, що допоможе вам усвідомити прощення і дасть нове почуття мети. Ось що ви можете зробити:
  • Займіться медитацією. Медитація є ідеальним способом на шляху до внутрішнього спокою, духовності, самореалізації і фізичного розслаблення. Це допоможе вам зробити перерву, щоб налаштуватися і оцінити момент, а також доторкнутися до свого внутрішнього світу. Регулярна медитація поліпшить ваше самопочуття і самовідчуття.
  • Підтвердіть свою цінність. Постійно нагадуйте собі, що ви цінний і красивий чоловік, і просто скажіть: "Я прощаю себе" або "Я ніколи більше не дозволю гніву роз'їдати мене", якщо у вас з'явилися негативні думки.
  • Ведіть щоденник. Запишіть свій шлях до прощення. Записування своїх думок і почуттів, які ніхто ніколи не прочитає, допомагає звільнитися і пройти крізь негативний вплив у вашому житті.
  • Зверніться за терапією. Якщо ви намагалися досить наполегливо впоратися зі своїм гнівом, обуренням і іншими негативними і неконтрольованими емоціями, але у вас нічого не виходить, то зверніться до терапевта, який допоможе вам досягти найкращого стану. Якщо ви не любите терапію, принаймні, поговоріть з другом, який вислухає вас і підтвердить вашу цінність.
  • Якщо ви віруючий, черпайте сили з релігійних навчань.
 • Forgive Yourself Step 09.jpg 9 Спробуйте дивитися на прощення, як на подорож, а не пункт призначення. Якщо ви думаєте, що ви не зможете прийти до прощення себе, то ви саботуєте свої шанси навіть на початок шляху до прощення. Необхідно прийняти, що прощення це безперервний процес, а у вашому житті будуть і хороші, і погані дні, як і більшість почуттів і переживань у житті. Можливо, ви відчуєте, що досягли точки вибачення тільки для того, щоб що-небудь трапилося, що відкине вас назад і знову змусить відчути себе злим і роздратованим. Краще всього розглядати такі речі, як дрібні невдачі на шляху до прощення себе. Крім того, усвідомте, що прощення немає розкладу; замість цього, просто підготуйтеся до процесу і розпочніть цей шлях.[5]
  • Прощайте себе поступово. Оцініть себе і винесіть постанову про непозволительности того, щоб минуле переслідувало цього і прямого людини, яким ви зараз є.
  • Вчіться на минулому досвіді, але оцінюйте себе цілком (див. крок вище про практику самоприйняття).
  • Насолоджуйтеся позитивним досвідом свідомо і не намагайтеся знизити його.
  • Будьте вдячні за те, що у вас є - прекрасні відносини, будинок, сім'я, освіта, здібності, інтереси, хобі, домашні тварини, здоров'я і т. д. Шукайте хороше в своєму житті.
  • Проявляйте до себе співчуття. Коли виникають негативні ситуації, думайте про повноцінних і значущих речах.
  • Вибачайтеся, якщо були залучені інші, а ви ще цього не зробили або не зробили по-справжньому. Робіть це, як тільки змінити негативне ставлення, і якщо це не зашкодить іншій людині.
 • Поради

  • Життя триває, тому пробачте і забудьте.
  • Подумайте про те, як ви прощали інших у минулому. Грунтуйтеся на цьому досвід і застосувати його до своєї власної ситуації. Обнадійливим аспектом є те, що ви знаєте, що вмієте прощати, вам просто потрібно направити прощення в потрібному напрямку.
  • Всякий раз, коли ви відчуваєте почуття провини, дотримуйтесь словами Ліс Браун: "Простіть себе за провини і помилки і рухайтеся далі". Це допоможе вам, якщо ви допустили помилку.
  • Чим більше стресу ви утримуєте всередині себе, тим більше ви собі шкодите. Стрес може призвести до того, що ви будете випускати гнів і завдавати шкоди собі та оточуючим, але якщо ви простіть себе. то гнів і все погане підуть. Вам необхідно зосередитися на позитивних речах, а не на негативних.
  • Прощати себе та інших, не означає забувати минуле. Це означає пробачити, проте, пам'ять залишається. Це те ж саме, що і цикл горя.
  • Ваші помилки не визначають вас. Вірте, що ви велика людина. Подумайте про всі жахливі помилки, які вчиняли і на них вчилися нормальні і хороші люди. Ваші помилки не такі вже й погані!
  • Придбайте іграшку для зняття стресу. Якщо ви відчуваєте себе винуватим, пограйте з іграшкою.
  • Наша сутність є результатом хороших і поганих речей, які з нами відбувалися і які ми зробили. Те, як ми реагуємо на негативні події, що також важливо, як те, як ми реагуємо на радісні події. Людина, яка приділяє величезне значення негативних речей, буде більше схильний до життя в гніві, обуренні та очікуванні поганих подій, ніж людина, що сприймає погані речі в якості окремих інцидентів, які не впливають на загальну картину.[6]

  Попередження

  • Тримайтеся подалі від людей, що мають тенденцію саботувати зусилля на самовдосконалення. Велику частину часу такі люди фокусуються на порятунок свого власного становища, і їх лякають чужі зусилля подолати негативний вплив на їх життя. Зрозумійте, що прощення себе іноді означає руйнування деяких зв'язків, в яких ваш негатив був джерелом влади над вами іншої людини. Запитайте себе, чи хочете ви продовжувати такі відносини або ви готові рушити далі і об'єднатися з більш здоровими людьми.
  • Не змушуйте себе находит'ся з людьми, які можуть повернути вас у негативне минуле, які можуть на вас тиснути, знецінювати або принижувати вас, і які не замислюються про вашу уразливості.
  • Не говоріть про свої проступки і про те, який ви погана людина, в присутності інших людей. Ви закладете в їх свідомість цю думку. Відвідуйте терапію, щоб засунути таке негативне мислення назад у ящик Пандори.
  • Прощення це найважче якість і найважливіше. Під час процесу прощення ви зможете зростати як особистість, а це безцінне винагороду на важку роботу, виконану для прощення себе.

  Що вам знадобиться

  • Щоденник

  Джерела і посилання

 • ^ David Niven, The 100 Simple Secrets of Happy People: What Scientists Have Learned and How You Can Use It, pp. 15-16, (2000), ISBN 0-06-251650-7
 • ^ Piero Ferrucci, The Power of Kindness, p.46, (2007), ISBN 978-1-58542-588-4
 • ^ Stephanie Dowrick, Choosing Happiness: Life & Soul Essentials, p. 121, (2005), ISBN1-74114-521-X
 • ^ Stephanie Dowrick, Choosing Happiness: Life & Soul Essentials, p. 121, (2005), ISBN1-74114-521-X
 • ^ Stephanie Dowrick, Choosing Happiness: Life & Soul Essentials, p. 291, (2005), ISBN1-74114-521-X
 • ^ David Niven, The 100 Simple Secrets of Happy People: What Scientists Have Learned and How You Can Use It, p. 16, (2000), ISBN 0-06-251650-7
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?