Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як пробачити і жити далі

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Як впоратися з болем

 • Forgive and Move On Step 01.jpg 1 Дозвольте собі відчути біль. Перш ніж ви пробачте і рушите далі, важливо дати собі відчути біль - ну, хоч саму малість. Смуток, жаль, гнів, розчарування - все це, як не дивно, абсолютно нормально. Якщо ви будете ховатися від цих емоцій, то будете пасувати перед обличчям складних життєвих ситуацій. Бачте, вміння сумувати, потім справляти з сумом і жити далі - це свого роду м'яз, яку необхідно тренувати.
  • Не дозволяйте людям псувати вам настрій з-за вашої емоційної реакції на проблему. Емоції - це норма.
  • Само собою, вам при цьому не слід грубіянити оточуючим.
 • Forgive and Move On Step 02.jpg 2 Посумуйте трошки. Смуток, злість, розчарування в протягом пари днів або навіть місяців (в залежності від масштабу проблеми), після яких ви починаєте жити далі - це правильно. Врахуйте, чим довше ви плаваєте в океані власної нудьги, тим менше часу у вас залишається на те, щоб наповнити життя позитивом та новими враженнями!
 • Forgive and Move On Step 03.jpg 3 Обговоріть, як так вийшло, що ваші почуття були поранені. Від вас зовсім не потрібно стоїчно мовчати весь той час, що ви приходите в себе. Цілком доречно обговорити з ким-то вашу ситуацію! Особливо, до речі, це важливо, якщо проблема спостерігається вже не в перший раз. Вам потрібно дати людям зрозуміти, що їх поведінка на вас впливає і впливає негативно. Це буде корисно і для вас, і для них.
  • Якщо якийсь чоловік, присутній у вашому житті, систематично її отруює, то подумайте - а навіщо вам така людина в житті?
 • Forgive and Move On Step 04.jpg 4 Дивіться на ситуацію в цілому. Так, часом проблема криється в чомусь серйозному. Тим не менш, досить часто виникає практично на порожньому місці, з-за дрібниць, сварок через дрібниці і т. д. загалом, намагайтеся дивитися на ситуацію в цілому. Ось приклад: ви і ваша подруга змагаєтеся за симпатію у-о-он того хлопця. Тим не менш, ви з подругою вже не перший рік знайомі, через багато пройшли і не раз і не два довели один одному свою дружбу. Справді той хлопець для вас означає стільки ж, скільки і подруга? І про це слід пам'ятати. Так, ваші почуття будуть зачеплені, так, ви будете мати повне моральне право постраждати, але... все ж погляньте на ситуацію в цілому.
 • Forgive and Move On Step 05.jpg 5 Перестаньте вважати себе жертвою. Жертва і потерпілий - це не ті рольові моделі, що потрібні вам. Вам потрібно щось більш дієве - скажімо, людина, яка тримає ситуацію під контролем і з усім впорається. Вважаючи себе жертвою, ви будете безсилі щось змінити. Відповідно, якщо ви хочете щось змінити, то почніть з того, що перестаньте носити роль жертви!
  • Приклад: ваш хлопець/дівчина вас кинув/а. Що треба робити? Не треба ліпити на себе ярлик "а його подружка кинула" або, відповідно, "а її хлопець кинув". Ви - це ви, а не якийсь ярлик.
 • Частина 2 з 3: Як пробачити кривдника

 • Forgive and Move On Step 06.jpg 1 Охолоньте. Ось прямо відразу після того, як вас образили - охолоньте. Може, на це піде кілька годин, може, більше. Суть в тому, що в запалі сварки ви можете сказати не те, що варто було б, що зовсім не конструктивне. Адже ви хочете, щоб ваші слова були розумними та виваженими, чи не так? Ось і охолоньте.
 • Forgive and Move On Step 07.jpg 2 Зрозумійте образив вас людини. Постарайтеся зрозуміти, що рухало ним. Люди (за винятком соціопатів, звичайно ж), завжди мають причини зробити щось, та й почуттів не позбавлені. Досить рідко люди діють суто негативних цілях. Як правило, вони просто хочуть, як краще, а виходить... так, як завжди. Більше того - найчастіше люди (всі, і ви в тому числі) помиляються.
  • Подумайте, чому той чоловік вважає свою точку зору вірною. Це допоможе вам зрозуміти його почуття і не так переживати з-за того, що сталося.
  • Так, нехай навіть хтось керувався благими намірами або просто не подумав - це зовсім не означає, що його можна тут же пробачити і вважати правим. Якщо вам в чомусь зіпсували життя, то про це треба дати зрозуміти, щоб в майбутньому такого більше не повторювалося.
 • Forgive and Move On Step 08.jpg 3 Поставте себе на місце образив вас. Так, уявіть, що він - це ви, а тепер подумайте, як би ви вчинили. Може, точно так само? Ну або хоча б у чомусь схожим чином - наприклад, на підставі минулого досвіду? Все це допоможе вам краще розібратися в ситуації, що дозволить впоратися з образою швидше.
  • Пам'ятайте, що в житті людей куди більше стресу і проблем, що видно зі сторони. Більше того, люди ще й бувають злегка не в собі час від часу, чим і можуть пояснюватися дивні або жорстокі вчинки. Загалом, співчувайте і співчувайте людям, бо не можна бути бездоганним 24 години в суті.
 • Forgive and Move On Step 09.jpg 4 Прийміть вибачення. Шлях до прощення проходить через прийняття вибачень. Звичайно, вибір скромний - ви можете повірити на слово і тільки. А люди... а іноді люди можуть по-справжньому каятися і, тим не менш, продовжувати робити помилки (іноді навіть ті ж самі). Прийміть вибачення - це робиться не тільки для них, але і для вас самих, адже так пробачити буде куди простіше.
  • Те, що ви прийняли вибачення, ще не означає, що інцидент вичерпано, а ви тепер будете широко посміхатися при вигляді кривдника. Якщо для вас так буде краще, то можна навіть на якийсь час виключити образив вас з вашого життя.
 • Forgive and Move On Step 10.jpg 5 Дайте вихід ненависті. А ось це дуже важливий момент. Якщо ви відчули ненависть у собі, то зупиніться, бо ненависть руйнівна. Ненависть не покарає їх, не ощасливить вас. Заради власного ж блага - дайте вихід ненависті, зосередившись на думках, не пов'язаних з кривдником.
 • Forgive and Move On Step 11.jpg 6 Не замышляйте помста. Помста - це теж не шлях мудрості. Якщо будете будувати плани помсти, то всі ваші думки будуть зосереджені на пережитої образі, а це явно не дасть вам "пробачити і жити далі". А тепер подумайте, що повинно бути у вашому житті: постійні спогади про пережите горе чи щастя і радість, пов'язані з тим, що відбувається зараз? Кращий спосіб помститися кривдникові, нехай буде вам відомо, це прожити таке життя, щоб він тільки й міг, що кусати лікті від заздрощів!
 • Forgive and Move On Step 12.jpg 7 Нехай ваша біль буде означати що-то. Найкращий спосіб по-справжньому пробачити - це коли ви раді з того, що подія відбулася. Так ви перетворите ваш досвід у щось корисне, позитивне. Подумайте, яку мораль можна вивести з ситуації, чому вона вас навчила. Можете навіть допомагати іншим людям, що потрапили в схожу з вашої ситуацію.
  • Приклад: відносини, яким вже багато років, підійшли до кінця. Не треба думати, що більше щастя у вашому житті вже не буде - розглядайте ваші вже минулі відносини як життєвий досвід, сформував вас - людину, яка полюбить вашого майбутнього партнера навіть сильніше!
  • Ще один приклад: якщо ви стали жертвою дискримінації за расовою ознакою, то можете почати вести семінари про те, як впливає расизм на життя інших людей.
 • Forgive and Move On Step 13.jpg 8 Подумайте собі ситуацію, коли все навпаки - образили ви, а ваш кривдник постраждав від ваших дій. Хотіли б ви, щоб вас пробачили? Шлях до прощення лежить через звільнення від почуттів, туманящих сковує розум і серце. Ось просте вправу на цю тему: уявіть себе на місці кривдника і задумайтеся, чи хотіли б ви бути прощеним за скоєні помилки?
  • Чесні з собою люди, швидше за все, відповідь "так". Чому? А тому, що прощення, особливо несподіване, завжди багато значить, надихаючи нас прощати самих, допомагаючи стати краще і, що найважливіше, зцілюючи. Більшість людей у світі воліли б жити в світі, ніж у чварах.
 • 9 Напишіть лист, в якому розкажіть про все, що накипіло. Що зробити потім? Спаліть цей лист! Так, саме спаліть. Нехай лист буде суцільним потоком емоцій. Опишіть ваші почуття, чому ви злі, взагалі все! А потім спаліть. Так, звучить, немов рада з дешевої мелодрами, але все ж допомагає. Яке згоряє в полум'ї лист нагадає вам про преходящести буття, а також болю і ненависті зокрема. Зрозумівши це, вам буде куди простіше пробачити.
  • Це називається "катарсис", тобто викид поганих емоцій на шляху до спасіння. Катарсис дозволяє людям відчути себе краще, тому лікарі і психотерапевти часто в своїй роботі підводять пацієнтів до катарсису, розмовляючи про їхні почуття, дозволяючи людям виговоритися.
 • Частина 3 з 3: Як жити далі

 • Forgive and Move On Step 14.jpg 1 Направте свою енергію на щось інше. Смуток, злість, бажання помсти - все це забирає сили і час, які, між нами кажучи, можна було б витратити з користю! Нові знайомства, новий досвід, нові враження - ось заради чого треба відкласти негатив в сторону, ось на чому потрібно зосередитися. Покращуйте оцінки, навчитеся чогось нового, добийтеся підвищення!
  • У перший час корисно буде бути по вуха в справах - без жартів, чим менше часу на рефлексії, тим краще.
 • Forgive and Move On Step 15.jpg 2 Зверніться до когось за допомогою. Якщо все йде зовсім погано, то дуже легко буде зосередитися лише на поганому, забувши про все те хороше, що можуть зробити люди. Відповідно, зробіть зусилля і озирніться - поруч з вами люди, готові вам допомогти! Прийміть їх турботу і подякуйте!
  • Наприклад, ви побачили вашого колишнього, від чого вас скрутив напад блювоти (перенервували, буває). Якщо поруч ваш друг, і один тримає вам волосся, щоб ті не запачкались - це вже допомога, доброта і турбота!
 • Forgive and Move On Step 16.jpg 3 Припиніть переживати ті події знову і знову. Якщо будете продовжувати прокручувати ситуацію, то не зніміть маску жертви. А тепер - хвилинка лікнепу: маска жертви - погано, без маски жертви - добре. Упиваючись власною болем, ви віджахнете готових допомогти вам людей (мало кому подобаються грустящие і озлоблені). Якщо ж ви будете відлякувати тих, хто міг би вам допомогти, то ви в програші, а ось кривдник - у виграші!
  • Так, якщо хтось задасть вам питання про події, то, при бажанні, поговорити по душам можна і потрібно. Суть в тому, щоб не ставити знак рівності між вашим життям і спіткала вас бідою.
 • Forgive and Move On Step 17.jpg 4 Згадайте старі-добрі часи. Зосередившись на поганому, можна упустити з виду гарний. Розрив відносин змусить вас забути, що то були досить щасливі роки у вашому житті. Сварка з одним викине з пам'яті все те хороше, що ви пережили. Вам же треба не забувати про хороше - ніколи і ні за що.
 • Forgive and Move On Step 18.jpg 5 Знайдіть новий досвід для нових щасливих спогадів. Одним з кращих способів пробачити і жити далі буде пошук нових щасливих вражень та, відповідно, спогадів. Життя не закінчується на вашій біді, і чим більше хорошого ви пропустіть через себе, тим простіше вам буде знову з піснею крокувати по життю! Повірте, новий позитивний досвід швидко вилетить з голови думки про минуле горе.
  • Рушайте в подорож. Іноді це просто шалений життєвий досвід, особливо якщо ви не знаєте мови тієї країни, куди їдете. Так ви поставите себе перед новими труднощами, випробуваннями і, відповідно, досвідом! Ви будете настільки зайняті, що й не згадаєте про минулі проблеми!
 • Forgive and Move On Step 19.jpg 6 Відновіть довіру. Щоб жити далі, можливо, доведеться попрацювати над расшатанным довірою - не тільки до кривдника, але і до себе самому. На жаль, в даному випадку вам слід дати іншим людям шанс, щоб ті знову могли вас здивувати. Це ставить вас в уразливе становище, але результат однозначно буде виправдовувати засоби!
  • На вашому серці після всього пережитого залишиться шрам, але це не означає, що треба ховати серце в скриню, а той - на морське дно. Просто перечекайте погані дні, а далі все налагодиться! У вашому житті обов'язково буде людина, що заслуговує вашої довіри!
 • Forgive and Move On Step 20.jpg 7 Заведіть нові знайомства. Нові люди - це круто! Ніколи не знаєш наперед, хто здивує вас, хто відкриє вам щось нове! Заводите ви нових друзів, ходіть на побачення, чи працюєте над створенням сім'ї - нові зустрічі і нові досвід підуть вам тільки на користь.
  • Знайомитися можна де завгодно, лише б вам було при цьому комфортно.
  • Пам'ятайте, спершу треба дати людині шанс, тільки потім (якщо треба) закривати перед ним усі двері. Одне лише те, що людина на перший погляд - "не ваш тип", зовсім не означає, що він не зможе перетворити ваше життя в мрію й казку. Дайте людям шанс здивувати вас!
 • Forgive and Move On Step 21.jpg 8 Живіть життям всім на заздрість. Відмінно прожите життя - найкраща помста. Не живіть минулим, дивіться в майбутнє - і живіть на повну, беріть від життя все, будьте щасливі і задоволені!


 • Forgive and Move On Step 21.jpg


  Поради

  • Любіть себе.
  • Видаліть всі його/її повідомлення та записи з телефону, соціальних мереж і т. д. Скажіть собі: "Я тепер сам/а по собі!"
  • Почитайте романи про любов з гарною кінцівкою (не з сумною, з гарною).

  Попередження

  • Наркотики - табу, не можна, фу.

  Що вам знадобиться

  • Відвага.
  • Впевненість.
  • Хоробрість.
  • Ви самі.

  Джерела і посилання

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?