Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як пробачити

Рекламний блок

Кроки

 • Forgive Step 1.jpg 1 Зрозумійте, що ненависть, яку ви відчуваєте до свого супротивника, не шкодить йому так, як ви того хочете. "Ображатися, це немов випити отруту і чекати, що він уб'є вашого ворога".
 • Forgive Step 2.jpg 2 Зрозумійте, що найкращою помстою для вашого ворога буде ваша успішна і щаслива життя. Хочете поквитатися з тим, хто намагався знищити вас? Покажіть йому і покажіть себе (і всьому світу), що перешкоди, які він намагався створити, не були достатньо суттєвими, щоб паралізувати і/або знищити вас.
 • Forgive Step 3.jpg 3 Зрозумійте, що другий найкращою помстою є перетворення зла в щось хороше, щоб знайти горезвісний промінь надії у темній хмарі. Дивіться на свого ворога, як на людину, який допоміг вам вирости. Хоча з нами і відбуваються невдачі, найкраще, що ми можемо зробити, це скористатися цими можливостями, щоб перевірити, що знищить нас, а що зробить сильнішими. Якщо ви пережили щось, і це вас не знищило, засвойте урок і станьте кращим завдяки цьому.
 • Forgive Step 4.jpg 4 Складіть список хороших речей, які з'явилися в результаті цього жахливого досвіду. Напевно, ви занадто довго зосереджувалися на негативних сторонах цього випадку. Подивіться на проблему під зовсім іншим кутом, подивіться на позитивні сторони. Перший пункт цього списку може датися важко, оскільки ви занадто довго були зосереджені на негативі. Подивіться, чи зможете ви розпізнати 10 позитивних наслідків цього досвіду.
 • Forgive Step 5.jpg 5 Подивіться на тих, хто допоміг. Фред Роджерс (містер Роджерс) розповів, що, будучи маленьким хлопчиком, він часто засмучувався з-за великих катастроф в новинах. Його мама говорила йому: "Подивися на тих, хто допоміг". У власному кошмарному досвіді згадайте того, хто допоміг вам. Подумайте про їх доброті і відданості. Розвивайте в собі те, чого ви навчилися.
  • Чи був хто-то "добрим самаритянином" для вас? У цієї біблійної історії мандрівник допомагає бідній душі, яка була побита по дорозі в Єрихон і залишили помирати. Можливо, це не зовсім про вас. Можливо, ваше випробування надало можливість іншим скористатися нагодою, щоб надати вам допомогу і підтримку.
 • Forgive Step 6.jpg 6 Будьте до себе співчутливими. Якщо ви міркували над цією проблемою протягом тривалого часу, то розворот цього корабля в правильному напрямку може також зайняти деякий час. Намагаючись виконати новий шлях з цього темного лісу старих образ, ви будете робити помилки. Простіть себе. Будьте терплячі і ласкаві до себе. Надмірна емоційна біль надає глибоке вплив на організм. Дайте собі час зцілитися фізично і емоційно. Добре харчуйтеся. Відпочивайте. Зосередьтеся на природній красі світу. Дозвольте собі відчувати емоції і обробляти їх. Не закривайте біль в собі.
 • Forgive Step 7.jpg 7 Знайте, що арамейське слово "пробачити" буквально означає "розв'язати". Найшвидшим способом звільнити себе від ворога і всього асоційованого з ним негативу є прощення. Розв'яжіть палітурка і звільніть себе від каліцтва цієї людини. Ваша ненависть прив'язала вас людині, відповідальній за вашу біль. Ваше прощення дозволяє вам піти від нього і від болю. Прощення – це для вас, а не для іншої сторони. Звільнення себе через прощення це немов звільнення себе від пут рабства або в'язниці.
 • 8 Вчіться балансувати довіру з мудрістю. Це факт, що не всім нашим ближнім можна довіряти. Болючі спогади можуть служити для нас захистом від майбутніх образ. Як пише Троянда Світ: "Відсутність довіри іноді всього лише визнання чужих обмежень".

  • Прощення поганої поведінки неприйнятно. Якщо ви змушені продовжувати взаємодіяти з кимось, хто вас образив, хто надав непереконливі вибачення лише для того, щоб за ними послідувало ще гірше поведінку, то ніщо не зобов'язує вас довіряти такій людині. Ця людина, ймовірно, ніколи не заслужить довіри – тримайтеся від нього подалі. Хоча марно изводиться з-за дій цієї людини, ви не повинні бути його добровільною жертвою. Усвідомте. Рухайтеся далі.
  • Кривдник, який хоче примирення, має виконати свою частину роботи: принести щирі вибачення, пообіцяти не повторювати цього (або тому подібного), загладити свою провину, і дати йому час. Якщо ви не бачите каяття, то зрозумійте, що відповідне прощення цієї людини це благо для вас, а не для нього.
  • Якщо той, хто заподіяв нам шкоди, не щиро розкаюється в тому, що зробив, ми повинні бути мудрими, щоб уникнути повторення нанесення образи. Для цього може бути необхідним уникати тих, хто не кається в нанесеному нам шкоду. Було б розумно балансувати прощення з розумінням, що зло існує, і що деяким людям подобається шкодити іншим.
 • 9 Припиніть розповідати "історію". Скільки разів на цьому тижні ви розповідали історію про те, як сильно ви постраждали і як жахливо вас образили? Скільки разів на день ви думаєте про цю образу? Кілок, забитий у землю, не дає вам рухатися далі. Краще вибачте свого ворога, це саме добре, що ви можете зробити для своєї родини і друзів. Негатив пригнічує фізично, розумово, духовно і емоційно.
 • 10 Розкажіть історію з точки зору іншої людини. Дійсно уявіть, що ви інша людина (той, який вас образив) і говорите від першої особи, коли будете говорити те, що сказав цей чоловік. Ви, швидше за все, не знаєте точно, про що він думав, коли розгорнувся це подія, але зробіть вигляд, що знаєте, і просто розповідайте те, що приходить вам в голову. Сядьте з одним або можливо навіть з тим, кого намагаєтеся пробачити, і розкажіть історію, ніби цей чоловік. Дуже важливо робити це усно, а не тільки про себе. Заздалегідь усвідомте, що це не просте заняття, але воно має величезну силу. Ваша готовність розповісти історію з точки зору кривдника вимагає зусиль прощення. Крім того, зрозумійте, що це не протиріччя попереднього абзацу, оскільки ця точка зору змінить вашу історію.
 • 11 Змініть мислення. Коли на розум приходить ваш ворог і його погані вчинки, пошліть йому благословення. Побажайте добра вашому ворогові. Сподівайтеся на краще для нього. Це має два наслідки. Перше: це нейтралізує кислоту ненависті, яка руйнує посудину, в якій зберігається. Зло, якого ми бажаємо іншим, має ефект бумеранга. Те ж саме відноситься і до добра, якого ми бажаємо іншим. Коли ви зможете відповідати благословенням на ненависть, ви будете знати, що ви на шляху до цілісності. Перші 15 (або 150) раз, коли ви намагаєтеся зробити це, "благословення" може здатися надуманим, порожнім, або навіть лицемірним, але продовжуйте пробувати. В кінцевому підсумку це стане новою звичкою і незабаром після цього гнів і біль, які горіли у вашому серці, зникнуть як роса на сонці. Ця техніка змушує ваш розум подолати когнітивний дисонанс між ненавистю когось і співчуттям до нього. Оскільки ніяким чином неможливо забрати назад добрий жест, щоб погодитися з вашою ненавистю, то єдине, що може зробити ваш розум, це змінити ваші переконання про людину, щоб відповідати. Ви почнете говорити собі: "Він заслуговує благословення і, в дійсності, воно йому може бути дуже необхідно".
 • 12 Дотримуйтеся такої точки зору: хоча "злі" дії "ворога" можуть зашкодити вам або вашому найближчому оточенню, весь світ про це не підозрює. Підтвердіть їх значення у вашому житті, але ніколи не забувайте, що інші ні при чому і не заслуговують того, щоб щось виливали на них. Ваш ворог теж чийсь улюблений дитина, співробітник або батько.
 • Поради

  • Вкладіть всю вашу розумову енергію (можливо, насамперед,з ранку) в візуалізацію нового життя, якій ви хочете. Уявіть себе в майбутньому вільним від болю і страждань.
  • Прощення це вибір. Коли ви говорите "Я не можу пробачити цього людини" насправді ви говорите "Я обираю не прощати цієї людини". Якщо ви говорите "Я можу пробачити", то незабаром ви зрозумієте, що пробачили.
  • Згадайте наступні цитати, якщо вам складно викликати в собі позитивні почуття до людини:

   • "Пробачити означає звільнити в'язня і виявити, що в'язнем були ви" – Льюїс Б. Смедес
   • "Ті, кого найважче любити, найбільше цього потребують".
   • "Пильнуйте про мир зо всіма, і про святість" – Євреїв 12:14
   • "Наскільки це можливо, не здаючись, будьте в хороших відносинах з іншими людьми" – "Дезирата" Макса Ермана
   • "Ненавидіти кого-то значить випити отруту і чекати, що від нього помре інша людина".
   • "Якщо б ми могли прочитати таємні історії наших ворогів, ми знайшли б у житті кожної людини досить горя і страждання, щоб роззброїти всі ворожості" – Генрі Лонгфелло
   • "Стався до інших так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе" – Золоте Правило
   • "Правильні і чемні слова, супроводжувані прощенням краще, ніж милосердя з наступними образливими словами" – Коран 2:263
   • "Бути добрим до всіх, кого зустрічаєте, це велика битва" – Філон
   • “Кожен, хто стверджує, що він у світлі, а ненавидить брата свого, той у темряві. Але той, хто любить свого брата, що живе у світлі, і в ньому немає нічого, що змусить його оступитися" – Івана 2:9,10, Біблія
   • "Кожен, хто ненавидить брата свого, є душогуб; а ви знаєте, що жаден душогуб не має вічного життя в ньому" – Івана 3:15, Біблія
   • "Ненависть, яку ви несете це палаючий вугілля у вашому серці – набагато більш руйнівний для вас, чим для них" – Лавана Блеквелл, "Придане місіс Лідії Кларк", 1999 рік.
   • "Дурний не пробачить, не забуде; наївний простить і забуде; мудрий простить, але не забуде".
   • "А якщо ви не прощаєте, то Отець ваш Небесний не простить вам провин ваших" – Марк 11:26
   • "Бо якщо ви будете прощати людям провини їх, то й Отець ваш Небесний простить вам" – Матвія 6:14
  • Пробачте йому або їй, не кажучи їм про це, ось і відповідь! Прощення це ваше і тільки ваше, життя без прощення сповнена болю.
  • Іноді допомагає подумати про те, як пробачили інші за неймовірних обставин. Попросіть друзів підтримки і прикладів, щоб мотивувати вас до прощення.
  • Прощення дається легко, коли ви знаєте, що те, що люди говорять або роблять, повертається їм, а не вам.

  Попередження

  • Прощати важко, але жити з образою ще складніше. Якщо ви тримаєте в собі образу, це може бути дуже небезпечним і може шкодити людям таким чином, що ви собі навіть не уявляєте.
  • Істинне прощення є безумовним і не грунтується ні на яких діях або проханнях кривдника. Прощення, обговорюване тут, призначене для звільнення вас від безсилої люті, депресії або відчаю, які є причиною прихованої образи.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?