Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як пробачити когось

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: Розбираємося з негативними емоціями

 • Forget a Girl That You Really Love Step 06.jpg 1 Зрозумійте, навіщо вам потрібно пробачити людини. Пробачити когось, хто в чимось вас образив або чим-то вам нашкодив, буде непросто. Першою вашою реакцією, швидше за все, буде виплеснути гнів, звинуватити того, за кого ви відчули всю ту біль. Це природно. Тим не менш, така реакція зашкодить вам самим куди сильніше, ніж того, на кого вона була спрямована. Відповідно, треба навчитися прощати - не заради когось іншого, а заради себе.
 • Make Up with Someone Whether You're Sorry or Not Step 01.jpg 2 Зрозумійте, чому прощення є гідним варіантом. Дуже часто люди встають в позу і заявляють, що не можуть пробачити людини. Мовляв, неможливо пробачити після всього того, що вони пережили. На жаль, всі ці люди впритул не бачать очевидного: прощення - це доречний варіант. Пробачивши людини, ви позбудетеся від необхідності тягти за собою по життю вантаж образ і болю. Так, рішення пробачити когось дається непросто, але, повірте, це правильне рішення.
 • Get a Life Step 07.jpg 3 Випустіть гнів. Щоб пробачити, треба позбутися негативу, який ви відчуваєте по відношення до хлопцю вас людині. Гнів, біль, зраду, гіркоту, жаль - від усього цього треба позбутися, поки рана в душі не стала виразкою. Зрозумійте, що ви не виправдовуєте чужі дії, не намагаєтеся полегшити чиюсь совість - ви робите це заради себе самого, заради того, щоб залишити все це в минулому і жити далі.
 • Get Over a Relationship in Less Than a Week Step 05.jpg 4 Влаштуйте хвилинку об'єктивності. Згадайте ситуацію ще раз і спробуйте абстрагуватися від неї, поглянути на все з іншого боку. Вас образили спеціально? Може, були якісь обставини, над якими ні в кого не було контролю? Чи намагалися перед вами вибачитися, чи намагалися все виправити? Врахуйте все, проаналізуйте ситуацію спокійно і відсторонено. Якщо зрозуміти, чому і через що все вийшло так, як вийшло, пробачити буде простіше.
 • Get Over a Relationship in Less Than a Week Step 02.jpg 5 Поговоріть з ким-небудь. Поговоріть з ким-небудь надійним другом, родичем, лікарем тощо), дайте вихід емоціями, послухайте ще одну точку зору. Не тримайте все в собі.
 • Forgive Yourself Step 08.jpg 6 Знайдіть позитивний спосіб самовираження. Тримати негатив у собі - справа деструктивне, що впливає, до того ж, не тільки на вас, але і на оточуючих людей. Позбавтеся від негативу, знайшовши позитивні способи виразити свої почуття і впоратися з проблемою. Спробуйте вести щоденник, почати викладати свої емоції у віршах, слухати музику, записатися на танці - загалом, займіться тим, що зменшує напругу і покращує ваше самопочуття.
 • Meet New People Step 06.jpg 7 Шукайте натхнення у інших. Почитайте історії інших людей, які вже пробачили когось і пройшли через все, через що доведеться пройти вам. Можливо, їх обставини були навіть складніше, ніж ваші. Все це, ймовірно, додасть вам сил, подарує надію на те, що не все скінчено і т. д. Якщо ж ви - людина релігійна, то є сенс звернутися до вашого священному писанню.
 • End a Controlling or Manipulative Relationship Step 09.jpg 8 Почекайте. Не можна ось так взяти, клацнути пальцями і пробачити. Потрібен самоконтроль, цілеспрямованість, співчуття і, що найголовніше, час. Багато-багато часу. Час лікує все. Знаєте, навряд чи хтось помирав з думками "Ех, дарма я його тоді простив, треба було злитися до цього самого дня". Любов, співчуття і прощення - ось що важливо.
 • Метод 2 з 3: Розбираємося з який образив вас людиною

 • End a Controlling or Manipulative Relationship Step 10.jpg 1 Не робіть поспішних висновків. Дуже важливо втриматися від такої спокуси, адже, якщо зреагувати занадто різко, то можна сказати щось, про що доведеться пошкодувати. У такій ситуації вам потрібно час, щоб все обдумати і зробити висновки, без поспіху.
  • Наприклад, якщо ви посварилися з подругою, то не треба відразу ж кричати, що між вами все скінчено і що декому пора б повернутися до мами. Скажіть краще, що вам треба все обдумати, і насправді обміркуйте свій наступний крок.
  • Якщо вас засмутив друг або родич, то першою реакцією може стати бажання влаштувати гучний скандал. Теж не варто. Ви краще згадайте все, що пов'язує вас з тією людиною, та подумайте, чи він хотів вас образити, або ж просто частина його поведінки? Думайте тверезо, логічно, раціонально, і тоді вам не доведеться пошкодувати про свої дії.
 • Let a Guy Friend Know You're Not Interested Romantically in a Nice Way Step 08.jpg 2 Послухайте іншу точку зору на проблему. Вам-то, звичайно, все може бути і так ясно, але все одно треба вислухати й іншу точку зору. Можливо, ви дізнаєтеся таке, про що й не підозрювали навіть. І це добре, адже чим більше ви знаєте, тим грамотніше зможете відреагувати.
  • Зустріньтеся з який образив вас людиною тет-а-тет. Попросіть його розповісти своє бачення проблеми. Звичайно, ви повинні чітко дати зрозуміти, що таке обговорення ще зовсім не означає, що проблема вичерпана - це лише означає, що ви спочатку бажаєте розібратися у всьому.
  • Поки слухаєте - намагайтеся не перебивати і не заперечувати. Якщо під загрозою ваші з цією людиною стосунки, то варто як мінімум. його/її вислухати.
 • Break Bad News Step 08.jpg 3 Поставтеся до хлопцю вас людині з співчуттям. Так, саме з співчуттям, і саме до хлопцю вас. Просто уявіть на його місці і спробуйте уявити, як би ви вчинили на його місці. Стали б ви діяти інакше?
  • Спробуйте уявити собі мотиви образив вас людини. Намагався той спеціально поранити вас? Або ж керувався великим принципом "авось, так буде краще"? А, може, він просто не думав про наслідки?
  • Спробуйте згадати ті випадки, коли ви самі ставали винуватцем подібних ситуацій і просили, мріяли про прощення. Згадайте, як це-згадайте, скільки вдячні ви були, коли вас нарешті прощали.
 • Let a Guy Friend Know You're Not Interested Romantically in a Nice Way Step 10.jpg 4 Не спалюйте мости. Коли ви обговорюєте ситуацію з поранив вас людиною, не кажіть нічого такого, що можна було б взяти назад. Так, якщо дати волю гніву і образ, то, можливо, на душі стане трохи легше. Але чи вирішить це проблему? Ні, не вирішить, це взагалі контр-продуктивно і може зруйнувати стосунки.
  • Зберігайте спокій, спілкуючись з який образив вас людиною. Глибоко дихайте і, якщо вас провокують, намагайтеся не піддаватися.
  • Утримуйтеся. Не говоріть зайвого і вже тим більше не давайте волю рукам. В іншому випадку можна опинитися в неприємній ситуації, коли ви пробачте людини, але той не зможе пробачити вашу довіру.
 • Get Rid of Someone You Don't Like Step 15.jpg 5 Розкажіть кривдникові про свої почуття. Це важливий крок. Після того, як ви охолонете і гарненько обміркуєте ситуацію, потрібно розповісти кривдникові про свої почуття. Вам потрібно дохідливо, спокійно і виважено все пояснити, показавши, до чого призвели дії тієї людини і через що вам довелося пройти. Ще раз повторимося, це вкрай важливий крок! В іншому випадку ви, зберігаючи все в собі, так і не зможете пробачити його.
  • Уникайте звинувачень на адресу кривдника.
  • Розповівши про свої почуття, потрібно рухатися далі. Якщо ви вирішите пробачити людину, то слід пам'ятати, що прощення означає, що ви залишаєте проблему в минулому і не зможете пригадувати її і докоряти проблемою при кожному зручному випадку.
 • Forgive Someone Step 14.jpg 6 Ніяких "треба б поквитатися"! Якщо ви хочете пробачити людину, то мстити йому не можна. Помста - це всього лише новий виток по замкнутому і дуже порочному колі болю, не більше. І боляче буде усім, до речі сказати. Не опускайтеся до помсти, спробуйте пробачити і рухайтеся далі.
  • Пам'ятайте про золоте правило етики. Ви б хотіли, щоб з вами чинили так, як ви збираєтеся вступити?
  • Якщо вам змінили, то не варто змінювати у відповідь. Дві помилки не дадуть одного правильного вчинку, чи знаєте.
  • Пам'ятайте, що не можна спершу помститися, а потім пробачити. Це безглуздо.
 • Be a Better Boyfriend Step 11.jpg 7 Дайте людині знати, що ви простили його. Якщо є така можливість, то скажіть хлопцю вас, що ви його пробачили. Якщо той шукав прощення, то відчує полегшення, вдячність і радість, а ви зможете відновити відносини. Якщо той чоловік не шукав вашого прощення, то тут можна просто поставити десь галочку, викинути з серця геть і жити далі.
  • Пам'ятайте, що фраза "я прощаю тебе" не в силах повернути все так, як було до сварки або образи. Можливо, що розставання неминуче - і це нормально. Головне, чітко донесіть до кривдника і цю думку.
  • Пам'ятайте, що "пробачити" - це дія, дія і тривалий. Над прощенням треба працювати, працювати вдень і вночі. Втім, для початку цієї роботи можна просто голосно сказати "я тебе прощаю".
 • Метод 3 з 3: Рухаємося вперед

 • Make Up with Someone Whether You're Sorry or Not Step 07.jpg 1 Визначитеся з тим, чого ж ви хочете. Отже, ви пробачили образив вас людини. А далі-то що? Врахуйте, що навіть прощеної кривдника зовсім не обов'язково пускати назад у своє життя. Подумайте, чи варто відновлювати відносини.
  • Подумати над цим питанням треба добре. Стоять відносини того, щоб відновити їх? Або ж великий шанс, що вас знову ранять? Тільки ви можете дати відповіді на ці питання.
  • У ряді ситуацій безпечніше буде одразу викинути людину з свого життя. Ви заслуговуєте кращого.
  • Якщо ж вирішите, що ваші стосунки, варті того, щоб спробувати повернутися все як було, то можна почати потихеньку рухатися вперед. Скажіть людині, що ви все одно любите його і хочете, щоб той був поруч.
 • Let Someone Go Step 16 Version 3.jpg 2 Зосередьтеся на майбутньому. Вирішили пробачити? Тоді забудьте про минуле і почніть думати про майбутнє. Те, що трапилося, потрібно прийняти і жити далі.
  • Якщо привиди минулого продовжать вас переслідувати, то ви ніколи не зможете по-справжньому пробачити людини.
  • Погляньте на ситуацію як на шанс почати все з чистого аркуша і побудувати такі відносини, які вам потрібні.
 • Make Up with Someone Whether You're Sorry or Not Step 02.jpg 3 Відновити довіру. Вас поранили і образили, вам важко знову почати довіряти - це зрозуміло. Тим не менш, частиною процесу прощення є відновлення довіри до людини. Навчіться довіряти собі, своїй здатності приймати правильні рішення - і тоді можна починати вчитися знову довіряти іншій людині.
  • Чесність і спілкування - ключ до побудови довіри. Пообіцяйте собі бути відкритим і чесним з іншою людиною.
  • Пам'ятайте, що не можна відновити довіру до людини за помахом пальця. Довіру треба заслужити, на це піде час.
 • Practice Random Acts of Kindness Step 06.jpg 4 Зробіть список позитивних сторін отриманого досвіду. А дійсно, чого доброго ви навчилися з цієї ситуації?
  • Чи побачили ви межі своєї здатності розуміти й прощати?
  • Винесли ви цінний життєвий урок про довіру?
  • Стали ви ближче до людини після того, як разом вирішили проблему.
 • Let a Guy Friend Know You're Not Interested Romantically in a Nice Way Step 04.jpg 5 Пам'ятайте, що ви вчинили правильно. Деколи ваше прощення нічого не буде значити для кривдника, часом прощенням вже не відновити стосунки. Навіть якщо ситуація не вирішиться так, як ви хотіли, знайте: пробачивши, ви вчинили мудро і благородно.

 • Поради

  • Вибачте заради себе. Краще пробачити і відпустити, ніж не пробачити і тягнути з собою вантаж болю і образ.

  Попередження

  • Ніколи не вдавайтеся до жорстокості і рукоприкладства.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?