Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як знайти постачальника з Китаю

Рекламний блок

Кроки

 • Find a Supplier in China Step 1.jpg 1 Чітко визначтеся з тим, що вам потрібно. Спочатку необхідно дізнатися, які є варіанти і визначитися зі способом систематизації інформації. В якості прикладу можна використовувати наступні варіанти: виробник або сторонній постачальник; велика корпорація або невелика сімейна компанія; сторонній постачальник, має можливість самостійно проводити проектні роботи або сторонній постачальник, який займається виключно купівлею-продажем; виробник з вертикальною інтеграцією виробництва або виробник, орієнтований на складання продукції; і т. д. Правильно проведена систематизація допоможе краще зрозуміти, що ж вам дійсно потрібно. Наприклад, якщо ви плануєте імпортувати лише кілька найменувань продукції, вам може бути простіше працювати безпосередньо з виробником, а не зі стороннім постачальником. Якщо у вас невеликий бізнес, який потребує пильної уваги, то, можливо, вам захочеться встановити відносини з невеликою сімейною фірмою.
 • Find a Supplier in China Step 2.jpg 2 Перш ніж розробити власну систему класифікації, що відповідає вашим специфічним вимогам, проведіть попереднє дослідження в інтернеті. Створіть таблицю даних, в яку необхідно заносити знайдені результати, що значно спростить роботу і зробить її більш ефективною та раціональною. У таблицю необхідно включити стовпці з назвою компанії, контактною інформацією, масштабами виробництва, сферою діяльності, чек-боксами для вибору категорії, поле для заміток.
 • Find a Supplier in China Step 3.jpg 3 Використовуйте пошукові ресурси для вивчення інформації, що відноситься до вашого товару. Перші 100 результатів пошуку будуть відображати найбільш релевантні сайти з інформацією по вашому продукту. Більше того, ви зможете також знайти дані по вашим конкурентам, що дозволить вам більш глибоко розібратися в тонкощах побудови каналів збуту та вибору ринкової ніші.
 • Find a Supplier in China Step 4.jpg 4 Вивчіть популярні онлайн каталоги підприємств, щоб отримати більш повну та детальну інформацію про китайських постачальників. Онлайн каталоги є відмінним джерелом набуття знань у сфері промисловості.
 • Find a Supplier in China Step 5.jpg 5 Звузьте коло потенційних постачальників до розумної кількості. На цій стадії ви вже повинні були зрозуміти, що конкретно вам потрібно і що з цього доступно на ринку. Зв'яжіться з приглянувшимися постачальниками і спробуйте надалі розвивати відносини з ними. У кінцевому рахунку, ви знайдете партнера, а процес пошуку стане цікавим приємним досвідом.
 • Find a Supplier in China Step 6.jpg 6 Знайдіть місцевого підприємця, який погодиться вам допомогти. Місцевий житель зможе краще перевірити і навести довідки про потенційного постачальника, присвятить вас в тонкощі місцевої манери ведення бізнесу. Маючи в якості помічника резидента країни, вам буде набагато легше там працювати.

 • Поради

  • Спробуйте навести довідки про потенційних постачальників на митниці, в міністерстві економіки та інших органах влади. Якщо цей виробник вже працював з представниками вашої країни, напевно повинні були зберегтися документи або хоча б відгуки на спеціалізованих сайтах. Таким чином можна отримати інформацію про виробника, обсязі поставок, його надійності і виробничих потужностях. Можна пошукати інформацію про потенційного партнера на спеціалізованих порталах про бізнес, наприклад, Import Genius.
  • Необхідно знати, що встановлення хороших відносин (guanxi) з вищим керівництвом, особливо якщо глава компанії не володіє ні російською, ні англійською, є запорукою успішного довгострокового співробітництва.
  • Намагайтеся працювати з тими виробниками, які вже поставляли товар у вашу країну. Зверніть увагу на підприємства, які працюють через посередників. Швидше за все, виробники виділяють значні кошти на оплату їх послуг, тому їх може зацікавити вашу пропозицію працювати напряму, без залучення сторонніх компаній.
  • Використання електронної пошти чудово підходить для обміну специфікаціями, технічними характеристиками виробів, каталогами продукції і прайс-листами. Однак для встановлення більш глибоких відносин телефонний дзвінок підходить в 10 разів краще. У свою чергу, особиста зустріч у 100 разів краще телефонних переговорів. Величезне число людей намагається почати свій бізнес, тому вам потрібно продемонструвати серйозність ваших намірів. Якщо представник компанії, з якою ви спілкуєтеся, добре володіє російською або англійською, то спробуйте поспілкуватися по телефону. Нічого страшного, якщо вам не вдасться до кінця зрозуміти один одного: ви завжди зможете списатися і уточнити всі непорозуміння по електронній пошті.
  • Непоганою думкою було б скористатися послугами сторонніх організацій, що спеціалізуються на наданні інформації про потенційних постачальників, перш ніж нанести візит. У Китаї існує велика кількість компаній, керованих вихідцями із західних країн, які за відносно невисоку ціну допоможуть налагодити контакт з потенційними партнерами.
  • Аналіз типів і різновидів постачальників має стратегічне значення. Він допоможе вам визначитися з тим, на якому етапі ваш бізнес, яких результатів ви очікуєте, і про що слід подбати, налагоджуючи взаємовигідне співробітництво. Можливо, вам знадобляться послуги професіонала для аналізу наявної інформації. Розробляючи стратегію, прийміть до уваги майбутню потребу в укладенні контрактів і налагодженні спільної роботи. Для досягнення даних цілей можна задуматися про залучення до роботи фахівців з Китаю, які розбираються в китайському менталітеті, культурі та підходи до ведення бізнесу. Інакше ви ризикуєте неправильно зрозуміти інформацію, розміщену на веб-сайті, або просто випустити з уваги важливі дані.
  • Цінну інформацію можна отримати на перший погляд незначних джерел. Наприклад, варто звернути увагу на адресу електронної пошти виробника. Тим не менш, не варто робити поспішних висновків по одному тільки імейл. Пам'ятайте, ніколи не можна вгадати, де вдасться знайти вартісну інформацію.
  • Супроводжуватимете опис вашого товару як можна більш повним пакетом документів. 3D і 2D креслення, відомість матеріалів, фотографії, зразки та прототипи – все це може вам знадобитися. Іноді словесного опису не достатньо.
  • Єдиний реально надійний спосіб дізнатися виробничі потужності підприємства, перевірити достовірність зібраної інформації і дізнатися чи відповідає їх виробництво міжнародних стандартів, зокрема ISO – це нанести візит на завод виробника в Китаї. Оцініть організацію виробництва на підприємстві, технологічні маршрути, умови праці на виробництві, якість продукції, упаковку, рівень кваліфікації працівників, обслуговування устаткування і т. д. Це дасть вам уявлення про пристрої компанії. А при особистій зустрічі з керівництвом можна оцінити професіоналізм майбутніх партнерів і їх бажання брати участь у вашому проекті. Більш того, у вас буде можливість створити дружні відносини, що дуже важливо для успішного ведення справ!
  • Сам по собі факт відображення компанії на більш високих позиціях в результатах пошуку Google ще не означає, що вона надійніша. Деякі добросовісні постачальники з Китаю не особливо розбираються в інтернет-технологіях. Пам'ятайте, що верхні рядки – це всього лише якісна робота сеошників. При прийнятті рішення про партнерство в першу чергу необхідно спиратися на виробничі та економічні показники.

  Попередження

  • Будьте обережні, не дозволяйте виробнику укладати субпідряди! Якщо китайські виробники не встигають випустити потрібну кількість продукції у термін, вони зазвичай наймають сторонні компанії, укладаючи з ними договори субпідряду на виготовлення вашого товару, не вважаючи при цьому потрібне сповістити замовника, тобто вас! У більшості випадків це призведе до того, що ви отримаєте декілька партій продукції різної якості.
  • Остерігайтеся китайських виробників дешевої електроніки. Більшість онлайн-продавців електронної техніки в Китаї просто шахраї. Тільки купуючи оптом товар, який потім легально проходить через процедуру реєстрації на митниці, можна більш-менш себе убезпечити. Якщо ж продавець не згоден на такі умови, швидше за все він торгує вроздріб або не має ліцензії експортера. А це означає, що тільки експерт зможе вам сказати, що ж ви купили: якісний товар або підробку. Компанії з відомим брендом не дозволять поширювати свою продукцію за заниженими цінами. Якщо ж таке відбувається, то це, швидше за все, підробка, або збут відбувається з порушеннями законодавства.
  • Якщо ви активно розсилаєте запити, будьте готові, що вам прийдуть десятки відповідей від різних постачальників. Деякі діячі можуть роками надсилати вам пропозиції про співпрацю, успішно обходячи всі спам-фільтри. Тому, можливо, не варто використовувати ваш основний адресу електронної пошти. Зверніться за допомогою до надійної аутсорсингової компанії [1]
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?