Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як прискорити повільний комп'ютер

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 2: Windows

 • 1 Видаліть віруси. Віруси і шкідливі програми є однією з основних причин зниження продуктивності комп'ютера. Вони можуть надмірно завантажити компоненти комп'ютера (процесор, оперативну пам'ять), а також блокувати доступ в інтернет. Видалення вірусів і шкідливих програм повинно бути головним пріоритетом, і у вас повинна бути встановлена антивірусна програма, наприклад, BitDefender або Avast.
 • 2 Перевірте цілісність жорсткого диска. Виходить з ладу жорсткий диск може значно уповільнити (з часом усе більше) швидкість комп'ютера. (У підсумку даних на такому жорсткому диску будуть втрачені.) Тому регулярно тестуйте цілісність вашого жорсткого диска.
  • Дефрагментируйте диск. Фрагментований жорсткий диск уповільнює роботу комп'ютера і впливає на швидкість установки і запуску програм. Регулярна дефрагментація жорсткого диска гарантує швидкий запуск програм. У більшості нових версій Windows дефрагментація жорсткого диска відбувається автоматично (регулярно перевіряйте, чи так це насправді).
 • 3 Змініть програми з автозапуском. Багато програм у процесі їх установки «прописують» себе в Автозапуску (тобто запускаються в момент завантаження системи). Це корисно, якщо ви часто використовуєте такі програми; але велика кількість програм з автозапуском чинить негативний вплив на швидкість вашого комп'ютера (особливо на час завантаження системи). Тому видаліть непотрібні програми з Автозавантаження.
 • 4 Звільніть місце на жорсткому диску. Якщо вільний об'єм жорсткого диска становить менше 15% (від усього обсягу диска), то це негативно відображається на продуктивності комп'ютера. Для забезпечення оптимальної продуктивності вільний об'єм жорсткого диска повинен складати як мінімум 25%. Це прискорить встановлення і запуск програм. Тому видаліть старі непотрібні програми, а також непотрібні файли і документи.
  • Використовуйте CCleaner. Це дуже потужна програма для очищення жорсткого диска. Її базова версія є безкоштовною; це програма аналізує інформацію на жорсткому диску і видаляє тимчасові і невикористовувані файли і записи реєстру.
 • 5 Зменшіть завантаження процесора. Деякі програми працюють зі збоями (з різних причин) і завантажують процесор (а іноді й інші компоненти комп'ютера, наприклад, погіршують швидкість читання/запису жорсткого диска). Знайдіть і видаліть такі програми для розвантаження процесора (та інших компонентів комп'ютера).
 • 6 Встановіть додаткову оперативну пам'ять. Якщо ви вичерпали безкоштовні способи прискорення комп'ютера (але все ще хочете збільшити його швидкодію), перейдіть до його модернізації. Для початку встановіть додаткову оперативну пам'ять. Це пам'ять, яка використовується програмами для тимчасового зберігання даних. Установка додаткової оперативної пам'яті дозволить вам одночасно запускати велику кількість програм. Рекомендований сумарний обсяг оперативної пам'яті для сучасних настільних комп'ютерів складає 4 Гб. 8 Гб рекомендується для більшості ігрових комп'ютерів.
 • 7 Встановіть швидкий жорсткий диск. Більшість жорстких дисків для настільних комп'ютерів має швидкість 7200 RPM (оборотів в хвилину), а більшість жорстких дисків для ноутбуків має швидкість 5400 RPM. Установка жорсткого диска з більшою швидкістю роботи, наприклад, твердотільного накопичувача (SSD), може значно поліпшити час завантаження системи.
  • Якщо ви міняєте жорсткий диск, на якому встановлена операційна система, вам необхідно перевстановити операційну систему на новий (швидкий) жорсткий диск.
 • 8 Встановіть нову операційну систему. Іноді кращим способом підвищити продуктивність комп'ютера є перевстановлення або оновлення системи. Переустановка Windows призведе до очищення жорсткого диска і підвищення продуктивності комп'ютера. Оновлення системи до її останньої версії також збільшує швидкодію комп'ютера (хоча цей варіант обійдеться вам в деяку суму грошей).
  • Якщо можливо, форматуйте диск і переустанавливайте операційну систему, принаймні, один раз в рік. Це гарантує оптимальну швидкодію комп'ютера на постійній основі.
 • Метод 2 з 2: Mac OS X

 • 1 Вимкніть автозапуск програм. Багато програм у процесі їх установки «прописують» себе в Автозапуску (тобто запускаються в момент завантаження системи). Тому вимкніть автозапуск невикористовуваних програм, що значно скоротить час завантаження OS X.
 • 2 Очистити жорсткий диск. Наявність вільного простору на жорсткому диску дозволяє програмам швидко встановлюватися, запускатися і працювати. Для забезпечення оптимальної продуктивності вільний об'єм жорсткого диска повинен складати як мінімум 15% (від загального обсягу диска).
  • Є кілька програм, що підтримують Mac OS, які спростять з очищення диска, наприклад, OnyX, CleanMyMac, MacKeeper.
 • 3 Зменшіть завантаження процесора. Деякі програми працюють зі збоями (з різних причин) і завантажують процесор (а іноді й інші компоненти комп'ютера). Знайдіть і видаліть такі програми для розвантаження процесора (та інших компонентів комп'ютера).
 • 4 Очистіть диск і перевстановіть систему OS X. Іноді кращим способом підвищити продуктивність комп'ютера є перевстановлення системи. Переустановка системи призведе до очищення жорсткого диска, тому перед цим створіть резервну копію даних. Переустановка операційної системи займе всього близько години.
 • 5 Встановіть додаткову оперативну пам'ять. Якщо ви вичерпали безкоштовні способи прискорення комп'ютера (але все ще хочете збільшити його швидкодію), перейдіть до його модернізації, а саме - встановіть додаткову оперативну пам'ять. Однак цей крок не гарантує істотного приросту швидкості комп'ютера, тому не витрачайте багато грошей на додаткову пам'ять.
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?