Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як добре вчитися, бути організованим і ефективно використовувати навчальний час

Рекламний блок

Кроки

 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 1.jpg 1 Мрійте. Візьміть аркуш паперу і ручку. Коротко випишіть на нього всі свої цілі, найближчі та довгострокові – чого б ви хотіли досягти вже в цьому році, або чим би вам хотілося займатися в житті. Не обмежуйте себе у мріях, дайте волю фантазії. Повісьте цей листок на видному місці – на стіні або над вашим робочим столом. В моменти зневіри цей список буде мотивувати вас рухатися вперед.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 2.jpg 2 Робіть нотатки. Резюмируйте висловлювання вчителів. Записуйте найважливіше і ігноруйте другорядне. У цьому випадку не варто занадто піклуватися про граматики та орфографії. Ці нотатки ви робите для себе.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 3.jpg 3 Задавайте питання на уроках. Який сенс відвідувати уроки, якщо ви йдете з класу, не отримавши нічого нового? Якщо учні не розуміють предмета, навряд чи вони зможуть успішно скласти іспит. Не соромтеся задавати питання. Вчителі завжди раді допомогти учням.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 4.jpg 4 Уважно слухайте вчителя. Не потрібно обмінюватися записками з приятелями, гратися з телефоном або креслити каракулі в зошиті. Так ви нічого не запам'ятайте, а коли вам доведеться робити домашнє завдання або здавати іспит, ви будете благати товаришів про допомогу.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 5.jpg 5 Сумлінно виконуйте домашні завдання. Як правило, в домашньому завданні повторюється найважливіша інформація з предмета. Внесіть в процес трохи веселощів. Включіть легку музику, пожуйте цукерок або печива. Виконувати домашнє завдання разом з друзями теж буде веселіше. Тільки не потрібно відволікатися на балаканину замість вправ! Не потрібно списувати одне в одного – так ви нічого не вивчите.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 6.jpg 6 Робіть перерви. Виконуючи домашнє завдання необхідно робити перерви. Інакше інформація просто не затримається у вас в голові. Робіть десятихвилинні перерви кожну годину. Під час відпочинку можна зайнятися чим завгодно – почитати, зробити зарядку, помалювати або просто полежати і відпочити. Тільки не робіть того, що відволіче вас від уроків.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 7.jpg 7 Переписуйте свої конспекти. Переписування конспектів, зроблених в класі, допоможе краще запам'ятати навчальний матеріал. Намагайтеся зрозуміти те, що ви пишете. Якщо вам щось незрозуміло, на наступному уроці попросіть вчителя роз'яснити вам незрозумілу тему. Так ви засвоїте більше інформації, ніж просто перечитуючи конспекти.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 8.jpg 8 Акуратно оформляйте свої конспекти. Використовуйте різнокольорові ручки. Заголовки і виноски виділяйте іншими квітами. Намагайтеся записувати інформацію своїми словами, а не списувати дослівно з підручника. Пишіть акуратним і чистим почерком.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 9.jpg 9 Використовуйте різні шрифти і почерки. Наприклад, терміни та визначення записуйте жирним шрифтом або курсивом. Не лінуйтеся використовувати широке різноманітність шрифтів. Інформація повинна врізатися вам в пам'ять.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 10.jpg 10 Послухайте Study Music Project. Цю прекрасну музику пише видатний композитор Денніс Куо. Вона спеціально написана для того, щоб створити відповідну атмосферу для навчання. Правильно вибрана музика допоможе вам зосередитися на заняттях.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 11.jpg 11 Створіть ідеальне місце для навчання. Купіть навчальний куточок і зручний стілець. Ящики, полички і шафки допоможуть тримати речі в порядку. Позначте ящики ярличками і поставте на стіл гарне стакан для ручок. Вам не обійтися без хорошої настільної лампи. Буде незайвою і невелика письмова дошка. Повісьте над столом календар і відзначайте на ньому важливі дати. Прикріпіть на видному місці ваш список цілей і планів. Додайте кілька фотографій друзів або рідних.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 12.jpg 12 Заведіть окрему папку для кожного навчального предмета. Це набагато зручніше, ніж тримати всі підручники і зошити в одній стопці. Зробіть розділи за категоріями, наприклад, домашні завдання, іспити і контрольні, і т. д. На всяк випадок тримайте в папці кілька аркушів чистого паперу і вільних файлів. Розклад занять і важливі замітки розмістіть на перших сторінках папки. Будьте креативні: можна оформити обкладинку папки наклейками або малюнками по своєму смаку.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 13.jpg 13 Користуєтеся щоденником або органайзером. Не варто повністю покладатися на свою пам'ять. Завжди носіть його з собою і записуйте в нього важливі дати, домашні завдання, тижневий розклад занять і дати контрольних робіт. Так ви не забудете про важливі події.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 14.jpg 14 Тримайте свій шкільний шафка у порядку. Складайте книги, зошити і приналежності акуратно і за категоріями. Покладіть туди пенал з запасними ручкам і папку з файлами. Раз в тиждень навести там порядок. Можна прикрасити його за своїм смаком. Намагайтеся не залишати в ньому їжу, щоб він не набрався запахів.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 15.jpg 15 Купіть міцний рюкзак. Він повинен бути великим, щоб вмістити всі ваші підручники і зошити. Багато кишень допоможуть акуратно розкласти додаткові приналежності. Самі великі і важкі предмети кладіть ближче до спини, щоб легше і зручніше було його нести.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 16.jpg 16 Заведіть власний словник термінів. Іноді вчителі люблять запитувати учнів про значення слів. Намагайтеся запам'ятати головні поняття і терміни.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 17.jpg 17 Складайте розклад дня. Відведіть певний час для домашнього завдання, вивчення нового матеріалу і для перерв на відпочинок. Особливо коли вам потрібно виконати багато роботи, цей метод допоможе раціонально розподілити час і зміцнить вашу впевненість у тому, що ви впораєтеся з усіма завданнями.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 18.jpg 18 Сумлінно виконуйте завдання з математики. Запам'ятовуйте формули і виконуйте більше вправ. Практика – основний ключ до засвоєння матеріалу. Іншого способу вивчити математику немає, але багато учні розуміють цей принцип не відразу.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 19.jpg 19 Зверніться до репетитора. Репетитори потрібні не тільки відстаючим учням. Додаткові заняття навіть кращим учням допомагають зрозуміти предмет. Години або двох на тиждень зазвичай досить, щоб освіжити в пам'яті вивчене і засвоїти нове.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 20.jpg 20 Заведіть окремий зошит для кожного предмета. Записуйте туди конспекти й нотатки, формули, правила та вправи.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 21.jpg 21 Зробіть навчальні картки. З одного боку запишіть слово або питання, з іншого боку, визначення або відповідь. Тримайте їх під рукою і час від часу перевіряйте свої знання. Попросіть батьків вас протестувати. Картки – це ефективна навчальна методика.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 22.jpg 22 Тримайте на робочому столі довідкову літературу. Словники, довідники, енциклопедії та книги формул незамінні під час виконання домашнього завдання та вивчення нових тем.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 23.jpg 23 Вчіться старанно і сумлінно. Завжди йдіть до школи з готовністю до навчання. Намагайтеся з усіх сил і пишаєтеся своїми успіхами. Не наслідуйте безтурботним учням, які байдуже ставляться до безкоштовної освіти. Коли ви все подорослішає, вони будуть шкодувати про розтрачене часу, а ви отримаєте престижну роботу.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 24.jpg 24 Ретельно плануйте позашкільні заняття. Якщо ваші курси малювання або тренування з футболу заважають навчанню, тоді краще відкласти. Необов'язково зовсім від них відмовлятися, робіть це по необхідності. Навчання має бути на першому місці.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 25.jpg 25 Не варто намагатися вивчити як можна більше прямо перед іспитом. Цей метод ніколи не спрацьовує. Набагато ефективніше повторити матеріал за три дні до тестування. Занадто великий обсяг інформації перед іспитом тільки створить плутанину в голові.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 26.jpg 26 Використовуйте кольорові листочки для нотаток. Записуйте на них нагадування про важливі справи. Робіть закладки в підручниках. Вони нагадають вам, які сторінки потрібно прочитати.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 27.jpg 27 Використовуйте методики запам'ятовування. Асоціативні карти – відмінний спосіб упорядкувати інформацію. Комп'ютерні програми Power Point і One Note компанії Microsoft дуже хороші інструменти. Вони дозволяють складати різні діаграми і розміщувати на одній сторінці одночасно текстовий матеріал і зображення в будь-якому порядку.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 28.jpg 28 Зберігайте старі домашні завдання. Заведіть окрему папку для старих зшитків та аркушів. У майбутньому вам обов'язково доведеться до них звернутися знову.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 29.jpg 29 Використовуйте будь-яку зручну можливість для навчання. В автобусі або під час нудного візиту до бабусі – вчіться. Це не дасть вам занудьгувати і допоможе провести час з користю. Візьміть з собою навчальні картки на такий випадок. Ваші старання ніколи не пропадуть марно.
 • Study Effectively, Stay Organised and Manage Your Time in School Step 30.jpg 30 Зберіть компанію для навчання. Вчитися разом з друзями завжди веселіше. А взаємне тестування допоможе краще запам'ятати предмет. Тільки не відволікайтеся на марну балаканину.
 • Поради

  • Намагайтеся з усіх сил, не лінуйтеся.
  • Будьте зібраним і організованим.
  • В доповнення до списку ваших цілей, складіть список мотивуючих цитат, які підбадьорили вас у важкий момент.
  • Розумно розподіляйте свій час і складайте розклад. Для цього достатньо невеликого блокнота.
  • Сумлінно і старанно ставитеся до навчання. Не варто говорити: "Я ненавиджу школу". Це не принесе вам користі.
  • Розставляйте пріоритети.
  • Акуратно складайте конспекти.
  • Використовуйте будь-яку зручну можливість для навчання.
  • Купите собі гарні канцтовари та навчальні приналежності. Вони будуть піднімати вам настрій.
  • Користуйтеся навчальними картками.
  • Зверніться до репетитора. Шкільний вчитель не може приділити увагу кожному учневі, тоді як персональний репетитор займається тільки з вами. Підтримуйте з ним добрі стосунки, щоб ви могли йому довіряти.
  • Купіть хороший шкільний рюкзак.

  Попередження

  • Не дозволяйте нікому відбивати у вас бажання вчитися.
  • Якщо ви вчіться разом з друзями, не відволікайтеся від занять.
  • Пишіть конспекти розбірливим почерком.
  • Не витрачайте час даремно на уроках.
  • Ніколи не зубрите перед іспитом.
  • Ретельно плануйте позашкільні заняття.
  • Не зберігайте їжу в шкільному шафці.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?