Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як чистити кларнет і зберігати його в справному стані

Рекламний блок

Кроки

 • Clean and Maintain a Clarinet Step 1.jpg 1 Зніміть тростина після того, як закінчите грати і покладіть її в футляр для тростини, де вона буде сохнути. Покладіть кларнет в безпечне місце, не дуже спекотне і не дуже холодна. Кларнет можна ставити вертикально тільки на спеціальну підставку (вона утримує ваш кларнет у вертикальному положенні; зазвичай її можна скласти і прибрати в розтруб інструмента), інакше він може впасти.
 • Clean and Maintain a Clarinet Step 2.jpg 2 Використовувати полірувальну серветку, щоб прибрати відбитки пальців з лігатури і клапанів. Потім, акуратно покладіть полірувальну серветку назад в чохол. Не використовуйте будь-які типи металевої полірування (незважаючи на те, що кларнет зроблений з металу, тобто срібла) або інші матеріали, крім олії для клапанів і мастила для пробки , для очищення вашого інструменту. Масло для клапанів робить клапани інструменту спритніший, а мастило для пробки дозволяє безперешкодно з'єднувати частини кларнета і не давати пробки висохнути.
 • Clean and Maintain a Clarinet Step 3.jpg 3 Використовуйте щітку для чищення кларнета і простягніть ганчірку через розтруб до мундштука, використовуючи грузило. Можливо, вам доведеться повторити ці дії кілька разів. Розберіть кларнет на частини і висушіть пробку (це місця на інструменті, де відбувається з'єднання мундштука і основної частини кларнета з'єднуються). Потім дайте просохнути щітці, перш ніж знову їм скористатися, інакше ваші клапани втратять свій колір.
 • Clean and Maintain a Clarinet Step 4.jpg 4 Скористайтеся мастилом для пробки. Змастіть пробку, розтерши змазку по її поверхні за допомогою пальців. Мастило для пробки може бути представлена в різних формах, але зазвичай вона виглядає як гігієнічна губна помада. Проте, реальну мастило для пробки не можна замінити гігієнічною помадою, а мастило може бути небезпечна для вашого здоров'я, якщо ви намажете її на свої губи, так що будьте обережні – не переплутайте їх. Вам не потрібно змащувати пробку КОЖЕН раз після того, як ви розберете інструмент. Не робіть це дуже часто, інакше пробка розм'якне і почне кришитися. Просто регулярно перевіряйте стан пробки і нанесіть мастило по мірі того, як пробка висихає або зношується. Ймовірно, вам знадобиться використовувати змазку частіше в морозні сухі місяці. Якщо вам доводиться докладати певних зусиль, щоб зібрати або розібрати інструмент, нанесіть мастило на пробку.
 • Clean and Maintain a Clarinet Step 5.jpg 5 Дістаньте серветку для очищення і відполіруйте клапани, очистіть їх від відбитків пальців і бруду. Потім ви можете, якщо це необхідно, скористатися йоржиком. Йоржик – довгий, тонкий інструмент з ручкою, яка складається з переплетеної дроту . Зазвичай на одному кінці у нього є маленька, схожа на мітлу частина, на іншому кінці - невелика, схожа на зубну щітку частина. Акуратно протріть простір між клапанів і під ними при допомозі кінця, схожого на зубну щітку, потім перевести пил за допомогою кінця йоржика, схожого на мітлу. Приділіть особливу увагу звуковим отворів, так як у них накопичується бруд, яку залишають ваші пальці. Ймовірно, ви також захочете повторно відполірувати інструмент. Цей момент відмінно підійде для змащування клапанів, якщо це необхідно.
 • Clean and Maintain a Clarinet Step 6.jpg 6 Ви повинні переконатися в тому, що ви ретельно очистили місця з'єднання частин кларнета. Будьте готові зустрітися з великими скупченнями слини в цих місцях.
 • Clean and Maintain a Clarinet Step 7.jpg 7 Періодично використовуйте ватні палички. Протирайте ними поверхню мундштука всередині і зовні, щоб прибрати пульпу, яка буде постійно накопичуватися.
 • Clean and Maintain a Clarinet Step 8.jpg 8 Надіньте ковпачок на мундштук, потім покладіть кларнет у валізу. Поставте валізу в безпечне місце. Також, якщо необхідно, візьміть мундштук і промийте його в теплій воді з-під крана, після чого висушіть мундштук.
 • Clean and Maintain a Clarinet Step 9.jpg 9 Готово.
 • Поради

  • Регулярно поліруйте, мийте, протирайте і змащуйте ваш інструмент. Так він прослужить вам довше. Проте надмірна полірування і протирання призводять до зносу клапанів.
  • Перш ніж почати грати на інструменті, переконайтеся, що у вас в роті не залишилося ніякої їжі, інакше цілком імовірно, що ваш кларнет буде працювати некоректно. Крім того, в мундштуці можуть зібратися різні неприємні маленькі створіння (наприклад, личинки комах, про які вам краще не знати).
  • Час від часу, вам слід відносити кларнет в музичний магазин для ЧСН ( Ч – чистка, З – мастило, Н – настройка). Деякі магазини можуть надсилати вам нагадування про те, що пора принести ваш інструмент на перевірку, в іншому випадку відносите ваш кларнет на ЧСН через кожні півроку, рік, може навіть 2 роки. В іншому випадку ви незабаром виявите, що з інструментом щось не те.
  • Деякі люди радять мити кожну частину інструмент окремо, а не весь кларнет цілком.
  • Придбайте підставку для кларнета. Вона дійсно необхідна, коли вам потрібно відкласти кларнет і відійти у своїх справах, не побоюючись того, що інструмент впаде і зламається. І вам не треба буде тримати його в руках при поліруванні; просто закріпіть його на підставці і приступайте! Деякі підставки можна складати і поміщати в розтруб інструмента, що навіть зручніше.
  • Для очищення мундштука краще час від часу замочувати його в миючому розчині, щоб позбутися від відкладень кальцію. Найпростіший зробити це в домашніх умовах – змішати в чашці теплу воду з оцтом в співвідношенні 3:1, потім вертикально покласти мундштук у розчин. Переконайтеся, що ємність не надто глибока, інакше пробка намокне, а це їй сильно зашкодить.
  • Ви можете помити ваш інструмент і іншим способом, використовуючи спеціальні йоржики, які виглядають як довгі йоржики для чищення труб. Ви можете просто помістити їх всередину інструмента і покласти його у валізу. Йоржик вбере всю вологу, так що вам не доведеться витрачати час на миття кларнета. Такі йоржики при правильному поводженні з ними прослужать вам довгий час. Ви можете поміщати їх у верхню частину інструмента або в нижню, в деяких магазинах вам також можуть запропонувати маленькі йоржики для мундштука. Якщо кларнет занадто вологий, вам доведеться спочатку протерти його, а тільки потім використовувати цей йоржик. Однак, такого типу йоржики не рекомендується використовувати для чищення дерев'яних кларнетів, тому що вони, мабуть, вони вбирають занадто багато вологи з отворів інструменту. Крім того, вони вбирають в себе вологу і знаходяться при цьому в самому інструменті, що не даєте їм можливості випарувати цю вологу. Ця волога в ершике може завдати більше шкоди дерев'яному кларнету (з-за ефекту розширення і стиснення), ніж, якби ви не чистили ваш інструмент зовсім!
  • Краще придбайте футляр для кларнета з плечовим ременем. Так інструмент буде легше носити, крім того, куди важче упустити щось, що висить у тебе на плечі.
  • Використовуйте край серветки, щоб прибрати зайву вологу з мундштука, але не з його внутрішньої частини, розташованої під тростиною. Ви також можете зробити це за допомогою щітки для мундштука, яка виглядає як гігантська зубна щітка (якщо ви коли-носили брекети, ви знаєте, що це таке). Використання таких щіток не рекомендовано, тому що вони поступово змінюють форму мундштука.
  • Якщо у вас дерев'яний кларнет, протирайте його маслом для дерев'яних духових інструментів кожні кілька тижнів. Капніть трохи олії на спеціальний йоржик, потім розітріть його в напрямку від бочки до раструбу (вам треба буде повертати кларнет, щоб досягти рівномірного розподілу масла). Щоб нанести масло на всі з'єднання, скористайтесь ватяними паличками. Капніть трохи олії на паличку і протріть з'єднання. Видаліть надлишки масла іншої паличкою. Дайте просочення висохнути за ніч (краще витягнути кларнет з футляра). Будьте обережні – не використовуйте занадто багато масла, так як воно може зіпсувати ваш кларнет. НЕ наносите масло для дерев'яних духових інструментів на пластикові або металеві поверхні, це може бути згубно для вашого інструменту!
  • Якщо ваш футляр не настільки великий, щоб вмістити всі засоби для очищення кларнета, ви можете купити пенал, щоб тримати в ньому тростини, йоржики та інші необхідні аксесуари.
  • Вам не потрібно завжди змащувати пробку. Якщо ви зробите саме так, пробка зіпсується і вам доведеться її замінити.

  Попередження

  • Будьте обережні при поводженні з тростиною. Тростини – тонкі, як папір і можуть з легкістю тріснути або розщепиться. Як тільки тростина почала сіріти, замініть її.
  • Не беріть у рот нічого, крім мундштука. Здавалося б, це очевидно, але багато людей намагаються дути в отвори, після чого на клапанах залишається зеленувата, вкрита кіркою субстанція. Якщо вам потрібно висушити звукові отвори, використовуйте м'яку тканину (підійде серветка для окулярів) або сторону-волоть йоржика.
  • Дерев'яні духові інструменти не повинні намокати. Якщо вони стають злегка вологими, подушечки, які закривають звукові отвори, починають вбирати вологу і збільшуватися в розмірі. Після цього вони не зможуть належним чином закривати отвори.
  • Не залишайте тростина в мундштуці. Може здатися, що, знімаючи і надягаючи тростина на мундштук, ви просто марнуєте час, однак якщо ви не будете давати їй як слід просохнути після кожного застосування, тростина розбухне і прилипне до мундштука. З-за цього кінчик палиці може викривити або зігнутися таким чином, що він не буде підходити під форму мундштука, а це погіршить якість звуку.
  • Переконайтеся, що ви регулярно витираєте липку субстанцію з кінця мундштука. Дивіться «Очищення мундштука» вище, щоб отримати необхідні інструкції.
  • Чергуйте тростини! Так вони продовжать термін служби, а завдяки тому, що тростини будуть повністю висихати, ви досягнете якісного звучання. Придбайте футляр для тростин, щоб складати їх туди – він захищає тростини набагато краще, ніж картонки, в яких вони продаються. Я рекомендую тростини LaVoz - Загвинчування зазвичай пліснявіють, якщо ви не выжимаете їх ретельно, перед тим як надіти на мундштук. (Вижимання тростини = обтирає плоскої частини тростини про ваші штани, щоб видавити всі слюні з неї і прибрати їх з поверхні тростини. Ви також можете зробити це на плоскої частини коробки з під тростин, тільки перед цим протріть її.)
  • Зберігайте тростини під вологостійкої коробочці, щоб захистити їх від шкідливого впливу.
  • Якщо йоржик не влазить, не впихайте його. Ви можете зламати інструмент.
  • Намагайтеся не кидати вашу валізу. Кларнет найімовірніше зламається або отримає серйозні пошкодження.
  • Якщо ваша щітка застрягла, не намагайтеся її просувати далі. Віднесіть кларнет в найближчий музичний магазин і попросіть допомоги у професіонала.
  • Не використовуйте занадто багато масла для клапанів – трохи капніть на вибране місце, цього буде цілком достатньо.
  • Не відкривайте чемодан з інструментом в рухомому транспорті. Якщо машина різко загальмує, ваш кларнет вилетить в лобове скло.
  • Завжди повністю розкривайте вашу щітку, інакше вона застрягне в кларнеті.
  • Не тисніть сильно на клапани в процесі очищення, ви можете їх зламати.
  • Міняйте тростину!
  • Якщо ви налаштовані серйозно і вирішили навчитися грі на саксофоні на тому ж рівні, купіть синтетичну тростина. Вона не деформується і її можна використовувати без підготовчих процедур, які необхідні для дерев'яних тростин.
  • Не можна використовувати засоби для полірування металу при чищенні клапанів, ви можете пошкодити їх.
  • Ніколи не пропускайте щітку (будь-якого типу) через мундштук.

  Що вам знадобиться

  • Кларнет
  • Тростина
  • Футляр для тростин
  • Мастило для пробки
  • Щітка для очищення
  • Серветка для очищення
  • Йоржик
  • Щітка для мундштука
  • Валіза для кларнета
  • Ковпачок для мундштука (він завжди додається до кларнету)
  • Плечовий ремінь (додатково)
  • Підставка для кларнета (додатково)
  • Масло для клапанів (додатково)
  • Масло для дерев'яних духових інструментів
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?