Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як чистити зуби зі скобами

Рекламний блок

Кроки

 • Brush Your Teeth With Braces On Step 1 preview Version 3.jpg 1 Проведіть першу чищення зубів з ортодонтом/стоматологом-гігієністом. По можливості запишіться до нього на прийом після установки скоб. Є ймовірність, що вам знадобиться робити промивання водою, так як іноді фахівцям непросто чистити зуби навколо скоб. Людям із запаленням ясен зубочистку краще замінити промиванням водою. Запитайте, чи може лікар замість неї скористатися стоматологічним пістолетом «вода-повітря».
 • Brush Your Teeth With Braces On Step 2 preview Version 3.jpg 2 Чистіть зуби після кожного прийому їжі. Вам це може здатися нудним, але це вкрай важливо. Запалення ясен (гінгівіт) виникає за 48 годин: його може викликати недостатня або неправильна чищення зубів щіткою або зубною ниткою. Якщо ви не будете чистити зуби після їжі, на ваших зубах можуть здатися плями, коли ви зніміть скоби. Наступні кроки навчать вас кращим способам чищення зубів. Виконуйте їх кожен день після їжі і навіть після того, як пройде запалення.
  • Сполосніть ротову порожнину. Перед початком прополощіть ротову порожнину, виплюньте і повторіть. Так ви очистите рота від залишків їжі.
  • Промийте свою зубну щітку. Ви навряд чи хочете «підгодовувати» свій гінгівіт. Промийте зубну щітку гарячою водою. Пройдіться пальцями по щетині, щоб позбутися від залишків їжі на щітці, якщо вони залишилися з минулого разу. Після цього сполосніть її холодною водою, якщо вам дуже неприємно відчувати теплу воду в роті.
  • Приступите безпосередньо до чищення зубів. Видавити зубну пасту на щітку. Почніть з нижнього ряду зубів. Направте щетину вгору, злегка нахиливши її до ваших зубах, і почніть чистити зовнішню частину зубів. Рухайте щіткою з боку в бік, поступово переміщаючи її вгору. Так ви очищаєте брекети від залишків їжі. Виконуйте цю процедуру по всьому нижньому ряду скоб, поки не закінчите. При необхідності сплюньте. Переверніть щітку, направивши щетину вниз і злегка нахиливши її до зубів. Повторіть процедуру, поступово зміщуючи щітку вниз. Продовжуйте чистити таким чином верхні зуби, поки не закінчите. При необхідності сплюньте.
  • Опустіть щетину вниз і очистіть верхню частину брекетів на верхньому ряду зубів, рухаючи щіткою з боку в бік. Переверніть щітку і повторіть те ж саме з нижньою частиною скоб на нижньому ряду зубів. Таким чином ви видаляєте наліт на тій частині зуба, яка знаходиться ближче всього до десні. Також ви прибираєте шматочки їжі, що застрягли зверху на скобах.
  • Виконайте цю процедуру навпаки. Переверніть щетину вгору і почистіть нижню частину скоб на верхньому ряду зубів. Так що на відміну від попередніх кроків, де щетина була спрямована від ясен, ви чистите верхню частину зубів, направивши щетину до ясен. Рухайте щіткою з боку в бік, щоб видалити наліт. Потім переверніть її і повторіть процедуру уздовж верхньої частини брекетів на нижньому ряду зубів.
  • Переверніть щітку, направляючи щетину прямо до поверхні зубів. Чистіть вправо-вліво по зовнішній стороні верхнього і нижнього ряду зубів. Чистіть кожен ряд окремо. Краще, якщо у вас для цього кроку буде ортодонтична щітка, так як ви очищаєте метал, але звичайна щітка також підійде. Тепер прикусіть зуби разом і чистити щіткою вниз-вгору по всьому ряду. Це допоможе вам видалити наліт біля верхньої частини зубів, який ви могли пропустити, якщо зісковзувала щітка. В такому ж положенні м'яко круговими обертаннями протріть зуби щіткою.
  • Широко розкрийте рот і почніть чистити верхню частину зубів (ту частину, якої ваші молярні зуби їдять їжу). Обов'язково дістаньте до найдальших зубів (зубів мудрості, якщо вони у вас є). Добре, якщо ви почистіть задні стінки найдальших зубів – з боку горла. Багато хто забуває там чистити, і в результаті у них з'являється неприємний запах з рота, наліт і, звичайно ж, запалення ясен.
  • Чистіть внутрішню сторону зубів. При цьому рухайте щіткою з боку в бік, вгору-вниз, потім робіть кругові рухами. Внутрішню сторону зубів легше всього чистити, так як на ній немає брекетів (хоча є і такі скоби, які розміщуються і на внутрішній стороні; в цьому випадку рекомендується повторити вище перераховані кроки, направивши щітку в протилежну сторону).
  • Переверніть свою щітку боком. Вона повинна лежати поперек проміжків ваших зубів. Чистіть з боку в бік уздовж ряду, пристосовуючи щітку при пересуванні. Так ви очищаєте легкодоступні проміжки між зубами.
  • Приступимо до очищення ротової порожнини. Вона заповнена мікробами, що явно не йде на користь лікування та запобігання гінгівіту, так як його провокують мікроорганізми, наліт і залишки їжі. Перед початком сплюньте, якщо потрібно. Використовуючи зубну щітку, почніть м'яко чистити десна над (або під) зубами. Після цього поверніть щітку на 180 градусів щетиною до щоки. Її важче чистити, але якщо вам дуже важко, відтягніть її іншою рукою. Сплюньте. Переверніть щітку вниз і очистіть область під язиком, десна з внутрішньої сторони і небо. Потім висуньте язик і почистіть його. При цьому обов'язково видихайте, інакше у вас з'явиться блювотний рефлекс. Сплюньте і сполосніть рот і зубну щітку.
  • Перевірте свої зуби. Вони виглядають чистими? Якщо ви десь бачите наліт або залишки їжі, вичистити їх промитої щіткою. Якщо вам хочеться, швидко протріть зуби щіткою ще раз (як захочете), щоб позбутися від усього, що ви могли пропустити.
  • Якщо у вас монопучкова щітка, будь ласка, зробіть цей крок, якщо ні, пропустіть його. Сполосніть свою монопучкову щітку і пройдіться нею по верхній частині брекетів без зубної пасти. Більшість скоб мають отвори, які важко розгледіти, так що постарайтеся зайти щіткою кожен брекет. Те ж саме зробіть з нижньою частиною скоб. Злегка протріть кожен зуб, але приділяйте багато уваги чищення між зубами. Сполосніть рот і сплюньте, якщо необхідно.
  • Настав час чищення зубною ниткою. Візьміть довгий шматочок зубної нитки, обмотайте її навколо пальця і очищайте проміжки між зубами. Спробуйте прочистити навколо зуба (зігнувши нитка), а не просто опускати нитка прямо. Так ви видалите весь наліт, який застряг між зубами. Якщо ваші брекети скріплені дугою, пройтися ниткою під або над нею практично неможливо, так що користуйтеся нею, наскільки зможете. Але якщо у вас немає подвійний дуги, рекомендується ретельно чистити проміжки зубною ниткою над або під дугою, так як це самий ефективний спосіб позбутися від гінгівіту і добре очистити зуби.
  • Після чищення зубною ниткою полоскайте рот ополіскувачем 30 секунд. Буде краще, якщо він буде мати протизапальну дію. Потім сплюньте і сполосніть ротову порожнину невеликою кількістю води.
 • Brush Your Teeth With Braces On Step 3 preview Version 3.jpg 3 Два рази в день – вранці і ввечері – полощіть рот солоною водою. Якщо вам болить горло або ротова порожнина, такий розчин допомагає позбутися болю, так само як і від гінгівіту .
 • Brush Your Teeth With Braces On Step 4 preview Version 3.jpg 4 Скоротіть вживання цукру або зовсім виключіть зі свого раціону. Солодка їжа і газовані напої псують ваші зуби, що викликає наліт, який, в свою чергу, призводить до гінгівіту. Перегляньте інші статті на wikiHow про те, як кинути звички, які завдають шкоди здоров'ю.
 • Brush Your Teeth With Braces On Step 5 preview Version 2.jpg 5 Їжте фрукти і їжу з високим вмістом клітковини. Вітаміни і мінерали, які містяться в таких продуктах, допоможуть вам боротися з гінгівітом і його запобігати. Також вони допомагають підтримувати здоров'я.
 • Brush Your Teeth With Braces On Step 6 preview Version 3.jpg 6 Харчова сода. Додайте трохи води соду так, щоб вийшла швидше пастоподібна, ніж рідка суміш. Пальцем протріть нею десна.
 • Brush Your Teeth With Braces On Step 7 preview Version 3.jpg 7 Використовуйте ці поради, для того щоб позбутися від гінгівіту і запобігати його в подальшому. Тепер можете сміливо обдаровувати всіх своєю прекрасною посмішкою.
 • Brush Your Teeth With Braces On Step 8 preview Version 3.jpg 8 Зверніть увагу, що ваш ортодонт, швидше за все, дасть вам міжзубний йоржик – паличку з тонким наконечником для чищення між дугою і зубом. Часто замінюйте головку – в іншому випадку вона стане дуже масивною. Якщо ортодонт вам її не надав, ви можете знайти такий йоржик в багатьох магазинах. Він дуже зручний.
 • Поради

  • Після того, як вам підтягнули скоби, використовуйте м'яку зубну щітку: біль буде набагато менше.
  • Чистіть всі свої зуби: ви ж не хочете, щоб нечищені зуби виділялись іншим кольором.
  • Купіть міжзубну щітку: вона добре чистить у важкодоступних місцях. Попросіть її у свого ортодонта або запитайте про нього, де ви можете знайти (вона недорога і дуже корисна для чищення між брекетами).
  • Вам знадобиться багато терпіння, так як нелегко носити скоби і дотримуватися їх у хорошому стані, але вам потрібно навчитися любити і піклуватися про них. Ви ж не хочете дізнатися, якими стають у людей зуби, коли вони неправильно стежать за обладнанням.
  • Ніколи не забувайте чистити під металевою дугою. При цьому використовуйте тонку щітку (можливо, вам може дати її стоматолог).
  • Не натискайте сильно на щітку і використовуйте теплу (не дуже гарячу) воду.
  • Не використовуйте зубну пасту з відбілюючим ефектом: коли ви зніміть скоби, ви побачите, як виділяються сліди на тлі освітленого зубів.
  • Зараз у багатьох магазинах ви можете знайти минифлоссеры Plackers. Вони являють собою натягнуту зубну нитку на маленькій підставці.
  • Не бійтеся носити скоби: багато людей ними користуються.
  • Чистіть зуби теплою водою, так як вона трохи заспокоює зуби і розм'якшує щітку, коли вам поміняли дугу.
  • Маленькі кружечки – хороша форма для брекетів. Кожен вам слід чистити 25-30 секунд.

  Попередження

  • Чистіть зуби щоразу після вживання дуже солодкою або темної їжі.
  • Чистіть не натискаючи, але ефективно. Брекети і дуги можуть виглядати міцними, але насправді вони крихкі.
  • Коли будете чистити зуби, не пошкодите десна. Якщо вони кровоточать (майже) кожен раз, коли ви чистите зуби, зверніться до стоматолога. У вас може бути гінгівіт.
  • При чищенні скоб намагайтеся на них не натискати, інакше вони погнуться!

  Що вам знадобиться

  • Зубна щітка (або щітки)
  • Зубна паста з кількома очисними ефектами
  • Зубна нитка
  • Сода
  • Ополіскувач для ротової порожнини
  • Минифлоссеры (не обов'язково)
  • Стоматологічний пістолет «вода-повітря» (не обов'язково)
  • Зверніть увагу: всі ці предмети можна купити в магазинах, де продаються засоби для догляду за зубами. Ми їх не надаємо.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?