Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як доглядати за черепахою

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 із 5: вибір вашої черепахи

 • Care for a Tortoise Step 1.jpg 1 Виберіть собі черепаху. Їх існує безліч видів і, коли приходить час вибирати, враховуються багато факторів, такі як: як ви хочете, щоб вона виглядала, яку навколишнє середовище вона воліла, і на яку суму ви маєте намір «розщедритися» за це істота в панцирі. З будь-якого виду черепах вийде чудовий домашній вихованець, як тільки ви візьмете на себе обов'язки по догляду. Деякі з найбільш поширених видів черепах: шпороносые, леопардові, красноногие, желтоногие, грецькі, російські, балканські і зірчасті індійські. Ось деякі моменти, які ви повинні знати перед тим, як вибрати черепаху:[2]
  • Величина. Хоча черепаха, яку ви принесете додому, може бути спочатку маленькою і милою, вона може зрости більш ніж на 60 см після 5-10 років перебування в будинку. Якщо ви дійсно маєте намір тримати її тривалий час, тоді вам доведеться подумати, чи зможете ви піклуватися про черепасі великого розміру. Все зводиться до того, чи плануєте ви тримати її в приміщенні або поза домом. Якщо плануєте тримати в будинку, тоді краще вибрати черепашку поменше.
  • Навколишнє середовище. Зазвичай черепахи не люблять холод, так що, якщо ви живете в прохолодному кліматі, вам доведеться тримати черепаху в будинку частину року (якщо тільки ви не будете її постійно тримати всередині). В цьому випадку, вам потрібно вибрати черепаху, яка буде добре себе почувати в приміщенні хоча б частину року. Якщо ви живете в дуже жаркому кліматі і хочете тримати черепаху зовні, то це буде легше, але вам може бути доведеться заступити від світла деякі види черепах.
  • Ціна. Всі вважають, що зірчаста черепаха виглядає чудово, але вона й коштує недешево. Коли ви будете вибирати собі черепаху, визначитеся, скільки грошей ви хочете витратити.
 • Care for a Tortoise Step 2.jpg 2 Купіть собі черепаху в авторитетного продавця. Важливо купити черепаху у продавця з хорошою репутацією, у кого є успішна історія продажів, і хто зможе обіцяти, що обрана вами черепаха здорова. Уникайте придбання вашого істоти на шоу рептилій, оскільки може вийти так, що ви купите, а ще раз зв'язатися з продавцем не зможете. В ідеалі, ваш продавець повинен гарантувати, що черепаха проживе як мінімум кілька днів, хоча важко дати більш тривалу гарантію, так як він або вона не зможе перевірити, як ви дбаєте про тварину.
  • Знайдіть продавця, який пишається своїм обслуговуванням клієнтів, будь це зоомагазин, або ж ви будете шукати тварину в мережі. Якщо ваш продавець скаже, що з ним або з нею буде легко зв'язатися після покупки, тоді є ймовірність, що ви робите надійну угоду.
  • Є деякі юридичні обмеження на утримання чи розведення деяких видів черепах, особливо середземноморських порід. Якщо ви хочете таку, то переконаєтеся, що у продавця є сертифікат з К. М. Т. В. В.(Конвенція про міжнародну торгівлю зникаючими видами).[3]
 • Care for a Tortoise Step 3.jpg 3 Переконайтеся, що ви зобов'язуєтеся довгий час піклуватися про черепасі. Якщо ви розраховуєте піклуватися про свою черепасі рік або два, а потім переїхати, то можливо, це домашня тварина для вас не підійде. Черепахи можуть жити від 50 до 100 років, це означає, що ваш улюбленець проживе більше, ніж ви. Не лякайтеся цього; просто переконайтеся, що коли ви берете собі вихованця, то живете в стабільній обстановці і знаєте кого-то, кому зможете довірити черепаху під час від'їзду або після того, як ви поїдете.[4]
  • Вам не потрібно жити на одному місці 50 років, але вам потрібно бути готовим піклуватися довгий час про додаткове члені в будинку.
 • Частина 2 із 5: харчування і догляд за черепахою

 • Care for a Tortoise Step 4.jpg 1 Годуєте вашу черепаху. Той тип їжі, який вживає черепаха, дуже залежить від її виду. Важливо запитати там, де ви її купуєте, яку їжу можна зробити частиною її основного раціону. В основному, більшість черепах їдять різноманітну листову зелень, на кшталт «весняної суміші», яку ви зможете знайти в будь-якому продовольчому магазині. Коли черепахи ще маленькі, їм потрібна більш ніжна їжа, так як їх крихітним щелеп буде важко справлятися з грубою їжею. Черепахи їдять більшість овочів, такі як брокколі, зелені боби або капуста, особливо якщо ви їх змішуєте з зеленню, але важливо знати, що потрібно черепасі вашого виду.
  • Також вашій черепасі знадобляться добавки, щоб бути впевненим у тому, що вона чи він росте здоровою і сильною. Черепасі знадобиться добавка кальцію двічі на тиждень, мультивітамінні добавки два або три рази в тиждень, і добавка вітаміну Д3, якщо вона живе в приміщенні і не одержує сонячного світла.
  • Деякі черепахи воліють листя кульбаби, селери, салату і іноді фрукти. Також хорошим варіантом може виявитися виноград.
 • Care for a Tortoise Step 5.jpg 2 Забезпечуйте свою черепаху водою. Важливо, щоб у вашої черепахи було достатньо води, щоб у неї були сили, і не було зневоднення. Ви можете просто налити трохи води в дрібний лоток або блюдце і втопити його в підлогу огородженого місця так, щоб черепаха не могла його перевернути. Він повинен бути досить дрібним, щоб ваша черепаха з легкістю могла стояти в ній і опускати голову, при цьому не повністю занурюючись у воду.[5]
  • Міняйте воду кожен день. У вашої черепахи повинна бути власна чашка з водою, незалежно від того, чи живе вона у приміщенні або за його межами.
 • Care for a Tortoise Step 6.jpg 3 Звертайтеся з черепахою дбайливо. Ніколи не кидайте її; якщо зламається панцир, вони вмирають. Також ніколи не тисніть на панцир. Панцир дуже близько прилягає до хребта черепахи з мінімальною кількістю тканин між кістками і панциром. Тиск і удари по панциру заподіюють черепахам сильний біль. Хоча ви можете вмирати потримати свою черепашку, вам слід заспокоїтися з приводу цього і не дозволяти іншим її тримати надто багато. Це може напружувати вашого улюбленця і призвести до бездіяльності.
  • Якщо поблизу є маленькі діти, поясніть їм, що краще буде, якщо вони будуть любити і піклуватися про черепасі на відстані. Занадто багато уваги може налякати черепаху.
 • Care for a Tortoise Step 7.jpg 4 Занурюйте в воду вашу маленьку черепаху кілька разів на тиждень. Черепахам потрібна вода, особливо коли вони ще маленькі. Коли ви в перший раз принесете черепаху додому, вам слід занурювати її у воду по кілька разів на тиждень, щоб вона відчувала повну гідратацію, стежачи за тим, щоб вона не занурювала у воду голову. Зазвичай, після того як черепаху намочили і вона відчуває себе добре, вона негайно починає пити воду. Це означає, що все йде нормально. Пам'ятайте, що більше - це не завжди багато, коли мова йде про купання вашої черепахи. Краще всього, якщо це буде відбуватися через день.
 • Care for a Tortoise Step 8.jpg 5 Виберіть тип житла для вашої черепахи, який вам сподобається. В ідеалі, ви повинні забезпечити якесь зовнішнє укриття для черепахи. Деякі вірять, що нелюдяно тримати черепаху тільки в приміщенні. Якщо ви дійсно збираєтеся завести одну, вам потрібно бути готовим до того, що знадобиться зовнішнє укриття для неї, якщо тільки це не маленька черепаха або такий вигляд, який спокійно може перебувати в приміщенні. Якщо ви збираєтеся тримати черепаху тільки в будинку, то вам варто пошукати і обрати такий краєвид, який зможе це витримати.[6]
  • Також ви можете змішувати і поєднувати, тримаючи свою черепаху в зимовий час в приміщенні, а в теплу пору, відпускаючи погуляти на вулицю. Ви повинні бути готові до обох варіантів змісту.
  • Перегляньте розділи нижче, щоб дізнатися, яким чином потрібно піклуватися про черепасі незалежно від того, в приміщенні вона живе чи ні.
 • Частина 3 із 5: зміст черепахи в домашньому житло

 • Care for a Tortoise Step 9.jpg 1 Підберіть відповідне житло. Якщо ви хочете утримувати свою черепаху будинку, тоді вам доведеться подумати про тип огорожі, буде це скляний акваріум або тераріум. Врахуйте, що вам знадобиться, принаймні, близько пів квадратного метра простору для маленької черепахи. 5-10 літровий бак підійде для маленької черепахи, але вона швидко виросте і скоро вам треба переконатися, що у неї є достатньо простору.
  • Ви можете використовувати скло, але черепахи будуть нервувати, так як вони будуть намагатися пройти крізь скло. Ви можете наклеїти зовні папір, щоб не плутати їх.
  • Також ви можете використовувати коробку зі склопластику або тубу для змішування цементу для малюка черепахи. Їх перевага в тому, що у них каламутні стінки, і вони не будуть бентежити черепах так, як скло.
  • Огородження не повинно бути надто високим – всього кілька сантиметрів.
 • Care for a Tortoise Step 10.jpg 2 Забезпечте своїй домашній черепасі відповідне освітлення. Якщо ви тримаєте її межами приміщення, тоді вам не потрібно турбуватися про те, чи достатньо у неї або у нього світла. Але якщо ваш улюбленець живе в приміщенні, тоді вам потрібно переконатися в тому, що світла достатньо, отже, вистачає вітаміну Д для здоров'я. Ось кілька речей, які потрібно врахувати при налаштуванні освітлення для вашої черепахи:[7]
  • Ви можете використовувати як настільну лампу, потужністю, щонайменше, 100 Ват, так і іншу ультрафіолетову лампу, щоб зігрівати черепаху, або навіть одну ртутну лампу, щоб черепаха була забезпечена світлом і теплом.
  • Температура нагрівання лампи повинна бути близько 30-35 градусів, але це може змінюватися в залежності від виду.
  • Переконайтеся, що поставили лампу правильно, так щоб ваша черепаха могла вбирати тепло і влаштовувати собі перерви.
  • Забезпечення черепахи теплом і світлом суттєво не тільки для здоров'я, це сприяє її щастя. Вони дуже люблять приймати сонячні ванни!
 • Care for a Tortoise Step 11.jpg 3 Забезпечте правильну підстилку для вашої черепахи. Вона повинна покривати підлогу, де живе черепаха і мати відповідний склад для здоров'я і забезпечення безпеки. Найважливіший момент, де б не жила ваша черепаха, в приміщенні або поза ним, необхідно переконатися, що там не дуже волого, інакше черепаха буде схильна до інфекцій. Там повинно бути досить сухо, але не пересушена. Покриття залежить від виду вашої черепахи. Ось кілька моментів, на які потрібно звернути увагу:[8]
  • Якщо ваш вихованець потребує умовах від середньої ближче до високої вологості, то ваше покриття повинен добре утримувати вологу. Воно повинне мати у своєму складі що-небудь на зразок кокосових волокон, мох сфагнум або торф'яний мох в цьому випадку.
  • Якщо ваш вихованець потребує більш сухому кліматі, то покриття повинне містити висушені кокосові волокна, скошену траву або подрібнену папір. Також ви можете постелити газету як економний варіант. У будь-якому випадку, краще всього для обстановки підійде подрібнена папір, оскільки вона пропонує більш цікавий варіант для черепахи.
  • Уникайте використання піску в покритті, так як черепахи можуть його проковтнути і заподіяти собі важкі ушкодження.
  • Коли ваша черепаха живе поза приміщення, покриття не грає такої великої ролі як відповідна натуральна навколишнє середовище. Ви можете додати торф для навколишнього середовища, для додаткової стимуляції. Просто переконайтеся, що всі, що використовується в якості покриття, що не містить хімічних речовин чи пестицидів.
 • Частина 4 із 5: турбота про вашу черепасі поза приміщенням

 • Care for a Tortoise Step 12.jpg 1 Створіть захисний бар'єр для вашої черепахи. Зміст черепахи поза приміщенням при середніх температурах – це ідеальний варіант. Хоча, ви можете випустити черепаху на свій двір і дозволити їй або йому робити все, що заманеться. Замість цього, вам слід поставити бар'єр від втечі, щоб черепаха залишалася в межах периметра. Ви можете використовувати бетонні блоки, скріплені разом, або забарвлені або герметичні дерев'яні стіни.
  • Ваша черепаха спробує викопувати нору або рити в кутах бар'єру, так що він повинен бути акуратним і міцним. Якщо ваша черепаха риє, то ви можете ще натягнути внизу сітку, щоб зберегти бар'єр.
 • Care for a Tortoise Step 13.jpg 2 Забезпечте своїй черепасі притулок. Вам знадобиться такий вид притулку, щоб ваша черепаха відчувала себе в безпеці, щоб воно захищало її від спеки, дощу або інших можливих факторів. Вам також знадобиться, щоб вашої черепасі було добре і тепло, і щоб вона не перегрівалася. В ідеалі, вам слід зробити нірку, де вона буде спати і перечікувати погоду. Ви можете зробити її з дерева і посипати тонким шаром піску, щоб він грів її під час холодів, якщо знадобиться.
  • Спочатку просто викопайте велику яму. Ви можете поставити там бар'єр з фанери на підлозі.
  • Додайте дах, щоб укрити вашу черепаху.
  • Покрийте її шаром землі.
 • Care for a Tortoise Step 14.jpg 3 Забезпечте своїй черепасі рослини. Ви повинні тримати достатню кількість рослинності для вашої вуличної черепахи, щоб вона могла їх є і відчувати себе в безпеці весь день. Придивіться до раціону вашої черепахи, щоб з'ясувати які там є рослини, щоб вони не були отруйними. В основному багато черепахи їдять широколисті бур'яни типу кульбаб, будь-яку траву або конюшина.
 • Care for a Tortoise Step 15.jpg 4 Заохочуйте свою черепаху. У вашої черепахи повинна бути цікава навколишнє середовище, щоб вона не нудьгувала і залишалася активною. Ви можете додати кілька пучків трави, щоб черепаха могла рити, а також, допомогти їй сховатися в тіні. Ви можете поставити там кілька каменюк, щоб забезпечити черепасі усамітнення, якщо тільки вони не надто гострі. Також ви можете висадити кілька маленьких дерев, щоб була тінь і притулок, і для поліпшення зовнішнього вигляду навколишнього середовища.
 • Частина 5 із 5: підтримання здоров'я вашої черепахи

 • Care for a Tortoise Step 16.jpg 1 Захищайте свою черепаху від інших тварин. Якщо ваша черепаха міститься поза приміщенням, тоді вам слід вжити заходів обережності, щоб зберегти її від інших хижаків, наприклад від кішок. Якщо у вас є собака, ніколи не підпускайте її до черепахи; навіть самі виховані собаки можуть атакувати черепаху без попередження. Хоча і не можна повністю захистити черепаху від птахів, лисиць або інших хижаків, постарайтеся забезпечити їй захист наскільки це можливо, ладу притулку та місця, де вона може сховатися, зберігаючи огорожу в недоторканності і спостерігаючи за зовнішнім середовищем.[9]
  • Деякі рекомендують покрити будинок молодої черепахи дротяною сіткою для захисту від настирливих істот.
 • Care for a Tortoise Step 17.jpg 2 Допомагайте своїй черепасі залишатися здоровою, якщо вона закриває очі. Багато вважають, що щось трапилося з черепахою, якщо вона тримає очі закритими. Насправді, це буває рідко. Якщо черепаха тримає свої очі закритими, зазвичай це означає, що щось не так, і в більшості випадків, черепасі не вистачає води. У цьому випадку, занурте її в воду і трохи полийте її притулок, щоб зробити його більш вологим, якщо черепаха живе в приміщенні. Якщо це відбувається постійно, то вам слід зробити покриття більш вологим або відвідати ветеринара, щоб з'ясувати причину закритих очей у вашого улюбленця.
 • Care for a Tortoise Step 18.jpg 3 Допоможіть своїй черепасі залишатися активною, задовольняючи її природні потреби. Хоча це нормально, коли маленька черепаха спить більшу частину дня, але якщо ваша тварина повністю не діє, то вам пора почати вживати заходів, щоб встановити джерело проблеми. Ось деякі причини, через які ваша тварина може стати неактивним:
  • Однією з найпоширеніших причин є те, що вашій черепасі занадто холодно. Переконайтеся, що вона знаходиться в теплому по відношенню до навколишнього середовища місці. Накривайте її деревиною або дерном або іншими матеріалами, щоб їй було тепліше, якщо це необхідно.
  • Якщо ваша черепаха живе в приміщенні, тоді переконайтеся, що він або вона забезпечена світлом. Яскраве світло робить її активніше.
  • Переконайтеся, що ваша маленька черепаха отримує регулярні купання протягом дня. Однією з причин її млявості може полягати в нестачі вологи.
  • Спостерігайте, чи не занадто часто її тримають в руках. Хоча може і хочеться тримати її на руках і дати потримати десяти своїм кращим друзям, але це може налякати вашого вихованця. Спробуйте звести до мінімуму тримання на руках, особливо на початку, щоб ваша черепаха відчувала себе комфортно – і це не каламбур – всередині свого панцира.
  • Слідкуйте, щоб у черепахи була збалансована дієта. Переконайтеся, що суміш зелені, овочів і добавок містить все необхідне для її здоров'я.
 • Care for a Tortoise Step 19.jpg 4 Зберігайте міцність панцира вашої черепахи. Якщо у неї м'який панцир, то, схоже, їй не вистачає світла. Це буває рідко у тих, що живуть поза приміщенням, але може статися з тієї, що живе в будинку, так як їй важче отримати доступ до постійного джерела світла. Якщо у вашій домашній черепахи м'який панцир, переконайтеся, що вона, принаймні, на відстані 20-25 см від джерела ультрафіолетового світла, і лампу треба міняти після 9-12 місяців роботи, щоб вона залишалася нової та активної.
 • Попередження

  • Не кидайте черепаху, так як це може привести до пошкодження панцира і в подальшому до смерті.

  Що вам знадобиться

  • приємне місце для укриття/сну для черепахи
  • їжа і вода
  • відповідний контейнер з вентиляційними отворами в кришці
  • підстилка для контейнера
  • нагрівальна лампа
  • корм
 • ^ http://www.greenecopeace.org/Turtles.aspx
 • ^ http://www.tortoisecare.org/#Choosing_Your_Tortoise:
 • ^ http://www.tortoisetrust.org/Downloads/Taking_care_of_pet_tortoises_web.pdf
 • ^ http://www.tortoise.com/id46.html
 • ^ http://www.tortoisetrust.org/care/faq.html#water
 • ^ http://www.tortoisetrust.org/Downloads/Taking_care_of_pet_tortoises_web.pdf
 • ^ http://howtocareforatortoise.com/tortoise-housing-2/
 • ^ http://howtocareforatortoise.com/tortoise-housing-2/
 • ^ http://www.tortoisetrust.org/Downloads/Taking_care_of_pet_tortoises_web.pdf
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?