Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як доглядати за новонародженими цуценятами

Рекламний блок

Кроки

 • Care for Newborn Puppies Step 1.jpg 1 Підготуйте гніздо для цуценят за тиждень до пологів, нехай собака звикне до нього. Коли у неї почнуться пологи, залиште її в ньому. Вона може віддати перевагу вилізти і сховатися під кущем, але вам не слід дозволяти їй цього робити.
 • Care for Newborn Puppies Step 2.jpg 2 Розмір гнізда для цуценят варіюється у різних порід. Воно повинно бути приблизно в два рази більше за площею, ніж місце, потрібне матері, щоб лягти. Стінки повинні бути достатньо високі, щоб захищати від протягів, але досить низькі, щоб мати могла встрибувати всередину і вистрибувати назад без праці. Новонароджені щенята не вміють регулювати температуру тіла, і їм потрібно навколишнє середовище з температурою близько 32 градусів, якщо ви не надаєте окреме джерело тепла. Повинен бути м'який джерело тепла, а також місце без обігріву. Женки будуть забиратися в тепло, якщо їм стане холодно, і будуть йти від нього, якщо їм стане жарко. Електрогрілка, прикрита рушником, може служити гарним джерелом тепла. Хороша досвідчена собака буде лежати зі своїми цуценятами постійно протягом перших 4-5 днів, щоб забезпечити їх теплом свого тіла, але прикрита грілка послужить підміною матері, коли та буде відсутній.
 • Care for Newborn Puppies Step 3.jpg 3 Зважуйте новонароджених (на точних електронних вагах) щодня в перші 3 тижні. Якщо немає поступового збільшення у вазі, то їм не вистачає їжі. Або молоко матері неналежної якості, або ви їх недокармливаете, якщо щенята на штучному вигодовуванні.
 • Care for Newborn Puppies Step 4.jpg 4 Якщо ви штучно годує цуценят, не використовуйте коров'яче молоко. Можна брати тільки козяче молоко свіже або упакований) або замінник молока суки. Коли розводьте консервоване або порошкове молоко водою, ви повинні використовувати дистильовану воду, інакше ви можете викликати у щенят діарею. У перші кілька тижнів життя вони не можуть впоратися з деякою кількістю організмів, наявних у водопровідній воді. Новонароджених щенят необхідно годувати кожні 2-3 години. Якщо є не одна людина, яка може піклуватися про щенятах, складіть графік. Якщо тільки ви можете цим займатися, то кожну ніч беріть 6-годинний відпочинок.
 • Care for Newborn Puppies Step 5.jpg 5 Використовуйте людські пляшки для новонароджених, якщо тільки щенята не зовсім крихітні. Соски на пляшечках для домашніх вихованців не зовсім добре подають молоко. НЕ годуйте з тюбиків піпеток, якщо тільки ви не ЗНАЄТЕ, ЩО РОБИТЕ. У новонароджених щенят дуже маленькі шлунки і вони не вміють укривати свою глотку, тому якщо заповніть шлунок і стравохід, молоко просто затече їм в легені, і щенята захлинуться.
 • Care for Newborn Puppies Step 6.jpg 6 По мірі підростання цуценят і їх шлунків, ви можете почати збільшувати проміжки часу між годуваннями. На 3-му тижні ви можете вже годувати їх кожні 4 години і починати включати в дієту тверді корми.
 • Care for Newborn Puppies Step 7.jpg 7 Починайте додавання твердої їжі з підмішування в пляшечки дитячих пластівців, при цьому використовуючи соску з отвором більшого розміру. Кожен день додавайте трохи більше пластівців. Потім почніть підмішувати протерте м'ясне пюре. Якщо мати належним чином годує цуценят, вам не потрібно настільки рано вводити прикорм в раціон цуценят, ви можете відразу перейти до наступного кроку.
 • Care for Newborn Puppies Step 8.jpg 8 До 4-му тижні змішайте молоко, пластівці і дитяче м'ясне пюре до стану рідкого пудингу і налийте в невеличке блюдце. Тримайте цуценя однією рукою і блюдце інший і спонукайте цуценя посмоктати кашку з блюдця. Через кілька днів цуценята зрозуміють, як можна пити їжу, а не смоктати. Продовжуйте підтримувати цуценя під час їжі до тих пір, поки він не навчиться стояти твердо на своїх лапах.
 • Care for Newborn Puppies Step 9.jpg 9 Маленькі цуценята сплять і вдень і вночі, а прокидаються лише на невеликі проміжки часу для годування. Вони будуть прокидатися вночі не раз, чекаючи, що їх погодують, і до ранку стануть дуже голодними. Вони переживуть ніч без годувань, але буде краще, якщо їх все ж таки хто-небудь буде годувати вночі.
 • Care for Newborn Puppies Step 10.jpg 10 Немає необхідності купати маленьких цуценят, але важливо підтирати їх попу вологою ганчіркою після кожного годування. Для того щоб гніздо зберігалося в чистоті, щенята не ходять в туалет до того, як мати не почне вилизувати їм попи, щоб вони зробили свою справу. Якщо мати не приймає в цьому участі, ваша змочена теплою водою ганчірочка необхідна для цього. Як тільки цуценята почнуть ходити, то стануть "випорожнятися" за власним бажанням, і їм більше не потрібна буде допомога.
 • Care for Newborn Puppies Step 11.jpg 11 Годуєте цуценят такою кількістю їжі, яку вони здатні з'їсти. Ви не можете перегодувати цуценя, якщо він їсть сам, і ви його не примушуєте. Як вже згадувалося вище, перший твердий корм являє собою комбінацію молока, пластівців і м'ясного пюре. До 5-ти тижнях додавайте в збільшеній кількості хороший гранульований корм. Замочіть гранули в козячому молоці, потім подрібніть блендером і додайте в кормову суміш. Кожен день робіть суміш все менш і менш мокрій і більш твердою. До 6-ти тижнів можна додавати трохи сухих гранул на додаток до суміші. До 8-ми тижнів щеня може отримувати гранульований корм в якості основної дієти, йому не потрібно більше давати суміш з козячого молока і пластівців.
 • Care for Newborn Puppies Step 12.jpg 12 Рекомендації з прибирання. У суки будуть виділення протягом декількох днів після пологів, тому доведеться міняти підстилку практично кожен день в цей період. Потім настане приблизно пара тижнів, коли гніздо буде залишатися чистим, але як тільки цуценята почнуть ходити, то стануть "випорожнятися" на свій розсуд і підстилку доведеться міняти щодня. Якщо тільки у вас не незліченна кількість рушників або (що краще) старих лікарняних простирадл, ви будете тижнями займатися пранням білизни для цуценят".
 • Care for Newborn Puppies Step 13.jpg 13 Необхідність фізичного навантаження. У перші 4 тижні цуценята будуть залишатися в гнізді. У 4 тижні вони навчаться добре ходити, і їх потрібно випускати, щоб вони отримували фізичне навантаження. У цьому віці вони все ще занадто малі і тендітні, щоб їх можна було виводити гуляти на вулицю, якщо тільки надворі-не літо, і є можливість захистити їх від хижаків. Найкраще відгородити частину території на кухні або у ванній і дозволити цуценятам там бігати і грати. Приберіть будь-які килими, бо ви ж не хочете привчити цуценят ходити на них в туалет. Можете застелити підлогу газетами, але недоліком газет є те, що фарба з них переходить на щенят, газети доведеться часто міняти і викидати. Найпростіше просто прибирати екскременти і мити підлогу 2-3 рази в день.
 • Care for Newborn Puppies Step 14.jpg 14 Вимоги до спілкування між людьми і песенятами. Цуценят необхідно брати в руки і пестити щодня з моменту народження ДОРОСЛИМ ЛЮДЯМ, А НЕ МАЛЕНЬКИМ ДІТЯМ. Їх необхідно пригощати з рук з моменту, коли вони починають пробувати тверду їжу, і починати грати з ними тоді, коли вони навчаться ходити. Щеня повинен думати про людину як про матір-заступника до того часу, коли у нього відкриються очі. Це призводить до отримання кращого характеру у згодом виросла собаки. У цуценяти також повинна мати можливість спілкуватися з іншими собаками у віці від 5 до 8 тижнів. Мінімальною вимогою є спілкування з матір'ю або інший доброзичливою собакою, але найкраще спілкуватися зі своїми побратимами. Від дорослої собаки цуценята навчаться дотримуватися певні правила (Не чіпай мою їжу! Не кусай мене за вухо!), а від інших цуценят навчаться впевненості в собачому співтоваристві. Цуценят не можна розлучати з матір'ю і своїми побратимами раніше 8 тижнів від роду (мінімум). З 5 по 8 тижні дуже важливі в навчанні поведінки "хорошою собаки".
 • Care for Newborn Puppies Step 15.jpg 15 Вимоги до імунізації. Щенята починають своє життя з імунітетом, переданим матір'ю. Зауважте: сука повинна бути повністю щеплена, перш ніж ви будете її розводити! Де-то в районі віку 6-12 тижнів цей імунітет починає слабшати, і щеня стає схильний до захворювань. Ви повинні починати робити щеплення у віці 6-12 тижнів, так як ви не можете точно знати, коли ослабне імунітет. До ослаблення імунітету немає сенсу робити щеплення. Після втрати імунітету щеня знаходиться в небезпеці до проведення чергової щеплення. Можна виконувати щеплення через тиждень або 2. Фінальні щеплення (в т. ч. від сказу) робляться у віці 16 тижнів, потім щеня знаходиться під захистом від хвороб. "Щенячьи щеплення" не дають повного захисту, тому тримайте щенят на карантині у віці 6-12 тижнів. Не виносьте їх на люди на вулицю, не дозволяйте незнайомих собак контактувати з ним, а якщо хтось із членів вашої родини чіпав чужу собаку, він повинен вимити руки, перш ніж брати цуценят.
 • Поради

  • Виводок щенят дуже милий, але не робіть помилки, зрозумійте, що вигодовування цуценят вручну ДУЖЕ ВАЖКА РОБОТА, яка вимагає дуже багато часу.
  • При дробленні замоченого гранульованого корму для "цуценячої каші", додайте до неї пластівці. Клейкі властивості пластівців дозволяють запобігти вилітанню мокрих часток корму з-під блендера.

  Попередження

  • Здорові новонароджені цуценята щасливі безмовні, за винятком невеликого похрюкивания під час смоктання. Якщо ваші новонароджені цуценята весь час верещать або плачуть, що щось не так. Можливо, у матері мастит. Можливо, у неї недостатньо молока, і щенята голодують. Можливо, щенятам холодно. Або, якщо на дворі спекотне літо, і у вас вдома немає кондиціонера, їм може бути дуже жарко. Щодо останнього ви мало що зможете зробити, але, в загальному, якщо цуценята плачуть весь час, ви повинні викликати ветеринара. Якщо плаче один щеня, певно, він загубився за спиною матері і тепер намагається її знайти.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?