Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як доглядати за шипохвостом

Рекламний блок

Кроки

 • Care for Uromastyx Lizards Step 1.jpg 1 Задайте собі кілька питань: Перш ніж купувати шипохвоста, ви повинні поставити собі кілька запитань: “У мене є достатньо часу, грошей і знань, щоб добре піклуватися про цю ящірку? Чи можу я створити такі штучні умови, якими шипохвост буде задоволений? Я знаю, що робити з ящіркою, коли поїду у відпустку?". Якщо ви відповіли "ні" хоча б на одне з цих питань, не поспішайте купувати шипохвоста (лат. uromastyx). Шипохвост – не та ящірка, за якою легко доглядати. Вони вимагають відданості і старанної роботи. Якщо ж ви впораєтеся з перерахованими в питаннях проблемами, тоді читайте далі.
 • 2 Виберіть шипохвоста. Існує безліч різних видів шипохвоста, проте тут ми дамо короткий огляд найбільш популярних видів (буде краще, якщо ви купите шипохвоста, вирощеного в розпліднику, – зловлені дикі шипохвосты повні паразитами, не будуть їсти і стануть дуже нещасними):

  • Єгипетський шипохвост: це найбільша різновид. Її представники виростають до метра в довжину. Найчастіше вони безбарвні і покриті дуже дрібними лусочками. Мають доброзичливим характером.
  • Малі шипохвост: Це одна з найбільш популярних різновидів. Вони володіють хорошим темпераментом, а їхнє тіло забарвлене в приголомшливий чорний колір або чорний з неоновим жовтим, який стає яскравішим по мірі того як підвищується температура навколишнього середовища. Ці шипохвосты досягають 35-37 см в довжину.
  • Шипохвост прикрашений: найкрасивіша ящірка з описаних тут різновидів, і найдорожча. Ця різновид також є однією з найпопулярніших, і хизується чудовим різноманітністю кольорів. Шипохвосты Прикрашені дуже схожі на глазчатых шипохвостов, а єдина особливість, яка відрізняє їх – більш великі, зубоподобные (зубчасті) лусочки в середині ряду біля вушних отворів.
  • Care for Uromastyx Lizards Step 2.jpg
  • Облаштуйте тераріум. Шипохвостам дійсно потрібно багато місця, до того ж, у них є кілька особливих потреб, задовольнити які може бути непросто.Care for Uromastyx Lizards Step 3.jpg
   • Тераріум: Розміри шипохвостов варіюються від 30 см (шипохвост Прикрашений) до 1 метра (шипохвост Єгипетський). Останнім потрібні тераріум крупніше. Ви можете тримати шипохвоста Прикрашеного в акваріумі об'ємом 180-200 л з жаростійкою кришкою-екраном зверху (придбати її можна в більшості зоомагазинів). Для більш великих видів, таких як шипохвост Єгипетський, буде краще побудувати акваріум самостійно, якщо не вдалося знайти досить великий у продажу.
   • Субстрат: Можливо, кращим субстратом буде добре промитий пісок для пісочниць (переконайтеся, що помили його дійсно добре). Він коштує набагато дешевше кальцинованого піску, який зазвичай продають у зоомагазинах спеціально для рептилій, і є більш підходящим варіантом, оскільки кальцинований представляє серйозну загрозу для здоров'я вашого вихованця (він здатний забити життєво важливі системи шипохвоста). Кальцинований пісок приносить незначну користь, але провокує серйозні ризики. Навіть з ним, шипохвостам все одно необхідно отримувати добавки кальцію в залежності від їх зростання, щоб не допустити розвитку метаболічного захворювання кісток. Майте на увазі, що пісок для пісочниць у маленьких ящірок (менше 17 см в довжину) також може викликати закупорку; ознайомтеся з "Попередженнями". Для недавно вилупилися і зростаючих ящірок краще використовувати газети. Ви також можете використовувати пташиний корм, проте не слід насипати шар понад 2,5 см, – шипохвост закопается і не зможе з гладким зернам вибратися нагору. Переконайтеся, що в суміші немає подсолнуховых насіння – вони гострі і можуть травмувати ящірку. В цілому, саме пісок найкраще повторює середу, в яку вони закопуються в природних умовах; шар до 10 см піску буде оптимальним рішенням для тераріуму.
   • Обігрів та освітлення: Вам необхідно використовувати нагрівальну лампу, керамічний нагрівач і джерело ультрафіолетових хвиль. Переконайтеся, що в тераріумі немає відкритих нагрівальних елементів, до яких у шипохвоста був би прямий доступ. Опіки невиліковні і іноді стають смертельними. Гарячий край тераріуму повинен мати температуру в 49 градусів, а холодний – 26-27 градусів (у зимові місяці температуру на гарячій стороні можна опустити до 37-38 градусів або нижче). Вам слід використовувати ультрафіолетові лампи з діапазоном UV-A і UV-B (уважно читайте упаковку). Вночі всі освітлення тераріуму слід відключати, а температура повинна падати до 18-19 градусів. Нагрівальні підкладки під акваріум – не кращий варіант, оскільки вони не прогрівають його відповідним чином. Розмістіть термометри по обидва боки тераріуму (чи по всіх 4 сторін, якщо він квадратний). Для більш повної інформації про обігрів та освітлення читайте розділ "Попередження".
   • Розміщення об'єктів в тераріумі: Всі нагрівальне обладнання повинно знаходитися на одному кінці тераріуму, щоб у ньому виникало плавний перехід. Таким чином, ящірка зможе вибирати комфортну температуру. На кожній стороні необхідно розмістити "укриття". Укриття – невеликий будиночок або накрита ямка, в якій ящірка може розслабитися і відпочити. Для холодної сторони підійдуть цеглини, для теплого – тротуарна плитка може стати відмінним дворівневим "житлом", де ящірка зможе погрітися під світлом нагорі, а потім сховатися в тіні "печери" нижче. Ви також можете розмістити в піску камені, щоб шипохвост міг на них підніматися. Не забувайте закопувати камінь так, щоб він діставав до самого дна тераріуму, – шипохвосты люблять закопуватися. Якщо ящірка прокопает під каменем порожнину, то може застрягти, або, ще гірше – бути роздавленою.
   • Вологість: В більшості місць на планеті вологість піднімається до неприйнятного для шипохвостов рівня. Системи кондиціонування можуть осушувати повітря в приміщенні, однак якщо у вас їх немає, простий осушувач повітря відмінно впорається з завданням. Не забудьте помістити зонди (і температурний, і той, який буде вимірювати вологість) в тераріум. Не ставте в акваріум блюдця з водою. Шипохвосту не потрібна стояча вода, до того ж, вона підвищить вологість. Рівень вологості повинен бути в межах 10-40%.
  • Правильне годування. Найприємніше у догляді за шипохвостом те, що він може харчуватися їжею, купленої в продуктовому магазині. Дорослі шипохвосты можуть їсти темні зелені листяні овочі, такі як пліч-чой, і весняні різновиди салатів. Не забудьте прибрати з харчування темні сорти весняних салатів: не годуйте шипохвоста салатом роменом і салатом айсбергом! Салат володіє високою харчовою цінністю. Посипайте їжу харчовою добавкою для черепах (запитайте про підходящої в зоомагазині, або купіть в інтернеті; на англомовних сайтах ви можете знайти її під назвою "tortoise dust" або "tortoise supplement"), і розмішуйте в їжу гранули для ігуан. Годуйте шипохвоста раз в день невеликий мисочкой. Зростаючі дитинчата шипохвостов вимагають більше білка, тому раз у тиждень годуйте їх мискою цвіркунів. Якщо у вас спійманий в неволі шипохвост, який відмовляється їсти, зверніться до ветеринара, щоб він змусив його харчуватися (це не так жорстоко, як звучить).Care for Uromastyx Lizards Step 4.jpg
  • Підтримуйте в тераріумі чистоту. Якщо ящірка сходила в туалет, приберіть фекалії і субстрат навколо совочком або паперовим рушником. Міняйте пісок повністю кожну тиждень або два. Шипохвосты не мочаться, якщо тільки їх хтось сильно не злякав. Це виснажує запаси рідини в організмі ящірки і може призвести до зневоднення.Care for Uromastyx Lizards Step 5.jpg
  • Беріть на руки правильно. Шипохвоста можна брати на руки. Коли берете на руки, вам не завадить заздалегідь надіти легкі рукавички, – у шипохвоста гострий хвіст і кігті, і якщо він раптом злякається, то почне скажено тікати, подряпавши при цьому вас. Слідкуйте за тим, щоб його ніжки завжди стосувалися рівній поверхні, інакше ящірка почне панікувати. Коли будете виймати її з тераріуму, спробуйте легко підштовхнути ящірку собі в долоню. Не потрібно схопити ящірку за тіло, – це може налякати її і спровокувати нетримання, що приїде до зневоднення. Покладіть долоню долілиць на дно тераріуму, коли ящірка почне повзти, щоб вона спокійно заповзла сама. Шипохвосты рідко кусаються, до того ж, у них немає зубів, так що вам не про що турбуватися.Care for Uromastyx Lizards Step 6.jpg
  • Зауваження від читача: У шипохвостов є зуби, і їх укуси можуть бути дуже болючими! Навіть шипохвост Єгипетський, незважаючи на свій спокійний норов і стресостійкість, може бути дуже небезпечним, якщо його розсердити. Якщо ящірка вдарить по вас хвостом, то розітне шкіру до крові, а укус, швидше за все, закінчиться накладанням швів. Ці ящірки брали участь в експерименті, при якому були поміщені в середу з левами і декількома іншими великими хижаками, – шипохвосты вижили й благоденствували. Якщо ви хочете дізнатися як можна більше про цих істот, пропоную сайт http://www.deerfernfarms.com/Care for Uromastyx Lizards Step 7.jpg Care for Uromastyx Lizards Step 8.jpg
  • Я не намагаюся образити або знецінити автора цієї статті, а просто хочу вберегти вас від необхідності звертатися за невідкладною допомогою.Care for Uromastyx Lizards Step 9.jpg
  • У цій статті маса корисної інформації!
 • Поради

  • Торкайтеся до шипохвосту тільки в тому випадку, якщо він відчуває себе в безпеці.
  • Білі кристали, утворювались навколо носа – не привід для занепокоєння. Вони лише свідчать про те, що ящірка виводить токсини з тіла. Їх можна прибрати, ніжно протерши паперовим рушником.
  • Шипохвосты не скидають хвіст, навіть якщо ви за нього будете тримати.
  • Якщо ящірка вас вкусила (це відбувається рідко), промийте місце укусу і зупиніть кровотечу, якщо таке сталося. Якщо ви турбуєтеся про здоров'я, порадьтеся з лікарем про щеплення від правця.
  • Коли шипохвост випорожнюється, в масі можна помітити білі грудки. Не панікуйте. Це згустки переваренного матеріалу, який ваша ящірка виводить з організму.

  Попередження

  • Пісок для пісочниць виглядає симпатично, однак може завдати шкодячи ящіркам менше 17,5 см в довжину – дрібні частинки забивають їм кишечник. Це може призвести до смерті.
  • Не використовуйте нагрівальні камені і подібні їм нагрівальні прилади. Вони погано виготовлені і відомі тим, що ящірки отримують від них опіки.
  • Лампи повинні знаходитися поза зоною досяжності ящірок. Опіки дуже болючі для них і можуть призвести до смерті.
  • Вам потрібно буде придбати лампу ультрафіолетового випромінювання з UV-A і UV-B типами хвиль. Не розташовуйте лампу далі, ніж на відстані 75 см від ящірки – ультрафіолетове випромінювання від неї відносно слабке. Уважно читайте інструкцію на упаковці.
  • Деякі не згодні щодо нагрівальних каменів. Вони вважають, що камені гріють ящіркам животи, як і жабам, і коли ящірці стане жарко, вона просто уповзе. Можливо, опіки від каменів – міф, однак температурні рецептори у ящірок є тільки на спині.

  Що вам знадобиться

  • Нагрівальна лампа (її можна купити в зоомагазинах)
  • Повний спектр ультрафіолетового випромінювання
  • Ящірка, яка народилася в розпліднику
  • Великий акваріум з сітчастої кришкою
  • Субстрат (пісок для пісочниці відмінно підходить дорослим шипохвостам)
  • Овочі
  • Термометр
  • Камені, тротуарна плитка, цегла і т. д.
  • Страви для їжі
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?