Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як заклеїти велосипедну камеру

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Знаходимо прокол

 • Patch a Bicycle Tube Step 1 Version 2.jpg 1 Зніміть колесо з велосипеда. Перше, що потрібно зробити у випадку проколу колеса - зняти пошкоджене колесо. Огляньте колесо збоку, в центрі, де сходяться спиці. Якщо у вас колесо на ексцентрики (він схожий на невеликий важіль), підніміть її і поверніть проти годинникової стрілки, щоб послабити затискач. Потім вимкніть гальма, відсуньте гальмівні колодки від обода (якщо у вас гальма) і зніміть колесо.
  • Якщо у вас прокол заднього колеса, вам доведеться мати справу ще й з ланцюгом і перемикачем швидкостей. Послабте ланцюг, переключившись на найменші зірочки. Послабте затиск, відкрутивши ексцентрик або гайку, утримує колесо. При необхідності, руками відведіть задній перемикач ("лапка" з маленькими роликами, через які проходить ланцюг) і приберіть ланцюг, якщо вона заважає вам зняти колесо.
 • Patch a Bicycle Tube Step 2 Version 2.jpg 2 За допомогою монтажек зніміть шину. Після того, як знімете пробите колесо, зніміть зовнішню шину. У цій справі вам знадобитися міцний важіль. У деяких веломагазинах продаються спеціальні невеликі інструменти - монтажки. Якщо ви використовуєте монтажки або інші інструменти, знімаючи шину, будьте акуратні і не защемите камеру, пошкодивши її ще сильніше. Можна не знімати шину з обода повністю, залишивши один край шини на ободі, щоб полегшити собі зворотну збірку по закінченню роботи.
  • Якщо бути точним, то для цієї задачі вам не потрібні саме монтажки. Підійде будь-досить міцний інструмент, який послужить важелем. Для цієї роботи згодяться навіть досить незвичайні рішення, наприклад, викрутки чи ножі для масла.[1]Patch a Bicycle Tube Step 2Bullet1.jpg
 • Patch a Bicycle Tube Step 3 Version 2.jpg 3 Знайдіть місце проколу. Знявши шину, витягніть сдувшуюся камеру і визначте місце проколу. Це можна зробити різними способами і деякі з них перераховані нижче:
  • Накачайте камеру і спробуйте візуально знайти отвір (або отвори) гумової поверхні.Patch a Bicycle Tube Step 3Bullet1.jpg
  • Прислухайтеся до шипящему звуку вихідного повітря.Patch a Bicycle Tube Step 3Bullet2.jpg
  • Постарайтеся відчути потік повітря, що виходить.Patch a Bicycle Tube Step 3Bullet3.jpg
  • Опустіть камеру у воду і знайдіть, звідки виходять бульбашки повітря.Patch a Bicycle Tube Step 3Bullet4.jpg
 • Patch a Bicycle Tube Step 4 Version 2.jpg 4 Позначте прокол в камері. Проколи можуть бути на подив крихітними. Якщо вже ви знайшли прокол - не втратьте його! Намалюйте крейдою хрестик з центром в місці проколу. Якщо ви будете заклеювати дірку — зробіть позначку досить великий, щоб її було видно після того, як ви нанесете клей.
  • Якщо крейди у вашому ремкомплекте немає, підійде ручка або інший пишучий прилад. Але крейда краще, оскільки білий колір на чорній гумі, звичайно ж, трохи помітніше, ніж синя або чорна ручка.
 • Частина 2 з 3: Закладаємо прокол

 • Patch a Bicycle Tube Step 5 Version 2.jpg 1 Вийміть з проколу сторонні об'єкти. Знайшовши прокол, перевірте, що могло стати причиною: осколок скла, гострий камінь і т. д., або ж дірка з'явилася внаслідок защипування - прокол буде схожий на слід зміїного укусу, але ніяких сторонніх об'єктів не буде.[2]Уважно огляньте виворіт шини та обід - чи немає на них виступаючих (стирання) предметів, і, якщо є - видаліть їх. Адже вам би не хотілося отримати новий прокол на тому ж місці з-за того, що ви прогледіли причину першого проколу?
 • Patch a Bicycle Tube Step 6 Version 2.jpg 2 При необхідності зашкурте поверхню навколо проколу. Різні латки застосовуються по-різному: для деяких потрібен клей, для інших - не потрібен; для деяких поверхню потрібно зашкуривать, а інші і так без проблем приклеїться до поверхні камери. Подивитеся інструкцію до вашої ремкомплекту. Якщо потрібно зашкурювання, з допомогою невеликого шматочка наждачного паперу зачистите поверхню площею трохи більше, ніж розмір заплатки. Надавши шорсткість поверхні можна поліпшити клеющую здатність деяких видів клею .
  • Якщо ви не впевнені, чи потрібно вам зашкуривать, то невелика обробка наждаком навряд чи погіршить приклеювання більшості латочок, тому можете зашкурити поверхню просто на всяк випадок.
 • Patch a Bicycle Tube Step 7 Version 2.jpg 3 Застосувати латку. Далі, прикладіть латку поверх проколу згідно з інструкцією, що додається до ремкомплекту. Для деяких латок обов'язково потрібно клей, деякі є самоклеяться. Другий варіант зручніше, але вважається менш надійним. Базові принципи застосування обох видів латок наведені нижче. Якщо інструкція до вашого ремкомплекту відрізняється від даних вказівок — дотримуйтесь інструкції.
  • Латки, які клеяться з допомогою клею: нанесіть клей (краще гумовий) на область камери навколо проколу, зачекайте поки клей не схопитися (як правило, клей повинен підсохнути, не бути липким, перегляньте інструкцію до клею). І, нарешті, помістіть латку на сухий клей і щільно притисніть на кілька хвилин, поки вона не приклеїться, закривши прокол.Patch a Bicycle Tube Step 7Bullet1.jpg
  • Безклейові латки (так звані "самоклейки"): зніміть з латки захисну плівку і прикладіть латку до зашкуреной поверхні, як наклейку. Щільно притисніть її, щоб вона добре приклеїлася і, якщо потрібно, зачекайте поки вона висохне, перш ніж кататися.Patch a Bicycle Tube Step 7Bullet2.jpg
 • Patch a Bicycle Tube Step 8 Version 2.jpg 4 Зрозумійте, що іноді краще замінити камеру повністю. Якщо камера сильно пошкоджена, краще не витрачати даремно латки, замість цього просто замінивши камеру нової. Камери з серйозними ушкодженнями навіть з латками можуть пропускати повітря, тому розумніше буде провести повну заміну. На щастя, якщо у вас під рукою є нова камера, процедура заміни не надто складна. Нижче наведено деякі ознаки, наявність яких свідчить про необхідність заміни камери:
  • Численні проколи
  • Великі розриви
  • Витік повітря навіть після нанесення заплатки.
 • Частина 3 з 3: Зворотній збірка колеса

 • Patch a Bicycle Tube Step 9.jpg 1 Встановіть камеру в шину. Після того як латка на колесі приклеїться, акуратно вкладіть відремонтовану камеру в порожню частину шини. Легше всього буде злегка накачати камеру і вкласти один край, а потім заправити іншу частину камери. По закінченні перевірте, що камера ніде не виступає за край шини.
  • Не переплутайте — вкладайте камеру в шину так, щоб клапан для повітря був спрямований всередину (по напрямку від шини), щоб надалі ви могли накачати камеру.Patch a Bicycle Tube Step 9Bullet1 Version 2.jpg
 • Patch a Bicycle Tube Step 10.jpg 2 Заправте шину і камеру назад в обід колеса. Далі, з допомогою великих пальців заправте шину (з частково накачаної камерою) назад в обід. Натисніть на зовнішній край шини, щоб вона зайшла за край металевого обода і зафіксувалася. Обережно, не прищемите камеру між шиною і ободом. Щоб заправити останню частину шини вам можуть знадобитися монтажка або інший інструмент, оскільки іноді це буває не так вже й легко.
  • Зверніть увагу, що деякі висококласні шини призначені для обертання в одному конкретному напрямку. В такому випадку, передбачуване напрямок обертання буде позначено невеликими стрілками на бортах шини. Не встановлюйте шину в зворотному напрямку! Інакше знизяться експлуатаційні якості шини, і збільшиться її знос.
  • Не забудьте зняти ковпачок з повітряного клапана перед заміною камери. Клапан без ковпачка повинен без проблем проходити крізь отвір у обідок і бути легко доступними для накачування шини.
 • Patch a Bicycle Tube Step 11.jpg 3 Поступово накачайте камеру, щоб вона "села" на місце. Далі, візьміть ручний або автоматичний насос і почніть накачувати камеру. Качайте не занадто різко, щоб камера могла розподілитися і "сісти" на місце в шині. Коли ви накачаєте камеру, спробуйте стиснути шину, перевіривши її щільність. Потім залиште велосипед на пару хвилин і потім стисніть шину знову. Якщо вона така ж тверда, як і при першій перевірці - ви готові продовжити поїздку!
  • Якщо ви боїтеся неправильно встановити камеру в шині, можете спокійно накачати камеру повністю до того як встановлювати шину на колесо. Але, майте на увазі, що одягнути шину так буде складніше.
 • Patch a Bicycle Tube Step 12 Version 2.jpg 4 Встановіть колесо на велосипед. Ви майже закінчили: вам залишилося лише повернути колесо на місце, закріпити його за допомогою ексцентрика або гайки, підключити гальма — і можна рухатися в дорогу (якщо, звичайно, ви працювали не з заднім колесом - в такому разі вам потрібно акуратно завести ланцюг на зірочки передач). Спочатку їдьте обережно, поки не відчуєте, що латка тримається добре, а потім можете набрати свій звичний темп!
 • Patch a Bicycle Tube Step 13.jpg 5 По можливості купіть запасну камеру. Зарплати для камери зручні, але не вічні. Заплатки - відмінний варіант, щоб виїхати з гущавини, якщо ви пробили колесо, а запасного немає, але це не надто надійний варіант в якості постійного рішення. Хоча якісні латки по надійності наближаються до надійності нової камери, деякі латки можуть пропускати повітря буквально відразу після заклеювання, або виступати суто в якості тимчасового заходу.[3] Нову камеру не заміниш нічим, тому при нагоді варто купити нову камеру, щоб вона була у вас під рукою, якщо раптом відбудеться черговий прокол.
 • Поради

  • У деяких камерах є спеціальна рідина, яка заповнює дірку, автоматично усуваючи прокол. Але іноді цей спосіб не спрацьовує. Єдине, що ви можете зробити в такому випадку - витягти камеру і, накачавши повітрям витиснути рідину з камери. Якщо вона не виходить - очистіть місце проколу від сміття, це може спрацювати і рідина заповнити прокол. Якщо все вийшло - встановіть камеру на місце, накачайте її і їдьте далі. Якщо рідини не спостерігається - пора клеїти звичайну латку.
  • Самоклеючі заплатки тримаються, як правило, недовго, потім вони починають пропускати повітря. Заплатки, які кріпляться за допомогою клею, хімічним шляхом "приварюються" до поверхні камери, дозволяючи уникнути пропускання повітря.
  • Клей, що йде в наборі ремкомплекту безпечний для шкіри, не переживайте, якщо торкнутися його.

  Попередження

  • Щоб не пробило вашу камеру — напевно воно було гострим. На випадок, якщо цей предмет застряг в камері — будьте обережні, обмацуючи камеру.

  Вам знадобляться

  • Ремонтний комплект
  • Насос
  • Гайковий ключ (якщо колесо не на ексцентрики)
  • Монтажки
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?