Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як провести оцінку вгодованості в балах великої рогатої худоби

Рекламний блок

Кроки

 • Judge Body Condition Scores in Cattle Step 1 Version 2.jpg 1 З'ясуємо, що таке оцінка стану. Оцінка вгодованості в балах, або оцінка фізичного стану в балах (ОФС), за визначенням, «рівень жирності на тілі тварини». Існують дві різні шкали оцінки в балах, які можна використовувати для визначення стану худоби:
  • Від 1 до 9, яка є американською системою оцінки (або деякі називають її системою оцінки м'ясної худоби); або
  • Від 1 до 5, яка є шотландської (або канадської) системою оцінки, або для деяких, системою оцінки молочної худоби.
  • Один (1) відноситься до крайнього виснаження, і 5 (або 9) відноситься до надмірної наявності жиру або ожиріння.
 • Judge Body Condition Scores in Cattle Step 2 Version 2.jpg 2 Зберіть худобу. Сгоните корів з допомогою правильних методів випасу, щоб зібрати їх в пункті обробки в коридор або бокс-фіксатор.
  • Оцінка фізичного стану, особливо у м'ясних корів, повинна проводитися, коли вони стримані. Деякі корови можуть бути настільки приручені, що дозволять вам чіпати себе, а більшість з них слід утримувати головним затвором, для того, щоб зробити оцінку.
 • Judge Body Condition Scores in Cattle Step 3.jpg 3 Уважно вивчіть загальний стан корови. Застосування зору є одним із способів визначити фізичний стан, але це може бути важко зробити у худоби, наприклад хайлэндской або галловейской породи, тому що густа шерсть приховує багато, що ви можете відчути на дотик. Худобу, на якому надіті зимові накидки теж буде представляти собою таку проблему.
 • Judge Body Condition Scores in Cattle Step 4.jpg 4 Працюйте з правого боку тварини. Рубець зліва дасть можливості виконати правильну оцінку корови.
 • Judge Body Condition Scores in Cattle Step 5.jpg 5 Почніть з області над останнім ребром та хребта вище цієї точки. Ділянка між останнім ребром та поперечно-реберних відростком хребця (перший виступ стегна) є основною областю, яка використовується для ОФС. Зверніть увагу на жир над ребрами і на хребті, що покриває цю область. Потім продовжуйте оглядати по виступам стегна і остистих відростках хребта, тазостегновий суглоб і підставу хвоста тварини. Зверніть увагу на наступне (використовуючи канадський, або оцінку стану молочних корів метод):
  • ОФС на 1: всі тварина буде надзвичайно худим; це буде дуже помітним у корів з коротким волосяним покривом. Вся скелетна структура проглядається, без жиру на репице хвоста або грудині, без будь-якої м'язової тканини і без натяку на зовнішній жир. Проглядається кожен окремий хребець на хребті, і ви зможете помістити свої пальці між кожним з хребців. Короткі ребра візуально виступають і дуже гострі на дотик. Тазостегновий суглоб на стегнах впалый, а поперечно-реберні і остисті відростки хребта дуже загострені і виділяються.Judge Body Condition Scores in Cattle Step 5Bullet1.jpg
   • Тварини з такою оцінкою є занадто худими і представляють величезний інтерес для тих, хто відноситься до товариствам порятунку тварин, наприклад, як Товариство запобігання жорстокого поводження з тваринами (SPCA) і навіть для людей, які борються за права тварин.
    • Такі худі корови мають низький показник виживання в силу відсутності жиру і м'язової тканини в організмі і на тілі; недоїдання і хвороби представляють дуже високий рівень ризику для тварин при такій вгодованості.
    • Корови будуть відчувати великі труднощі з отеленням при ОФС в 1 бал через відсутність накопиченої енергії (жиру) і м'язової тканини, яка потрібна, щоб справлятися зі стресом під час отелення, таким чином, утруднені пологи стануть для неї великою проблемою. Виснажені корови дають мало або практично не дають молока після отелення, і повертаються до тічці дуже пізно, якщо їм не забезпечується належний корм і харчування, щоб допомогти набрати вагу.
    • Виснажені і худі корови їдять багато в силу їх стану, і тому що худоба здатна набирати вагу, цей процес називається компенсаційний набір. Худі корови мають більш високий температурний поріг, ніж товсті або нормальної вгодованості корови, з-за нестачі запасів жиру і енергії, необхідних для виживання в холодну погоду.
  • ОФС на 2: тварина в цілому худе, з рельєфною структурою скелету у верхній частині, з присутністю невеликої кількості м'язової тканини. Також помітно трохи тканини на репице хвоста, стегнових кістках і з боків. Окремі хребці можуть прощупуватися в хребті, але вони не гострі. Ви не зможете просунути свої пальці між хребцями. Кожне ребро теж може прощупуватися, хоча вони будуть не такими гострими, як при ОФС в 1 бал.Judge Body Condition Scores in Cattle Step 5Bullet2.jpg
   • Хоча корова і вважається худий при такому стані, але вона не піддається настільки високого ризику при недоїданні або хвороби, як тварина з ОФС в 1 бал. Тим не менш, пізніше вона буде все ж розмножуватися і мати проблеми з отеленням, і все ще потребує наборі ваги для того, щоб сприйматися як здоровий худобу.
  • ОФС на 3: це ідеальний стан для отелення. Ребра мало помітні, остисті відростки і поперечно-реберні відростки видимі, але не виступають. Кількість м'язової тканини наближається до максимуму, і за плечима, і в області грудини вже спостерігаються утворення жиру. Лінія хребта досить визначена, але верхівки хребців важко промацати. Короткі ребра повністю покриті жиром, з початковим утворенням жирових відкладень по крижів, і окремі ребра можуть прощупуватися тільки при сильному натисканні.Judge Body Condition Scores in Cattle Step 5Bullet3.jpg
   • Корови в цьому стані ідеально виношують, хоча вважається, що вони знаходяться на межі з худими. Вони мають набагато більш високу ймовірність, щоб отелиться самостійно з мінімальними або зовсім без ускладнень, а також здатні виробляти достатню кількість молока для своїх телят.
   • Кормові витрати виразно знижуються, коли у ваших корів така вгодованість (або вище), оскільки вони не їдять так багато і не мають таких високих поживних потреб, як корови, у яких бал оцінки нижче цього.
   • Нижня межа критичної температури у таких корів нижче (близько -20?C), що робить їх здатними до виживання і навіть процвітання в зимовий час.
    • Однак вашим коровам не бажано мати такий стан перед настанням зимових місяців; в цьому стані вони повинні бути, коли починає рости весняна трава і вони можуть знову набирати вагу, втрачену за зиму.
  • ОФС на 4: скелетну структуру визначити складно, тому що очевидні відкладення жиру за плечима, в основі хвоста, на передній частині грудей і над плечима. Спина буде мати плоский вигляд з верхньої лінії і хребці не можна промацати. Складки жиру починають поширюватися по ребрах і стегнах, і навіть при сильному натисканні кожне ребро не прощупується.Judge Body Condition Scores in Cattle Step 5Bullet4.jpg
   • Корови вважаються помірно жирними або жирними при такому стані, але це і є оптимальним, в якому корова повинна бути перед початком зимового періоду, так як це означає, що корми та пасовища можуть бути більш низької якості, і при цьому можна дуже не турбуватися про проблеми недоїдання протягом холодних місяців. Безсумнівно, вони втратять вагу, так як це природно для будь-якого травоїдного в найскладніший час року.
    • Тим не менш, деякі тварини в цьому стані можуть мати невеликі проблеми з отеленням і виробництвом молока, ніж корови з нормальним ОФС на 3 бали. Це тому що жирові відкладення починають відкладатися навколо родового каналу, тим самим ускладнюючи отелення (жирові відкладення перешкоджають здатності родового каналу досить розтягуватися, щоб дозволити теляті народитися), і жирові відкладення в вимені можуть сприяти виробленню меншої кількості молока, ніж потрібно.
    • Між ОФС в 4 і 5 балів – найкраща стан, щоб перевести перевірений худобу на откормочную майданчик, або для дрібних фермерів – зарізати бичка.
  • ОФС на 5: це випадок, коли тварина вважається огрядним. Тварина буде мати масивний вигляд з переважаючими плоскими формами. Область грудини буде отяжелена жиром, а стегна і підставу хвоста тварини будуть досить добре занурені в складки жиру. У тварини буде плоска спина і окремі хребці неможливо промацати взагалі. Коротких ребер немає, так як вони повністю покриті жиром. З-за надмірної кількості жиру може бути обмежена рухливість.Judge Body Condition Scores in Cattle Step 5Bullet5.jpg
   • Як було згадано вище, при ОФС в 5 балів, отелення і виробництво молока буде утруднено для корів в цьому стані. Корови, які мають ОФС на 4 або вище, повинні бути поміщені на низько якісний відгодівлю, щоб скинути вагу до часу розмноження та/або сезону отелення.
    • У биків в цьому стані виникнуть проблеми з плодючістю, оскільки жирові відкладення в області мошонки призводять до підвищення температури яєчок, що негативно впливає на якість сперми.
    • Північноамериканські мясозаготовщики знижують категорію надмірно жирного туш з-за надлишку жиру, який потрібно вирізати і за надмірну мармуровість.
     • Однак у випадку з японської мармурової яловичиною, тварини в цьому стані більш цінні, оскільки яловичина з такою високою ступенем мармуровості вважається делікатесом.
 • Judge Body Condition Scores in Cattle Step 6.jpg 6 Звертайте увагу на фізичний стан кожної корови, яку ви оцінюєте. Це допоможе вести записи про те, яка корова має яку оцінку в балах, так що пізніше ви зможете визначити, якщо якісь більш худих корів слід відокремити від вгодованих.
 • Judge Body Condition Scores in Cattle Step 7.jpg 7 Виконайте теж саме з іншими коровами, яких треба оцінити.
 • Поради

  • Спостерігайте за вгодованістю після періодів з суворою погодою. Тому що, як правило, коровам потрібно більше поживного корму, коли зимова температура опуститься нижче їх низького температурного порогу, і коли хуртовини перешкоджають добування корму, який їм потрібен. Корови можуть з'їдати більше після похолодання чи особливо сильних хуртовин, і це слід брати до уваги при зимовому годуванні.
  • Оцінка фізичного стану дуже важлива для регіонів, де зимова годівля є необхідністю. У більшості районів 40 відсотків змінних фермерських витрат на корову припадає на зимовий корм.
   • Таким чином від 65 до 75 відсотків загальних змінних витрат пов'язане з кормом.
  • Якщо ви заощадите $1 на зимових кормах, це може збільшити вашу прибуток на цілих $2,48 з розрахунку на рік на корову. Здається, що це не так багато, але все складається.
  • Практикуйтеся, практикуйтеся, практикуйтеся. Хто може краще розуміє та оцінює фізичний стан худоби, ніж інші, так що потрібно багато чому навчитися і практикуватися, щоб повною мірою охопити цю практику управління.
  • Заготовте її для вгодованості, яку ви накопичуєте протягом різних періодів часу до одного великого круглого (500 кг) брикету на корову. Іншими словами, фізична вгодованість, яку корова накопичує, перш ніж отелиться або перед зимовим періодом, може стати гарним помічником у період лактації та зимового періоду, коли корми низької якості, відповідно.
  • Підвищуйте вгодованість корів, коли корми дешеві, або коли трава добре росте і високої якості.
  • Обмежуйте споживання сухих речовин у раціоні сухого харчування або додавайте солому.
  • Знадобиться менше корму на зиму, коли у корів хороша вгодованість.
  • В області коротких ребер, хребта та кісток верхнього стегна тварини немає м'язів. Тому оцінка вгодованості робиться саме по цих ділянках.
  • Застосовуйте більш дешеву систему корми, таку як принцип пропуску дня.
  • Оцінка вгодованості повинна проводитися три рази на рік: під час осінньої перевірки на тільність чи початок зимового періоду годування, коли ОФС у корів повинна бути 3 бали і вище; в період отелення, коли дорослі корови повинні досягати 2,5 і телиці 3 бали; і за 30 днів до парувального сезону, коли оптимальна оцінка у корів і телиць повинна бути в 2,5 бала.
  • Щоб перевести бали канадської системи або ОФС молочних порід в американську систему, або ОФС м'ясних порід, і навпаки, скористайтеся цими формулами:
   • Канад. ОФС = (амер. ОФС 1)/2
   • Амер. ОФС = (канад. ОФС - 1)2
  • У канадській ОФС відсоток жиру для кожного бали наступний:
   • ОФС 1: 5 або менше відсотків жирової тканини
   • ОФС 2: 15 відсотків жирової тканини
   • ОФС 3: 20 відсотків жирової тканини
   • ОФС 4: 27.5 відсотків жирової тканини
   • ОФС 5: 35 і більше відсотків жирової тканини

  Попередження

  • Оцінка фізичного стану може бути складною для тих, хто не має досвіду або знань як правильно оцінювати тварина. Переконайтеся, що ви вивчили багато різних зображень з тваринами з конкретної вгодованістю, щоб точно мати уявлення, що до них відноситься.
  • Корова може брикнути, якщо їй не подобається, що її чіпають в задній частині ніг.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?