Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як провести оцінку сорудника

Рекламний блок

Кроки

 • Give a Performance Review of an Employee Step 1.jpg 1 Використовуйте фрази, які піднімуть оцінку. Що варто сказати: "Дає зворотний зв'язок у конструктивній формі. Змогла допомогти технічної підтримки зрозуміти, які потрібні зміни." Чого не варто говорити: "Дає зворотний зв'язок у конструктивній формі ".
 • Give a Performance Review of an Employee Step 2.jpg 2 Уникайте сюрпризів. Налагоджуйте безпосередній зворотний зв'язок, коли виникають питання, потім працюйте з вашими співробітниками для вирішення цих питань. Зустрічайтеся з працівниками в період проведення оцінки. Що говорити: "Як ми вже обговорювали..." Що не варто говорити: "Я як раз збирався сказати..."
 • Give a Performance Review of an Employee Step 3.jpg 3 Підготуйтеся. Документуйте приклади хороших і поганих результатів діяльності працівників протягом всього року, щоб до моменту проведення оцінки бути повністю готовими. Використовуйте форми Звітів про продуктивність за поточний місяць". Говорите: "Я знайшов записи з минулого року і виявив що..." Не говорите: "У мене не було часу, щоб..."
 • Give a Performance Review of an Employee Step 4.jpg 4 Не йдете від відповідальності. Якщо дані про ефективність співробітника були отримані від третьої сторони, перевірити їх достовірність, перш ніж приймати рішення. Крім того, серйозну увагу варто приділити виявленню джерела, адже це може призвести до серйозних конфліктів на робочому місці, втрати довіри у співробітників, ворожнечі серед колег. Що варто сказати: "Я помітив, що (певний інцидент) відбувався час від часу, давайте спробуємо впоратися з цим разом". Що не варто говорити: "Христина і Валюша сказали мені, що ви владна і непрофесійна. Я цього не помічав, але вони так кажуть".
 • Give a Performance Review of an Employee Step 5.jpg 5 Тримайтеся на професійному рівні. Зупиніться на питаннях, пов'язаних з діяльністю і поведінкою співробітника на робочому місці. Що говорити: "Ми сьогодні зібралися, щоб обговорити плюси і мінуси минулого року, а також скласти плани на наступний рік". Що не говорити: "Як діти?"
 • Give a Performance Review of an Employee Step 6 Version 2.jpg 6 Уравновешивайте хороше і погане. Визнавайте внесок співробітника і його старання. Що говорити: "Були деякі поліпшення в тому-то". Що не говорити: "Мені немає за що вас хвалити".
 • Give a Performance Review of an Employee Step 7.jpg 7 Виявляйте також повагу. Не кричіть, щоб вилаяти співробітника, не використовуйте сарказм і не принижуйте. Говоріть з повагою. Що сказати: "Я розумію, що ви вкладали в це сили. Однак я повинен сказати, що їх недостатньо". Що не говорити: "Якщо це те, що виходить у вас, коли ви намагаєтеся, то я не хотів би побачити, що у вас вийде, якщо ви не будете намагатися".
 • Give a Performance Review of an Employee Step 8.jpg 8 Будьте точні і послідовні. Не давайте обіцянок, які ви не зможете виконати. Ретельно підбирайте слова. Будьте впевнені, що зможете дотримати слово. Що сказати: "Постановка цілей і планування удосконалень допоможуть вам у наступному році впоратися з поставленими завданнями". Чого не варто говорити: "Через рік у вас напевно все вийде".
 • Give a Performance Review of an Employee Step 9.jpg 9 Помічайте кращі і гірші сторони. Не забудьте оцінити тих співробітників, які роблять хорошу роботу. Обговоріть їх сильні сторони і поставте цілі. Шукайте можливість відкрито висловити похвалу. Що сказати: "Я з нетерпінням чекаю оцінки вашої діяльності, адже це був відмінний рік". Чого не говорити: "Тебе можна і зовсім не оцінювати. У мене немає на це зайвого часу".
 • Give a Performance Review of an Employee Step 10.jpg 10 Зробіть так, щоб говорили не тільки ви. Прийміть до уваги їх пояснення, навіть якщо ви вже зробили свої висновки. Що сказати: "Я усвідомлюю, що ви вкладали сили в цей звіт. Хочу почути, як ви самі бачите ситуацію". Що не говорити: "Ви просто виправдовуєтеся".
 • Give a Performance Review of an Employee Step 11.jpg 11 Ведіть точну документацію. Не робіть висновки. Викладайте тільки факти, актуальні при обговоренні. Документуйте конкретні приклади, які приведуть вас до висновків, написання самого висновку. Що сказати: "Назвав мене "надзирательницей". Що не говорити: "Не любить працювати на жінок".
 • Give a Performance Review of an Employee Step 12.jpg 12 Будьте коучем. Не просто говорите співробітникам, що вони роблять неправильно. Дайте їм кілька порад, які допоможуть їм покращити свою роботу. У деяких співробітників ненавмисно можуть виробитися погані звички. Що сказати: "Я помітив, що ви проводите багато часу, спілкуючись з вашими співробітниками, можливо, вам варто поспілкуватися з ними у вільний час і прибрати з робочого столу чашу з цукерками". Чого не варто говорити: "Ти не працюєш, ви просто весь день базікаєте".

 • Поради

  • Постарайтеся давати оцінку співробітникам під час останнього години роботи. Працівник, якого погано оцінюють, буде засмучений, що може негативно вплинути на його роботу, він буде скаржитися іншим і т. д. Якщо прийшов час йти додому, він/вона зможе знайти розраду в іншому місці.
  • Завжди будьте готові оцінити співробітника.
  • Подивіться співробітнику у очі, щоб показати щирість, але намагайтеся не бентежити його «пильним оком», який може бути сприйнятий як виклик. Особливо якщо оцінка цієї людини не задовільна.
  • Будьте конкретними, коли повідомляєте про недоліки. Не кажіть: "У вас неправильна позиція". Скажіть: "Ви були недостатньо старанні працюючи над справами Наталії, поки вона перебувала на лікарняному".
  • Не дозволяйте особистої неприязні впливати на оцінку працівника.


  Попередження

  • Оцінка співробітника може бути використана в суді. Переконайтеся, що ваші відгуки максимально точні.


  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?