Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як провести опитування

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 3: Підготовка опитування

 • Create a Survey Step 1 Version 2.jpg 1 Визначте мету опитування. Просто скажіть, що ви сподіваєтеся отримати завдяки анкетуванню. Питання, які ви включите в анкету, повинні відповідати цій головній задачі.
  • Наприклад, ви роботодавець і хочете визначити, наскільки щасливі ваші співробітники. Питання підготовленої анкети повинні прямо або побічно визначити, наскільки задоволені працівники компанії. Ви можете запитати прямо: «Оцініть за 10-бальною шкалою, наскільки ви щасливі на роботі?». Також можна сформулювати непрямий питання: «Правда чи Брехня: Прокидаючись вранці, я відчуваю, що моя робота корисна».
  • Підготувавши всі питання анкети, пройдіться за списком ще раз, щоб визначити, наскільки кожен з них допомагає досягти мети опитування.[1] Слід видалити будь-які питання, інформація в яких не принесе ніякої користі для поставленої мети.
 • Create a Survey Step 2.jpg 2 Вам потрібні чесні відповіді. Виділіть час, щоб продумати, якими способами забезпечити максимальну правдивість респондентів. Визначаючи задоволеність працівників роботою, ви потребуєте в чесному відповіді. Це ж правило застосовується і до будь-якого іншого опитування. Тому подумайте, що може перешкоджати правдивим відповідей. В опитуванні про задоволеність роботою чесну відповідь може викликати у співробітників якийсь страх, наприклад, боязнь втрати поваги, посади і т. д. Подумайте, чи потрібні в підготовленій анкеті якісь коригування, щоб отримати правдиві відповіді. В опитуванні співробітників це можна вирішити, зробивши анкети анонімними.
 • Create a Survey Step 3.jpg 3 Визначте, який метод анкетування краще всього підходить для збору корисної інформації. Опитування можна проводити по телефону, у формі особистих інтерв'ю, поштових анкет, а також інтернет-опитувальників. У кожного методу є свої сильні і слабкі сторони, які потрібно враховувати, плануючи бюджет, необхідність в персоналі і інші технічні питання.
  • В цілому, особисті інтерв'ю є кращим способом для збору даних. Хоча цей метод дорогий і вимагає багато часу, ви отримаєте найбільш коректну інформацію і найкращу деталізацію відповідей.[2] На противагу цьому методу, можна організувати онлайн-опитування. Такий метод дає суттєву похибку, але це найдешевший і простий спосіб провести анкетування.
  • Якщо ви використовуєте тільки один метод опитування (наприклад, інтернет-опитувальник), вам потрібно зробити велику вибірку. Чим більше людей відповідають на питання, тим менш імовірна сильна похибка. Щоб бути впевненими в отриманій інформації, краще використовувати різні способи анкетування одночасно.
 • Create a Survey Step 4 Version 2.jpg 4 Продумайте, як підвищити відповідність результатів істині. Опитування, в якому взяв участь один або два респондента, розкаже щось про кожного з них, але навряд чи зможе показати глобальні тенденції. Щоб визначити, скільки чоловік потрібно опитати, вам потрібно відповісти на два питання:
  • Розмір населення. Думка населення якого вас цікавить? Якщо потрібно дізнатися рівень щастя співробітників компанії, розмір населення буде дорівнює кількості співробітників фірми. Якщо потрібно вивчити використання презервативів в Уганді, розмір населення дорівнює кількості жителів Уганди, тобто приблизно 35 мільйонів чоловік.
  • Точність результатів опитування. Для оцінки точності результатів використовуються два підходи. У першому задається допустима похибка, тобто ступінь невизначеності, що допускається в результатах. Другий підхід називається довірчий інтервал. У цьому випадку визначається ступінь достовірності, щоб оцінити характеристики досліджуваної групи максимально точно.
 • Create a Survey Step 5.jpg 5 Знаючи цільовий розмір населення і точність результатів, ви можете визначити розмір вибірки. Як тільки ви відповісте на запитання: «Який розмір цільового населення?» і «Яка точність результатів потрібно?», ви зможете запланувати, скільки чоловік потрібно опитати, щоб отримана інформація відповіла на завдання дослідження. Скористайтеся таблицею нижче. Знайдіть потрібний розмір населення в лівій колонці та виберіть потрібну точність, щоб дізнатися необхідну кількість респондентів. Загалом працює правило: чим більше людей ви опрашиваете, тим менше похибка результатів опитування. 5%
 • Частина 2 з 3: Задаємо правильні питання

 • Create a Survey Step 6.jpg 1 Визначтеся, чи будете ви використовувати структуровані або неструктуровані питання, або комбінацію обох типів. Наскільки добре ви знаєте респондентів? Що є метою опитування – збір даних про щось відоме або вивчення нових ідей? Якщо ви збираєте інформацію про те відомому, вам більше підійдуть структуровані запитання. Якщо ви досліджуєте щось повністю нове, вам потрібно покладатися на неструктуровані питання.
  • Структурований питання формулює питання і надає варіанти відповіді зі списку нижче. Приклад структурованого питання:

   (1) "Ваше улюблене заняття у мережі? "
   (a) Чат/IM
   (b) Соціальні мережі
   (c) Форуми/обмін досвідом
   (d) Шоппінг/Електронна комерція

  • Неструктурований питання не містить заданих варіантів відповіді. Тому неструктуровані питання не направляють респондента в якому-небудь напрямку, але заохочують формулювання особистих відповідей. Приклад неструктурованого питання:

   (2) "Розкажіть про свої враження від першого візиту в магазин Apple."
   Відповідь:
 • 2 Використовувати комбінацію структурованих і неструктурованих питань, щоб отримати деталізовану картину, і в той же час мати можливість аналізувати результати. Мінусом структурованого питання є те, що він не завжди дає можливість специфічного й точної відповіді. Негативною стороною неструктурованих питань є те, що результати дослідження важко аналізувати і/або заносити в базу даних (наприклад, таблицю). Введіть частково структуровані запитання. Вони дозволяють трохи згладити слабкі сторони кожного типу питань:

  (3) "Опишіть своє ставлення до необхідності платити за музику? Поставте відмітку напроти пунктів, з якими ви згодні."
  (__) Я ніколи не плачу за музику
  (__) Як правило, я оплачую музику, яку слухаю
  (__) Я часто запрошую музику незаконно
  (__) Я рідко завантажую музику незаконно
  (__) Мене можна було б схилити до того, щоб платити за музику, якби натомість я отримував щось ще.
  (__) Ніщо не може змусити мене платити за музику.
  (__) Я шкодую музикантів, що намагаються заробити музикою на проживання
  (__) Мені не шкода музикантів, що прагнуть заробляти музикою на проживання.
 • 3 Задавайте «оціночні» питання. Це одна з різновидів структурованих питань. У ній використовується шкала оцінки особистого досвіду, що має відношення до питання. Ця шкала може бути виражена в числовій формі або сформульована більш вишукано:

  (4) "Відвідування бруклінського зоопарку цікаво і для дітей, і для дорослих."
  (a) Повністю не згоден
  (b) Скоріше не згоден
  (c) Скоріше згоден
  (d) Повністю згоден
 • 4 Використовуйте «ранжирующие» питання, щоб визначити та структурувати переваги. Коли потрібно зібрати думки людей з приводу якоїсь теми, ранжирующие питання часто дають більш повну картину, ніж оціночні питання. Прикладом ранжирующего питання може бути щось на зразок:

  (5) "Запишіть цифри від 1 до 5 навпроти кожного бренду, щоб визначити, наскільки ви довіряєте їм: 1 – довіряю найбільше, 5 – довіряю найменше"
  (a) ___ mcdonald's
  (b) ___ Google
  (c) ___ Walmart
  (d) ___ Costco
  (e) ___ Apple
 • Create a Survey Step 10.jpg 5 Розробляючи структуровані запитання, використовувати загальні фрази в кінці списку варіантів відповіді. Іноді корисно включити в перелік відповідей фрази на кшталт: «Інша», «Ніщо з перерахованого» і т. д. Такі варіанти відповідей підвищать коректність зібраної інформації. Не маючи такого варіанту відповіді, респондент змушений вибирати щось, не відповідає дійсності, якщо йому не підходить жоден із запропонованих варіантів.
 • Частина 3 з 3: Проведення опитування

 • Create a Survey Step 11.jpg 1 Подумайте, як ви будете поширювати анкети. Визначившись з тим, який тип/типи опитування ви будете використовувати. Потрібно продумати, як ви будете задавати питання респондентам.
  • Інтернет набагато полегшив створення і поширення опитувальників. Існують прості і безкоштовні онлайн-сервіси: Google Forms, SurveyMonkey та ін.
  • Вам доведеться розщедритися, якщо ви плануєте телефонні опитування або особисте інтерв'ювання. Зібрані дані зазвичай більш точно представляють цільову групу, але це влетить у копійку. У більшості випадків потрібно скористатися послугами професійних компаній, що виконують проведення опитувань.
 • Create a Survey Step 12.jpg 2 Забезпечте максимальну простоту повернення результатів. Наприклад, при проведенні опитування поштою потрібно вислати не тільки анкету, але і конверт з маркою, на якому написаний вашу адресу. Також активність респондентів буде нижчою, якщо ви проводите опитування в незручний час. Серед респондентів, опитаних в кінці робочого дня або ввечері, інформація може спотворитися з-за втоми або невдоволення.
 • Create a Survey Step 13.jpg 3 Проаналізуйте результати опитування. Якщо результати дослідження надходять у формі розрізнених форм, потрібно внести їх в єдину базу. Відмінним інструментом для збору та аналізу даних Excel. У цій програмі можна використовувати формули, створювати таблиці та аналізувати дані, тобто визначити, що сказали респонденти.
 • Create a Survey Step 14.jpg 4 Зробіть висновки на основі отриманих результатів, використовуйте їх. Тепер потрібно поставити собі питання чому?. Наприклад, чому ваші співробітники відчувають незадоволення. Відповідь може бути зазначений усередині якихось запитань анкети. Якщо це важко визначити, ви зможете провести ще одне опитування, в якому спробуєте знайти відповідь на це гостре питання. Наприклад, якщо ваші співробітники незадоволені роботою з-за малої кількості пільг, ви зможете скористатися результатами опитування, щоб розробити зміни кадрової стратегії.
 • Поради

  • Згадайте про анкетах, які потрапляли на ваш стіл. Які з них ви заповнили, а які відправили в кошик після побіжного погляду? Використовуйте особистий досвід, щоб визначити, як створити результативний опитування.

  Джерела і посилання

 • ^ http://www.sciencebuddies.org/science-fair-projects/project_ideas/Soc_survey.shtml
 • ^ http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2212977413000331
 • ^ https://www.surveymonkey.com/mp/sample-size/
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?