Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як контролювати емоції

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: що робити

 • Control Your Emotions Step 1 Version 2.jpg 1 Стежте за своїм диханням. Деякі люди припускають, що всі емоції у нас в голові, а отже, самі по собі емоції є не що інше, як фізична реакція організму. Наш організм запрограмований версією 2.013. Всі ми однаково реагуємо на злість: підскакує тиск і частішає серцебиття (ось чому у людей з поганим характером простежується схильність до серцевих захворювань); ну і як результат наше дихання частішає. Страх або злість беруть верх над нами тільки коли змінюється наше дихання стає прискореним і поверхневим. А значить, все, що від вас вимагається, зупинитися і спробувати контролювати вдихи і видихи:
  • Після повільного видиху, затримайте дихання на п'ять секунд.
  • Повільно вдихайте, фокусуючи увагу на діафрагмі. Продовжуйте вдихати повітря поки не відчуєте, що вдихнули на повні груди.
  • Потім видихніть, ще повільніше, ніж вдихали (постарайтеся на видиху дорахувати до 20). Вдихаючи і видихаючи, постарайтеся уявити собі, що ви розслабляєтеся і спокій повільно наповнює вас з ніг до голови.
  • Продовжуйте стежити за диханням, зосередившись на выдохах. Така практика допоможе вам заспокоїтися.[1]
  • Напад паніки завжди супроводжується уривчастим, прискореним і поверхневим диханням; коли ви злитеся, дихання глибоке і утруднене; коли ми спокійні, дихання рівномірне; ну а коли ми щасливі, дихання збивається на глибокі вдихи і видихи.[2]
 • Control Your Emotions Step 2 Version 2.jpg 2 Завжди будьте бадьорими. Якщо вам скажуть, що в кімнаті навпроти люди в депресії, якими ви їх собі уявляєте? Вони сидять у кутку кімнати, засмучені, з понурими обличчями. Саме такими ви уявляєте? Вони напевно не особливо рухаються, адже так? Швидше за все, так воно і є. Настрій продиктовано фізичним станом - змініть його і настрій теж поміняється.
  • Упевнені в собі, щасливі люди ходять з розправленими плечима і високо піднятою головою. Думаєте вони свідомо ведуть себе так? Немає. Тут все взаємопов'язане. Ваш зовнішній вигляд залежить від вашого емоційного стану. А це означає, прокидайтеся, озирніться навколо і вперед – ваш дух у будь-якому випадку почне слухати ваше тіло. У здоровому тілі здоровий дух, тільки так і не інакше.
  • Задумайтеся про роботу на свіжому повітрі. Ви часто чуєте, що, мовляв, той те і той відправилися на пробіжку, щоб підбадьоритися і поліпшити настрій? Так постійно. Дозвольте вашому тілу самому поправити настрій. Сплеск ендорфінів прожене весь негатив.
 • Control Your Emotions Step 3 Version 2.jpg 3 Прогуляйтеся. Ну добре, згоден, трохи розмитий рада. Суть в тому, що, для контролю емоцій, потрібно контролювати оточення. Вийдете на вулицю і перервіть рутину. Якщо відчуваєте, що ваш настрій падає, поставте собі нові цілі і подумайте про нові стимули. Іншими словами, новими завданнями, ви відволікаєте мозок від емоцій.
  • На початку, вам не буде хотітися щось робити. Здається, досить непогано, було б просто сидіти і міркувати, що ж робить мене сумним. Вам не хочеться нічого міняти, але нічого не поробиш, доведеться. Візьміть у руки телефон і наберіть друга або подругу, послухайте оптимістичні пісні, або займіться виконанням чиїх-небудь доручень. Не чекайте, що хтось змінить ваше настрій, міняйте його самі.Control Your Emotions Step 3Bullet1.jpg
 • Control Your Emotions Step 4 Version 2.jpg 4 Медитуйте. Медитація вже давно відома, як відмінний спосіб відволіктися від світу, заспокоїтися і привести себе в порядок. Медитація звільняє вашу свідомість і допомагає залишатися зосередженими, навіть коли ви не медитуєте. До того ж, медитація позбавить вас від тривожних думок і допоможе виплеснути емоції.
  • Іншими словами, якщо раніше ви концентрували свою свідомість на власному «я», то тепер ви придивіться до світу навколо вас. Наукові дослідження мозку, уяви і магнітного резонансу показують, що люди, які досягли певних успіхів у медитації перестають думати тільки про себе і ризик того, що їх почуття будуть зачеплені значно менше.[3]
 • Control Your Emotions Step 5 Version 2.jpg 5 Постарайтеся почати день в позитивному ключі. Ніхто не прокидається з думками: «Ох, сьогодні мені потрібно просто жахливий день». Більшість людей прокидаючись, навіть не замислюються про те, що їх чекає сьогодні. Спробуйте прокинутись і подумати: "Сьогодні у мене буде відмінний день!" Спробуйте, і ваш день почнеться з позитивного настрою.
  • Поставте собі мету: сьогодні, бути максимально добрим і позитивно налаштованим по відношенню абсолютно до всіх. Наприклад, можна вибрати собі такі цілі: «Сьогодні я з'їм п'ять фруктів або овочів» або "сьогодні я обов'язково буду усміхненим хлопцю або дівчині, яка вже давно мені подобається». Виконання таких завдань, навіть якщо вони незначні , наповнить ваш день глуздом і дозволить контролювати емоції.
 • Control Your Emotions Step 6 Version 2.jpg 6 Поговоріть про свої почуття. Кращий спосіб розібратися з тим, що вас засмучує – поговорити з ким-небудь про це. Так нехай навіть з собакою. Коли ми говоримо про проблеми, вони стають очевиднішими і нам стає легше розібратися в ситуації.
  • Іноді, коли ми говоримо комусь про свою проблему, то самі помічаємо, як безглуздо все це звучить. Коли ми озвучуємо проблему, ми робимо її реальної і розуміємо, що вона ніщо в порівнянні з дійсно серйозними проблемами. І раптом розставання з хлопцем стає такою дрібницею в порівнянні з тим, що у батька вашого друга виявили рак.
 • Метод 2 з 3: замисліться

 • Control Your Emotions Step 7 Version 2.jpg 1 Дивіться тільки вперед. Завжди, якщо ми не підготовлені до будь-якої ситуації, ми придаемся емоціям. Ми втрачаємо відчуття реальності і повністю поглинені конкретною ситуацією. І саме тому ми забуваємо, що до всього іншого є ще й майбутнє, яке точно буде відрізнятися від того, що ми маємо в цьому. А значить задайте собі питання: "Яким буде мій гнів завтра? Через тиждень? Через місяць? Це допоможе вам усвідомити, наскільки скороминущі насправді ваші бажання.
  • Всі роблять речі, про які пізніше шкодують (що може призвести до серйозних наслідків) просто тому що ми, люди, іноді даємо слабину і дозволяємо емоціям контролювати нашу поведінку. Якщо ви помітили, що зліться, подумайте, яким буде ваш гнів завтра, якщо ви ледве справляєтеся з ним сьогодні. Якщо проблема в почутті страху, думайте про майбутнє. Подумайте про те, яким буде незначним цей привід для страху через пів року, озирніться назад і ви побачите, що б з вами не відбувалося, все вирішилося. Це допоможе вам заспокоїтися і привести себе до тями.
 • Control Your Emotions Step 8 Version 2.jpg 2 Змінюйте ситуацію. Іншими словами подумайте про те, як ви сприймаєте ситуацію. Ситуація складна настільки, наскільки складною ви її сприймаєте, а значить все, що потрібно зробити, подивитися на ситуацію по іншому. Охарактеризуйте ситуацію по іншому (після цього вона буде у вас в голові) і у вас автоматично виробиться зовсім інша емоційна реакція. [4] "Дійсність" мінлива. Змінити її так, щоб змінилася і ваша реакція на дійсність.
  • Уявімо ситуацію: ви сидите за баром, перекидаючись парою фраз з барменом. Всі вже трохи випили, так що особливо обдуманих вчинків ніхто не здійснює. І тут раптом він починає ображати вашу матір. Перші пару секунд, кулак немов магніт тягнеться до кривдника, але раптом ви розумієте, що цей тип ніколи не бачив мою маму так і у неї не може бути нічого спільного з ним. Логіка його слів до смішного абсурдна. І що, вам дійсно варто вмазати цьому хлопцеві? Ох вже ці жарти про маму. Як неоригінально і нерозумно. І ось ви вже вирішили дати хлопцеві посилання на сайт місцевої лікарні.
 • Control Your Emotions Step 9.jpg 3 Засуньте свої емоції в "коробку." Суть цього підходу в тому, що коли вам сумно, ви злитеся і т. д. уявіть коробку, то як ви кладете туди емоції і накриваєте кришкою. І після цього, емоції недоступні.
  • Як тільки емоції потраплять в коробку, висадіть її. Просто подумки висадіть коробку з емоціями і вони зникнуть. Використовуйте свою уяву, як захист від емоцій. Ви і тільки ви можете вирішувати вам думати і ось, вирішіть для себе не думати про погане.
 • Control Your Emotions Step 10.jpg 4 Годуєте потрібного тигра. Звичайно ж, все це метафорично. Ось вам повчальна історія: "Одного разу, жив старий, у якого було багато тварин. Але з усіх цих тварин його онукові найбільше подобалися два тигра, що жили в одній клітці. У тигрів були різні характери; один спокійний і врівноважений в той час, як другий був непередбачуваний, агресивний, жорстокий і злий. "Дідусь, вони коли-небудь билися?", - запитав маленький хлопчик. "Звичайно",- відповів старий. "І хто перемагав?" "Ну, це залежало від того, кого з них я більше годував.""
  • Ясно? Ті тигри це ви - обидва тигра, це ви. Почніть думати про те що у вас є два начала – один початок піддається тваринним інстинктам і інше, яке знає як вчинити краще. Перевага людини в тому, що він може успішно контролювати своє поводження. Коли ви усвідомлюєте, що ваші емоції, це не ви самі, ви зможете сприймати ситуацію ширше і діяти більш логічно.
 • Метод 3 з 3: основні знання

 • Control Your Emotions Step 11.jpg 1 Знайте, це можливо. Спершу усвідомте для себе: контроль емоцій можливий. Запитайте хоча б співробітників Лондонського Університету. Нещодавно досліджувалася область мозку, яка, як вважалося відповідала за моторику, а виявилося, що ця область відповідає за нашу емоційну реакцію.
  • У перших дослідженнях цієї сфери, учасників експерименту просили викликати або заблокувати певну емоційну реакцію. Однак ці дослідження не відносяться до реального світу – і після цього нам кажуть банальну річ, мовляв стримуйте емоції. Нам потрібно вирішити для себе чи можемо ми контролювати процес, який нам до кінця не зрозумілий, а саме відчувати або не відчувати. І нові дослідження показують, що люди здатні тільки на це; учасники експерименту UCL вирішили для себе і змогли при бажанні контролювати емоції.[5]
 • Control Your Emotions Step 12.jpg 2 Пізнайте себе. Це може прозвучати нерозумно і навіть безглуздо, але спробуйте подивитися на себе з боку. Подивіться, як проявляються ваші емоції; постарайтеся бути в курсі речей, які виводять вас із себе. І ви знайдете сенс у тому, щоб бути чесним перед самим собою і отримаєте відповіді на багато питань.
  • Якщо ви зловили себе на думці, що вас охоплюють якісь сильні емоції, задайте собі питання, в чому причина. Невже причина дійсно в тому, що у Боба новий iPhone? У чому заковика? Невже є причини реагувати саме так? Як вам здається ви «повинні були» зреагувати? Чому так буде краще?
 • Control Your Emotions Step 13.jpg 3 Думайте про своєму емоційному здоров'я. Ми всі люди – відверто кажучи, емоції неминучі; їх вияв, ознака здоров'я. Багато сотень років емоції зберігали нам життя і в якомусь сенсі, вони досі це роблять. У нас У всіх їсть потреби і для всіх нас, щастя є задоволення цих потреб. Якщо ви відчуваєте незадоволеність, задайте собі питання, чому? Щоб бути емоційно здоровим, кожен повинен відповідати хоча б кількома критеріями.
  • Ми повинні відчувати себе захищеними.
  • Ми повинні відчувати, що у нас є власний простір, щоб був сенс почуття власництва.
  • Ми повинні регулярно отримувати і надавати увагу іншим.
  • Нам потрібно відчувати, що ми здатні контролювати власне життя.
  • Ми повинні відчувати, що ми частина великого суспільства.
  • Нам необхідна сильна соціальна зв'язок , щоб ми могли насолоджуватися всім, що є навколо нас-дружбою, радістю, любов'ю і близькістю.
  • Ми повинні відчувати обізнаність і безпеку, що стосується нашої ролі в житті.
  • Нам завжди треба ставити перед собою цілі, але розумні, щоб нам не було нудно, але в теж час і не доводилося стояти на місці.
  • Якщо один з цих аспектів виконується вами не повністю, подумайте, що ви в силах змінити. Якою діяльністю ви можете зайнятися, щоб вирватися з рутинного кола повсякденних емоцій?
 • Control Your Emotions Step 14.jpg 4 Прийміть як належне ваші емоції. Але якщо вони не приносять вам ніякої користі і тільки ви злитеся, роздратовані або плачете, то тоді потрібно шукати способи контролю таких емоцій. Але якщо це не обов'язково негативні емоції і вам просто не зовсім комфортно відчувати їх, постарайтеся знайти причину таких емоцій.
  • Почуття смутку , це нормально – таке трапляється з кожним. З кожним. Сльози не лише для дівчат, а прояв емоцій, це не ознака слабкості. Якщо емоції не дозволяють вам бути щасливим, тоді відступивши від них. Але якщо ви заганяєте себе в стресову ситуацію, просто тому що відмовляєтеся миритися з власними емоціями, у вас серйозні проблеми. Допоможе прийняття моїх емоцій у вирішенні проблеми? Тільки ви можете дати відповідь на це питання.

 • Поради

  • Придушення емоцій або ігнорування їх не є контролем над ними; емоції просто вирвуться назовні пізніше. Вирішуйте всі проблеми по мірі їх надходження.
  • Іноді для виходу емоцій просто необхідно час. Вже саме усвідомлення того, що ви зможете впоратися з емоціями, допоможе вам.
  • Послухайте спокійну музику і не думайте про те, що вас дратує .
  • Прийміть трохи алкоголю, кофеїну або інших стимуляторів емоцій. Набагато складніше контролювати свої емоції, якщо ваше тіло під впливом цих речовин.[6]

  Попередження

  • Певний рівень емоційності, це ознака здоров'я. Головне завдання полягає в тому, щоб відчувати переважно позитивні емоції, а не бути байдужим.

  Джерела і цитати

 • ^ http://www.uncommonhelp.me/articles/how-to-control-your-emotions/
 • ^ http://www.naturalnews.com/040474_breathing_mental_health_natural_remedies.html#ixzz2Y8JYEolC
 • ^ http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3115297/
 • ^ http://www.psychologytoday.com/blog/ambigamy/201006/total-control-vs-no-control-theory-emotions-can-you-control-your-emotions-or-no
 • ^ http://www.ucl.ac.uk/news/news-articles/0513/100513-study-finds-brain-system-for-emotional-self-control
 • ^ http://www.huffingtonpost.com/dr-ted-george/managing-emotions_b_3210724.html
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?