Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як контролювати серйозне соціальне занепокоєння

Рекламний блок

Кроки

 • Bring Severe Social Anxiety Under Control Step 1.jpg 1 Ви завжди будете відчувати деякий страх, поки будете продовжувати рости як особистість. Це одна з перших речей, які ви повинні знати. Страх-це частина людського буття. Якщо ви залишаєте свою зону комфорту, ви будете відчувати страх. Це цілком природно. Коли ви знаходитесь за межами своєї зони комфорту, у вас є можливість рости.
 • Bring Severe Social Anxiety Under Control Step 2.jpg 2 Дізнайтеся якомога більше про соціальне занепокоєння. Є широкий спектр книг та інформації на вебсайтах про це стан, що надає вам багато інформації. Хоча ви можете відчувати тривожність в значній мірі і підозрювати, що у вас соціальне занепокоєння, без достатніх знань про природу цього стану ви будете не в кращому становищі, щоб вирішувати, відноситься це до вас чи ні. Дізнайтеся якомога більше, перш ніж прийняти рішення, слід переходити до наступного кроку.
 • Bring Severe Social Anxiety Under Control Step 3.jpg 3 Зверніться до лікаря. Якщо після виконання останнього кроку ви вирішили, що дуже ймовірно, що ви страждаєте від соціального неспокою в такій мірі, що це справляє значний негативний вплив на ваше життя, йдіть до лікаря і поділіться з ним все, що ви дізналися. На даному етапі ваш лікар повинен бути в змозі поставити правильний діагноз і бути готовим обговорити з вами доступні варіанти лікування. Він може прийняти рішення про передачу вашого лікування психолога, психіатра чи іншого медичного працівника, який допоможе вам впоратися з цим захворюванням. Пропише ваш лікар ліки, когнітивну терапію або іншу форму лікування, саме з ним вам варто говорити як з першою точкою контакту.
 • Bring Severe Social Anxiety Under Control Step 4.jpg 4 Оточіть себе мережею підтримки. Це можуть бути друзі, сім'я, або хто завгодно, хто буде вам допомагати і підтримувати вас. Можете вступити в анонімний клуб. Пошукайте в Інтернеті. Це скарбниця інформації. Якщо поруч є люди, які піклуються про вас, це дуже допомагає.
 • Bring Severe Social Anxiety Under Control Step 5.jpg 5 Переучите свій мозок. Наклейте невеликі стікери скрізь, де зможете їх часто бачити: на стіні, на холодильнику, на дзеркалі і на двері. Напишіть надихаючі фрази на кшталт "Я-чудова людина", "Я гідна людина", "Я щасливий", "Я можу зробити все, що задумаю". Когнітивна поведінкова терапія і позитивне мислення можуть бути дуже корисними.
 • Bring Severe Social Anxiety Under Control Step 6.jpg 6 Робіть маленькі кроки з невеликим впливом і нагороджуйте себе, коли досягаєте своїх цілей. Наприклад, якщо ви боїтеся їздити на автобусах, в один день сядьте на автобус і спробуйте проїхати одну або дві зупинки. Ви повільно піддаєте себе ситуації, якої боїтеся, і повільно вчіться перемагати свій страх. Не починайте з великого, починайте з малого.
 • Bring Severe Social Anxiety Under Control Step 7.jpg 7 Ведіть щоденник занепокоєння. Будьте організовані у своїй боротьбі за зцілення. Ведіть щоденний щоденник свого настрою година за годиною. Ви можете помітити виникає шаблон, який може бути дуже корисним у виявленні можливих провокуючих факторів. Оцінюйте кожен день по 10-бальній шкалі. 10 – у вас був чудовий день, ви відчували себе впевненим і щасливим. 1 – у вас був жахливий день, вас долало занепокоєння і т. д.
 • Bring Severe Social Anxiety Under Control Step 8.jpg 8 Вірте, що ви можете поправитися. Подолати неспокій можливо, незалежно від того, чим воно викликане. Ніколи не переставайте вірити – ви подолаєте це.

 • Поради

  • Не запирайтесь від решти світу.
  • Коли ви відчуваєте, що насувається занепокоєння, затисніть великі пальці в кулаках. Спробуйте зробити це прямо зараз. Це допоможе вам дихати, що допоможе вам контролювати наступ нападу. (Це також допомагає при астмі та забитих пазухах. Це дивно, але це дійсно працює.)
  • Мисліть позитивно і підтримуйте оптимістичне ставлення – не дозволяйте дрібницям розбити вас.
  • "Вдумлива уважність". Спробуйте менше думати про себе і про те, що ви відчуваєте в цей момент, використовуйте свої почуття, щоб увібрати якомога більше інформації про світ, який знаходиться в безпосередній близькості. Якого кольору шпалери в кімнаті? Які звуки ви можете чути і розрізняти? Якщо це здається дивним або заскладним, то постарайтеся уявити, що вам ця інформація потрібна унаслідок. Уявіть, що ви декоратор або тесля, про які речі в кімнаті їм треба було б подумати, щоб зробити свою роботу? Подібні вправи допомагають вам менше думати про те, як погано ви можете себе почувати, будучи в соціальній ситуації.
  • Вправляйтеся. Це допомагає тримати розум зосередженим і розслабленим.
  • Робіть глибокі вдихи. Вдихніть і порахуйте про себе до 10, а потім видихніть. Це знижує адреналін, який підвищує частоту серцевих скорочень.
  • Пам'ятайте, що кожен раз, коли ви стикаєтеся з соціальною ситуацією, ваші почуття будуть поліпшуватися. З кожним разом ви будете почувати себе все краще.
  • Нагороджуйте себе. Приділіть час, щоб побалувати себе. Вийдіть на прогулянку в ліс поодинці, прийміть ванну, пройдіться по магазинах, зробіть те, що змушує вас почувати себе добре.
  • Навчіться розслаблятися за допомогою різних дихальних технік.
  • Пристрасно захопіться чимось...чим завгодно.

  Попередження

  • Досить часто люди з соціальним занепокоєнням говорять, що вони відчувають самотність і депресію через відсутність друзів. Будьте обережні, якщо соціальне занепокоєння погіршується, можуть з'явитися думки про самогубство і, можливо, бажання завдати собі шкоди.
  • Почуття неспокою, страху або перешкод у соціальних ситуаціях не означає, що ви зійшли з розуму. У багатьох людей соціальне занепокоєння, але вони можуть добре це приховувати – так можете і ви!
  • Ніколи не думайте, що щось непоправно. У кожної проблеми є рішення. Лікарі, психологи і психіатри готові допомогти вам почувати себе краще.
  • У всіх нас були погані фази кризи, але всі вони тимчасові. Сором'язливість і депресія не постійні. Якщо ви застрягли і відчуваєте труднощі в повсякденному житті через почуттів і думок, вам варто зв'язатися з тим, хто може вам допомогти. Першим кроком може бути розмова з другом або родичем, якому ви довіряєте.
  • Якщо у вас коли-небудь були думки про суїцид, зателефонуйте по місцевому телефону довіри негайно. Якщо ви або член вашої родини хоче або намагається вбити себе, відразу телефонуйте 112 або 911. Це не слід сприймати легковажно.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?