Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як розпізнати ознаки страху у собак

Рекламний блок

Кроки

 • Recognize Signs of Anxiety in Dogs Step 1.jpg 1 Зверніть увагу на стійку собаки. Коли пес наляканий і відчуває загрозу, він часто напружує м'язи і завмирає або просто відвертається від загрози. Сильно налякані собаки можуть притискати голову і верхню частину корпусу до землі або перекотитися на спину, показуючи свій живіт (дуже покірні собаки можуть також мочитися, перевернувшись на спину). До більш прихованим ознаками страху можуть ставитися потягування, струшування вовни (як після купання), опускання голови, притиснення хвоста під себе або підняття лапи поряд з іншими ознаками страху.
 • Recognize Signs of Anxiety in Dogs Step 2.jpg 2 Подивіться на очі собаки. Схвильовані пси, які можуть застосувати агресію, будуть дивитися на загрозу, широко розкривши очі, не кліпаючи, показуючи білки своїх очей. Перелякані собаки, які хочуть заспокоїти загрозу, відправляють сигнали підпорядкування, наприклад, дивляться в бік від неї, швидко моргають або навіть повністю закривають очі.
  • Обережно: якщо собака дивиться на вас, широко розкривши очі, не кліпаючи і показуючи білки своїх очей, негайно відведіть свій погляд від її очей і повільно відійдіть назад. Прямий погляд в очі собака може сприймати як агресію, і, в свою чергу, атакувати, щоб захистити себе.
 • Recognize Signs of Anxiety in Dogs Step 3.jpg 3 Подивіться на вуха собаки. У переляканих собак вуха часто стирчать тому - це знак підпорядкування або страху. Якщо ви помічаєте у собаки цей та інші ознаки переляку, постарайтеся відвести її від джерела страху. Крім того, стирчать назад вуха є ознакою внутрішнього страху у агресивних собак, особливо якщо вони підганяють під себе хвіст.
 • Recognize Signs of Anxiety in Dogs Step 4.jpg 4 Відмова від їжі. Пес, який «ситий» неприємним і страшним відчуттям (наприклад, як коли собаку, яка боїться слизького підлоги, змушують по ньому йти), може не хотіти їсти. Наприклад, якщо ваш пес відмовляється брати частування на групових тренуваннях, він може соромитися інших собак; спробуйте брати індивідуальні заняття або дресирувати його самого (і проконсультуйтеся з експертом, як стимулювати свою собаку спілкуватися).
 • Recognize Signs of Anxiety in Dogs Step 5.jpg 5 Обнюхування і захопленість іншим заняттям. Ваша собака може намагатися ігнорувати ситуації, які її лякають (наприклад, зустрічі з іншими собаками), обнюхуючи землю або іншим способом показуючи те, що в даний момент вона захоплена іншим. Собака також може намагатися такою поведінкою розвіяти агресію іншого пса. Для того щоб переконатися в тому, що собака не просто щось винюхує або більше зацікавлена в запаху, зверніть увагу, чи є інші ознаки страху.
 • Recognize Signs of Anxiety in Dogs Step 6.jpg 6 Дізнавайтеся свого улюбленця. Найкращий спосіб виявити переляк у своєї собаки – це краще пізнати її і те, як вона себе веде. Що їй подобається, а що ні? Вона зазвичай соромиться інших собак? Вона дружелюбна, але завжди бігає біля людей, щоб вони привели своїх улюбленців? Якщо ви навчитеся розпізнавати ознаки страху у собак і дізнаєтеся, як ваш пес зазвичай поводиться, ви будете винагороджені, так як станете краще розуміти мову своєї собаки.
 • Поради

  • Часто зустрічається страх у собак – це страх розлуки (страх самотності або розлуки з господарем). Собаки з такою острахом можуть постійно гавкати чи нити, справляти будинку нужду, псувати меблі і т. д. Якщо у вашої собаки є невелика страх розлуки, ви можете запобігти псуванню своєї меблів і «похід в туалет» будинку, привчаючи свою собаку до клітки. Тим не менш, собак з сильною страхом розлуки неможливо безпечно в неї помістити. Їм необхідні професійні заняття.
  • Ваша собака при зустрічі з агресивним псом може демонструвати «заспокійливі сигнали». Це свого роду «Заспокойся!» її мовою. Собака може показувати це за допомогою різних сигналів, наприклад, часто моргати, лизати і прикидатися, ніби чимось зайнята. Є перевірений спосіб, як розпізнати заспокійливі сигнали: собака використовує звичайні дії не за призначенням. Наприклад, вона позіхає, коли не втомилася, або облизується, коли не хоче їсти.
  • Незважаючи на те, що агресивна собака може гарчати і показувати зуби, пес, демонструє доброзичлива поведінка і показує широкий оскал, насправді дає заспокійливий сигнал, незважаючи на те, що його зуби можуть здаватися досить страшними. Якщо ваш пес часто подає такий сигнал, дрессируйте його чемно сидіти, коли ви зустрічаєте гостей, щоб попередити непорозуміння.
  • Якщо ви зустріли злегка перелякану собаку, опустіться до рівня її очей і простягніть їй руку, щоб вона обнюхала її. Гладьте її тільки в тому випадку, коли вона до вас потягнеться першої. В інших випадках не потрібно її гладити. Ніколи не намагайтеся обійняти собаку, яка боїться.
  • Ніколи не застосовуйте до собак, які бояться, методи дресирування, засновані на покарання або лякають стимули, які спрямовані на те, щоб допомогти їм впоратися зі страхом. Якщо ваша собака часто боїться, дресирування з позитивним стимулом допоможуть їй знайти упевненість.

  Попередження

  • Якщо собака демонструє сильний страх або погрожує застосувати агресію, негайно відведіть свій погляд від неї, замріть і повільно відійдіть назад і по можливості відведіть її від джерела страху.
  • Так як вам завжди слід стежити за поведінкою собаки при дітях, це подвійно важливо, якщо ваш пес часто демонструє страх, так як собаки нерідко вдаються до «агресії страху», якщо відчувають, що дитина намагається заподіяти їм шкоду. Якщо ваш пес сильно боїться, взагалі не підпускайте його до дітей.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?