Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як розпізнати бджолину матку

Рекламний блок

Кроки

 • Identify a Queen Bee Step 1 Version 3.jpg 1 Огляньте вулик і визначте найбільших бджіл. Це найпростіший спосіб виявити бджолину матку, оскільки вона завжди крупніше робочих бджіл. Вона довше і ширше, ніж робочі бджоли і молоді матки, яким тільки належить злучитися. У розмірах вона трохи перевершує трутнів.
  • Чим крупніше бджолина матка, тим вона успішніша частіше відкладати яйця. Це пов'язано з багатим білками маточним молочком, яким живиться бджолина королева. Воно виділяється із залоз молодих робочих бджіл і змішується з пилком. Потім з нього формується біла кашка. Всі бджоли кормляться таким маточним молочком протягом декількох днів після народження, але бджолина матка може годуватися таким молочком протягом усього життя. Таке молочко дозволяє не тільки швидше досягти статевої і фізичної зрілості (вже через 16 днів), але і сприяє збільшенню терміну життя.
  • У разі, коли бджолина матка старіє і втрачає здатність відкладати яйця, їй на зміну приходить одна з молодих маток. Молоді матки живуть окремо від бджолиної матки і окремо один від одного. Якщо одна молода матка зустріне іншу, вона спробує атакувати її.
 • Identify a Queen Bee Step 2 Version 3.jpg 2 Шукайте бджолу з трохи загостреним кінцем живота. Живіт у матки набагато сильніше видається тому, а його кінець більш загострений, ніж у робочих бджіл і трутнів.
 • Identify a Queen Bee Step 3 Version 2.jpg 3 За допомогою збільшувального скла можна спробувати знайти бджолу без спеціальної борідки на жалі. У робочих бджіл на жалі є борідки, як тільки бджола жалить мета, ця борідка тягне жало вниз, распарывая черевце, внаслідок чого бджола гине. У бджолиної матки такий борозенки немає, що дозволяє їй неодноразово жалити мета.
 • Identify a Queen Bee Step 4 Version 2.jpg 4 Придивіться до бджіл. У матки лапки завжди розчепирені, тому що з-за її великого розміру їй доводиться тримати лапки в такому положенні, щоб швидко переміщатися по вулику.
 • Identify a Queen Bee Step 5 Version 3.jpg 5 Поспостерігайте за поведінкою бджіл. Вони завжди покірно повзають навколо бджолиної матки, оскільки вона є лідером і користується явним авторитетом серед всієї бджолиної сім'ї. Робочі бджоли ставляться до неї з повагою, пропускаючи її, коли вона кудись рухається.
 • Поради

  • Після того, як бджолина матка знайдена, її слід позначити так, щоб бджоляр зміг відшукати її потім знову. Зазвичай бджолярі використовують колірний код, який вказує на те, коли бджолина королева була введена в колонію. Синій колір вказує на роки, що закінчуються на 0 або 5, білий або сірий колір для років, що закінчуються на 1 або 6, жовтий для років, що закінчуються на 2 або 7, червоний для років, що закінчуються на 3 або 8, зелений для років, що закінчуються на 4 або 9. Також бджолярі можуть підрізати ліві крильця тієї матці, яка була підсипана у вулик в непарний рік, або праві крильця тієї матці, яка була підсипана в парний рік.
  • Матки паруються тільки один раз з групою трутнів, а потім відлітають. Цікаво, що після спарювання трутні слабшають настільки, що у них вистачає сил тільки долетіти до свого вулика, щоб там загинути. Бджолина матка, яка ще не злучаються, також здатна відкладати яйця, але з них можуть з'являтися лише трутні.
  • Бджолина матка подає сигнал про те, що готова до спаровування, через спеціальні феромони. Якщо феромони перестають виділятися, робочі бджоли сприймуть це як знак того, що бджолина матка постаріла. В результаті робочі бджоли знищать состарившуюся бджолину королеву, щоб призначити нову. (Цей процес називається «Бджолиний боулінг» від англійського «balling», вся суть якого полягає в тому, що бджоли утворюють куля з бджолиної маткою в центрі).
  • Багате білками і вітамінами маточне молочко іноді продається в якості харчової добавки. Його додають в їжу свиням і курям, щоб збільшити тривалість їх життя приблизно на 30%. Цікаво, що це також стимулює курей на відкладання яєць. Бджолине молочко володіє лікувальними властивостями, воно може усунути симптоми менопаузи у жінок, а також є засобом для лікування імпотенції.

  Попередження

  • Не можна обрізати крильця бджолиній матці дуже коротко, оскільки робочі бджоли сприймуть це як травму.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?