Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як впоратися з відмовою

Рекламний блок

Кроки

 • Handle Rejection Step 1 Version 2.jpg 1 Зрозумійте, що можуть відмовити будь-кому з нас. Більш того, відмови постійно оточують вас, куди не глянь. Інакше кажучи, ви в цьому не самотні. Ясна річ, ви б воліли, щоб з вами цього не відбувалося, але все це сталося - і навіть більше того, це буде відбуватися потім. Якщо будете намагатися жити, уникаючи відмов, то це лише погіршить якість і насиченість життя.
 • Handle Rejection Step 2 Version 2.jpg 2 Дозвольте собі переживати із-за відмови. Переживати і відчувати негативні емоції з-за відмови - цілком нормально. Втім, якщо переживати занадто довго - то це вже не нормально, ви ризикуєте почати бачити світ у темних тонах, якщо будете сприймати відмову як щось закономірне і неминуче. Але адже все ще у ваших руках, ви все ще можете вчитися на власному досвіді, стаючи розумніший і стійкіше перед обличчям життєвих негараздів.
 • Handle Rejection Step 3 Version 2.jpg 3 Зрозумійте, що відмова призводить до скорботи і самообману. Наприклад, якщо ви зіткнулися з відмовою, коли хтось не захотів піти з вами на побачення, то ви можете відчувати печаль внаслідок того, що, як ви вважаєте, вам потрібна людина, щоб почувати себе щасливим. Але це не так, адже навіть якщо ви поруч з кимось, навіть якщо ви говорите з кимось, навіть якщо ви цілуєте близької людини - все це просто приносить радість, причому тимчасово. І вся ця радість з вами не назавжди, і вже тим більше вона не вирішує, чи можете ви бути щасливі і що вам для цього потрібно. Якщо ж ви будете продовжувати вірити, що саме ці радості і є справжнє щастя, то ви будете продовжувати і продовжувати обманювати самих себе, думаючи, що, раз у вас все це немає, то і ви повинні відчувати себе погано. Така гонитва за задоволеннями, в основі якої лише відсутність таких радостей в житті, може легко перерости в залежності, що лише збільшить ваші страждання - в довгостроковій перспективі.
  • Задоволення тимчасові, вони приходять і йдуть, їм немає постійного місця в нашому житті. Зрозумівши і прийнявши, ви усвідомлюєте, що задоволення не є джерелом щастя, що суть - процес внутрішній, що йде зсередини. Зрозумівши те, що відмова не призводить до втрати внутрішнього щастя, ви захистите себе від дальших страждань.

  • Є всього два варіанти, коли на ваш настрій можуть впливати інші люди. Або якщо ви були обрані, щоб бути з кимось або робити що-то і ви додаєте задоволення від цих справ в свою і без того щасливе життя, або ж якщо ви зіткнулися з відмовою, нехай тимчасово, але нічого не зміниться у вашому "існуючому" життєвому щастя. Невелике розчарування - це нормально, але на рівень щастя воно не повинно впливати.

  • Життя - це не суцільна смуток і постійні пошуки того, що приносить радість. Життя - це бути щасливим і займатися тим, що робить життя ще більш щасливим.

 • Handle Rejection Step 4 Version 2.jpg 4 Не намагайтеся уникати відмов і прикидатися, ніби з цим потрібно "навчитися" жити. Звільнившись від самообману, нав'язаного зовнішнім, ви звільнитеся від болю, пов'язаного з відмовою. Але біль завдає не відмова - а ви самі.
 • Не приймайте відмова на свій рахунок. Цю фразу часто вимовляють, але, тим не менш, факт залишається фактом - відмова саме на свій рахунок і приймають. Але все ж суть в тому, що іноді ми стикаємося лише з верхівкою айсбергу, з чимось більш складним, ніж можемо зрозуміти. І тоді відмова для нас - це "ні" прохань, вимог, надій і мрій. Це "ні" тижнях і місяцях планів, мрій і підготовки. Але це - погляд на ситуацію лише з одного боку. По-перше, відмовляє часто не знає, скільки сил, засобів і часу ви витратили. А навіть якщо і знає, то тоді ви, швидше за все, не уявляєте собі, що вплинуло на рішення людини відмовити вам. Наприклад, вам можуть відмовити в побаченні з-за того, що людина ще не розібрався з іншими своїми відносинами, про які він не хоче говорити відкрито. Або, скажімо, ось роботодавець, який отримав 5000 резюме, ні в чому одне іншому не поступаються, присланих тими, хто довго і ретельно працював. Такому роботодавцю доведеться відмовляти, прикриваючись банальними, простими причинами, лише б не потонути в такому потоці резюме. Або, приміром, ваша картина, яку не приймають на виставку. Може бути, її не беруть тому, що вона написана олією, а на тій виставці і без того вже занадто багато написаних маслом картин, а організаторам треба дотримати баланс "масло - акварель"Найчастіше відмова грунтується або на емоціях, або на ситуації. І, швидше за все, відмова спричинив за собою, скажімо, матеріально-технічне забезпечення, необхідність у простоті, внутрішня невпевненість або тимчасовий недолік привабливості, а зовсім не відверта неприязнь до вас, відсутність віри в свої здібності, вміння або надійність. Навіть якщо ви з'ясували, що вам відмовили саме з-за того, що ваші зусилля не відповідають прийнятим критеріям якості, не треба з головою іти в почуття "нікчемності". Потрібно продовжувати вчитися, рости, експериментувати, розкривати потенціал! Не приймати відмову на свій рахунок значить не сумніватися в тому, що ви чогось варті.

 • 1
  • Будьте обережні, якщо ви часто думаєте про те, що мають інші люди. Такий тип мислення вимагає від людей діяти певним чином, так як вони "повинні помітити мій талант і обдарованість". Але за такого підходу всі ваші сили як би йдуть іншим людям, а ви, в свою чергу, залишаєтеся чекати і сподіватися, що вони приймуть вас і, тим самим, забезпечать вам гарний настрій. Це слизька доріжка, таке мислення ставить під загрозу зіткнутися з тим, що відмови стануть траплятися у вашому житті регулярно, а все тому, що ви налаштуєте себе таким чином: сидіти і чекати оцінки і схвалення.

  • Потрібно розуміти, що багатьом людям неприємно відмовляти іншим. Мало хто відмовляє заради задоволення або з порожньою примхи.

 • Handle Rejection Step 6 Version 2.jpg 2 Якщо хтось відмовив вам, поважайте це і не бажайте йому зла. Після відмови не потрібно повністю уникати того людини (або організацію, де він працює). Люди, отказывающие вам, не є чимось необхідним у вашому житті, але і ненавидіти їх тому не потрібно. Чому? Та тому, що приємніше бажати доброго, ніж згоряти від ненависті. Самі спробуйте. Ненависть біль лише одну викликає і дозволяє почуттю відмови міцно засісти у вашому розумі.
  • Якщо вам відмовив людина, не треба звинувачувати його у всіх смертних гріхах або ненавидіти, навіть якщо на те є підстави. Якщо відносини з тієї чи іншої причини скінчилися, немає сенсу плакати і кричати про це, адже щоб залишатися щасливим вам це не потрібно. Так, ви можете бути розчаровані, адже надії не збулися. Але якщо зрозуміти, що той чоловік був не потрібен вам, то побажати йому всього хорошого буде набагато простіше. Якщо розлучатися друзями - буде куди простіше.

  • Якщо ваша думка про людину не змінилося, тоді немає потреби уникати його. Ви все ще можете отримувати задоволення від спілкування, навіщо ж тоді уникати? Ну а якщо той чоловік вирішить не розмовляти з вами, що ж - вам це не зашкодить, адже ваше справжнє щастя в житті від цього не залежить. Все, що ви в такій ситуації втрачаєте - це тимчасовий прилив радості, який ви відчували від спілкування з тією людиною.

  • Будьте ввічливі. Не важливо, що на душі - будьте ввічливі. Якщо випустіть на волю ваш гнів або лютість, то справі це не допоможе. Ввічливість і терпіння - ось що допоможе вам.

 • Handle Rejection Step 7 Version 2.jpg 3 Не потрапляйте в пастку надії, що відмовив змінить своє рішення. Звичайно, в слабкій надії немає нічого поганого, але не в цьому випадку. Вірячи в таку можливість, ви можете як би поставити життя на паузу в очікуванні, перестати рости і розвиватися - в особистісному сенсі і взагалі. Не думайте, що вам потрібно, щоб той чоловік поміняв своє рішення - і не будете мучити себе. Якщо вам відмовили через нестачу симпатії до вас - це, швидше за все, не зміниться, а спроби що-небудь змінити лише погіршать ситуацію. Якщо вам відмовили в роботі з побоювань, що ви не впишетеся в колектив, не варто міняти резюме. Краще просто прийняти це і рухатися далі - ну і, зрозуміло, вчитися, вчитися на ситуації.
 • Handle Rejection Step 8 Version 2.jpg 4 Не забувайте про можливості. Часом буває так, що у вас є набагато більше контролю над причинами, які призвели до відмова. Приміром, може, ви неакуратно заповнили якийсь бланк і вам відмовили в роботі? У вас немає потрібної освіти, щоб отримати підвищення? У таких випадках до відмови потрібно підходити з конструктивною боку і отримувати з нього користь. Ні в якому разі не можна махати рукою на власне майбутнє - завжди можна щось змінити. Нова робота, нова посада, нові знайомства - все це допомагає. Так, ви не можете змінити те, подобаєтеся ви іншій людині чи ні. Але завжди можна змінитися - новий стиль, нова зачіска і є шанс, що якісь струнки в душі тієї людини ви зачепите. Ну а навіть якщо і ні - стаючи більш впевненим у собі, незалежнішим від інших і благополучніше, у вашому житті будуть з'являтися все більше і більше хороших можливостей.
  • Іноді потрібно питати, чим викликаний відмову, особливо якщо видимих причин ви не знаходите. Не соромтеся. Якщо мова йде про ділової ситуації, від прийняття зарахування в бізнес-школу і до передачі вашого прикраси в ювелірний на реалізацію, завжди є відповідальні за октаз і завжди з ними можна поговорити особисто, по телефону або по електронній пошті. Вони можуть підказати вам, що потрібно виправити в наступний раз. І не соромтеся запитувати їх допомогою, ну або, як мінімум, попросіть їх оцінити або перевірити вашу роботу/заяву перед відправкою на перевірку в наступний раз. Багато людей люблять працювати з тими, хто хоче вчитися і розвиватися. Просто пам'ятайте, що у всіх є справи і не просіть занадто багато чого.

 • Handle Rejection Step 9 Version 2.jpg 5 Спробуйте ще раз. Як правило, часто варто спробувати знову. Ну, якщо тільки мова йде не про любовних справах: насильно милим не будеш. Кличте на побачення тоді, коли ви впевнені, що ви обидва добре розумієте один одного, готові відповідально і по-дорослому підійти до справи, і що в підсумку ви готові зіткнутися з відмовою - так, з ще одним. У разі роботи, продажу, подачі заявок - ще одна спроба лише допомагає ситуації зрушити вперед.
  • Деякі фірми і організації спитають, чи подавали ви резюме до них раніше. Не лякайтеся такого питання, другого шансу вам не дадуть хіба що там, де чітко написано щось типу "заявки від раніше подавали заявки претендентів не приймаються". Але навіть тоді ви можете показати себе з гарного боку, справити враження і дізнатися, яким чином можна обійти цю заборону. Чіпкість і завзятість - ось що має рухати вами, коли ви долаєте відмову.

  • Знайте також, що часом відмова використовується як засіб виявити людей, яким не вистачає ентузіазму і цілеспрямованості. Іноді буває так, що ваше небажання прийняти негативну відповідь грає вам на руку.

 • Handle Rejection Step 10 Version 2.jpg 6 Завжди пам'ятайте: щоб бути щасливим, вам не потрібно нічого ззовні. Речі дають щастя лише на час. Постійне щастя - це зрозуміти і усвідомити всю шикарність життя самої по собі.
 • Поради

  • Не судіть про себе за того, що думають про вас оточуючі. Всі ми різні і один на одного не схожі.
  • Знайдіть для себе спосіб пережити відмову. Хтось молиться, хтось приймає гарячу ванну, хтось медитує. Знайдіть спосіб очистити розум, впоратися з негативними емоціями і відновити рівновагу в своїй душі.
  • Відмовою вам можуть дати зрозуміти, що у вас не зацікавлені, і не важливо, про що йдеться: про кохання, роботі або в чомусь іншому. Але це не означає, що у вас не зацікавлені всі інші, не думайте, що будете стикатися з відмовами від всіх інших.
  • Якщо ваші почуття відкинули - знайте, напевно є хтось, хто відповість вам взаємністю.
  • Якщо зіткнулися з депресією після відмови - зверніться до фахівця. Алкоголь або наркотики - не фахівці.
  • Навіть якщо після відмови ви спробували знову, пам'ятайте - вам можуть відмовити ще раз. Життя взагалі сувора штука, так. Але ж не життєві обставини є джерелами вашого справжнього щастя, чи не так?
  • Поплачте. Сльози - найкращі ліки. Допоможе.
  • Всі досягнення - результат наполегливої праці. І часом буває непросто визнати, що нам потрібно ще багато чому навчитися, багато чого зробити, чого досягти, перш ніж ми зможемо досягти своєї мети. *Оцінюйте свої шанси не без ентузіазму, але й не без реалізму. Займайтеся досягненням поставленої мети, а не зациклюйтеся на відмову.
  • Якщо хтось відмовив вашим почуттям, то це зовсім не значить, що пора впадати в депресію. Це означає лише те, що симпатії не виникло. І з цим нічого не поробиш.
  • Якщо хтось сказав вам "ні", хоча ви старалися, щоб вам сказали "так", то це не значить, що у вас не бачать користі або чогось хорошого. Так що не зосереджуйтеся на "ні" і подумайте про своїх сильних рисах. Якщо так відразу на розум нічого не приходить - розвійте в собі таку якість і вперед, до наступної мети! І, якщо що, наступного разу відмова буде сприйматися вже не так болісно.

  Попередження

  • Якщо ви приймаєте відмови надто близько до серця, спробуйте поговорити з психотерапевтом. Якщо ви страждаєте від проблем ментального характеру, то ви, швидше за все, навряд чи зможете впоратися з ними самостійно, вам знадобиться кваліфікована допомога. І цього нема чого соромитися - всім нам буває потрібна допомога по життю.
  • Якщо ви хочете запросити когось на побачення, і той, хто відмовив вам, раптом почав демонструвати інтерес до вас (після відмови-то!), але на більш близький контакт все ще не йде, то запитайте себе - чи подобається вам такий флірт? Багатьом людям флірт нецікавий, якщо вони знають, що з цього нічого не вийде. якщо ви належите до таких людей, тоді просто покажіть відсутність інтересу в тій людині. Якщо ж це не допомогло, і флірт триває, а вам все одно не цікаво і задоволення не приносить - що ж, доведеться розірватися з цією людиною контакти. Так, тому що вам немає радості у спілкуванні з ним. Це не означає, що ви бажаєте йому зла - це питання самозахисту і твердого стояння на ногах.
  • Не кожен відповість на ваше запитання "чому мені відмовили?" Це життя, так. Деякі - дуже зайняті, комусь не вистачить слів, щоб пояснити ситуацію м'якше. Кому-то і зовсім просто все одно. Так що не приймайте все на свій рахунок. так що спробуйте обговорити ситуацію з тим, кому не все одно і в кого є час - і кому ви довіряєте. Може, з розмови ви зрозумієте, в чому допустили слабину і на що треба звернути увагу наступного разу.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?