Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як впоратися з неврозом і нав'язливими станами

Рекламний блок

Кроки

 • Deal With an Obsessive Mental Preoccupation Step 1.jpg 1 Зверніться за допомогою до фахівця. Самий надійний і простий спосіб позбутися від нав'язливого стану – поговорити про це з психологом або консультантом. Не соромтесь; це не означає, що у вас не все в порядку з головою, у вас просто проблема, і вам потрібна допомога, щоб її розв'язати; це абсолютно нормально. Спеціаліст розбереться, що насправді з вами відбувається, докопатися до причин і дасть корисні рекомендації з приводу того, як з цим впоратися. Це процес самопізнання і саморозуміння.
 • Deal With an Obsessive Mental Preoccupation Step 2.jpg 2 Займіться чим-небудь, що відволіче вас від ваших думок. Помалюйте закарлючки, пограйте в пасьянс, послухайте музику, потанцюйте – ваш мозок зосередить увагу на ці дрібниці, і ви перестанете думати про вашу нав'язливої ідеї.
 • Deal With an Obsessive Mental Preoccupation Step 3.jpg 3 Спробуйте розібратися, чому ви не можете перестати думати про що-небудь. Якщо це дійсно важливо, приділіть цьому необхідну увагу; наприклад, якщо ви турбуєтеся про іспиті і тільки й робите, що готуєтеся до нього і хвилюєтеся, не припиняйте готуватися; просто не приділяйте їй більше уваги, ніж необхідно; особливо коли йдеться про іспит, відпочинок так само важливий, як і навчання. Якщо це ірраціональна, шкідлива одержимість, як, наприклад, ненависть до чого-небудь/будь-кому вкрай важливо вирішити проблему, перш ніж вона почне домінувати над вашим життям. Зрозумійте, що це в першу чергу шкодить вам, а не іншим людям.
  • Якщо ваші нав'язливі думки пов'язані з почуттям провини, зробіть щось, що полегшить цей тягар. Попросіть вибачення у людини, перед яким ви винні, исповедуйтесь, сходіть на могилу людини, якщо його вже немає в живих, або зробіть добру справу, щоб компенсувати те погане, що ви зробили (наприклад, попрацюйте добровольцем або пожертвуйте гроші на добродійність).
 • Deal With an Obsessive Mental Preoccupation Step 4.jpg 4 Будьте більш спокійні та оптимістичні. Ніщо в цьому світі не заслуговує всі вашу увагу, незалежно від того, наскільки важливим це може бути. Багато проблем вирішуються самі по собі;, вам немає потреби так сильно про них турбуватися, особливо якщо ви постійно хвилюєтеся з приводу того, що від вас не залежить, наприклад, з приводу хвороби члена сім'ї чи миру у всьому світі.
 • Deal With an Obsessive Mental Preoccupation Step 5.jpg 5 Поговоріть з кимось, хто добре вас знає, і хто вам близький. Деколи друг або член родини може зрозуміти вас краще, ніж психолог, просто тому, що він так добре вас знає.
 • Deal With an Obsessive Mental Preoccupation Step 6.jpg 6 Поліпшите щось у собі. Знайдіть підстави бути впевненим у собі. Люди, які в світі самі з собою, не страждають від неврозів. Спробуйте навчитися чому-небудь, про що ви давно мрієте; наприклад, почніть вчити іноземну мову або брати уроки малювання.
 • Deal With an Obsessive Mental Preoccupation Step 7.jpg 7 Намалюйте, що ви відчуваєте. Малювання – хороший спосіб висловити свої почуття без слів; просто намалюйте те, що приходить вам в голову. Не має значення, як ви малюєте і чи є у вас до цього талант; малювання саме по собі вже досить корисно.
 • Deal With an Obsessive Mental Preoccupation Step 8.jpg 8 Ведіть щоденник. Ще один корисний спосіб висловити емоції – записувати, що ви відчуваєте. Це також важливо для відстеження думок. Всякий раз, коли ви не так багато фокусувалися на певній думки протягом дня, відмітьте це у своєму щоденнику. Це нагадає вам, що ви можете подолати невроз і нав'язливий стан.
 • Попередження

  • Не впадайте у відчай. Незалежно від того, наскільки серйозною є проблема, самогубство ні в якому разі не є виходом. Життя прекрасне; тільки той факт, що вам важко позбутися певних думок, не є приводом покінчити життя самогубством. Проблемам знаходиться рішення, але ніхто не зможе повернути вас до життя.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?