Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як впоратися із змінами

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 із 5: Підготуйтеся заздалегідь

 • Deal with Change Step 1 Version 2.jpg 1 Будьте готові. Життя сповнена несподіваних сюрпризів, засвойте цей урок. Смерть, втрати і дивні ситуації будуть частиною вашого життя, як би ви не намагалися вберегти і захистити себе від цього. Головне в тому, як впоратися із змінами, це визнати їх реальність і неминучість.
 • Deal with Change Step 2 Version 2.jpg 2 Звертайте увагу на знаки. Часто ми відмовляємося бачити те, що перед нами. Слабке здоров'я близької людини, реорганізація на роботі, гострі зауваження про те, що потребує змін. Щоб уникнути подиву або шоку в останній момент, будьте пильні, прислухайтеся і відзначайте знаки неминучих змін. Визнання прийдешніх змін дозволяє вам бути попередженим і озброєним. Нічому не допоможеш, роблячи вигляд, що все буде в порядку, – воно можливо і буде в порядку, але в рівній мірі може і не буде.
  • До будь-яких загальним розмовам про звільнення на роботі варто прислухатися. Почніть вдосконалювати своє резюме, почніть шукати нову роботу, почніть надсилати заявки. Навіть якщо ви просто в захваті від своєї нинішньої роботи, має сенс підшукати інші варіанти. Ви завжди зможете відмовитися від іншого пропозиції про роботу, але це може навіть зробити вашу нинішню посаду більш високо оплачувану, якщо ваш роботодавець дізнається, що хтось ще бачить у вас цінний кадр.
  • Читайте про хвороби, якщо близька людина захворіла нею. Знайте і розумійте майбутні етапи хвороби, в тому числі і те, що робити, якщо ситуація різко погіршується. Якщо захворювання смертельне, дізнайтеся все що можете про те, як максимально використати час, що залишився, і зробити останні дні близької людини комфортними і безболісними. Вам буде необхідно приймати важливі рішення, а для цього варто бути поінформованим і в змозі ясно мислити.
  • Якщо ви хочете переїхати в інше місто, область, країну, дізнайтеся про новому місці якомога більше, перш ніж їхати. Використовуйте інтернет, щоб дізнатися про новому місці і про всі послуги, якими ви, ймовірно, будете користуватися, коли прибудете туди. Залишати улюблене місце проживання і суспільство завжди нелегко, але не варто робити зміни ще більш важкими для себе, ніж вони є.
 • Deal with Change Step 3 Version 2.jpg 3 Задайте собі дуже корисний питання. А саме: "Що гірше могло б статися?". Це питання змусить вас поглянути на найгірший сценарій і потім працювати від нього. Він змушує вас подивитися на те, що могло б піти не так, і знайти стратегії, щоб зробити все можливе для запобігання цього.
  • Наприклад, вам сказали, що вас збираються перевести в інший відділ на роботі. Ви думаєте, що це означає, що ви зазнаєте невдачі в новому відділі, тому що про цю області ви знаєте не дуже багато. Що найгірше, що може статися? Ви втратите роботу. Тепер працюйте від цього: що ви можете зробити, щоб поліпшити свої шанси? Попросіть перепідготовку, книг, за якими можна вивчити основи, поверніться у вечірню школу, щоб коротко повторити те, що ви пропустили в університеті, і так далі. Можливо, було б доречним навіть висловити своє занепокоєння керівнику, якому ви довіряєте. Які б рішення ви не придумали, ви поглянули в обличчя найгіршого варіанту, і тепер у вас є ідеї, як зробити його неможливим.
  • Іншим прикладом може бути злиття двох сімей, тому що ваша мама вийшла заміж за нового чоловіка. Ви можете подумати, що у неї не буде більше на вас часу, або що вона позбавить вас спадщини. Запитайте себе: "Що найгірше, що може статися?". Можливо, що мама з новим чоловіком буде колесити по світу більшу частину року, або що нова сім'я успадкує те, що ви повинні були отримати. Тепер працюйте від цього і запитайте себе, що ви можете зробити. Можете з самого початку поділитися з нею своїми занепокоєннями і попросити, щоб ви двоє домовилися регулярно проводити час разом, або щоб вона вказала вас у своєму заповіті.
 • Частина 2 із 5: Прийміть стратегію, як справлятися зі змінами

 • Deal with Change Step 4 Version 2.jpg 1 Визнайте, що ви можете контролювати в своєму житті тільки себе. Зміна може перевернути ваш світ з ніг на голову, але саме ви вирішуєте, впоратися з цим або розбитися. Звинувачення інших це досить стандартна реакція, але будь воно справедливим чи ні, воно нічого не вирішить, мучачи вас і залишаючи з почуттям безпорадності.
  • Прийміть те, що ви не можете змінити інших. Також не потрібно приймати їх дії як відображення вас і цінності особистості. Це слизький шлях, коли ви здаєтеся долю і самі обмежуєте свої можливості.
  • Краще прагніть наділяти себе силою. Розширення своїх можливостей має істотне значення, коли ви намагаєтеся впоратися із змінами гідним шляхом. Зміни не підуть, але зрозумійте, що ви можете знайти (і знайдете) шлях, спираючись на свою спритність і на допомогу тих, хто піклуватися про вас. Тоді ви будете йти в ногу зі змінами, не ламаючись.
 • Deal with Change Step 5 Version 2.jpg 2 Вмійте розрізняти поради інших людей. У деяких людей є перемикач, який клацає, коли вони бачать, як розвалюється чуже життя. Будь то режим спасителя або режим шкідника, якщо рада необґрунтований і непрошений, то вам не варто додавати його до того вазі, який вже у вас на плечах. Ну і що, якщо Іванова горювала за чоловіка лише тиждень? Ну і що, якщо Ковальов знайшов роботу всього через два тижні після того, як його звільнили? Те, що ці люди, можливо, не в змозі сказати вам, так це те, що вони нашпиговані знеболюючими, об'їдаються кексами або переживають негаразди на роботі. Люди можуть бути абсолютно чудовими, коли настає вирішальний момент, але вони можуть бути також дуже маніпулятивними і бездумними, і ви повинні розпізнавати власні мотивації людей давати вам рада.
  • Якщо ви відчуваєте, що рада неправильний, наполегливий або маніпулятивний, то прислухайтеся до свого внутрішнього голосу. Подякуйте людини за його рада та ідею, але не беріть на себе жодних зобов'язань. Просто скажіть цій людині, що ви "працюєте над цим", або що вам "вже стало легше, спасибі". Немає необхідності вдаватися в деталі.
  • Знайте, що багато людей насправді просто не хочуть знати. Почувши про зміни та/або втрати від інших, люди починають боятися, що змушує їх надіти свої обладунки, щоб ви їх не заразили. Залиште їх у спокої – життя часто забавним способом приваблює те, чого найбільше боїшся. Шукайте людей, які підтримують, піклуються і готові слухати. Навіть якщо вам доведеться платити психолога, залучіть неупередженого слухача з боку, щоб ви могли час від часу вилити душу.
 • Частина 3 із 5: Нехай час лікує

 • Deal with Change Step 6 Version 2.jpg 1 Визнайте, що зміна завдала вам сильний удар. Якщо ви визнаєте, що не хочете справлятися, це буде першим кроком до того, щоб зібратися і знову піднятися на ноги. Сильна емоційна біль супроводжує багато змін, від звільнення і до смерті близької людини. Кожне емоційне потрясіння є дуже особистим і не може бути виміряно іншою людиною, ким би він не був. Дайте собі час погорювати з приводу зміни, а також знайти вихід із усього цього. Якщо ви не визнаєте ту біль, яка супроводжує зміни, то існує ризик, що ви заховаєте її глибше в себе і прикиньтеся, що ви з усім впоралися. В свою чергу ця бомба уповільненої дії ризикує вибухнути пізніше, коли ви найменше будете готові впоратися з нею.
  • Наприклад, ви втратили роботу і раптом опинилися без регулярного доходу, без повсякденних справ і без будь-якої діяльності поза своїх чотирьох стін. Суть такого типу зміни не тільки у втраті доходу – це втрата місця в суспільстві, де було цінним те, що ви робите, це потенційно втрата здатності платити за житло і це втрата гідності. Відкрито визнаючи свої страхи і біль, ви можете почати відсіювати ці почуття, в той же час справляючись з практичними реаліями, яким зараз потрібно глянути в обличчя. Будьте терплячі до своїх почуттів, але намагайтеся тримати під контролем практичні питання, як інформування банку, що вам потрібно більше часу, складання суворого бюджету, вирощування власних продуктів харчування і так далі. Суть цього підходу в тому, щоб не бути жорстким з самим собою, це допоможе не уникати вирішення практичних питань з-за того, що емоції настільки пригнічує, що ви б вважали за краще просто закритися в собі.
 • Deal with Change Step 7 Version 2.jpg 2 Будьте готові до того, що звикання до нового способу життя займе деякий час. Зміни це шок, тому що вони дестабілізують життя, яку ви до цього моменту для себе створили. Якщо у вас були цілі, і ви їх досягли, то зміни можуть бути просто ляпасом вашим цілям. Всі звички і розпорядки опиняються під питанням, коли втручаються зміни, тому час і терпіння дуже важливі, коли ви намагаєтеся з чимось впоратися.
  • Дайте собі час для скорботи. Наприклад, ви скорбите про смерть, будь то людина або домашня тварина, зрозумійте, що тільки ви можете вирішувати, як довго засмучуватися і яким чином. Ніхто інший не може квапити вас, як би він не наполягав. Час дуже суб'єктивно, і тільки ви можете сказати, закінчився ваш траур чи ні. Насправді, існує багато доказів, що ті, хто не сумує, в кінцевому підсумку ламаються і стають нездатні впоратися зі своїм горем.
  • Скорбота не означає, що ви здаєтеся безнадії. Як було сказано раніше, бережіть свої почуття, але продовжуйте справлятися з повсякденними життєвими рішеннями, щоб створити новий образ життя і не постраждати від нерішучості і слабкості.
 • Deal with Change Step 8 Version 2.jpg 3 Зберігайте спогади, але цінуєте і майбутнє. Коли ви скорбите про смерть, у вашому серці завжди буде не вистачати чогось, але якщо ви приймете це і будете готові зберігати спогади все життя, це допоможе вам досягти деякого прийняття того, що сталося. Якщо це втрата роботи або якась інша особиста втрата, але не смерть, вам все одно потрібно час для скорботи, щоб вгамувати свою печаль і горе від втрати того, що колись було величезною частиною вашого життя. Можливо, щось подібне прощальній церемонії допоможе вам збудити в собі відчуття завершеності і дозволить рухатися далі.
 • Частина 4 із 5: Відновити рівновагу в житті

 • Deal with Change Step 9 Version 2.jpg 1 Прийміть цілеспрямований підхід до відновлення після змін. Постановіть по-новому, знову знайдіть або нарешті знайдіть свою мету в житті, це дуже потужний спосіб підлаштувати зміни під обставини життя. Спочатку ви можете відчути опір ідеї, що почуття мети в житті або відсутня, або зміщено, але зміни можуть пробудити бажання переглянути те, що дійсно має значення для вас. Нехай це буде для вас можливістю оновити або перенаправити свою мету в житті.
  • Чи були ви вірні собі в житті? Іноді ви можете відкрити для себе, що зійшли з дороги своїх цінностей і женіться за чужими цілями і очікуваннями.
  • Показали ці зміни, що, можливо, є надломи в тих мріях і цілі, до яких ви прагнули? Ви можете досягти всіх поставлених цілей, тільки щоб в кінці виявити, що це марна перемога. Чи може зміна повернути вас до того шляху, який задовольняє вас?
  • У вас ще є віра в себе? Втрата близької людини, роботи або вдома, може похитнути цей аспект вашої особистості. Пам'ятайте, що чужі слова і дії не визначать те, хто ви є. Настав час відновити впевненість у собі, згадавши, що важливо у вашому житті, і прийнявши практичні шляхи відновлення цього.
  • Ви реагуєте на зміни або формуєте зміни? Цілеспрямований підхід до змін і життя в цілому - це відбивання кручених м'ячів. Зміни не підуть, але в цей раз дайте їм гідну відсіч і тоді ви будете знати, як в майбутньому винахідливо справлятися з подібними змінами в житті.
  • Ніхто не просить вас змінюватися. У всякому разі, зміни це як раз той час, коли проявляється ваш справжній характер. Але чи дійсно цей характер так бездоганний і здоровий, як вам цього хотілося б? Придивіться до себе, будьте правдиві і приступайте до вдосконалення всього, що на ваш погляд можна поліпшити.
 • Deal with Change Step 10 Version 2.jpg 2 Розглядайте зміни як можливість. Зміни це можливість переглянути життя, яку ви вели, щоб зрозуміти, чи правильно ви робили, вкладаючи надто багато часу (грошей, зусиль) на ведення такого способу життя, який не приносить вам щастя, і будучи безцільним, а не ухвалюючи рішення, які зробили б вас господарем свого життя. Хоча кожна з нижченаведених змін була б руйнівною, але в кожній з них є промінь надії:
  • Горе може привести до більш глибокого розуміння циклу життя від народження до смерті. Воно може подарувати нове відчуття цілеспрямованої енергії і зниження страху власної смерті. Воно може прогнати самоутешение і задовольнятись меншим. І це допоможе вам відновити сили, проводячи час з друзями та родиною.
  • Втрата роботи може призвести до знайомства з людьми, про існування яких ви навіть не знали, і можливості використовувати свої навички і креативність новим чином. Це також дозволить побачити, як мало ви отримували задоволення від колишнього місця роботи, але чіплялися за нього тільки заради виживання. Виграш від часу втрати роботи іноді може бути повною несподіванкою, коли ви виявляєте, що можна заощадити гроші, роблячи багато самостійно, саме тому, що у вас є час. Це також може бути часом зміни професії, вдосконалення навичок для такої роботи, яка вам дійсно подобається.
  • Переїзд на нове місце може призвести до знайомства з новими людьми та відкриттю нових чудових можливостей. Він може розширити ваше розуміння людей і вашого місця в світі. Він може принести у ваше життя багато нових видів діяльності, які ви раніше навіть не розглядали.
 • Частина 5 із 5: Рухайтеся далі

 • Deal with Change Step 11 Version 2.jpg 1 Залиште скарги і звинувачення позаду. Коли зміни штовхають вас на постійні скарги і звинувачення, це можна зрозуміти протягом деякого часу. Друзі і сім'я прийдуть на допомогу в початку нещастя. Тим не менш, з плином часу постійні скарги перетворюють вас нещастя ваших друзів і сім'ї і абсолютно нічого не роблять для поліпшення положення ваших справ. Швидше, ви можете відштовхнути тих самих людей, які були б раді підтримати вас у важкі часи, якщо б ви не перетворилися в буркуна, у того, хто постійно відчуває себе жертвою і звинувачує весь світ у своїх проблемах.
  • Трохи просторікування на початку це нормально. Буркотунів в житті часто уникають. Не дозвольте цьому статися з вами.
  • Прагнете бути оптимістом, який прийняв можливість найгіршого сценарію, але знає, що життя триває, незважаючи ні на що. Робіть усе, що можете, щоб поліпшити ситуацію, і пам'ятайте, що дія це найкраща протиотрута від горя.
 • Deal with Change Step 12 Version 2.jpg 2 Відпустіть трапилося і рухайтеся далі. Ви не можете застрявати в поточної або минулої ситуації. Це може бути зручно, і повернення до звичкою завжди простіше, ніж навіть найменший опір. Тим не менш, зміни вимагають змін і від вас, а також того, щоб ви навчилися чинити опір поверненню в минуле і спроб відтворити те, що було раніше. Выковывайте своє майбутнє і стійте гордо. Використовуйте те, чого ви навчилися, але не дозволяйте цього використовувати вас.
 • Поради

  • Скорбите і піклуйтеся про своїх почуттях. Навіть якщо велика перерва у вашому житті ця щаслива подія, як весілля або переїзд туди, де ви завжди хотіли жити, прийміть той факт, що все ж будуть якісь емоційні втрати, і опрацьовуйте їх в приватному порядку. Не тягніть своїх близьких до гіршої стороні щасливої зміни в житті, поговоріть з людьми, які вже пройшли через це раніше, і запитайте їх, як вони адаптувалися.
  • Якщо ви помітите, що постійно звинувачуєте інших, вчіться припиняти це. Запишіть ключові слова, які ви вважаєте сигналом насувається неприємної речі, і емоційні слова, які ви часто використовуєте в кінці. Використовуйте ці ключові слова як попередження, що треба зупинитися, заспокоїтися і по-новому сформулювати своє мислення. Це вимагає практики, але це набагато корисніше для здоров'я, ніж носити тягар провини і ненависті.
  • Дійте поступово, намагаючись поліпшити ситуацію для себе. Краще тут і там робити дрібниці, ніж не робити нічого взагалі. Наприклад, ви можете заробити трохи грошей, щоб полегшити фінансові проблеми, у той час як шукаєте нову роботу. Ви можете продати деякі речі через інтернет-магазин, але вас перевантажує процес фотографування, описування, доставки та зворотнього зв'язку. Тоді спробуйте тільки з однією річчю. Потім з двома. Потім з трьома. А тоді дотримуйтеся максимуму в 10 речей. Не піддавайтеся необхідності бути свого роду "супер-продавцем". Мало-помалу гроші будуть накопичуватися, плюс ви звільніть свій гардероб від непотрібних речей. Несподівано ви можете виявити, що на рахунку вже скупчилося 100 доларів, а все тому, що ви намагалися в дрібницях. Ви отримаєте те, що хочете, якщо будете наполегливо продовжувати.
  • Шукайте допомоги в інтернеті у людей, які пройшли через ті ж зміни, що і ви. Шукайте форуми на цю тему, будь то розлучення, смерть, переїзд або втрата роботи.
  • Іноді несподівані різкі зміни в житті можуть бути підходящим часом для того, щоб змінити звички, які ви давно хотіли змінити. Оскільки все змінюється, добре було б внести зміни до звички. Спробуйте прищеплювати собі звичку протягом трьох тижнів, і якщо вона прийметься, значить, ви були готові до цих змін, а це вже саме по собі досягнення.

  Попередження

  • Зміни всім даються нелегко. Інколи приходить багато змін, коли ви вже обтяжені попередніми. В такому разі не соромтеся звернутися за допомогою, оскільки встати на ноги це більш важливо, ніж бути гордим і впертим.
  • Не виснажуйте себе, намагаючись знайти хороше в перервах. Іноді зміни приносять стільки негативу, що зіткнутися з ними це величезні труднощі. Пишні фрази радості і заяви без дій нічого не зроблять за вас. У таких випадках шукайте того, на кого можна спертися. Корисними можуть бути друзі, родина і професійні психологи.
  • Намагайтеся не виснажувати своїх близьких. Ось чому нейтральний, професійний погляд зі сторони часто буде кращим вибором, якщо вам потрібна довгострокова підтримка. Якщо у вас тривалі емоційні проблеми, психолог саме той чоловік, який допоможе вам розвантажити їх. Пам'ятайте, що ваші близькі вже переживають зміни з вами, вони можуть бути не в змозі впоратися ще й з вашими глибоко сидять проблемами.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?