Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як використовувати мікшер

Рекламний блок

Кроки

 • 1 Під'єднайте звукове обладнання допомогою входів мікшера. При визначенні мікшерів зазвичай вказують кількість підтримуваних входів або звукових каналів. 16-канальний мікшер має 16 звукових входів, тоді як 4-канальний мікшерний пульт має лише 4 входу. Мікрофони та інші монофонічні (1-канальні) інструменти та пристрої на кшталт аудіо інтерфейсів підключаються через один канал, тоді як стерео пристрої підключаються до 2 входів, один для лівого каналу і інший для правого.
  • Деякі мікшери мають окремі входи для мікрофонів, а також CD і касетних магнітофонів, які називаються лінійними входами. Такі прилади оснащені тумблерами для перемикання між мікрофоном і лінійними входами.Use a Mixer Step 1Bullet1.jpg
  • Всі види музичних інструментів повинні мати власний вхід. Якщо 2 труби ще можна записати через один мікрофонний вхід, то трубу і скрипку слід записувати через окремі звукові входи, щоб мати можливість правильно збалансувати звук. Для деяких інструментів начебто барабанної установки можуть знадобитися окремі мікрофонні входи для кожного елемента.Use a Mixer Step 1Bullet2.jpg
  • Якщо в мікшері є підгрупи каналів, тоді можна групувати мікрофони, закріплені за багатокомпонентними інструментами на зразок барабанної установки в 1 або 2 підгрупи, окремо виконати зведення, а потім регулювати барабанний мікс в загальному обсязі допомогою тільки 1 або 2 повзунків.Use a Mixer Step 1Bullet3.jpg
  • Зазвичай, чим більше кількість входів мікшера, тим більше його розмір. Портативні або портативні мікшери, які використовуються відео операторами, мають 2-4 входу, тоді як мікшери на 32 або 48 каналів являють собою великі пульти, які встановлюються на студіях звукозапису, а для їх перевезення не обійтися без транспортного засобу.Use a Mixer Step 1Bullet4.jpg
 • Use a Mixer Step 2.jpg 2 Підключіть звукозаписні або контрольне обладнання допомогою виходів мікшера. Для контролю звуку на виходах мікшера можна використовувати волюметры, а також навушники, які слід підключити до допоміжного виходу.
  • Деякі мікшери мають виходи для виділеної подачі звуку на монітор крім головного виходу, а також вихідні канали для звукорежисера, щоб спілкуватися з кабінкою звукозапису або музикантами на сцені під час запису або виступу.
 • Use a Mixer Step 3.jpg 3 Увімкніть входи каналів, які будуть використовуватися при зведенні. Для кожного каналу є власний перемикач.
 • Use a Mixer Step 4.jpg 4 Увімкніть фантомне живлення каналу, якщо того вимагає підключений елемент. Фантомне харчування це постійний струм, який подається від пульта мікшера на підключені до нього інструменти або мікрофони. Зазвичай фантомне живлення потрібно для мікрофонів (за винятком стрічкових мікрофонів), підсилювачів і деяких відеокамер, тому воно передбачається на мікрофонних входах.
 • Use a Mixer Step 5.jpg 5 Відрегулюйте рівень гучності для кожного каналу. Для цього використовується потенціометр, хоча сам регулятор може виглядати як перемикач, клавіша або повзунок. Для кожного входу слід налаштувати окремий рівень, щоб загальний мікс мав найкраще звучання.
  • Під час звукозапису можна тимчасово включати і вимикати окремі канали за допомогою блокування звуку, щоб прослухати майстер-мікс без них. За допомогою соло перемикача можна заглушити всі інші канали, крім одного, щоб послухати його окремо.
 • Use a Mixer Step 6.jpg 6 Відрегулюйте високий, низький і середній частотний діапазон для кожного каналу за допомогою регуляторів еквалайзера. Так ви зможете поліпшити якість звуку в кожному діапазоні. Якість еквалайзерів часто визначає якість звукового мікшера.
  • Мікшери можуть мати як регулятори еквалайзера для кожного каналу, так і загальний еквалайзер, який впливає на весь звуковий мікс.
 • Use a Mixer Step 7.jpg 7 Направте канали, які потребують спеціальні ефекти, на допоміжні канали. Вони також називаються скорочено "aux" і створюють копію вихідного сигналу в каналі. Такий напрямок виконується за допомогою регулятора "send."
 • Use a Mixer Step 8.jpg 8 Виконайте панорамування кожного каналу майстер-міксі. Для цього використовується панорамний потенціометр, який може скорочено називатися "pan pot" або "pan knob". Поворот регулятора ліворуч переміщує звуковий сигнал в ліву частину стерео поля, а поворот праворуч – в праву частину.
  • У микшерах з багатоканальними виходами панорамний регулятор працює спільно з кнопками напрями. Кожна кнопка напрямки активує пару виходів. Якщо повернути панорамний регулятор вліво, то сигнал відправляється в лівий активний вихідний канал; якщо вправо – в правий вихідний канал; якщо по центру – то в обидва вихідних каналу.

 • Поради

  • Мікшери бувають двох типів: аналогові і цифрові. Аналогові мікшери можуть працювати тільки з аналоговими сигналами, а цифрові мікшери підтримують аналогові і цифрові сигнали. При визначенні мікшерів можна вказувати не тільки кількість вхідних каналів, але також кількість вихідних каналів і підгруп каналів в наступному порядку: вхід, підгрупа (якщо є), вихід. Мікшерний пульт 8x2 має 8 вхідних і 2 вихідних каналу. Мікшерний пульт 48x4x2 має 48 входів, 4 підгрупи та 2 вихідних каналу.
  • Сьогодні можна робити просто неймовірні речі за допомогою звукового мікшера і комп'ютера, який оснащений звуковим секвенсором і многовходовым звуковим інтерфейсом (він аналогічний звичайної звукової карти, але має більшу кількість входів і виходів). Якщо ваш інтерфейс не має передпідсилювачів, то вам доведеться додати їх для мікрофонів. Такий варіант рекомендується в першу чергу тим музикантам, які використовують невелику кількість інструментів або працюють головним чином з синтезованими звуками на комп'ютерах з потужними процесорами.

  Попередження

  • Не всі виробники вважають кількість каналів по входах. Деякі вказують кількість каналів з урахуванням виходів, інші ж підсумовують головні виходи з допоміжними каналами. Для роз'яснення цього питання завжди можна прочитати специфікації.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?