Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як привчити дитину до горщика

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 із 5: Підготовка до привчання до горщика

 • 14325 1.jpg 1 Визначте, коли ваша дитина буде готовий. Дуже важливо, щоб ваша дитина був по своєму розвитку вже готовий перейти на використання горщика, так як це зробить процес привчання до горщика набагато простіше і швидше. У кожної дитини готовність користуватися горщиком настає в різний час, приблизно від 18 до 36 місяців. Як правило, дівчатка починають користуватися горщиком трохи раніше, ніж хлопчики: середній вік для дівчаток-29 місяців, а для хлопчиків - 31 місяць.[1]
  • Визначити, чи готова дитина користуватися горщиком, можна за такими ознаками:
   • Поява інтересу до туалету і того, як інші люди ним користуються.
   • Хороша моторика, включаючи здатність ходити, підніматися по сходах і знімати штани.
   • Гарне мовний розвиток: здатність зрозуміти інструкції і слова, що відносяться до походу в туалет, а також здатність виразити необхідність сходити в туалет.
   • Передбачувана необхідність сходити по великому і здатність зберігати памперс сухим протягом більше двох годин.
   • Здатність висловити словами чи виразом обличчя необхідність пописати або сходити по великому.
   • Прагнення догодити батькам і вести себе як дорослий.
  • Не варто наполягати на тому, щоб дитина ходив на горщик, якщо він ще не готовий до цього. Це призведе тільки до опору з боку дитини, що зробить процес привчання до горщика довгим і буде засмучувати обидві сторони. Дайте дитині ще місяць або два, і процес піде набагато легше.
 • 14325 2.jpg 2 Зрозумійте, що процес привчання до горщика займе час. Головне, що вам потрібно у справі привчання дитини до горщика - це терпіння! Привчання до горщика - це процес, який не відбудеться відразу. Ви і ваша дитина повинні будете працювати над цим разом і разом долати труднощі та проблеми, що виникають. Хоча ви, можливо, чули історії про те, як батьки навчили дитину користуватися горщиком за два вихідних дні, цілком нормально, якщо процес привчання до горщика займе до 6 місяців.[1]
  • Постарайтеся зберігати оптимізм, підбадьорювати дитину і всі проблеми вирішувати спокійно. Пам'ятайте, що жодна дитина не закінчує школу в памперсах, і все у вас буде в кінці кінців добре!
  • Ви також повинні пам'ятати про те, що навіть якщо ваша дитина навчиться ходити на горщик, а один день, діти часто продовжують вночі мочитися в постіль до 5 років. До 6 років це повинно повністю пройти, але до цього часу запасіться підгузками і клейонкою.[2]
 • 14325 3.jpg 3 Купіть необхідні пристосування. Спеціальний навчальний горщик - самий простий і найменш лякає пристосування для дитини, ще не приученного до горщика. У продажу є самі різноманітні горщики, деякі з них із зображенням улюбленого мультиплікаційного героя вашої дитини. Це хороший вибір, так як ваше завдання - зробити так, щоб ваша дитина відчувала себе максимально комфортно і виявляв інтерес до користуванню горщиком. Можете також придбати горщик зі знімним верхом, який ви зможете поставити на унітаз, коли дитина буде до цього готовий.
  • Якщо ви вирішите з самого початку користуватися унітазом, не забудьте купити стілець зі сходинками, щоб ніжки дитини міцно стояли на ньому, і дитина відчувала себе в безпеці, сидячи на унітазі. Це допоможе зняти страх впасти в унітаз, який може виникнути у дитини.
  • Подумайте про те, щоб спочатку поставити унітаз в ігровій кімнаті або вітальні. Це допоможе дитині звикнути до горщика і не боятися їм користуватися. Дитина буде також більше розташований до користуванню горщиком, якщо він буде в межах його досяжності.
 • 14325 4.jpg 4 Виберіть правильний час. Вибір правильного часу для привчання дитини до горщика може значно підвищити шанси на успіх. Не намагайтеся привчити дитину до горщика, якщо дитина недавно випробував якісь зміни, наприклад, народження брата або сестри, переїзд в новий будинок або зміну дитячого садка. Ці зміни можуть бути стресовими для дитини і привчання до горщика лише додасть до цього стрес.
  • Виберіть час, коли ви можете проводити багато часу з дитиною вдома, щоб дитина відчувала себе комфортно і безпечно і завжди міг звернутися до вас за підтримкою і підбадьоренням.
  • Багато батьків вирішують почати привчати дитину до горщика влітку не тільки з-за того, що влітку у батьків зазвичай більше часу, який вони можуть провести разом з дітьми, але також тому, що дитині не потрібно надягати багато одягу, що допомагає вчасно дістатися до горщика, коли це необхідно.
 • 14325 5.jpg 5 Встановіть графік. Графік допомагає перетворити похід на горщик в рутину, що допомагає дитині звикнути до нововведення і самому пам'ятати про те, що потрібно робити. Для початку, спробуйте вибрати, коли краще висаджувати дитину на горщик 2-3 рази в день, і дайте дитині посидіти на горщику протягом декількох хвилин. Якщо дитина використовує горщик за призначенням - чудово, але не хвилюйтеся про це. Вам потрібно зробити так, щоб дитина звикла до горщика.
  • Щоб допомогти дитині, намагайтеся вибрати час, коли дитині швидше за все потрібно буде сходити в туалет, наприклад, відразу після того, як дитина прокинеться після їжі або перед сном. При бажанні можете також дати дитині побільше пити під час їжі, так як це допоможе запустити процес травлення.
  • Зробіть похід на горщик частиною ритуалу перед сном: дитина одягає піжаму, вмиває обличчя, чистить зуби і йде на горщик. Незабаром дитина буде сам пам'ятати про те, що потрібно сходити на горщик.
 • Метод 2 із 5: Як зробити похід на горщик комфортним для дитини

 • 14325 6.jpg 1 Познайомте дитину з горщиком. Дайте дитині можливість звикнути до нього і зрозуміти, що горщик – зовсім не страшна річ, і його не треба боятися. Поставте горщик в ігрову кімнату, де дитина може на ньому сидіти повністю одягнений, поки ви читаєте йому книгу, або поки він грає в іграшки. Коли він повністю звикне до горщика або навіть полюбить його, можна перенести його в туалет.
 • 14325 7.jpg 2 Покажіть дитині, як користуватися горщиком. Потім дитині потрібно зрозуміти для чого йому, власне, потрібен горщик. Щоб пояснити, можна зняти з дитини брудний підгузник і перекласти його вміст в горщик. Поясніть дитині, що горщик - це те місце, куди потрібно какати і робити "пі-пі". Також можна перекласти вміст використаного памперса в унітаз і сказати, щоб дитина помахав ручкою на прощання в той час як ви змиваєте воду.
  • Також можете показати дитині як користуватися туалетом, взявши його з собою. Нехай малюк сяде на горщик в той час як ви будете сидіти на унітазі і покажіть, як потрібно це робити. Якщо пощастить, це спонукає дитину на те, щоб використовувати горщик "як дорослий хлопчик" або "доросла дівчинка".
  • Краще, якщо хлопчик піде в туалет з татом. Тим не менш, можете не намагатися навчити хлопчика ходити на горщик стоячи, тому що це занадто складно для них (та й безладу буде багато). Нехай малюк поки і пісяє і какає, сидячи на горщику.
 • 14325 8.jpg 3 Нехай дитина сидить на горщику, принаймні 15 хвилин в день. Дайте можливість дитині звикнути до горщика, дозволивши йому сидіти на ньому 3 рази в день по 5 хвилин. Добре, якщо у дитини вийде використовувати горщик але призначенням, але не хвилюйтеся якщо цього не станеться. Похваліть дитину, що він спробував, і поясніть, що пізніше можна буде спробувати ще раз.
  • Якщо йому не терпиться встати з горщика, спробуйте запропонувати йому книжку чи іграшку, щоб сидіння на горщику не сприймалося дитиною як покарання.
  • Ніколи не змушуйте дитину сидіти на горщику, якщо він не хоче. Це тільки викличе опір з його боку, що завадить всього процесу.
 • 14325 9.jpg 4 Використовуйте правильні слова. Не плутайте дитини, вживаючи алегоричні або не зовсім ясні слова, щоб описати процес використання туалету або назви певних частин тіла. Використовуйте прості, зрозумілі дитині слова "писати", "какати", "горщик".
  • Ніколи не вживайте слова "брудний" або "мерзенний" по відношенню до природних функцій організму, так як це може викликати у малюка відчуття сорому і збентеження або негативно позначитися на процесі привчання до горщика.[1]
  • Якщо дитина буде відчувати почуття тривоги або сорому, він почне терпіти, що може призвести до проблем зі здоров'ям, наприклад, до запорів або інфекцій сечовивідних шляхів. Тому дуже важливо, щоб дитина відчувала себе комфортно, користуючись горщиком.[3]
  • Будьте відвертими з дитиною і скажіть, що він повинен пишатися, що він уже вміє правильно ходити на горщик. Це додасть дитині впевненості.
 • 14325 10.jpg 5 Будьте поруч з дитиною, коли він сидить на горщику. Діти можуть дуже хвилюватися щодо користування горщиком з цілого ряду причин. Якщо вони сидять на унітазі, вони можуть боятися впасти всередину або боятися звуку, видаваного при змиванні води. Інші діти можуть сприймати випорожнення як частину самих себе і думати, що вони щось втрачають, користуючись горщиком. З цієї причини важливо, щоб ви завжди були поруч з дитиною, коли він сидить на горщику, хоча б перший час.
  • Посміхайтеся дитині, багато хваліть його і завжди говорите м'яким, заспокійливим голосом. Можете спробувати співати йому пісні або грати з дитиною поки він сидить на горщику, щоб він вважав, що сидіти на горщику - це весело, а не страшно.
 • 14325 11.jpg 6 Почитайте тематичні книжки з картинками. Багато батьків на своєму досвіді переконалися, що читання тематичних дитячих книг дуже допомагає в процесі привчання дитини до горщика. Ці книги часто написані з гумором, містять привабливі картинки, які дитина може співвіднести зі своїм досвідом.
  • Залучіть дитину до процесу читання, задаючи йому питання і просячи показати певні картинки. Коли закінчите читати, запитайте малюка, чи не хоче сходити на горщик, як хлопчик чи дівчинка в книжці.
  • Ось деякі популярні книги з даної тематики: Алона Франкель "Жив-був горщик", "Какають всі" Таро Гомі і "Дайте мені мій горщик" Тоні Росс.[4]
 • Метод 3 із 5: Як виховати добрі звички

 • 14325 12.jpg 1 Придивіться, як ваша дитина виражає потребу піти в туалет. Якщо ви навчитеся розпізнавати ознаки того, що дитині потрібно сходити в туалет, ви зможете його туди швидко відвести, і це також допоможе вам заохочувати дитину користуватися горщиком замість памперса.
  • Поширені ознаки того, що дитині потрібно сходити в туалет, включають в себе: дитина починає займатися чимось іншим або робить паузу; сідає навпочіпки, хапає себе за памперс; його обличчя червоніє.
  • Ви можете допомогти дитині навчитися самому розпізнавати ці ознаки, задаючи йому питання "Ти хочеш на горщик?" або "Тобі потрібно покакати?", відразу ж як помітите ці сигнали. Заохочуйте дитину, щоб він сам говорив про те, що йому потрібно сходити в туалет.
  • Будьте готові до того, що деякі діти не захочуть переривати те, чим вони займаються, особливо якщо вони грають або веселяться заради того, щоб піти на горщик. Вам потрібно буде багато хвалити їх, щоб спонукати їх це зробити!
 • 14325 13.jpg 2 Дозвольте дитині кілька годин в день походити без підгузників. Багато батьки рекомендують зняти з дитини памперс і дозволити йому декілька годин в день бігати по квартирі голою. Їм сподобається саме відчуття, і вони зможуть навчитися розуміти сигнали свого тіла про те, що потрібно сходити в туалет, так як вони не будуть захищені памперсом.
  • Знайте, що при застосуванні цього методу будуть випадки, коли дитина написает або накакает на підлогу, але може бути саме це і потрібно, щоб дитина зрозуміла, для чого потрібен горщик!
  • Не сердьтеся і не показуйте, що ви розчаровані, якщо дитина описается або обкакается: просто спокійно приберіть все і заспокойте дитину, що наступного разу у нього вийде вчасно сходити на горщик. Якщо ви будете сварити дитину, він може почати хвилюватися і стримуватися.
  • Багато батьків негативно ставляться до використання спеціальних навчальних памперсів, тому що вони так добре вбирають всю вологу, що дитина не помічає мокрий він чи ні. Без певного почуття дискомфорту, діти не можуть навчитися розпізнавати сигнали свого тіла і відповідно не будуть встигати вчасно дійти до туалету. Якщо ж дитина голий, або на ньому звичайні трусики, він точно зрозуміє, коли потрібно піти в туалет![5]
 • 14325 14.jpg 3 Зробіть похід на горщик частиною ранкового або вечірнього ритуалу. Користування горщиком повинно стати для вашої дитини звичайною, повсякденною частиною кожного дня, і найкраще це зробити, включивши похід на горщик у вже існуючий щоденний розпорядок дня дитини.
  • Садіть дитину на горщик після того, як він вранці почистить зуби або перед вечірнім купанням. Робіть це кожен ранок і кожен вечір в обов'язковому порядку, і незабаром ваша дитина буде сам встрибувати на горщик!
 • 14325 15.jpg 4 Покажіть дитині, як правильно подтираться і як спускати воду в туалеті. Навчіть дитину, як потрібно подтираться туалетним папером до того, як вставати з горщика. Полегшите процес, залишаючи рулон туалетного паперу (може бути, з якимось малюнком) поруч з горщиком. Особливо важливо пояснити дівчаткам, що витиратися потрібно спереду назад, щоб не занести інфекцію.[2]
  • Напевно, перше час дитині потрібна допомога, особливо після того, як він сходить по великому, але добре, щоб дитина тренувався робити це сам.
  • Після того, як справу зроблено, дозвольте дитині самій спустити воду і помахати ручкою на прощання, дивлячись як все змивається. Похваліть дитину за добре виконану роботу!
 • 14325 16.jpg 5 Нагадуйте дитині про те, що після того, як він сходив на горщик, треба помити руки. Зазвичай діти поспішають повернутися до гри після того, як вони сходять на горщик, але ви повинні пам'ятати про те, як важливо, щоб дитина помив руки перш ніж виходити з туалету.
  • Щоб створити правильну мотивацію для того, щоб дитина мив руки, купіть йому стілець зі сходинками, щоб дитина могла легко дотягнутися до умивальника і купіть антибактеріальне мило для дітей яскравого кольору, що дитині буде подобатися.
  • Навчіть дитину пісеньки, які він може співати, моя руки. Таким чином, діти не будуть поспішати і мити руки занадто швидко. Скажіть, щоб вони співали пісеньку про алфавіт під час миття рук і закінчували тільки, коли дійдуть до літери Я!
 • Метод 4 із 5: Як реагувати на успіхи і невдачі

 • 14325 17.jpg 1 Хваліть дитину за спробу сходити на горщик. Найважливіше, що ви можете зробити для дитини під час привчання до горщика, - це надати йому постійну підтримку, незалежно від того, виходить у нього чи ні. Хваліть малюка за кожен маленький успіх, починаючи з того, що він сказав вам про те, що хоче в туалет і закінчуючи тим, що він встиг зняти штанці чи зміг всидіти на унітазі протягом однієї хвилини. Навіть якщо врешті-решт у нього не вийде зробити те, що потрібно, похваліть дитину за те, що він спробував, і нагадайте про те, що пізніше він зможе спробувати ще раз.
  • Будьте обережні, щоб не перехвалити дитини. Хваліть спокійним голосом і не впадайте у зайве збудження. Надмірне заохочення є свого роду тиском, і дитина може почати занадто турбуватися про те, щоб догодити вам.
 • 14325 18.jpg 2 Пропонуйте винагороду за кожен маленький успіх. На багатьох дітей добре діють винагороди, одержувані за користування горщиком. Що саме запропонувати в якості винагороди залежить від вашого стилю виховання і від того, що ваша дитина найкраще реагує. Ось деякі ідеї.
  • Їжа: Деякі батьки дають цукерки в якості винагороди за користування горщиком. Наприклад, ви можете дати дитині 3 маленьких M&Ms або мармеладку кожен раз, коли у нього вийде сходити на горщик. Деякі батьки побоюються давати їжу в якості нагороди, так як вони вважають, що це може вплинути на вподобання дітей в їжі, коли вони виростуть.[6]
  • Таблиця з зірочками. Інший мотиватор, часто використовуваний батьками, таблиця із зірочками, куди можна додавати зірочку кожен раз, як дитина сходить на горщик. Іноді цього буває достатньо, а іноді батьки пропонують додаткові нагороди, якщо дитина набере певну кількість зірочок до кінця тижня, наприклад, похід в парк або додаткова історія на ніч.
  • Іграшки: Ще один хороший варіант - купити маленький набір іграшок (наприклад, маленькі машинки або пластмасові тварини) і дозволяти дитині вибрати одну іграшку кожен раз, як він сходить на горщик.
  • Скарбничка: Деякі батьки пропонують дітям грошову винагороду за те, що вони ходять на горщик! Поставте скарбничку в туалет і кидайте туди монетку кожен раз, як дитина сходить на горщик. Коли вона наповниться, дитина зможе купити собі що-то в подарунок, наприклад, морозиво, або покататися на машинках в торговому центрі.[6]
 • 14325 19.jpg 3 Діліться хорошими новинами. Хорошим способом зробити так, щоб дитина пишався тим, що він ходить на горщик, якщо ви дозволите йому хвалитися своїми успіхами другу або члену сім'ї. Підкресліть, як увечері після роботи мамі або татові буде приємно почути про те, що малюк сходив на горщик. Або попередьте бабусю чи дядька і дозвольте дитині подзвонити їм, щоб поділитися гарною новиною.
  • Позитивні емоції і підтримка будь-кого, крім вас самих (тренера по користуванню горщиком), допоможе дитині ще більше пишатися тим, що він вже великий.
  • Ще один трюк, використовуваний батьками - попросити друга або члена сім'ї зобразити із себе в розмові по телефону улюбленого персонажа дитини з мультика. Це може бути Даша Мандрівниця, Людина-Павук або Динозавр Барні в залежності від того, хто подобається вашій дитині. Можливість розповісти своєму улюбленому героєві мультиків про свої успіхи як ніщо інше, допоможе дитині відчути себе гордим!
 • 14325 20.jpg 4 Не сваріть дитину за помилки. Покарання та осуду строго заборонені, коли ви вчите дитину користуватися горщиком. Пам'ятайте про те, що дитина тільки-тільки навчився розпізнавати сигнали свого тіла і контролювати процеси і що він все ще навчається. Він спеціально не діє вам на нерви, намагається вас роздратувати або дати додаткову роботу, коли у нього трапляється промах.
  • Як вже було відмічено раніше, якщо ви будете сварити дитину за те, що у нього не вийшло сходити на горщик, може викликати підвищену тривожність з цього приводу. Це може призвести до того, що малюк почне стримуватися, що призведе до проблем зі здоров'ям і також психологічних проблем.[3]
  • Якщо дитина описався або обкакался, заспокойте його, що все в порядку і що наступного разу він зуміє скористатися горщиком. Покажіть йому, що ви пишаєтеся ним, що він спробував, і скажіть, що ви впевнені, що зовсім скоро він буде ходити на горщик як великий.
 • 14325 21.jpg 5 Наберіться терпіння. Привчання до горщика може бути напруженим і важким для батьків. Пам'ятайте про те, що це тимчасово і рано чи пізно дитина навчиться ходити на горщик. Якщо у дитини не виходить, не починайте панікувати з приводу того, чи є у вашої дитини проблеми з розвитком. Коли дитина буде готовий, все у нього вийде.
  • Якщо дитина не розуміє, чого від нього хочуть, найкраще відкласти навчання на місяць або два і потім спробувати знову.
  • Пам'ятайте про те, що деякі діти не ходять на горщик до 3 років, і це абсолютно нормально!
 • Метод 5 із 5: Переводимо привчання до горщика на наступний рівень

 • 14325 22.jpg 1 Дозвольте вашій дитині самій вибрати "дорослі" труси. Як тільки у вашої дитини почне виходити ходити на горщик, і він буде це регулярно робити, можете його взяти з собою в магазин, щоб ви разом обрали "дорослі" труси. Він буде так гордий і буде почувати себе в них таким дорослим, що ви не зможете стримати посмішку! Дозвольте малюкові ходити вдома в трусиках, хоча ви, можливо, захочете продовжувати користуватися підгузником або навчальним памперсом на прогулянці або під час сну, так як, звичайно ж, у малюка будуть траплятися промахи.
  • До речі кажучи, тканинні труси навіть допоможуть дитині навчитися ходити на горщик, так як він буде почувати, коли труси будуть мокрими, що досить важко зробити з вбирають вологу підгузками.
  • Дитина так полюбить свої нові трусики, що буде намагатися, щоб вони не були мокрими і, отже, буде стежити за тим, щоб вони були сухими.
 • 14325 23.jpg 2 Візьміть з собою горщик в дорогу. Одна справа навчитися ходити на горщик або на унітаз будинку, і зовсім інша справа, коли мова заходить про незнайомих і страшних туалетах. Діти можуть відмовлятися туди ходити. Немає потреби повертатися назад до памперсам, так як цього можна уникнути, якщо ви будете брати з собою в поїздку свій горщик. Для цієї мети добре підійде дитячий знімний коло для унітазу, який можна поставити наверх будь-якого унітазу і одночасно відтворити те, до чого ваша дитина звик і що дозволить йому відчувати себе комфортно!
 • 14325 24.jpg 3 Навчіть свого сина писати стоячи. Як тільки ваш син навчиться писати, сидячи на горщику, ви можете допомогти йому оволодіти мистецтвом писати стоячи. Тато може допомогти в цій справі, показавши вашому маленькому чоловікові, як потрібно це робити. Тільки майте на увазі, що ваш малюк не вміє так добре цілитися, і що, швидше за все, ви станете свідком не однієї цікавої спроби потрапити в ціль.
  • Одна з цікавих ідей, якою користуються батьки хлопчиків - це кинути в унітаз декілька кукурудзяних пластівців і попросити сина потрапити струменем в них. Це перетвориться в смішну гру, яка сподобається вашому малюку.[7]
 • 14325 25.jpg 4 Поговоріть з нянею або вихователькою дитини. Ваші зусилля по привчання дитини до горщика будуть зведені нанівець, якщо користування горщиком не буде заохочуватися вихователем або нянькою дитини. Знайдіть час, щоб поговорити з тим, хто піклується про вашу дитину (бабусею, дідусем або працівниками дитячого садка) і ввічливо поясніть їм, як важливо, щоб вони допомагали вам у ваших спробах привчити дитину до горщика.[5]
  • Розкажіть про режим походів на горщик, який ви встановили, про слова, які ви використовуєте для позначення всього, пов'язаного з горщиком і попросіть їх робити те ж саме. Це допоможе вашому малюкові не заплутатися і допоможе уникнути порушення заведеного розпорядку привчання до горщика.
  • Завжди, коли ваша дитина далеко від дому, давайте йому додаткову зміну одягу, вологі серветки і на всяк випадок кілька запасних підгузників або тренувальних памперсів. Це полегшить завдання тих, хто стежить за вашою дитиною і допоможе дитині не так соромитися, якщо у нього станеться промах.
 • 14325 26.jpg 5 Коли дитина готовий, перейдіть на навчання користуватися горщиком вночі. Коли дитина ходить на горщик протягом всього дня, він може бути готовий до того, щоб спати без підгузників вночі. Якщо це так, купіть кілька клейонок (принаймні, три штуки, щоб ви могли їх міняти без проблем) і покладіть їх на верх нижній простирадла на ліжко дитини. Постарайтеся знайти клейонку з м'яким покриттям нагорі і клейончатій прошарком внизу. Після цього поставте горщик біля ліжка.
  • Залиште двері в кімнату дитини відкритою і скажіть, щоб він будив вас, якщо захоче в туалет. Якщо дитина вас покличе, швидко посадіть його на горщик і похваліть.
  • Якщо дитина написает в ліжко, поміняйте клейонку і не робіть з того, що сталося драми. Спокійно змініть білизна і заспокойте дитину, що все в порядку. Пам'ятайте про те, що деякі діти мочаться в ліжко до 6 років.
 • Поради

  • Якщо у вас є час, подумайте про те, що ви зробили правильно і що зробили неправильно, привчаючи дитину до горщика. Що б ви змінили? Що б не змінили? Проявили б ви більше терпіння? Проводили більше часу разом у процесі навчання? Ще раз би проговорили всі деталі? Прочитали б більше книг на цю тему? Використали б таблиці? Подивилися б навчальні відео на цю тему? Не поспішали б і квапили б дитину? Використовувати отриманий досвід у подальших важких завданнях, з якими ви зіткнетеся: вивчення алфавіту, читання і т. д.
  • Превозносите гідності нижньої білизни, щоб дитина хотіла і був радий одягнути дорослі трусики. Іноді можна дозволити йому надіти труси поверх підгузників, щоб він відчув себе "дорослим". Знайдіть смішне білизна з картинками або візерунками, які сподобаються вашій дитині, і які він захоче носити.
  • Перетворіть це в забавне пригода. Сидячи на горщику, дитина може переглядати книжки, грати з магнітною дошкою для малювання, малювати або грати з наклейками. Пам'ятайте про те, що вам краще залишитися з дитиною в одній кімнаті, і про те, що іграшки повинні відповідати віку дитини.
  • Не приймайте все близько до серця. Хоча деякі батьки порівнюють своїх дітей з іншими, хороші мами і тата знають, що всі діти різні, також як і батьки і сім'ї теж всі різні!
  • Якщо ваша дитина весь день проводить в дитячому саду, і у вихователів свій спосіб привчання до горщика, вам слід слідувати цим методом вдома теж.

  Попередження

  • Не проводьте порівняння між "великими хлопчиками і малюками" і "великими дівчатками і малятами". Це може негативно позначитися на впевненості дитини в собі.
  • Як тільки дитина перестав користуватися підгузками, не починайте їх надягати знову.
  • Якщо вашій дитині більше 4 років, і у нього часто трапляються промахи, вам краще якомога швидше показати дитину лікарю і не ігнорувати те, що відбувається. Це може бути наслідком якихось фізичних чи психологічних проблем.
  • Не порівнюйте свою дитину з іншими. Неправильно говорити щось на кшталт: "Настя ще маленька, а вона вже ходить в трусиках як велика, а ти в памперсах як маленька".

  Джерела і посилання

 • ^ 1,01,11,2http://www.med.umich.edu/yourchild/topics/toilet.htm
 • ^ 2,02,1 http://www.mayoclinic.com/health/potty-training/CC00060
 • ^ 3,03,1http://www.huffingtonpost.com/steve-hodges-md/potty-training_b_1424826.html
 • ^ http://www.parents.com/fun/entertainment/books/potty-training-books/#page=1
 • ^ 5,05,1http://kidshealth.org/parent/emotions/behavior/toilet_teaching.html#
 • ^ 6,06,1 http://www.parents.com/toddlers-preschoolers/potty-training/tips/potty-training-tips/#page=2
 • ^ http://www.parents.com/toddlers-preschoolers/potty-training/tips/potty-training-tips/#page=5
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?