Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як привчити до дисципліни дитини з СДУГ

Рекламний блок

Кроки

 • Discipline a Child With ADHD Step 1.jpg 1 Переконайтеся, що у вас є набір чітких узгоджених правил та очікувань. Діти з СДУГ не будуть звертати увагу на тонкощі, вони повинні чітко розуміти, що ви від них очікуєте. Напишіть список правил і розмістіть їх в будинку.
 • Discipline a Child With ADHD Step 2.jpg 2 Дітям з СДУГ не вистачає стимуляції в головному мозку, тому вони шукають її за всяку ціну. Вони можуть привертати увагу своєю поведінкою. Якщо легше привернути увагу поганим поведінкою, то вони це будуть робити. Тому намагайтеся, щоб дитині було легше привернути увагу гарною поведінкою. Використовуйте похвалу і пряме заохочення. Створіть систему очок і символів. Дитина повинна отримувати очки за хорошу поведінку, які можуть бути пізніше обмінені на нагороди і привілеї.
 • Discipline a Child With ADHD Step 3.jpg 3 В якості альтернативи різних засобів покарання, можна також використовувати систему очок. Дозвольте дитині заробляти очки. Коли він набере необхідну кількість символів, окуляри, які він заробив, можуть бути обмінені на заохочення. Це може бути якась особлива подія, така як концерт або вибір вечері в ресторані і т. д. Погане ж поведінка не повинно призводити до втрати очок, але символи можуть бути отримані назад, якщо він виправився, і знову буде вести себе добре. Будьте справедливим і послідовним ставлячи і видаляючи символи.
 • Discipline a Child With ADHD Step 4.jpg 4 Зберігайте спокій. Коли виховуєте дитину, ваш голос повинен бути твердим, але негучним. Якщо ви виходите з себе і починаєте кричати, це провокує дітей з СДУГ, і їх потім важко заспокоїти. Коли даєте вказівки, використовуйте якомога менше слів. Чим більше ви скажете, тим менше вони запам'ятають.
 • Discipline a Child With ADHD Step 5.jpg 5 Ніколи не ігноруйте погану поведінку або не вибачайте його тільки тому, що у дитини СДУГ. Дитині з СДУГ потрібно навіть більше дисципліни, ніж звичайним дітям, а не менше. Якщо ви ігноруєте таку поведінку, то підростаючи, він буде поводитися ще гірше; боріться з цим, поки він ще маленький. Діти з СДУГ імпульсивні і не враховують наслідків своїх дій. Якщо ж вони не бачать цих наслідків, то ця проблема тільки посилиться.
 • Discipline a Child With ADHD Step 6.jpg 6 Привчіть дитину займатися спортом і позакласною діяльністю. Діти з СДУГ відчувають себе набагато краще, коли вони відчувають різні фізичні навантаження. Вони повинні займатися якимось видом спорту, принаймні, 3-4 дні на тиждень. Кращі варіанти - це бойові мистецтва, плавання, танці, гімнастика та інші види спорту, де потрібно багато рухатися. Займіть їх активною діяльністю в неспортивні дні. Це може бути гра в парку, їзда на велосипеді, гойдалки і так далі.
 • Discipline a Child With ADHD Step 7.jpg 7 Пам'ятайте, що діти з СДУГ часто не розуміють, що вони зробили щось не так, і потребують допомоги дорослих, щоб ті показали їм це. Їм важко пов'язувати минуле з безпосередніми наслідками їхніх дій, вони можуть вдарити іншу дитину, але при цьому не планувати заподіяти біль цій дитині. Вони потребують допомоги дорослих, щоб ті нагадували їм про наслідки. Не чекайте, що дитина з СДУГ буде почувати себе ніяково, роблячи щось не так. З дітьми у яких СДУГ подібні речі відбуваються постійно, тому для них, це як з гуся вода.
 • Discipline a Child With ADHD Step 8.jpg 8 Діти з СДУГ почуваються безпечніше, коли вони знають, що все навколо чітко контролюють дорослі, а не вони самі. Їм не вистачає внутрішніх кордонів, тому вони покладаються на дорослих, щоб ті забезпечили їм більш постійні зовнішні кордони. Їм належить випробувати ці межі, щоб переконатися, що вони тверді.
 • Discipline a Child With ADHD Step 9.jpg 9 Використовуйте кілька попереджень. Якщо ви дали їм кілька шансів, кожен повинен бути зі своїм рівнем наслідків, щоб другий чи третій, супроводжувався обіцяним покаранням. В іншому випадку, вони будуть тестувати вас кожен раз, щоб побачити, скільки у нього шансів на цей раз.
 • Discipline a Child With ADHD Step 10.jpg 10 Замість того щоб говорити дитині, що потрібно припинити погане поводження, поясніть, що він повинен робити. Наприклад, замість того щоб сказати: «Припини стрибати на дивані», скажіть: «Сиди спокійно на дивані». Діти з СДУГ не можуть самі відразу ж придумати, як погану поведінку можна замінити на хороше, тому їм важко буде зупинитися.
 • Discipline a Child With ADHD Step 11.jpg 11 Перерву є ефективним покаранням для дитини з СДУГ. Він може бути застосований негайно, щоб допомогти дитині побачити зв'язок з його діями. Такі діти дуже не люблять сидіти тихо і спокійно, а значить, це буде дуже ефективно. На відміну від звичайних дітей, це буде залишатися ефективним і в підлітковому віці.
 • Discipline a Child With ADHD Step 12.jpg 12 Ніколи не посилайте дитину в свою кімнату. Швидше за все, він відразу ж відвернеться на свої іграшки і речі, і швидко забуде, що був покараний.
 • Discipline a Child With ADHD Step 13.jpg 13 Швидко прощайте. Переконайтеся, що дитина знає, що ви його любите і приймаєте незважаючи ні на що.

 • Поради

  • Зберігайте спокій. Дитина реагує краще всього, коли ви ставитеся до нього з повагою, і не ганьбите його. Розмовляйте з дитиною спокійним голосом. Ваш емоційний сплеск може спровокувати його поведінку.
  • Переконайтеся, що для всього є час і місце. Навчіться організовувати час і речі.
  • Ви повинні подавати приклад того, як виглядає належне поведінка. Він навчатиметься.
  • Відповідально використовувати конструктивну критику. Конструктивна критика - це обговорення, в ході якого дитині треба пояснити, чому він вчинив погано, які будуть наслідки такої поведінки, і що означає добре себе вести, а потім запропонувати зробити вибір. Це не повинно бути просто звинувачення: «Ти не правий». В цьому різниця між критикою і конструктивною критикою. Дитина з СДУГ може знати, що він зробив не так, але, як і будь-який інший дитина, він може зробити це, не подумавши про наслідки. Звинувачення тільки змусять їх відчувати себе гірше, нагадуючи йому про його проблеми.
  • Ці кроки ефективні при вихованні дітей.
  • Запропонуйте можливість все виправити, і пообіцяйте винагороду. Пропонуйте варіанти, як ваша дитина може поліпшити ситуацію. Це і є конструктивна критика.
  • Дотримуйтеся щоденного заведеного порядку. Це допомагає дітям дізнатися, чого чекати, і позначається на їх поведінці.
  • Пам'ятайте, що дитина з СДУГ може бути дуже розумним і здатним. Насправді, такі діти бувають навіть більш здатні, ніж звичайні.
  • У вас повинен бути щоденник або календар, в якому потрібно вести записи. Придбайте звичку все систематизувати.
  • Прислухайтеся до своєї дитини. Він може хотіти поговорити, але їм важко виражати свої думки. Люди з СДУГ, особливо діти, як правило, мають проблеми зі спілкуванням.
  • На ранніх етапах психологи спробували пояснити СДУГ з точки зору ушкодження або дисфункції у частках і ділянках головного мозку. Зовсім нещодавно було висловлено припущення, що це не так. В даний час дослідження показують, що дисфункція відбувається на великому клітинному рівні, а не на рівні якоїсь ділянки. Коли нормальний мозок протягом дня функціонує на повну силу, при СДУГ мозок, начебто, не повністю прокинувся. Гіперактивність - це спроба «розбудити» мозок. Саме тому допомогою дитині, може стати м'який стимулятор, який допоможе заспокоїться. Стимулятор допомагає відновити баланс хімічних шляхів між клітинами, і мозок починає працювати рівномірно.
  • Ніколи не бийте дитину.

  Попередження

  • Не ігноруйте погану поведінку. В цьому випадку дитина буде думати, що йому все сходить з рук, і буде вести себе набагато гірше.
  • Не робіть занадто багато попереджень. Діти з СДУГ не мають природних кордонів, і вони будуть тестувати вас до межі. Коли ви обіцяєте наслідки, ці наслідки повинні бути реальними.
  • Не кричіть. Емоційні сплески можуть спровокувати погана поведінка. Для того щоб допомогти дитині заспокоїтися, його повинні виховувати дорослі, які, насамперед, самі спокійні і можуть контролювати себе.
  • Якщо ви пообіцяли дитині щось особливе, то ніколи не позбавляйте її цього в якості покарання або мотивації. Скільки б ви не намагалися щось пояснювати, що в його очах ви будете нічим не краще, аніж брехун і злодій.
  • Не говоріть їм, що ви розумієте почуття, якщо ви не можете довести, що ви живете з СДУГ.
  • Ніколи, ніколи, ніколи не кажіть дитині з СДУГ, що потрібно старатися. Їм і так постійно доводиться старатися робити ті речі, які здаються абсолютно простими для вас. Просто знайте, що вони прагнуть до тих пір, поки ви їх додатково мотивуєте.
  • Ніколи не поступайтеся. Дитини з СДУГ не потрібно виховувати більш м'яко, так що немає ніяких причин бути занадто поблажливим. Спокійно і зрозуміло поясніть, що якщо у них не виходить щось одне, то можна запропонувати інші варіанти, які вони можуть зробити замість цього. Як і з будь-яким іншим дитиною, ви не зобов'язані пояснювати свої настанови. Ви - батько.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?