Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як привчити кролика до туалету

Рекламний блок

Кроки

 • Litter Train a Rabbit Step 01.jpg 1 Стерилізують або кастрируйте свого кролика. Кролик, який піддався такій операції, стає менш агресивним і легше піддається дресируванню, так як він втрачає інстинкт продовження роду і перестає мітити територію.
 • Litter Train a Rabbit Step 02.jpg 2 Пильно спостерігайте за кроликом, коли дозволяєте йому вільно гуляти. Готуючись сходити в туалет, кролик піднімає свій хвостик. Помітивши це, негайно візьміть кролика і посадіть його назад в клітку. Навіть якщо ви не встигли вчасно, все одно як можна швидше посадіть вихованця в клітку і, по можливості, туди ж помістіть всі екскременти. Тим не менш, не закривайте дверцята клітки, щоб у кролика не склалося жорсткої асоціації використання туалетного лотка тільки при закритій клітці.
  • Переконайтеся в тому, що кролик звик справляти свої природні потреби в клітці. Саме навчання займе пару днів, головне уважно наглядати за кроликом, щоб (в ідеалі) встигати відправляти його в клітку до того, як він сходить в туалет десь ще.
 • Litter Train a Rabbit Step 03.jpg 3 Використовуйте правильний наповнювач. Якщо ви збираєтеся привчити кролика користуватися лотком для туалету, придбайте відразу декілька. Наповніть їх безпечними для кролика наповнювачами, наприклад, на паперовій основі, або сухими тирсою.
  • Не користуйтеся наповнювачами для котячих туалетів, вони не безпечні для кроликів, також як і газети, з причини того, що кролик може їх з'їсти. Використовувані в газетах чорнило, якщо тільки вони не на водній або соєвій основі, токсичні для кроликів. Якщо ви не знаєте, які чорнило використовувалися при виданні конкретної газети, краще заздалегідь подзвонити в друкарню і уточнити, перш ніж зробити з газети наповнювач для туалету.
  • Сіно або спеціальний наповнювач із зоомагазину також будуть гарним вибором.
  • Розмістіть один або більше лотків для туалету усередині клітки, а інші розмістіть там, де вашому кролику дозволено гуляти. Чим більше у вас буде лотків, тим більш імовірно, що кролик скористається одним з них. Згодом зайві лотки можна використовувати в якості підміни тих, яким необхідно провітритися після чищення хімічними засобами.
 • Litter Train a Rabbit Step 04.jpg 4 Правильно познайомте кролика з лотком. Перш ніж вперше надати кролику туалетний лоток, поспостерігайте за вихованцем, щоб дізнатися, де він справляє свої потреби (звичайно це дальній кут клітки). Як тільки ви визначитеся з цим, поставте лоток саме на те місце. Таким чином, кролику легше буде зрозуміти призначення лотка.
 • Litter Train a Rabbit Step 05.jpg 5 Заохочуйте кролика за використання туалетного лотка. Так як для кролика природно випорожнюватися під час їжі, жменька сіна в лотку послужить додатковим стимулом до закріплення корисного досвіду і послужить винагородою вихованцеві за відвідування туалету.
  • Якщо ви помітили, що кролик збирається сходити в туалет не в лоток, спробуйте сполохати його так, щоб він попрямував у бік туалетного лотка. Звичайно, ви можете і самі пересадити його в лоток, але, все ж, краще буде, якщо він відправиться туди самостійно. Не лайтеся на кролика, він цього не зрозуміє.
 • Litter Train a Rabbit Step 06.jpg 6 Кролячу сечу можна відмити білим винним оцтом. Ретельно протирайте місце, де помилково сходив в туалет кролик, щоб усунути запах сечі, інакше він надує туди знову. Білим винним оцтом також добре мити туалетні лотки, лише після цього їх слід рясно промивають водою, щоб оцтовий запах не відлякував кролика.
 • Litter Train a Rabbit Step 07.jpg 7 Деякі кролики схильні залишати після себе кілька крупинок калу в тих місцях, які вважають своєю територією. Послід у кроликів дуже сухий і з легкістю змітається віником. Якщо його зібрати і висипати в туалетний лоток, то це також послужить додатковим стимулом використання лотка.
 • Litter Train a Rabbit Step 08.jpg 8 принаймні, раз на тиждень ретельно мийте часто використовувані кроликом лотки. Протягом тижня проводите «точкові» чищення, вичерпуючи послід і брудний наповнювач.
 • Litter Train a Rabbit Step 09.jpg 9 Як тільки ваш кролик впевнено почне користуватися туалетним лотками, ви зможете змінити їх кількість або розташування. Якщо вихованець користується тільки двома лотками, то зайві можна прибрати. Якщо ж він ігнорує один лоток і при цьому випорожнюється в кутку в метрі від нього, переставте лоток туди.

 • Поради

  • Переконайтеся, що бортики туалетного лотка дозволяють кролику без труднощів залазити всередину і вилазити з нього.
  • Багато газет в даний час використовують чорнило на соєвій основі, не токсичні для кроликів, тим не менш, завжди перевіряйте це до газети використання в якості наповнювача. Також чорнило мають властивість переходити на хутро кролика, забарвлюючи його в чорний або сірий колір.
  • Розміщення сіна в кутку туалетного лотка допомагає навчанню, так як багато кролики випорожнюються під час їжі.
  • Різні кролики можуть надавати різні види лотків. Якщо ваш кролик вже був привчений до лотка до того, як потрапив до вас, постарайтеся забезпечити його схожим типом лотків, що використовувався до вас.
  • Якщо ваш кролик починає забувати свої навички використання лотків, щоб виправити проблему, обмежте територію, по якій він гуляє. Для обмеження території до тих пір, поки навички не відновляться, можна скористатися загорожа для цуценят.
  • Не забувайте заохочувати кролика. Навіть якщо у вас немає морквини, можна дати кролику трохи хлібця.
  • Ніколи не ображайте свого кролика! Він може розгніватися і спробувати вас вкусити.


  Попередження

  • Від хвойних, кукурудзяних, глиняних, гранульованих наповнювачів краще триматися подалі. Ароматні хвойні наповнювачі їх соснових або кедрових тирси виділяють гази, які завдають шкоди печінки та респіраторній системі вихованця. Їх використання може привести до астми, респіраторних захворювань і знизити у кролика переносимість звичайних медикаментів. Вдихання пилу від наповнювача на глиняній основі може призводити до подразнення носа і очей кролика, також це може призводити до формування згустків пилу в легенях, що робить кролика більш схильним до респіраторних захворювань. Поїдання кроликом наповнювача на основі серцевин кукурудзяних качанів може призводити до скупчення щільних мас усередині кишечника, приводить до його блокування, що смертельно небезпечно. Навіть якщо ви не помічали, щоб ваш кролик поїдав наповнювач, не думайте, що його використання безпечно. Кролики великі любителі що-небудь пожувати і з полюванням з'їдять частинки підстилки, випадково прилиплі до їх хутрі.
  • Ніколи не використовуйте гранульовані котячі наповнювачі для кроликів. Даний тип наповнювачів може бути дуже небезпечний для респіраторної системи кроликів, а при їх поїданні може призвести до блокування кишечника. Однак, органічні наповнювачі котячих туалетів зазвичай безпечні.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?