Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як завести друзів, якщо ви нетовариські

Рекламний блок

Кроки

Частина 1 з 2: Побороти невпевненість у собі

 • Make Friends when You Are Not Social Step 01.jpg 1 Навчіться справлятися зі своєю невпевненістю. Якщо ви постійно налаштовані критично по відношенню до себе і весь час говорите собі, що ви нікому не подобаєтеся і що ніхто не хоче бути поруч з вами, люди це відчують, і їх це відштовхне. Перш ніж починати будувати відносини, вам необхідно повірити, що ви дійсно можете це зробити.
  • Сором'язливі люди схильні уникати контактів у суспільстві, тому що вони завжди побоюються негативних наслідків. Не продумують можливі сценарії розвитку подій і просто дозвольте всьому йти своєю чергою.
  • Скажіть собі, що ви товариські. Навіть якщо спочатку вам буде важко в це повірити, чим частіше ви будете говорити собі, що ви можете заводити друзів, що ви цікаві оточуючим, що ви можете подобатися, тим легше вам буде згодом спілкуватися з людьми. Повторюйте це кожен день. Якщо ви раптом почнете погано про себе думати, негайно поправте себе і поверніться до позитивним думкам.
  • Складіть список своїх позитивних якостей. Яким би людиною ви не були, у вас обов'язково є хороші якості, якими ви могли б поділитися. Складіть список тих якостей в собі, які інші люди змогли б оцінити по достоїнству: наприклад, вам можна довіряти, у вас гарне почуття гумору, ви розумні, і так далі. Не концентруйтеся на несправжніх цінності (наприклад, на грошах або зовнішньому вигляді).
 • Make Friends when You Are Not Social Step 02.jpg 2 Зберігайте позитивний настрій. Всім подобається бути поряд з радісними, завжди задоволеними життям людьми. Пам'ятайте, що негативне ставлення до себе - це вибір: ніхто не народжується приреченим бути депресивним. Тим не менш, буде потрібно якийсь час, щоб ви навчилися дивитися на життя іншими очима.
  • Намагайтеся в усьому знаходити плюси. У яку б ситуацію ви не потрапили , шукайте в сформованих обставинах щось позитивне при будь-яких умовах.
  • Важливо демонструвати позитивне ставлення до життя в розмовах з іншими. Ніхто не хоче спілкуватися з людьми, які постійно скаржаться на свої невдачі, і особливо це стосується спілкування з новими людьми: розкажіть їм про що-небудь хороше, що сталося у вашому житті, але не говорите про погане, і ви побачите, як люди потягнуться до вас, як вони будуть намагатися дізнатися про вас що-небудь ще.
 • Make Friends when You Are Not Social Step 03.jpg 3 Не засуджуйте інших. Ніхто не ідеальний, навіть ви. Якщо ви чекаєте, поки у вашому житті з'являться ідеальні люди, ви можете прочекати ще дуже довго. Це не означає, що вам варто зав'язувати стосунки з усіма, кого ви зустрічаєте, але ви повинні завжди прагнути пізнати людину краще, перш ніж вирішити припинити спілкування з ним.
  • Ваші друзі можуть бути несхожими на вас. Насправді, часто найміцніші стосунки складаються у людей з протилежними характерами та уподобаннями. Не відштовхуйте людей тільки тому, що у вас відрізняються смаки в музиці чи політичні погляди. Важливо лише те, як ви себе відчуваєте в суспільстві цієї людини.
 • Make Friends when You Are Not Social Step 04.jpg 4 Будьте щирими у відносинах. Для того, щоб побудувати справжні дружні стосунки, ви повинні навчитися впускати людей у своє життя і прагнути до взаємної довіри. Питайте у людей, як у них справи, і уважно слухайте, що вони вам говорять. Запропонуйте допомогу, якщо хтось ділиться з вами своїми проблемами, і ніколи не обговорюйте те, про що вам розповіли, з іншими.
  • Не брешіть про своїх друзів. І хоча трохи нешкідливих обговорень між друзями іноді не зашкодить, не варто занадто часто обговорювати інших або говорити про них неприємні речі за їх спиною, оскільки це погано відбитися на вас - ваші друзі просто перестануть довіряти вам.
  • Учіться ставити себе на місце інших. У разі виникнення будь-якого конфлікту подумайте про те, що зараз переживає інша людина, і як би ви почували себе на його місці. Здатність співпереживати допоможе вам подолати злість, заздрість і образу, які найчастіше заважають будувати відносини.
 • Частина 2 з 2: Знайти нові можливості для спілкування

 • Make Friends when You Are Not Social Step 05.jpg 1 Зверніть увагу на невербальні знаки, які ви посилаєте оточуючим. Положення вашого тіла, жести, міміка особливо важливі при будь-яких зустрічах і на будь-яких заходах. Не схрещуйте руки на грудях, не стійте в кутку з похмурим виглядом, не поринайте в свій телефон - все це означає, що ви не хочете, щоб з вами заговорили.
  • Посміхайтеся. Посмішка робить вас відкритим, більш привабливим і не таким чужим для нових людей. Усміхайтеся, навіть якщо вам доводиться докласти для цього зусилля. З часом ви звикнете і навіть не згадаєте, що коли-то примушували себе посміхатися.
 • Make Friends when You Are Not Social Step 06.jpg 2 Розмовляйте з незнайомими людьми. Для того, щоб стати товариською людиною, потрібно намагатися виходити за рамки звичних вам ситуацій, тому що неможливо чітко розділити своє життя на окремі частини, наприклад, на особисту, робочу, университетсткую і сімейне життя. Щоб стати по-справжньому товариською людиною, ви повинні навчитися бути дружелюбним з усіма, кого ви зустрічаєте, від касира в банку до бариста у вашому улюбленому кафе.
 • Make Friends when You Are Not Social Step 07.jpg 3 Проявляйте ініціативу. Не чекайте, поки вам зателефонують друзі, щоб запросити куди-небудь. Пасивність створює враження, що ви не зацікавлені в цих відносинах. Якщо ви хочете зустрітися з друзями, зателефонуйте їм самі.
  • Влаштуйте вечірку і запросити на нього всіх своїх друзів, однокурсників і(або) колег. Попросіть їх привести своїх друзів, і можливо, вам навіть вдасться знайти серед них спільних знайомих.
  • Пропонуйте друзям ідеї, від яких важко відмовитися. Запросіть їх на обід, покличте їх на новий фільм, запропонуйте спробувати новий спорт або інше розвага на свіжому повітрі.
 • Make Friends when You Are Not Social Step 08.jpg 4 Не відмовляйтеся від нових можливостей. Кожна незвична ситуація відкриває можливості для знайомств з новими людьми. Якщо хтось запрошує вас на вечірку, де ви нікого не знаєте, - погоджуйтеся. Ніколи не знаєш, кого зустрінеш на таких заходах, і якщо ви все одно ні з ким там не знайомі, втрачати вам нічого.
  • Шукайте нові можливості для себе. Займіться новим хобі, спортом, здійсніть подорож в нове місце. Вибирайте заняття, де ви будете оточені схожими на вас людьми.
 • Додаткові статті

  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?