Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як загладити свою провину

Рекламний блок

Кроки

 • Make Amends Step 1.jpg 1 Усвідомте ваші власні почуття в першу чергу. Коли ви зробили щось не так по відношенню до кого-то ще, це не завжди очевидно. Якщо у вас є спокуса приховати свою ганьбу і повне розуміння вашої власної помилки за агресією, самозахистом або жалістю до себе, то ви захищаєте себе за рахунок спілкування з іншими людьми, і за рахунок визнання, що ви вчинили неправильно. Задайте собі наступні питання. Якщо ви відповіли ствердно на будь-який із них, ви все ще маєте потребу в роботі над своїми почуттями:
  • Ви намагаєтеся прикрити сором, тому що боїтеся того, що станете маленькою людиною, якщо визнаєте вину?
  • Ви знаєте про свою помилку, але переконали себе, що вам потрібно боротися, щоб зберегти свою репутацію?
  • Ви турбуєтеся, що це битва між самоповагою і повагою до інших?
 • Make Amends Step 2.jpg 2 Зрозумійте, що потрібно, щоб загладити свою провину. Відійдіть від бажання прикрити свій сором, або виключити будь-яке почуття сорому. Підіть достатньо, щоб хотіти загладити свою провину, що включає в себе бути чесним і неупередженим.
  • Змініть настрій. Якщо ви все ще відчуваєте гнів, образу, невблаганність, або вам просто набридло, зміна настрою, щоб досягти стану особистого усвідомлення необхідності загладити провину, допоможе вам.
  • Визнайте, що це нормально - спочатку відчувати гнів з приводу всього, що сталося, але не використовуйте свій гнів в якості виправдання. І, безумовно, зробіть вибір вийти за рамки гніву - пам'ятайте, що це ваша помилка, а не ваша нібито заплямована репутація.
  • Усвідомте свої власні образи, перш ніж намагатися загладити свою провину. Немає сенсу намагатися загладжувати свою провину, коли ви носите занадто багато емоційного багажу самостійно. Усвідомлення вашого власного почуття образи є практичним, позитивним і конструктивним способом рухатися вперед, тому що це дозволяє допустити до серця те, що заважає вам. Образа є нездоровим почуттям, тому відпустіть її.
  • Дайте собі час, щоб охолонути і дозволити часу залікувати рани. Не залишайте його занадто довго, однак, чим більше ваш гнів гноїться і чим довше недовіру іншої людини до вам буде підтверджено, тим важче буде змиритися.
  • Погодьтеся, що ваше власні погані дії трапилися, і що тепер настав час, щоб навести порядок, після всього, що це поведінка залишило позаду. Прийняття – це не потурання, це визнання речей, як вони є.
 • Make Amends Step 3.jpg 3 Запишіть причини, чому ви повинні загладити свою провину. Важливо передати емоції з голови до причин на папері. Це допоможе вам розібратися з занепокоєннями, реаліями та власною інтерпретацією ситуації.
  • Визнайте провину, яку ви зробили. Не будьте зарозумілі або вперті - замість цього, будьте чесні.
  • Поставте себе на місце іншої людини. Як ви думаєте, що було б перспективою того, що сталося між вами? Буде інша людина відчувати ті ж образи, гнів, роздратування, що і ви? Чи буде він відчувати образи, здивування, збентеження, і розчарування? Знову ж таки, будьте чесні - це дозволяє вийти за межі жалості до себе і сприйняття, що сталося, і спробувати побачити ситуацію більш об'єктивно.
  • Навіть якщо ви вважаєте, що є спільна вина, досягнете точки, коли ви зможете бути вище цього.
 • Make Amends Step 4.jpg 4 Подивіться на ваші причини на папері. Що кидається зокрема? Чи Можете ви побачити нові моделі? Що-небудь з цих питань або поведінки, траплялися з іншими людьми, яких ви знаєте також?
  • Наприклад, ви могли б знайти модель поведінки, де ви вели себе егоїстично по відношенню до цієї людини або інших людей кілька разів. Реальна подія не так важливо, як негативна мотивація, тому постарайтеся, загострити увагу на цьому аспекті, тому що ви хочете передати, що ви зрозуміли, що це відноситься до людини, перед яким ви будете вибачатися.
 • Make Amends Step 5.jpg 5 Підготуйте, що ви хочете сказати, іншій особі. Завжди корисно, репетирувати важкі розмови до проведення їх, так як це допоможе вашому автопилоту відійти на другий план, якщо ваші емоції візьмуть верх над вами. Дивлячись на свій список, думайте про способи, якими ви могли б зробити по-іншому, і знайдіть рішення для вашого майбутнього просування вперед. Потім підготуйте деякі замітки в вашій голові, або навіть на папері, що ви скажете, коли ви будете розмовляти з іншою людиною знову. Майте на увазі наступні речі:
  • Будьте готові взяти на себе відповідальність за те, що ви зробили. Це гарна ідея, щоб зупинитися на те, що ви зробили не так з самого початку, і визнати, що ви зробили щось не те. Це задає тон каяття для іншої частини бесіди. Ви можете почати просто з "Я шкодую, що тобі боляче. Я був не правий в тому, що я подумав ... / сказав / зробив, і т. д.". Визнання болю пройде довгий шлях до ослаблення напруженості.
  • Зрозумійте, що якщо це не в перший раз, коли ви зробили боляче комусь іншому, і інша людина чув ваші вибачення перш, то просте "вибачте" не виправить це. «Вибачте» може бути надто легким словом, щоб вимовити, коли воно не підкріплене реальними змінами. Подумайте про те, як ви дасте зрозуміти, що ви дійсно висловити щире і справжнє співчуття, коли ви обіцяєте ніколи більше не діяти таким чином або повторювати свою помилку.[1]
 • Make Amends Step 6.jpg 6 Зважитеся на деякі зміни. Вираз свого справжнього жалю буде означати набагато більше, якщо ви надаєте великі обіцянки змінитися..
  • Почніть з пропозиції способів забезпечити відшкодування. Наприклад, якщо ви щось зламали, запропонуйте купити щось нове; якщо ви назвали людину жахливими словами, дайте їм довгий список усіх його позитивних якостей і поясніть, що ви заздрите їх досягнень; якщо ви зруйнували подія для них, запропонуйте влаштувати ще одне, щоб заповнити його, і т. д. Потрібні гроші, час, досвід, увагу і т. д., що ви можете запропонувати, щоб зробити речі краще, зробіть це.
  • Запропонуйте вивчити з іншою людиною способи, якими вони відчувають, було б краще всього загладити вашу провину. Якщо вони пропонують реалістичні відповіді, це може забезпечити хороший шлях вирішення. Ця опція не завжди доречна, тому розгляньте контекст помилки. Будьте особливо обережні, якщо ви турбуєтеся про те, що інша людина може прийняти це як шанс вести себе маніпулятором - ви тут, щоб загладити свою провину, а не стати їх вічним рабом.
  • Поясніть, яким чином ви маєте намір вносити зміни у власній поведінці. Якщо є які-небудь доказові способи, ви можете використовувати для підтвердження обіцянки змін, використовуйте їх. Наприклад, ви могли б сказати іншій людині, що ви ніколи не будете їздити на квадроциклі знову після аварії, яка у вас трапилася, і покажіть їм оголошення про продаж автомобіля.
  • Будьте дуже чесні, розповідаючи іншій людині, що ви дізналися з цього досвіду. Це допомагає іншій людині зрозуміти, що ви дійсно отримали урок, що ви змирилися, і наскільки ефективним був урок.
  • При необхідності, можна також розглянути забезпечити спосіб для іншої людини, якщо ви не в змозі стримати свою обіцянку - це останній засіб підхід та його ефективність буде дійсно залежати від ступеня і глибини вашої помилки. Наприклад, ви могли б сказати: "Якщо я порушу цю обіцянку, ви можете продати мою колекцію Star Trek".
 • Make Amends Step 7.jpg 7 Вирішите зустрітися з людиною, лицем до лиця. Хоча це може бути можливо загладити свою провину електронною поштою або за телефоном (і, ймовірно, є єдиним засобом, якщо ви живете далеко один від одного), набагато краще зустрітися особисто, щоб загладити свою провину. Це показує готовність від вашого імені, щоб бути поруч з людиною знову і встановити прямий, значимий з ним контакт.
  • Якщо ви шукаєте способи, щоб загладити свою провину з членами сім'ї, яких ви ще не бачили протягом тривалого часу, розгляньте зустріч з ними на нейтральній території, а не в будинку одного з вас. Це зніме будь-які звичайні напруженості, що на своїй території можуть виникнути.
  • Якщо ви не можете зустрітися особисто, розгляньте варіант написати лист, а не роздрукувати або відправити по електронній пошті. Це набагато більш особисте - покласти перо до паперу і висловити свої почуття вашою власною рукою.
 • Make Amends Step 8.jpg 8 Почніть свої вибачення. Розкажіть іншій людині, що ви хочете загладити свою помилку, і почніть обговорення з ними, спираючись на те, що ви вже репетирували і почуття, які ви пропрацювали до кінця. Майте на увазі наступне:
  • Перш за все, встановіть візуальний контакт, якщо ви разом. Візуальний контакт є важливою ознакою того, що ви маєте на увазі, що ви говорите, а не уникаєте їх, або справжніх правопорушень.
  • Поставте мету залишити цю затію з дискусією на відшкодування шкоди з більш тісних відносин, ніж до вашої помилки. Якщо ви почнете в такому стані розуму, що ви дійсно дбаєте, щоб відновити контакт з цією людиною і хочете, щоб все було не тільки так добре, як це колись було, але краще, це не буде хорошим початком.
  • Спостерігайте за вашим мовою тіла, тоном голосу, позиціями і ставленням. Якщо ви дійсно шкодуєте, всі ці елементи повинні допомогти передати ваше справжнє вибачення.
  • Уникайте використання "ти" заяви; завжди посилайтеся на "Я відчуваю", "я думаю", "Я вірю", "я думав, що" і т. д. Це не їх провина на обговорення.
  • Намагайтеся не додавати невеликих рядків про почуття виправдання. Це повертає вас назад в бойовий режим.
  • Уникайте робити припущення про їх почуття або точки зору. В той час як ви намагаєтеся стати на їх місце, якщо ви слідували запропонований крок вище, ви досі робили це з допомогою власного знання і розуміння світу. Дайте їм простір, час і свободу для своїх скарг, печалі, роздратування і т. д. і заберіть свої репліки звідси. Навіть якщо ви відчуваєте, що щось з їхнього розуміння ситуації є неточним, це не допоможе їм сказати, що вони не мають жодних підстав відчувати себе таким чином - визнайте, що вони відчувають себе таким чином, і справьтесь з цим люб'язно.
  • Не піддавайтеся спокусі давати визначення або ставити ультиматуми їх поведінці. Ви не можете проводити переговори в їх внутрішньому просторі - тільки в просторі в проміжку між вами, відкритому для загального єдності, і якщо ви завантажите їх вимогами, ви все зіпсуєте і повернетеся до вихідної точки.
 • Make Amends Step 9.jpg 9 Нехай це буде просто і по суті. Довгі вибачення будуть дурницею і повернуться до того ж. Висловіть свої думки чітко, мило, і ефективно. Ні один з вас хоче весь день після цього страждати від цього рівня дискомфорту.
 • Make Amends Step 10.jpg 10 Зважитеся рухатися далі. Незалежно від результатів ваших спроб загладити свою провину, важливо не загрузнути в жалості до себе, або прагнення докласти провину на іншу людину. Набагато краще визнати, що речі трапляються, і якщо ви не можете встановити їх прямо, принаймні, ви зробили все, що могли. Навіть якщо ви загладите успішно, важливо, нагадати собі, щоб не повторити це знову в майбутньому, так як ви обидва вирішили рухатися далі від цього.
  • Зосередьтеся на тому, що попереду для вас обох, і не тримайте переживання, що б не трапилося.
  • Навіть якщо ви не відновили стосунки з іншою людиною, тому що він прийняв рішення, що всі повністю зруйновано між вами, прийміть рішення ніколи не нашкодити іншій людині, таким чином, ще раз.[2]
  • Використовуйте досвід з вашої помилки, щоб мати співчуття до інших, які роблять ту саму помилку. Мало того, що ви розумієте їх краще зараз, але цілком можливо, ви будете мати достатньо досвіду, щоб допомогти їм працювати, щоб досягти позитивного результату, не засуджуючи їх.[3]
  • Прощення себе (яке знаходиться в самому серці відшкодування збитків) дозволяє жити в сьогоденні, а не в минулому, так що навіть якщо щось не вийде, будьте вдячні за цей подарунок. Прощаючи себе, ви будете зцілюватися.
 • Поради

  • Будьте в мирі зі своїми власними помилками, перш ніж приймати провину - це допоможе іншим людям вийти за рамки помилки теж.
  • Аргументи є частиною життя більшості відносин. Коли обробляються добре, результат непорозуміння або аргументу може реально зблизити вас, і може допомогти вам обом знайти більше розуміння і прощати один одного без обмежень. Якщо ви бачите негативні взаємодії в цьому світі, ви будете готові прийняти їх в якості уроків про себе і як можливості для зростання відношення, ніж як взаємодія, якого слід уникати будь-якою ціною.
  • Відшкодування шкоди може також ставитися до вашим бажанням загладити провину від імені кого-то ще, часто член родини або друг для яких ви відчуваєте відповідальність, але, не робіть нічого, щоб заповнити їх поведінку. Якщо ви хочете загладити провину за когось іншого, будьте обережні, не беріть на борт свого особистого сорому і провини, або це заразить ваше життя і змусить вас сприймати речі погано. Пам'ятайте, що ми несемо відповідальність за наше власне поведінка.

  Попередження

  • Якщо ви живете переконаним, що ви завжди праві - це вірний рецепт для особистого нещастя. Пам'ятайте, що кожна людина має думки; деякі просто випадково відрізняються від ваших. Це не означає, що вони обов'язково погані, просто різні. Використання своєї думки, суду і перспективи, які поранили іншої людини, не тільки шкідливо, але і заважає вам побачити, що ваша точка зору є лише однією з мільярдів поглядів, і що ви проведете залишок свого життя в зіткненнях, якщо ви відмовитеся бути неупередженим. Обійдіть це, визнаючи як свою думку й іншої людини -просто сказати "Ваша думка / судження / перспектива відрізняється від моєї". Немає правильного чи неправильного, тільки менше і більше терпимості.

  Що вам знадобиться

  • Папір і ручка (за бажанням)

  Джерела і посилання

 • ^ Stephanie Dowrick, Choosing Happiness: Life and Soul Essentials, p. 293, (2005), ISBN 1-74114-521-X
 • ^ Stephanie Dowrick, Choosing Happiness: Life and Soul Essentials, p. 294, (2005), ISBN 1-74114-521-X
 • ^ Stephanie Dowrick, Choosing Happiness: Life and Soul Essentials, p. 294, (2005), ISBN 1-74114-521-X
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?