Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як перемогти пасивність

Рекламний блок

Кроки

 • Overcome Passivity Step 1.jpg 1 Спробуйте зрозуміти, чому вас тягне до пасивному поведінці. Пасивність може виникати через брак сили волі, відсутність надії, недостатньої підтримки від оточуючих, негативного настрою, ліні або необхідних ресурсів. Детально розгляньте порядок ваших дій, коли ви збираєтеся зайнятися чим-небудь. Якщо є щось, що зупиняє вас від цього заняття, подумайте про першої думки, яка прийшла вам в голову в цей момент. Зверніть увагу на тонкі відмінності між цими явищами. Бережіться, іноді вони поєднуються один з одним. Чим більше явищ, зупиняють вас, тим складніше вам зайнятися справою.
  • Якщо ви думаєте: "Я знаю, що не зможу зробити це, так що не варто і намагатися", значить вам не вистачає сили волі. Ви просто не можете взяти себе в руки, навіть якщо насправді ви цілком в змозі зробити це справа.
  • Якщо ви думаєте: "Це не працює, ніколи не працював і не спрацює зараз", значить вам не вистачає надії. Ви думаєте, що якщо у вас щось не вийшло в минулому, то, безсумнівно, не вийде і зараз, незважаючи на те, що ви з часом набираєтеся досвіду, і з урахуванням цього не можете з упевненістю передбачити, що в цей раз у вас теж нічого не вийде. Все залежить тільки від вас.
  • Якщо ви думаєте: "Я сам не впораюся, а допомогти мені ніхто не може", значить оточуючі вас недостатньо активно підтримують. Тому вам здається, що без сторонньої підтримки ви не впораєтеся.
  • Якщо ви думаєте, що нічого не вийде і що краще залишити все як є, ніж ризикувати погіршенням ситуації, значить, ви занадто негативно дивіться на речі. Ви уявляєте різні неприємні ситуації, переконуючи себе, що якщо є шанс поганого результату, то неодмінно так і станеться. Ви впевнені в тому, що, незважаючи на позитивність виконуваного дії, наслідки завжди кепські.
  • Якщо ви думаєте: "Я не можу це зробити, тому що для цього потрібно щось, чого у мене немає", значить у вас недолік необхідних ресурсів. Дана оцінка може бути цілком об'єктивною. А може і не бути. Справа в тому, що деякі люди страждають від нестачі якихось ресурсів, в той час як інші просто не хочуть досягати своїх цілей. Це вже наступна причина.
  • Якщо ви думаєте: "Це вимагає таких зусиль! Але заради чого? Воно того не варто. Всі і так буде в порядку", значить ви ледар. Ви гаряче вірите в долю і в те, що якщо чогось судилося статися, то воно станеться незалежно від ваших дій.
 • Overcome Passivity Step 2.jpg 2 Наберіться сили волі. Сила волі - це здатність керувати своїми думками і діями у відповідності з поставленою метою. Іншими словами, це здатність домагатися свого в що б те не стало. Ви можете знайти силу волі, слідуючи своїм поривам, намагаючись діяти довільно. Силу волі можна здобути тільки завдяки практиці. Чим більше ви намагаєтеся, тим більше вам це подобається і ви знаходите більше причин продовжувати в тому ж дусі.
  • Дійте за принципом "зараз або ніколи". Переконайте себе зробити щось "першої необхідності" і уявіть, що якщо ви цього не зробите, то станеться щось погане. Такий підхід дозволяє отримати імпульс для того, щоб почати робити якісь справи.
  • Почніть з досягнення короткострокових цілей. Наприклад, зробіть прибирання сьогодні, а не відкладайте її назавтра, або змусьте себе готуватися до іспиту протягом 15-ти хвилин. Після виконання таких дрібних завдань, вам буде простіше досягати більш глобальних завдань, наприклад переїхати туди, де вам завжди хотілося жити, або почати відкладати на машину.
 • Overcome Passivity Step 3.jpg 3 Поверніть надію. Перестаньте переконувати себе в тому, що нічого не вийде, якщо ви навіть не спробували почати. Звідки вам знати, як все складеться? Спробуйте виконати невелике розумовий вправу: коли ви знаєте, що то швидше за все відбудеться, захочете, щоб це сталося. Коли це станеться, вам буде приємно відчувати, що ви були праві. На перший погляд, звучить наївно, проте це досить ефективний спосіб знайти надію. Виконуйте цю вправу частіше, і з часом вам буде легше повірити в себе.
 • Overcome Passivity Step 4.jpg 4 Мотивуйте себе. Припустимо, у вас є сила волі і віра в себе. Залишилося знайти причину, заради якої ви почнете щось робити. Подумайте про своїх найсміливіших мріях і уявіть їх исполнившимися. Поставте собі цілі і сконцентруйтеся на їх досягненні. Регулярне визначення цілей зміцнює вашу мотивацію.
  • Встановіть кілька розумних цілей, передбачте нагороди за їх досягнення, а також покарання для самого себе за ухилення. Встановіть часові рамки досягнення заданих цілей. Наприклад, якщо зробили домашнє завдання до 18:00, нагородіть себе шоколадкою, в іншому випадку ніякого телевізора в цей вечір. Такий підхід покращує мотивацію незалежно від того, що на вас діє сильніше: "батіг" або "пряник".
 • 5 Якщо ви потребуєте допомоги, попросіть оточуючих. Якщо поруч є розуміє і підтримує людина, досягнення цілей стає простіше. Ця людина має бути вам близький. Необхідно довіра між ним і вами. Розкажіть йому про ваші бажання і сподівання. Навіть якщо він не може безпосередньо допомогти в вирішенні ваших проблем, усвідомлення того, що ви не самотні буде дуже корисно. Поясніть цій людині, якого роду допомога вам необхідна. Простої розмови на тему вашої проблеми може бути недостатньо. Необхідно переконатися, чи може ваш близький надати вам яку-небудь підтримку крім моральної.
 • Overcome Passivity Step 6.jpg 6 Налаштуйтеся на позитив. Перестаньте переживати за все на світі і думати, що вас спіткає якась біда. Позитивний настрій, як правило, сприяє позитивним результатам, тільки якщо весь світ змовився проти вас (а навряд чи він таки змовився). Може ви і не самий щасливий людина на світі, але на удачу теж можна впливати.
  • Годі думати, що все навколо влаштовано у відповідності з законом Мерфі. Усвідомте міць самонавіювання. Прирікаємо ми себе на сумне, похмуре майбутнє або плекаємо плідну, що міняє життя віру в нашу силу створювати гарне майбутнє, наслідки буду залежати саме від наших дій. Іншими словами, що посієш, те й пожнеш. Фраза "будь обережним зі своїми бажаннями" теж підтверджується. Людський розум володіє колосальною силою. Правда в тому, що з нами відбувається те, що ми самі чекаємо. На відміну від успіху або волі випадку, здатність людини уявляти себе роблять правильний вибір, об'єднана з прагненням "прикидатися" успішним у досягненні цілей при тому, що з часом це "удавання" перетвориться у звичку, заряжающую ентузіазмом, може бути неймовірно ефективною в тому, щоб досягти того, від чого людина сама із зусиллям відмовляв себе протягом довгого часу, будучи переконаним у своїй слабкості. Удача, насправді, не має значення. Що ж має значення? Усвідомлення того, що той, хто вміє організовувати своє життя, вміє впливати на свою долю, керує своєю "удачею".
 • Overcome Passivity Step 7.jpg 7 Подумайте, що вам потрібно для досягнення своєї мети. Постарайтеся роздобути це. Не намагайтеся хапати зірки з неба. Не варто мріяти про те, щоб стати великим баскетболістом, якщо ви низького росту, або про те, щоб стати багатшим за Білла Гейтса, якщо ви жебрак. Будьте реалістичні у своїх очікуваннях. Якщо вам не вистачає коштів для досягнення чого-небудь, але при цьому відсутність цих ресурсів не робить вашу мета недосяжною, не падайте духом і починайте працювати над своєю мрією.
 • Overcome Passivity Step 8.jpg 8 Підніміть, нарешті, свою дупу. Це досить очевидно: лежачи на дивані ви нічого не досягнете. Будь-яка дія вимагає хоча б мінімальних зусиль. Навіть щоб дійти до холодильника, вам потрібно напружувати м'язи ніг. Звичайно, простіше прийняти все, як воно є, чим напружитися і спробувати вплинути на ситуацію. Але такий спосіб мислення може завести вас в глухий кут. Нічому буде дивуватися, якщо через 10 років ви виявите себе бідним, погрязжим в боргах, одиноким або розведеним, що продають свій дорогоцінний телевізор, щоб розрахуватися за боргами. Все це буде результатом вашої відмови проявити хоча б найменше зусилля, щоб поліпшити свою життя. Не дайте долю одноосібно розпоряджатися вашим життям. Зрозумійте, що будь досягла якихось успіхів людина дуже постарався заради результату. Успішним не народжуються, успішним стають.
 • Overcome Passivity Step 9.jpg 9 Будьте впевнені в собі. Щоб досягти бажаного, треба повірити в себе. Не будьте занадто суворі до себе. Кожна людина хороший хоч у чому-небудь. Зробіть список ваших минулих досягнень. Це не повинно бути чимось вселяє. Навіть дрібниці на зразок прибирання будинку підійдуть.
 • Overcome Passivity Step 10.jpg 10 Усвідомте позитивну суть змін. Зміни роблять наше життя менш нудною, дозволяють відчувати нове, допомагають дізнатися різні стилі життя і різні точки зору, витягують з проблем і освіжають, роблять нас живими і енергійними. Як тільки ви отримаєте задоволення від якоїсь великої зміни у вашому житті, вам одразу захочеться нових змін.
 • Overcome Passivity Step 11.jpg 11 Дисциплінуйте себе. Якщо ви дисципліновані, то ймовірність того, що ви зазнаєте невдачі, сильно зменшиться. Якщо ви все ж не можете самостійно переконати себе зробити щось, можна використовувати зовнішній тиск.
  • Підпишіться на що-небудь. Неважливо, на що. Усвідомлення того, що ви зобов'язані перебувати десь в певний час, змусить вас бути більш дисциплінованим по відношенню до свого графіку. Пасивні люди часто не роблять свої справи вчасно, тому що у них є можливість відкласти їх.Overcome Passivity Step 11Bullet1.jpg
  • Попросіть члена вашої родини постійно нагадувати вам про ваших справах. Тільки майте на увазі, що це дуже сильно дратує. Але в цьому і сенс. Ви починаєте робити щось, щоб уникнути тиску з боку цієї людини.Overcome Passivity Step 11Bullet2.jpg
  • Сходіть в армію, якщо для вас це прийнятно. Це сама дисциплінуюча штука на світі.
 • Overcome Passivity Step 12.jpg 12 Ніколи не думайте, що ви чогось не можете. Будьте сильні, впевнені в собі і наполегливі.
 • Overcome Passivity Step 13.jpg 13 Зробіть своє життя менш нудною. Якщо у вас немає життя, то зрозуміло, чому ви пасивні. Будь-який, у кого нудна життя, втрачає ентузіазм. Спробуйте урізноманітнити своє життя. Заведіть нові знайомства, частіше гуляйте, знайдіть собі нове хобі.

 • Поради

  • Не витрачайте час, турбуючись про те, що ви не той, ким повинні були стати. Будьте тим, хто ви є насправді. Старатися жити на повну котушку - повна протилежність пасивності.
  • Не витрачайте занадто багато часу на аналіз ситуації. Дійте за обставинами.
  • Знайдіть активних, нестримних друзів. Якщо раптом ви знову станете пасивним, буде кому вас розбудити.
  • Коли ви чуєте цінну пораду, спробуйте скористатися ним. Просто знати щось недостатньо. Треба пробувати. Наприклад, це керівництво. Якщо ви дійсно пасивні, ви швидше за все не спробуєте скористатися і цим. Можливо, ви вже прочитали безліч порад на wikiHow, які могли б вам допомогти, але не потрудилися виконати їх.
   • Спробуйте завести щоденник, де ви будете фіксувати свої успіхи по користуванню радами. Запишіть сам порада, а потім розкажіть, як ви йому слідували протягом дня. Також вкажіть, що ви НЕ зробили, і у вас вийде два списку. Що довше? Той, де вказані ваші досягнуті цілі, або той, де записані ваші невдачі?
  • Не втрачайте час на прокрастинацию. Це заведе вас в нікуди. Якщо ви будете витрачати час на даремні заняття, ви навряд чи зможете перестати це робити і в майбутньому.
  • Не ведіть себе як зіпсований дитина, який думає, що всі йому винні. Якщо хтось пропонує зробити за вас щось, з чим ви і самі в змозі впоратися, ввічливо відмовтеся. Це дозволить вам врятуватися від поганої звички. Не сподівайтеся, що хтось буде робити вашу роботу за вас.
  • Знайдіть суперника. Коли є з ким позмагатися (наприклад, хто-те, хто краще вас в навчанні або роботі), у вас з'являється додатковий стимул для старання.
  • Ви можете отримати додаткову мотивацію, використовуючи самонавіювання, що знизить залежність від вашої сили волі.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?