Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як перемогти в спарингу на турнірі з тхеквондо

Рекламний блок

Кроки

Метод 1 з 3: перед матчем

 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 1.jpg 1 На самому початку
  Як тільки ви почули про змагання, в якому у вас є бажання прийняти участь, в цей момент починається сама підготовка.
  Ви повинні показати свій інтерес своєму вчителеві, так як він той, хто буде вас асистувати під час турніру, і розбиратися з більшістю адміністративних завдань. В більшості матчів, жовті, сині, червоні та чорні пояси змагаються в спарингах на турнірі з тхеквондо. Якщо ви ще не на тому рівні, не впадайте у відчай, але продовжуйте тренуватися на майбутнє, щоб, коли ви зможете брати участь у змаганні, ви були підготовлені краще, ніж більшість учасників.
 • 2 Підвищуйте свою витривалість
  Бій у рингу буде тривати 3 раунди по 1-2 хвилини, в залежності від того, в якому змаганні ви берете участь.
  А між раундами будуть перерви близько 30 секунд. Щоб підтримати такий темп, вам буде необхідно збільшити витривалість.
 • Бігайте кожен день, з навантаженням до 70% від вашого серцевого ритму або ж бігайте спринт інтервалами. Щоб це зробити, відніміть від 220 ваш вік. Це значення і є ваш максимум. Помножте це число на 70%. Результатом буде число ударів, що має робити ваше серце при бігу. Щоб зробити рахунок простим, поділіть число 6, це дозволить відраховувати лише 10 секунд. Коли ви біжите, притисніть ваш палець до сонної артерії і відчуйте пульс, відраховуючи 10 секунд. Приміром, якщо вам 16, ваша максимальна частота серцебиття – 220-16=204. А 70% від вашої частоти серцебиття складають 204*70%=142,8. Таким чином, за 10 секунд ваш пульс має бути 142,8/6=23,8. Тобто, коли ви біжите, стежте, щоб серце здійснювало 24 удари в хвилину. Якщо це так, ви зможете підвищити вашу витривалість такими вправами.Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 2Bullet1.jpg
 • Виконуйте всі види ударів ногами в повну силу, поки не втомитеся і контролюйте час. Якщо ви зможете підтримувати високий темп без зупинки протягом 4,5 хвилин, у вас добре виходить.Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 2Bullet2.jpg
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 3.jpg 3 Робіть розтяжку
  Постійна розтяжка дозволить вам бити ногами вище і швидше.
  Вона також розслабить м'язи і захистить від розтягнень. В ідеалі, вам потрібно розтягуватися кожен день. Постійна розтяжка трохи більше звичайного, дозволить вам надалі більш прогресивно розтягуватися, проте остерігайтеся надмірної розтяжки, яка може призвести до розриву м'язів або зв'язок.
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 4.jpg 4 Спорядження
  Більшість спарринговых матчів вимагають використання хогу (натільної протектора), шолом, щитки на гомілку і на руки для обох статей.
 • 5 Тренуйте свої удари ногами
  Під час турніру, більшість ваших ударів ногами будуть удари з розвороту, так як правила змагань забороняють штовхають удари ногами.
  Тільки учасникам старше 12 років (а подекуди і 18) дозволяється наносити удари ногами в голову. Тренуйте свої удари ногами на груші, або лапах, щоб розвинути точність і силу. Вам потрібно практикувати такі удари кожен день мінімум 10 разів з кожною ногою:
 • Удари з розвороту, як з передньої так і з опорної ногиWin in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 5Bullet1.jpg
 • Удари площиною стопи, вироблені заднестоящей ногою з розворотом через спинуWin in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 5Bullet2.jpg
 • Удари, що наносяться рухом випрямленою ноги зовні вгору-всередину (гак)Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 5Bullet3.jpg
 • Бічні удариWin in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 5Bullet4.jpg
 • Удари махом (рубаючі удари)Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 5Bullet5.jpg
 • Прямі удари в стрибкуWin in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 5Bullet6.jpg
 • Удари в стрибку з проносом ноги (гак)Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 5Bullet7.jpg
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 6.jpg 6 Тренуйте свої удари руками
  Хоча удари руками можна, всім відомо, що судді рідко враховують їх, а також часто не зараховують багато ударів ногами.
  Незважаючи на це, тренування своїх ударів руками – все одно гарна ідея, так як ви можете щільно бити, ви зможете послабити свого суперника. Відпрацьовуйте удари на жорсткій груші.
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 7.jpg 7 Відпрацьовуйте блоки
  Блокування атак суперника позбавить його(її) очок.
  Відпрацьовуйте будь-які типи блоків, поки не будете застосовувати їх одночасно зі своїми ударами ніг. Наприклад, коли ви наносите удар ногою з розвороту, передня частина вашого тіла може бути вразлива, а це погано при контратаці. Переконайтеся, що ви постійно захищаєте свою голову і ваше тіло обома руками, і будьте напоготові відбити удари ногами від вашого супротивника.
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 8.jpg 8 Відпрацьовуйте ухили
  Інший спосіб захистити себе – це ухилитися від удару ногою.
  Ви повинні відстрибнути в сторону або назад як можна швидше. Тренуйте маневри, поки ваша реакція не буде стрімкою, і ви зможете успішно уникати ударів ногою на великій швидкості.
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 9.jpg 9 Відпрацьовуйте контратаки
  Найімовірніше, саме ці удари ногами принесуть вам окуляри, так як безліч бійців залишаються уразливими при атаці опонента.
  Коли ваш суперник піднімає свою ногу для удару, вам потрібно негайно визначити, якою буде удар і відповісти своєю атакою, коли супротивник розкриється. Хороша зустрічна атака включає в себе блокування, або ухил від атаки суперника і миттєву контратаку. Наприклад:
 • Якщо суперник проводить удар з розвороту, ви можете або відхилитися назад, щоб уникнути удару, або блокувати удар своєю рукою, потім, почати атаку своїм ударом з розвороту. Або, ви можете просто атакувати на випередження, вдаривши заднестоящей ногою з розворотом через спину, або прямим ударом ноги з проносом всередину. Оскільки ви нанесете удару першим, з силою, ви будете мати можливість заробити очки.
 • Якщо суперник завдає удар заднестоящей ногою з розворотом через спину, ухилитеся в бік і атакуйте ударом ноги з розвороту.

 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 10.jpg 10 Слідкуйте за свій бойовий стійкою
  Стійка, яку ви застосовуєте в бою на рингу – дуже важлива.
  Наступні поради допоможуть подбати про найкращої захисної та атакуючій позиції:
 • Стійте на підйомах своїх ступень, щоб бути підготовленими рухатися при необхідності і рухатися швидко.
 • Рухайтеся на ногах у легку припрыжку, щоб приховати своє наступне рух, це також допоможе бути в хорошій позиції для нанесення ударів ногою в стрибку.
 • Ваша передня рука повинна бути піднята, захищаючи вашу голову від атаки. Цю руку ви повинні швидко відводити в бік, або вниз, щоб захищатися і атакувати.
 • Інша ваша рука повинна перебувати близько до передньої руці і теж бути напоготові до руху.

 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 11.jpg 11 Вагові категорії
  Всі бійці повинні виступати у своїх вагових категоріях, щоб бій був чесним.
  Ви повинні вибрати в якій категорії будете виступати, і залишитися в цій вазі. За кілька тижнів до виступів буде проведено зважування.
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 12.jpg 12 За день до матчу
  За день до матчу проводите тільки легке тренування та не перенапружуйте себе.
  Було б непогано завантажитися вуглеводами. Сюди входить поїдання крохмальної їжі, яка зберігається у вашому організмі як глікоген, який легко може виробляти енергію під час матчу. Не мучте себе голодом, щоб здати вага; так само як і не сушитесь.
 • Метод 2 з 3: під час матчу

 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 13.jpg 1 Вранці перед матчем
  Ви повинні добре виспатися.
  Вранці їжте їжу, яка повільно вивільняє енергію протягом дня, а саме вуглеводи. Зробіть розтяжку і подумки проженіть свою стратегію на бій.
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 14.jpg 2 Прийдіть заздалегідь на турнір
  Вам слід отримати розклад своїх виступів і підійди до місця спарингу заздалегідь.
  Якщо у вас є можливість отримати розклад боїв ваших суперників, ви можете поспостерігати за ними і підготуватись до свого матчу. Аналогічно, вам потрібно міняти свій стиль бою в різних поєдинках, щоб під вас не змогли підготуватися.
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 15.jpg 3 Фінальне зважування
  Коли оголосять ваш поєдинок, ви підійдете до ваговій станції, де ви повинні заявити себе на матч, а також зважитися, щоб гарантувати, що ви перебуваєте в своїй ваговій категорії, і, можливо, перевірити, що на вас одягнуте все належне захисне обладнання, що у вас пострижені нігті, і інші заходи безпеки, щоб уберегти вас і вашого опонента від непотрібних травм.
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 16.jpg 4 Зона очікування
  Це, ймовірно, самий напружений момент, який ви відчуєте.
  Ви будете сидіти в зоні очікування з вашим суперником, і чекати вашого виходу на ринг. Якщо ви нервуєте на цій стадії, то цілком прийнятно встати і ходити по колу. Це також допомагає вашим м'язам розслабитися. У той же час, в здоровому глузді оцініть вашого опонента. Наприклад, визначаючи його зростання, ви можете підготувати свої удари ногами в голову.
 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 17.jpg 5 Бій
  Під час бою, довіряйте своєму тренеру і робіть як він говорить.
  Ви будете зосереджені проведенням атаки на вашого суперника і перемогу над ним, тому дуже важливо, щоб ваш тренер нагадував вам про вашу стратегії на бій:
 • Суддя вказує на підлогу лівою і правою рукою, кажучи 'Чонь, Поверхонь'. Це значить 'синій, червоний' боєць, і вказує, де ви повинні стояти.
 • Суддя прокомандует 'чхарет' двічі, щоб ви покланялись суддям і один одному.
 • Потім суддя скаже 'кенне чунби', на що ви повинні зайняти свою бойову позицію.
 • Далі, він скаже 'сиджак', в цей момент починається бій!
 • Ви повинні негайно зупинитися, якщо суддя скаже 'кынман' або 'калле'.
 • У бою можна втратити як поличка так і цілого очки.
  Постарайтеся отримати перше очко, так як це фізіологічно пригнічує опонента і дає вам перевагу. Швидко атакуйте, коли поданий сигнал до початку. 1 очко дається за удари ногами в хогу (натільний протектор), 2 очки за удари ногою в голову (якщо це дозволено), і 1/2 , або ціле 1 очко може бути віднята за порушення.

  Метод 3 з 3: після матчу

 • Win in Competitive Sparring (Taekwondo) Step 18.jpg 1 Підготуйтеся до наступного матчу
  Програєте ви або переможете – все залежить тільки від вас.
  Який би не був результат, ніколи не здавайтеся і старанно тренуйтеся до наступного матчу.
 • Попередження

  • Не беріть участь у змаганні, якщо ви фізично не готові. Завжди радьтеся з лікарем перед тим, як брати участь у будь-якому заході, що вимагає фізичних зусиль.
  • Правила можуть розрізнятися залежно від типу змагання, або вашої вікової групи. Переконайтеся, що ознайомилися з усіма правилами перед змаганням, щоб отримати повноцінний досвід від спарингів.
  Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?