Відповіді на всі випадки життя прямо на цьому сайті

Як перемогти шоколадну залежність

Рекламний блок

Кроки

 • Overcome a Chocolate Addiction Step 1.jpg 1 Ідентифікуйте симптоми. Деякі вчені не включають любов до шоколаду в число «справжніх залежностей», [1]. Інша група вчених схильна вважати, що після прийому шоколаду виробляються ендорфіни, і якщо постійно їсти шоколад для підняття настрою, виробляється фізична залежність ([2]). Але з обох точок зору залежність від шоколаду визнається реальною, і цьому дуже важко протистояти, якщо у вас вже виробилася звичка. Якщо у вас виникає безконтрольне і пристрасне бажання шоколаду, такі симптоми можуть бути свідченням виникнення залежності:
  • Присутній шаблон поведінки, щось, що нагадує умовний рефлекс (наприклад, потреба в шоколаді в певний час – у багатьох це проявляється в післяобідній час).
  • Видимість шоколаду або думки про нього викликають виділення слини.
  • При відсутності шоколаду ви відчуваєте неспокій і поганий настрій, і ці почуття змінюються протилежними, коли шоколад є.[3]
 • Overcome a Chocolate Addiction Step 2.jpg 2 Усвідомте, чому така залежність є проблемою. Якщо пристрасть до шоколаду викликає у вас занепокоєння, подумайте, як ця залежність впливає на ваше життя:
  • Шоколад став джерелом надмірної кількості калорій у вашому раціоні, витісняючи прийом корисних поживних речовин (сам шоколад має багато корисних властивостей, але це не відноситься до жирів і цукру, які йдуть в комплекті).
  • Потреба – протилежність достатку. Залежність змушує відчувати себе нещасним, якщо ви не поїсте хоч трохи шоколаду. Його відсутність викликає паніку, і людина кидає все, щоб сходити в магазин, причому він схильний закуповуватися про запас.
  • Прийом шоколаду викликає головні болі (іноді дуже сильні), але ви все одно продовжуєте його їсти.[4]
  • Відчуття зниження нормального стану, відсутність енергії через приблизно годину після з'їдання шоколаду (так званий цукровий криза). Щоб запобігти цьому, ви знову прагнете з'їсти шоколад.
  • Зловживання і оборонна поведінка, приховування того, що ви з'їли шоколад, якщо присутні поруч ставляться до цього несхвально або, якщо ви самі відчуваєте почуття сорому.
  • Погіршена стан шкіри і відхилення статури від норми (часто проявляється при загальному нездоровому харчуванні, коли шоколад лише додає ще більшої напруги в організм, який відчуває нестачу поживних речовин).
  • Залежність може вдарити по бюджету. Якщо ви звикли купувати величезну кількість шоколаду запас, або у вас раптом виникла пристрасть до якого-небудь дорогого імпортного шоколаду, ваш гаманець помітно продірявиться.
 • Overcome a Chocolate Addiction Step 3.jpg 3 Ідентифікуйте причини. Залежність може стимулюватися багатьма факторами. Проаналізуйте, не помічаються у вас такі тригери:
  • Емоційні проблеми: Ви відчуваєте пригніченість, тривогу, депресію, розчарування, гнів з приводу невирішених проблем і т. д., і шоколад став головним засобом для піднесення настрою.
  • Попередження голоду: Ви відчуваєте голод, а шоколад знаходиться близько, не вимагає приготування і порівняно недорогий. Спокуса особливо велика, якщо готовий шоколад продається прямо там, де ви навчаєтесь або працюєте. Також можливий варіант, коли ваша дієта жорстко обмежує раціон, і ви відчуваєте, що вас позбавили продуктів, які раніше приносили задоволення, тому ви починаєте хитрувати, додаючи шоколад без підрахунку його калорійності.
  • Пам'ять відчуттів: Буває, що один спогад про смак шоколаду спрацьовує як тригер, збудливий ваше бажання. В якості тригера також може виступити фотографія солодощів в інтернеті або ілюстрація в книзі.
  • Нудьга: Шоколад заповнює час і дозволяє приємно відволіктися, коли ви чекаєте щось або хочете трохи перепочити під час роботи над довгим звітом або есе, яке вам не подобається, але його все одно потрібно закінчити.
 • Overcome a Chocolate Addiction Step 4.jpg 4 Вирішите проблему в корені. Виявивши справжню причину, можна її вирішити здоровим шляхом і без жорстоких заходів. При відсутності медичних протипоказань не потрібно повністю виключати шоколад, досить скоротити його кількість. Щоб припинити зловживати шоколадом, використовуйте наступні методи:
  • Прийміть тверде рішення зупинити пристрасть до шоколаду і припинити використовувати його як милиці для душевної рівноваги. Важливо, щоб це бажання сприймалося як прагнення змінити життя на краще, інакше ви навряд чи досягнете успіху[5]
  • Знайдіть альтернативні джерела для відновлення енергії. Збільште кількість білків і зернових на обід, щоб на післяобідню пору було достатньо сил. Щоб перекусити, використовуйте фрукти, насіння або горішки, також можна спробувати нежирні крекери або збільшити прийом води. Шоколад повинен стати насолодою, яку ви приймаєте час від часу, а не на регулярній основі.
  • Необхідно зменшити кількість шоколаду, що споживається протягом тижня. Використовуйте менші порції, але можете замінити звичний шоколад вишуканим сортом, щоб заповнити недолік відчуттів. Зосередьтеся на тому насолоду, яку ви відчуваєте, і постарайтеся розтягнути задоволення. Купіть в магазині здорового харчування плитку 80% шоколаду з какао-бобів (там менше цукру), і спробуйте розтягнути її на цілий тиждень.
  • Перестаньте заглядати в цукеркові відділи супермаркетів. Серед всіх продуктів там немає жодного придатного для здорового харчування.
  • Використовувати ароматерапію, щоб задовольнити свій почуттєвий голод. Виберіть запахи, які вам подобаються. Природно, в їх числі не повинно бути аромату шоколаду!
  • Знайдіть собі якесь заняття. Коли ви відкладаєте на потім або підкрадається нудьга, відчуття розчарування, постарайтеся задовольнити потреба виплеснути енергію, а не емоції. Посилена прогулянка, розтяжки, миття посуду, годування кішок – підійде будь-яке заняття, віддалене від шоколаду.
  • Зведіть запаси шоколаду до мінімуму або взагалі відмовтеся від домашнього складу солодощів. Це означає, домашні запаси шоколаду потрібно замінити іншими продуктами, наприклад, фруктами або інший здоровою їжею. Якщо людина не може встояти перед спокусою поїсти шоколаду, він може допомогти собі, обмеживши доступне кількість спокус у своєму будинку. Також потрібно попросити друзів, щоб вони перестали приносити з собою солодке, коли навідуються до вас у гості. Якщо ви живете не самі, попросіть членів сім'ї, щоб вони зберігали свої запаси шоколаду в якомусь невідомому для вас місці!
  • Пробуйте нові страви з різними і багатими ароматами. Спробуйте тайську або африканську кухню. Не виключено, що в кухні різних народів ви знайдете для себе кілька нових улюблених страв.
  • Відвідайте стоматолога. Попросіть перевірити стан ваших зубів, а також нехай він виконає відбілювання та полірування. Перевірка може виявити неприємні наслідки пристрасті до шоколаду, а полірування може стати бар'єром проти бажання поласувати солодким, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд зубів. [6]
 • Overcome a Chocolate Addiction Step 5.jpg 5 Дізнайтеся, з чим вам доведеться зіткнутися, коли ви зменшите прийом шоколаду. Ви можете відчувати симптоми утримання, і у вас може виникнути бажання замінити шоколад тістечками, кексами та іншими солодощами. Також ви можете зіткнутися з такими проявами:
  • Очікуйте можливості прояву симптомів відмови від кофеїну. Ці симптоми будуть виявлятися сильніше, якщо ви звикли до шоколадних продуктів на кавовій основі, наприклад, кавових зерен в шоколадній глазурі.
  • Будьте готові протистояти симптомів відмови від цукру. Вони можуть проявлятися у відчутті занепаду сил, але цей стан не триватиме довго, і незабаром сили почнуть рости. Також може виникнути дратівливість, депресія, різкі зміни настрою, і навіть симптоми, що нагадують грип.[7] Прочитайте додаткову інформацію про те, як подолати залежність від солодкого.
  • Не дивуйтеся різноманітним проявам дратівливості, після яких ви за звичкою будете заглядати в комору з шоколадом.
 • Overcome a Chocolate Addiction Step 6.jpg 6 Будьте уважні, щоб замінити шоколад іншим нездоровим продуктом харчування. Не слухайте поради тих, хто пропонує використовувати здорові йогурти або насіння ріжкового дерева (цератония або цареградские стручки) – в таких продуктах все одно міститься багато цукру і насичених жирів. Іноді краще з'їсти трохи високоякісного шоколаду, ніж перейти на альтернативні солодощі.
  • Приготуйте на бій проти себе позивів до шоколаду, заготовивши фрукти, горіхи, напої та інші засоби. Бажано, щоб вони завжди були під рукою.
 • Overcome a Chocolate Addiction Step 7.jpg 7 Відрізняйте вигадку від реальних фактів, коли хтось доводить користь шоколаду для здоров'я. Дуже часто користь для здоров'я стає виправданням, щоб і далі є шоколад у величезних кількостях. Шоколад не є здоровим продуктом. При коректному використанні у нього є певні благотворні ефекти, але тільки при використанні 100% натурального продукту і в невеликих дозах:
  • Катехіни. У бобах какао містяться катехіни. Це потужний антиоксидант, що допомагає в боротьбі проти раку і хвороб серця. Чорний шоколад може бути непоганим джерелом катехінів, якщо це якісний продукт, який приймається в обмеженій кількості. Альтернативою шоколаду може стати напій какао – ви отримаєте всі необхідні катехіни без жирів і зайвих калорій. [8]
  • Масло какао: В невеликих кількостях чисте какао може бути корисним, але більшість видів шоколаду проходять обробку, в ході якої додаються найрізноманітніші елементи, включаючи цукор, кукурудзяний сироп, молочні жири, вершки, гідровані масла та інші добавки, які перекреслюють всю користь поживних елементів какао. Якщо ви не мають наміру відмовлятися від шоколаду, використовуйте виключно темні сорти чорного шоколаду, і при цьому все одно потрібно перевіряти, щоб там не було добавок з молочних продуктів, цукру та інших продуктів. Натуральне масло какао не впливає на рівень холестерину, тому прагніть купувати тільки шоколад на чистому какао-маслі (без жирів тваринного або рослинного походження). [9] І навіть в цьому випадку потрібно пам'ятати, що всі види шоколаду сприяють збільшенню ваги.
 • Поради

  • Не тримайте шоколад у своїй кімнаті!
  • Подумайте, наскільки покращиться ваш стан здоров'я всього через кілька тижнів, і нехай ця зміна стане стимулом продовжувати здорове харчування!
  • Чистіть зуби після прийому їжі, щоб зупинити бажання поїсти шоколад.
  • Розкажіть друзям, що ви міняєте свої звички харчування, щоб вони могли підтримати вас.
  • Постарайтеся максимально зменшити денну порцію шоколаду. Наприклад, ви звикли з'їдати 5-10 шматочків, спробуйте обмежитися 1-2. При цьому потрібно пити багато води.
  • Їжте все в міру. Навіть шоколад. Шоколад може бути цілком здоровою закускою. Доведено, що він знижує запальні процеси, полегшує депресію і благотворно впливає на серцево-судинну систему. [10]
  • Головним джерелом жирів у шоколаді є стеаринова кислота. Вважається, що вона не впливає на рівень холестерину.[11]

  Попередження

  • Надлишок будь-яких промислових солодощів підвищує ризик захворювань зубів, діабету, серцевих та інших хвороб. Якщо ви не здатні самостійно впоратися з шоколадною залежністю, можна звернутися за допомогою до свого лікаря.
  • Більшість доводять користь шоколаду досліджень фінансуються виробниками солодощів. Читаючи черговий звіт про користь шоколаду, прийміть це до уваги, щоб критично сприймати інформацію, перш ніж засновувати на ній своє рішення.
  • Якщо причиною пристрасті є емоційний розлад, зверніться за професійною допомогою.

  Що вам знадобиться

  • Заняття і речі для відволікання уваги
  • Альтернативна їжа, що складається з здорових продуктів і закусок
  • Помірна кількість якісного чорного шоколаду

  Джерела і посилання

 • ^ Jane Collingwood, PsychCentral, Does chocolate addiction exist? http://psychcentral.com/lib/2006/does-chocolate-addiction-exist/
 • ^ Б'ється серцем Addictions, б'ється серцем an addiction to chocolate, http://www.beatingaddictions.co.uk/BeatinganAddictiontoChocolate.html
 • ^ Jane Collingwood, PsychCentral, Does chocolate addiction exist?, http://psychcentral.com/lib/2006/does-chocolate-addiction-exist/
 • ^ Gibb CM, Davies PT, Glover V, Steiner TJ, Clifford Rose F, Sandler M, Chocolate is a migraine-provoking agent, Cephalalgia, (1991) May 11(2): 93-5
 • ^ Б'ється серцем Addictions, б'ється серцем an addiction to chocolate, http://www.beatingaddictions.co.uk/BeatinganAddictiontoChocolate.html
 • ^ Б'ється серцем Addictions, б'ється серцем an addiction to chocolate, http://www.beatingaddictions.co.uk/BeatinganAddictiontoChocolate.html
 • ^ Wisegeek, What are symptoms of sugar withdrawal?, http://www.wisegeek.com/what-are-symptoms-of-sugar-withdrawal.htm
 • ^ Better Health Channel, Chocolate, http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcarticles.nsf/pages/Chocolate
 • ^ Better Health Channel, Chocolate, http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcarticles.nsf/pages/Chocolate
 • ^ Hale Central, The Best Benefits of Dark Chocolate,http://halecentral.com/the-best-benefits-of-dark-chocolate/
 • ^ Better Health Channel, Chocolate, http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcarticles.nsf/pages/Chocolate
 • Рекламний блок


  Додати коментар
  Ваше ім'я:  
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера

  2+2*2=?